تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

انگیزه های INTP

تیپ شخصیتی متفکر

انگیزه های تیپ INTP چیست؟


هنگامی که افراد دارای انرژی، انگیخته و متمرکز هستند، معمولاً رفتارهای هیجانی و انگیزشی از خود نشان میدهند. بنابراین، مهم است بدانیم چه نوع فعالیت هایی باعث ایجاد انگیزه در هر نوع شخصیت می شود.

شخصیت های INTP تمایل دارند به روش های زیر انگیخته شوند و انرژی بگیرند ...

حل مشکلات پیچیده از طریق تجزیه و تحلیل دقیق و شهود

بررسی علل اصلی (ریشه­ ای) مشکلات

در نظر گرفتن تمامی احتمالات قبل از تصمیم نهایی برای رفع مشکلات

کار روی پروژه ها به طور مستقل و ارائه نتایج به گروه

INTP ها با استفاده از مهارت های خود در تجزیه و تحلیل و شهود در حل مشکلات پیچیده و دشوار، انگیزه پیدا میکنند. آنها از در نظر گرفتن سناریوهای فرضی و تفکر در مورد نتایج احتمالی برای رسیدن به بهترین راه حل لذت می برند.

آنها وقتی فرصتی برای پی بردن به ریشه ­ی مسائل می یابند، شکوفا می شوند. آنها می خواهند به جای اصلاحات موقتی، مشکل را به طور کامل حل کنند، بنابراین اغلب برای یافتن منبع و ارائه بهترین راه حل، کمی عمیق تر کاوش می کنند.

آنها از روند تفکر و تعمق لذت می برند و دوست دارند قبل از اتخاذ تصمیم، راه حل ایده آل را بیابند. آنها تمایل ندارند تجربیات معمول را امتحان کنند؛ درعوض، اغلب صبر می کنند تا بهترین ایده را برای هر سناریو ارائه کنند.

آنها به جای کارکردن با گروه های بزرگ عاشق مستقل کار کردن هستند. این کار به آنها فرصت زیادی می دهد تا قبل از آماده شدن راه حل ها، شخصا روی آن ها فکر کنند. اگرچه ممکن است هنوز از کارکردن با همکاران نزدیک لذت ببرند، اما ترجیح می­دهند به طور مستقل کار کنند.

هنگامی که INTP ها درگیر انجام وظایف هیجانی باشند، احساس خوشبختی و کارآیی بیشتری می کنند. آنها قادر خواهند بود توانایی های خود را به خوبی استفاده کرده و از کارهایی که انجام می دهند لذت ببرند، این امر به احتمال زیاد مشارکت کلی آنها را در محیط کار بهبود می بخشد.

 

تست <strong class='view_keyword' data-description='شخصیت به عنوان مجموعه مشخص رفتارها، شناخت ها و الگوهای عاطفی تعریف می شود که از عوامل بیولوژیکی و محیطی تکامل می یابند.' onclick='view_tooltip(this)' >شخصیت</strong> کتل

چگونه لایه های عمیق شخصیت را بررسی کنیم؟

یکی از آزمون ها و تست های استاندارد برای سنجش رگه های شخصیت تست کتل می باشد. برای انجام این آزمون به صورت آنلاین با تفسیر دقیق از لینک زیر استفاده نمایید.

تست هوش چندگانه گاردنر   کلیک نمایید

 


آگاهی از انگیزه های سایر تیپ های شخصیت

در بخش زیر می توانید انگیزه های مشخص شده برای سایر تیپ های شخصیتی را مشاهده کنید. مطالعه انگیزه های دیگران به ما کمک می کند تا بتوانیم نیازها و علائق دیگران را بهتر درک کنیم.

انگیزه های INTP 
انگیزه های INTJ
انگیزه های INFP 
انگیزه های INFJ
انگیزه های ISTP
انگیزه های ISTJ
انگیزه های ISFP
انگیزه های ISFJ
انگیزه های ENTP
انگیزه های ENTJ
انگیزه های ENFP
انگیزه های ENFJ
انگیزه های ESTP
انگیزه های ESTJ
انگیزه های ESFP
انگیزه های ESFJ

 


برگشت به صفحه اصلی INTP  کلیک نمایید

  صفحه اول INTP

 

اینفوگرافی تیپ شخصیت INFJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ENFJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ENTJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ENTP
اینفوگرافی تیپ شخصیت ESTJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ESTP
اینفوگرافی تیپ شخصیت INFP
اینفوگرافی تیپ شخصیت ISTJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ISTP
اینفوگرافی تیپ شخصیت ISFJ
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید