تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

نقاط قوت INTP

تیپ شخصیتی متفکر

نقاط قوت تیپ INTP چیست؟


INTP ها مهارت های زیادی دارند که می توانند تفاوت عمده ای را با اطرافیان خود داشته باشند. منطق و راه حل های خلاقانه آنها می تواند به نفع خود و دیگران باشد. نقاط قوت INTP ها به حل مشکلات با عینیت و منطق کمک می کنند، که تأثیر مثبتی بر محیط کار و محیط خانه می گذارد.

نقاط قوتی که معمولاً با تیپ شخصیتی INTP همراه است شامل ...

توانایی آنها برای برخورد منطقی با مسائل

حل مسائل به صورت کامل و همیشگی

ایده ها و راه حل های خارج از چارچوب (خلاقانه)

تخصص چشمگیر در زمینه انتخابی خود

توجه به نما (چشم انداز) کلی

INTP ها متفکران طبیعی هستند، به این معنی که آن­ها تمایل دارند حقایق و منطق را بر احساسات مقدم بدانند. این توانایی به آنها کمک می­کند تا حتی در موقعیت های عاطفی تصمیم گیری منطبق بر واقعیت داشته باشند و آرامش خود را حفظ کنند.

INTP ها تمایل دارند وقت زیادی را صرف فکر کردن برای یافتن راه ­حل­ های خلاقانه برای مشکلات پیچیده کنند. توانایی آن­ها در در نظر گرفتن چشم اندازهای مختلف به آن­ها کمک می­کند تا ایده ­های بالقوه را محک بزنند و نتایج احتمالی را با یکدیگر مقایسه کنند، که می­تواند از بروز خطاهای غیر ضروری جلوگیری کند.

INTP ها همچنین مهارت خوبی در ارائه ایده ها و راه حل های جدید برای مشکلات دشوار، دارند. آن­ها تمایل دارند خارج از هنجار فکر کنند و قادر به یافتن راه های طولانی و بی نظیر برای حل مسائل بدقلق هستند.

INTP ها عاشق یادگیری هستند و تمایل دارند عمیقاً در موضوعات خاص غرق شوند. آنها از ساختن دانش گسترده در مورد موضوعات مورد علاقه خود لذت می برند و احتمالاً در چندین زمینه مختلف تخصص چشمگیر دارند.

INTP ها به جای اینکه در جزئیات گیر بیفتند در دیدن دیدگاه های کلی مهارت دارند. آنها می توانند یک چشم انداز گسترده را حفظ کنند و دورنمای کلی را نظاره ­گر باشند، که اغلب به آنها کمک می کند تا دیدگاه های مختلف و زیادی را مشاهده کنند.

INTP ها افرادی هستند که درگیر شدن در کارهایی که در آن خوب هستند، به آنان کمک می کند احساس شادابی کنند و با سودمندی بیشتری کار کنند. آنها این فرصت را خواهند داشت تا هم به طور جدی درگیر کار خود شوند و هم از نقاط قوت خود به نفع خودشان استفاده کنند، که ممکن است به آنها کمک کند تا در دراز مدت موقعیت خود را حفظ کنند.

 

تست <strong class='view_keyword' data-description='شخصیت به عنوان مجموعه مشخص رفتارها، شناخت ها و الگوهای عاطفی تعریف می شود که از عوامل بیولوژیکی و محیطی تکامل می یابند.' onclick='view_tooltip(this)' >شخصیت</strong> کتل

چگونه لایه های عمیق شخصیت را بررسی کنیم؟

یکی از آزمون ها و تست های استاندارد برای سنجش رگه های شخصیت تست کتل می باشد. برای انجام این آزمون به صورت انلاین با تفسیر دقیق از لینک زیر استفاده نمایید.

تست شخصیت شناسی کتل  کلیک نمایید

 


آگاهی از نقاط قوت سایر تیپ ها

هر تیپ شخصیتی دارای نقاط قوت خاص خود می باشد. برای آگاهی از نقطه قوت سایر تیپ های شخصیت می توانید از لیست زیر نام آن تیپ را انتخاب نمایید:

نقاط قوت INTP 
نقاط قوت INTJ
نقاط قوت INFP 
نقاط قوت INFJ
نقاط قوت ISTP
نقاط قوت ISTJ
نقاط قوت ISFP
نقاط قوت ISFJ
نقاط قوت ENTP
نقاط قوت ENTJ
نقاط قوت ENFP
نقاط قوت ENFJ
نقاط قوت ESTP
نقاط قوت ESTJ
نقاط قوت ESFP
نقاط قوت ESFJ

 


برگشت به صفحه اصلی INTP  کلیک نمایید

  صفحه اول INTP

 

 

ISFP ها را بیشتر بشناسیم
ISTP ها را بیشتر بشناسیم
INFJ ها را بیشتر بشناسیم
ESFP ها را بیشتر بشناسیم
ENFP ها را بیشتر بشناسیم
INTP ها را بیشتر بشناسیم
ISTJ ها را بیشتر بشناسیم
ESFJ ها را بیشتر بشناسیم
ENTP ها را بیشتر بشناسیم
INTJ ها را بیشتر بشناسیم
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید