تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

نقاط ضعف ESFP

تیپ شخصیت سرگرم کننده

نقاط ضعف تیپ ESFP چیست؟


اگرچه ESFP ها مهارت ها و نقاط قوت فوق العاده و بسیاری دارند که می تواند به نفع همه اطرافیانشان باشد، اما نقاط ضعفی نیز دارند که می تواند بر اطرافیان تأثیر منفی بگذارد. اگر ESFP ها کنترل و غلبه بر نقاط ضعف بالقوه خود را نیاموزند نقاط قوت آنها تحت الشعاع قرار گرفته و تأثیرات مثبت آنها کاهش می یابد.

نقاط ضعفی که به طور معمول با نوع شخصیت ESFP همراه است شامل ...

دشواری در برنامه ریزی برای آینده

تقلا برای مواجهه با تعارضات درون فردی

آسیب پذیری در برابر انتقاد سازنده

خستگی و بی علاقگی به کارهای تکراری

برنامه ریزی برای آینده برای ESFP ها دشوار است. آنها ذاتا در لحظه زندگی می کنند، بنابر این تعیین برنامه های قطعی برای آینده برایشان راحت نیست. با این حال، ESFP ها می توانند یاد بگیرند که برای کمک به دیگران برنامه های مشخصی را دنبال کنند.

شرکت در جلسه یا رویدادی زودتر از موعد آنها را آزار نمی دهد البته به شرطی که انعطاف پذیری زیادی در برنامه خود داشته باشند. مواجهه با تعارضات برای ESFP ها دشوار است. آنها معمولاً از گفتگوهای دشوار با دیگران بیزارند و برای جلوگیری از درگیری مشکلات را پیش خود نگه می دارند. ESFP ها برای اینکه در روابط خود رشد کنند، باید مشکلات را قبل از بزرگتر شدن و به بار آمدن نتایج بدتر در طولانی مدت حل کنند.

ESFP ها در برابر انتقادات منفی بسیار آسیب پذیر هستند. آنها می خواهند توسط افراد دیگر دوست داشته شوند و بازخوردها را شخصی برداشت می کنند. با این حال، مهم است که ESFP ها تاثیرات مثبت بازخورد مفید بر رشد شخصی را درک کنند. آنها باید انتقادپذیرتر باشند و برای غلبه بر نقاط ضعف خود تلاش کنند.

ESFP ها از انجام کارهای تکراری خسته می شوند. آنها از تغییر مداوم مسائل لذت می برند، بنابراین زمانی که احساس کنند مسئولیت های آنها بیش از حد معمولی یا یکنواخت است کلافه و سرخورده می شوند. وقتی به آنها امکان کشف فرصت های جدید و قبول پروژه های تازه داده شود، ESFP ها احساس راحتی و هیجان بیشتری می کنند.

هنگامی که ESFP ها تلاش کنند نقاط ضعف خود را بشناسند و بر آن غلبه کنند، می توانند در جهت بهبود خود گام بردارند. اعمال تغییرات کوچک، یک به یک، می تواند منجر به رشد عمده و پیشرفت طولانی مدت شود.

 

تست <strong class='view_keyword' data-description='شخصیت به عنوان مجموعه مشخص رفتارها، شناخت ها و الگوهای عاطفی تعریف می شود که از عوامل بیولوژیکی و محیطی تکامل می یابند.' onclick='view_tooltip(this)' >شخصیت</strong> کتل

چگونه لایه های عمیق شخصیت را بررسی کنیم؟

یکی از آزمون ها و تست های استاندارد برای سنجش رگه های شخصیت تست کتل می باشد. برای انجام این آزمون به صورت انلاین با تفسیر دقیق از لینک زیر استفاده نمایید.

تست شخصیت شناسی کتل   کلیک نمایید

 


آگاهی از نقاط ضعف سایر تیپ ها

هر تیپ شخصیتی دارای نقاط ضعف خاص خود می باشد. برای آگاهی از نقاط ضعف سایر تیپ های شخصیت می توانید از لیست زیر استفاده نمایید:

نقاط ضعف INTP 
نقاط ضعف INTJ
نقاط ضعف INFP 
نقاط ضعف INFJ
نقاط ضعف ISTP
نقاط ضعف ISTJ
نقاط ضعف ISFP
نقاط ضعف ISFJ
نقاط ضعف ENTP
نقاط ضعف ENTJ
نقاط ضعف ENFP
نقاط ضعف ENFJ
نقاط ضعف ESTP
نقاط ضعف ESTJ
نقاط ضعف ESFP
نقاط ضعف ESFJ

 


برگشت به صفحه اصلی ESFP  کلیک نمایید

  صفحه اول ESFP

 

 

ISFP ها را بیشتر بشناسیم
ISTP ها را بیشتر بشناسیم
INFJ ها را بیشتر بشناسیم
ESFP ها را بیشتر بشناسیم
ENFP ها را بیشتر بشناسیم
INTP ها را بیشتر بشناسیم
ISTJ ها را بیشتر بشناسیم
ESFJ ها را بیشتر بشناسیم
ENTP ها را بیشتر بشناسیم
INTJ ها را بیشتر بشناسیم
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید