تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

نقاط ضعف ENTP

تیپ شخصیت مجادله گر

نقاط ضعف تیپ ENTP چیست؟


اگرچه ENTP ها مهارت ها و نقاط قوت فوق العاده و بسیاری دارند که می تواند به نفع همه اطرافیانشان باشد، اما نقاط ضعفی نیز دارند که می تواند بر اطرافیان تأثیر منفی بگذارد. اگر ENTP ها کنترل و غلبه بر نقاط ضعف بالقوه خود را نیاموزند نقاط قوت آنها تحت الشعاع قرار گرفته و تأثیرات مثبت آنها کاهش می یابد.

نقاط ضعفی که به طور معمول با نوع شخصیت ENTP همراه است شامل ...

کنجکاوی ذاتی که تمرکز کردن را سخت می کند

مشکل در پیروی از شخصیت های مقتدر

تقلا و مبارزه برای پیروی از امور معمول و برنامه ریزی

مشاجره با دیگران و ایجاد درگیری

  از آنجا که ENTP ها به کشف ایده های جدید علاقه زیادی دارند، ممکن است از وظایف پیش روی خود غافل شوند. اگرچه کنجکاوی آنها می تواند یک مزیت بزرگ باشد، اما ممکن است باعث شود کاری را که قرار است انجام دهند فراموش کنند. مهم است که ENTP ها هنگامی که پای انجام وظایف و مسئولیت های مهم در میان است، راهی برای مسئولیت پذیری خود پیدا کنند.

ENTP ها به عنوان رهبران ذاتی، در حرف شنوی از افراد مسئول مشکل داشته دارند، مخصوصاً وقتی از آنها کاری خواسته می شود که با آن موافق نیستند. ENTP ها تمایل دارند که خود مسئولیت انجام برنامه های کاری خود را به عهده بگیرند، تحت سلطه و قدرت دیگران بودن را دوست ندارند. این موضوع ممکن است باعث طغیان و شورش آنها به اشکال مختلف، دفاع مقتدرانه از خود و یا فقط نادیده انگاشتن دستورالعمل ها بشود. ENTP ها باید سعی کنند هر وضعیت را به طور عینی قضاوت کنند و بیاموزند که دستورالعمل ها را وقتی به نفع خود یا دیگران باشد، دنبال کنند.

نقاط قوت سازگاری و اکتشاف ENTP ها ممکن است برای آنها بهای اندکی داشته باشد، به این معنا که آنها اغلب در پیروی از روال های سختگیرانه یا خیلی تکراری مشکل دارند. آنها خواهان تغییر مداوم شیوه ها هستند و به انجام کارها در زمانی که خود می خواهند تمایل دارند. وقتی در محیطی قرار می گیرند که رعایت برنامه در آن ضروری است، باید ریتم طبیعی خود را متناسب با شرایط تنظیم کنند.

ENTP ها به نقاط قدرت خود اطمینان دارند و علاقه زیادی به بحث و گفتگو دارند، که ممکن است منجر به درگیری یا بحث ها پر تنش با دیگران شود. هرچند ممکن است آنها همیشه متوجه نشوند که بحث و گفتگوهایشان باعث ناراحتی کسی می شود، اما تمایل دارند که بی ملاحظه بحث را کمی جلو ببرند. آنها باید سعی کنند زمانی که شرایط مناسب نیست یا بحث کردن تنش زیادی بین آنها و دیگران ایجاد می کند، آن را کنار بگذارند.

وقتی ENTP ها تلاش کنند نقاط ضعف خود را بشناسند و بر آن غلبه کنند، می توانند در جهت بهبود خود گام بردارند. اعمال تغییرات کوچک، یک به یک، می تواند منجر به رشد عمده و پیشرفت طولانی مدت شود.

 

تست شخصیت کتل

چگونه لایه های عمیق شخصیت را بررسی کنیم؟

یکی از آزمون ها و تست های استاندارد برای سنجش رگه های شخصیت تست کتل می باشد. برای انجام این آزمون به صورت انلاین با تفسیر دقیق از لینک زیر استفاده نمایید.

تست شخصیت شناسی کتل   کلیک نمایید

 


آگاهی از نقاط ضعف سایر تیپ ها

هر تیپ شخصیتی دارای نقاط ضعف خاص خود می باشد. برای آگاهی از نقاط ضعف سایر تیپ های شخصیت می توانید از لیست زیر استفاده نمایید:

نقاط ضعف INTP 
نقاط ضعف INTJ
نقاط ضعف INFP 
نقاط ضعف INFJ
نقاط ضعف ISTP
نقاط ضعف ISTJ
نقاط ضعف ISFP
نقاط ضعف ISFJ
نقاط ضعف ENTP
نقاط ضعف ENTJ
نقاط ضعف ENFP
نقاط ضعف ENFJ
نقاط ضعف ESTP
نقاط ضعف ESTJ
نقاط ضعف ESFP
نقاط ضعف ESFJ

 


برگشت به صفحه اصلی ENTP  کلیک نمایید

  صفحه اول ENTP

 

 

ISFP ها را بیشتر بشناسیم
ISTP ها را بیشتر بشناسیم
INFJ ها را بیشتر بشناسیم
ESFP ها را بیشتر بشناسیم
ENFP ها را بیشتر بشناسیم
INTP ها را بیشتر بشناسیم
ISTJ ها را بیشتر بشناسیم
ESFJ ها را بیشتر بشناسیم
ENTP ها را بیشتر بشناسیم
INTJ ها را بیشتر بشناسیم
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید