تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

نقاط ضعف ENFP

تیپ شخصیت مشوق

نقاط ضعف تیپ ENFP چیست؟


اگرچه ENFP ها مهارت ها و نقاط قوت شگفت انگیز بسیاری دارند که می تواند به نفع اطرافیان باشد، اما دارای نقاط ضعفی هم هستند که ممکن است بر روی اطرافیان تاثیر منفی بگذارد. اگر ENFP ها کنترل و غلبه بر نقاط ضعف بالقوه خود را نیاموزند نقاط قوت آنها تحت الشعاع قرار گرفته و تأثیرات مثبت آنها کاهش می یابد.

نقاط ضعفی که به طور معمول با تیپ شخصیتی ENFP همراه است شامل ...

مشکل در تمرکز بر وظایف معین

فکر کردن بیش از حد و استرس داشتن درباره مسائل بی اهمیت

نیاز به تأیید دیگران و به دنبال آن بودن

تمایل به بی نظمی

تمرکز بر وظایف معین برای ENFP ها دشوار است. آنها به کلیات توجه می کنند و با همه چیز در هنگام بروز دست و پنجه نرم می کنند، این بدان معناست که مسئولیت های کوچک ممکن است از زیر دستشان در برود. با این حال، اگر ENFP ها از این گرایش آگاه شوند، می توانند اقدامات احتیاطی لازم را برای جلوگیری از فراموشی انجام دهند، مانند نوشتن مطالب در دفتر برنامه ریزی. آنها همچنین بیش از حد در مورد مسائل فکر می کنند. توانایی ذاتی آنها در تفکر فرضی اغلب آنها را به فکر کردن به احتمالات مختلف سوق می دهد. ENFP ها  "چی می شود اگر؟..." های زیادی در ذهن خود دارند. برای جلوگیری از منفی بافی که این امر معمولاً به وجود می آورد، ENFP ها باید با گرفتن مچ خود و تغییر آگاهانه موضوعی که درباره آن فکر می کنند، اجازه ندهند ذهنشان خیلی درگیر شود.

ENFP ها به دنبال تأیید دیگران هستند. آنها می خواهند مورد پسند واقع شوند و اغلب سعی می کنند خود را با آنچه که دیگران می خواهند تطبیق دهند. آنها باید با یادگیری جداسازی خود از نظرات و عقاید دیگران، از فشار بیش از حد این موضوع جلوگیری کنند.

آنها می توانند نامنظم یا آشفته باشند. آنها ذاتا با حدودی از بی نظمی راحت هستند، که این امر باعث به ستوه آمدن اطرافیان آنها می شود. در صورت نیاز به سازماندهی و نظم بیشتر، ENFP ها می توانند از ابزارهای مفیدی مانند اعلان های یادآوری، لیست کارهای پیش رو و دفاتر برنامه ریزی استفاده کنند. هنگامی که ENFP ها تلاش کنند نقاط ضعف خود را بشناسند و بر آن غلبه کنند، می توانند در جهت بهبود خود گام بردارند. اعمال تغییرات کوچک، یک به یک، می تواند منجر به رشد عمده و پیشرفت طولانی مدت شود.

 

تست <strong class='view_keyword' data-description='شخصیت به عنوان مجموعه مشخص رفتارها، شناخت ها و الگوهای عاطفی تعریف می شود که از عوامل بیولوژیکی و محیطی تکامل می یابند.' onclick='view_tooltip(this)' >شخصیت</strong> کتل

چگونه لایه های عمیق شخصیت را بررسی کنیم؟

یکی از آزمون ها و تست های استاندارد برای سنجش رگه های شخصیت تست کتل می باشد. برای انجام این آزمون به صورت انلاین با تفسیر دقیق از لینک زیر استفاده نمایید.

تست شخصیت شناسی کتل   کلیک نمایید

 


آگاهی از نقاط ضعف سایر تیپ ها

هر تیپ شخصیتی دارای نقاط ضعف خاص خود می باشد. برای آگاهی از نقاط ضعف سایر تیپ های شخصیت می توانید از لیست زیر استفاده نمایید:

نقاط ضعف INTP 
نقاط ضعف INTJ
نقاط ضعف INFP 
نقاط ضعف INFJ
نقاط ضعف ISTP
نقاط ضعف ISTJ
نقاط ضعف ISFP
نقاط ضعف ISFJ
نقاط ضعف ENTP
نقاط ضعف ENTJ
نقاط ضعف ENFP
نقاط ضعف ENFJ
نقاط ضعف ESTP
نقاط ضعف ESTJ
نقاط ضعف ESFP
نقاط ضعف ESFJ

 


برگشت به صفحه اصلی ENFP  کلیک نمایید

  صفحه اول ENFP

 

 

 

ISFP ها را بیشتر بشناسیم
ISTP ها را بیشتر بشناسیم
INFJ ها را بیشتر بشناسیم
ESFP ها را بیشتر بشناسیم
ENFP ها را بیشتر بشناسیم
INTP ها را بیشتر بشناسیم
ISTJ ها را بیشتر بشناسیم
ESFJ ها را بیشتر بشناسیم
ENTP ها را بیشتر بشناسیم
INTJ ها را بیشتر بشناسیم