تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

روابط حرفه ای ENFP

تیپ شخصیت مشوق

INTJ ها در روابط کاری چگونه اند؟


ENFP ها به افراد تحلیلی و متمرکز کمک می کنند تا افکار و احساسات دیگران را در نظر بگیرند.

تیپ ENFP در محل کار

ENFP فردی جذاب، آزاده و پر انرژی است.

آن‌ ها کنجکاو و مشاهده‌گر هستند و ذهن باز و مهارت‌های ارتباطی عالی به آن‌ها کمک می‌کند همیشه گروهی از دوستان را در اطراف خود داشته باشند.

  ENFP ها می توانند بسیار احساساتی باشند که بسته به موقعیت، هم خوب است و هم بد.

آنها همچنین تمایل دارند بیش از حد فکر کنند و به راحتی دچار استرس می شوند. به همه این دلایل، ENFP ها عموماً در محیط‌ هایی رشد می‌کنند که می‌توانند با مردم ویا یک شبکه همکاری کنند. آنها همچنین عاشق چالش هستند و دائما در حال تکامل هستند.

ENFP ها قوانین سختگیرانه را دوست ندارند و ترجیح می دهند جایگزین های جدید را کشف کنند. ذهنیت رشد محور آنها اغلب مافوق خود را تحت تأثیر قرار می دهد.

  آنها از فکر کردن و گوش دادن به ایده های دیگران لذت می برند، درست به همان اندازه که نظرات خود را به اشتراک می گذارند. آنها دوست دارند چیزهای جدید بیاموزند، اما علاقه آنها ممکن است پس از دستیابی به آن کاهش یابد.

یک ENFP، فردی اجتماعی است و همکارانش نیز می توانند دوستان او شوند.

او به عنوان یک مدیر، نقش رهبر را به جای سرپرست بر عهده می گیرد و با زیردستان خود همکاری می کند و در مواقع لزوم به آنها الهام می بخشد و انگیزه می دهد.

تیپ های شخصیتی ENFP تمایل دارند با کسانی کار کنند که ...

از ایده های جدید و خلاقانه قدردانی می کنند

به آنها اجازه می دهند به شیوه خودشان کار کنند

تلاش برای ایجاد روابط شخصی

ENFP ها عاشق این هستند که همکارانشان پذیرای چیزهای جدیدند. آنها وقتی به شیوه خاص خود کار می کنند و خارج از چارچوب فکر می کنند، رشد می کنند. غالباً، آنها می خواهند در خارج از محیط کار با همکاران ارتباط برقرار کنند، بنابراین ENFP ها از کار کردن با افرادی که می خواهند آنها را شخصاً بشناسند، احساس راحتی می کنند.

هنگامی که هم تیمیان آنها از افکار اصیلشان قدردانی می کنند، به آنها اجازه می دهند فرصت های جدید را دنبال کنند و خارج از محیط کار با آنها ارتباط برقرار می کنند، ENFP ها احساس خوشبختی و اعتماد به نفس می کنند، که باعث کارآمدی بیشتر آنها در محیط کار می شود.

تیپ های شخصیتی ENFP ممکن است در روابط حرفه ای خود وجود موانعی را در مواقع زیر احساس کنند ...

ضرورت پیروی از برنامه های دقیق

ضرورت کارکردن به تنهایی در مدت طولانی

مواجهه با تعارضات درون فردی مکرر

ENFP ها از انعطاف پذیری لذت می برند. آنها دوست ندارند در برنامه های غیرمنعطف گیر بیفتند. همکاران ENFP ها باید به آنها فرصت دهند تا کمی خودجوش و فی البداهه باشند.

تنهایی کار کردن برای آنها سخت است، خصوصاً اگر این موضوع ثابت باشد. با این حال، اگر آنها فرصت ملاقات یا کارکردن با دیگران را داشته باشند، احساس راحتی بیشتری در جایگاه خود دارند.

همچنین مواجهه با تعارض و درگیری با اشخاص دیگر برای ENFP ها مشکل است. آنها می خواهند صلح را حفظ کنند و از گفت و گوهای پرتنش پرهیز می کنند. هنگامی که شخص دیگری احساس راحتی کنند و بتوانند بدون احساس تهاجم یا سو برداشت نظرات خود را کنند ، با اطمینان بیشتری در مورد نا امیدی های خود صحبت می کنند.

 

تست <strong class='view_keyword' data-description='شخصیت به عنوان مجموعه مشخص رفتارها، شناخت ها و الگوهای عاطفی تعریف می شود که از عوامل بیولوژیکی و محیطی تکامل می یابند.' onclick='view_tooltip(this)' >شخصیت</strong> کتل

چگونه روابط خود را در محل کار بهبود بخشیم؟

توجه داشته باشید که صرفا شناخت شخصیت دیگران و ویژگی های آن ها نمی تواند باعث موفقیت ما در روابط کاری شود. برای اینکار لازم است تا هوش هیجانی بالایی داشته باشیم. توصیه می کنیم 15 جنبه هوش هیجانی خود را ارزیابی نموده و از راهکارهای آن برای بهبود روابط خود با دیگران کمک بگیرید.

تست هوش هیجانی بار آن   کلیک نمایید

 


آگاهی از روابط کاری سایر تیپ های شخصیت

شخصیت های 16 گانه در روابط کاری خود به شیوه ها متفاوتی رفتار می کنند. برخی از آن ها به هم شبیه تر و برخی ممکن است تفاوت های اساسی داشته باشند. توصیه می کنیم برای درک بهتر دیگران به ویژه در محیط های حرفه ای و کاری سایر تیپ ها را نیز مطالعه کنید.

روابط حرفه ای INTP 
روابط حرفه ای INTJ
روابط حرفه ای INFP 
روابط حرفه ای INFJ
روابط حرفه ای ISTP
روابط حرفه ای ISTJ
روابط حرفه ای ISFP
روابط حرفه ای ISFJ
روابط حرفه ای ENTP
روابط حرفه ای ENTJ
روابط حرفه ای ENFP
روابط حرفه ای ENFJ
روابط حرفه ای ESTP
روابط حرفه ای ESTJ
روابط حرفه ای ESFP
روابط حرفه ای ESFJ

 


برگشت به صفحه اصلی ENFP  کلیک نمایید

  صفحه اول ENFP

 

 

اینفوگرافی تیپ شخصیت INFJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ENFJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ENTJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ENTP
اینفوگرافی تیپ شخصیت ESTJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ESTP
اینفوگرافی تیپ شخصیت INFP
اینفوگرافی تیپ شخصیت ISTJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ISTP
اینفوگرافی تیپ شخصیت ISFJ
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید