تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

روابط حرفه ای ENTP

تیپ شخصیت مجادله گر

ENTP ها در روابط کاری چگونه اند؟


ENTP ها قدرتی دارند که می تواند به افراد کم حرف و احساسی کمک کند تا به اهمیت اشتراک افکار، احساسات و ایده های خود پی ببرند. آنها رهبران قدرتمند و حل كنندگان ماهر مشكلات در محل كار خود هستند، كه اغلب به شناسایی و حل مشکلات قبل از اینكه دیگران حتی متوجه وجود مشکل شوند، كمك می كنند.

تیپ ENTP در محل کار

یک ENTP فردی زیرک، صادق و مستقل است. آنها همیشه در جستجوی دانش هستند و از بحث در مورد ایده ها لذت می برند، گاهی اوقات ENTP مانند یک شیطان می شوند.

این تیپ بحث کردن را خیلی دوست دارد و اغلب از نادیده گرفته شدن لذت می برد.

آنها کاریزماتیک هستند و در طوفان فکری و ارتباطات عالی هستند و آنها را به یک مکمل ارزشمند برای بسیاری از محیط های کاری تبدیل می کند. با این حال، آنها همچنین می توانند بیش از حد مجادله و بی احساس باشند.

ENTP ها دوست دارند مشکلات را حل کنند، اما همیشه از عملی بودن لذت نمی برند.

آنها ترجیح می دهند در مورد ایده ها و نظریه ها بحث کنند. آنها کارآفرینان، وکلا و روانشناسان بزرگی می سازند. کابوس آنها انجام یک کار یکنواخت است.

ENTP ها به شایسته‌سالاری معتقدند و می‌توانند از این نظر کمی آرمان‌ گرا باشند، زیرا همیشه در بسیاری از محیط‌های کاری اینطور نیست. آنها بدشان نمی آید که ایده های مافوق خود را به چالش بکشند و به قوانین علاقه ای ندارند.

آن‌ها انتقاد را بسیار خوب می‌پذیرند، تا زمانی که منطقی باشد.

آنها برای صداقت ارزش قائل هستند و می‌خواهند کارشان تا جایی که می‌تواند خوب باشد. علاوه بر این، ENTP ها در موقعیت‌های رهبری به خوبی کار می‌کنند و به زیردستان خود آزادی می‌دهند، زیرا آنها نیز آزادی را دوست دارند.

شخصیت های ENTP تمایل دارند با کسانی کار کنند که ...

به راحتی در مباحث و گفتگوها مشارکت می کنند

بازخوردها آنها را ناراحت نمی کند

پذیرای ایده های جدید هستند

ENTP ها کار با دیگران را در شرایطی که آزادی شان حفظ شود، دوست دارند. آنها از اینکه می توانند به راحتی نظرات خود را به اشتراک بگذارند، لذت می برند، این بدان معناست که با افرادی که در مباحث مشارکت می کنند بدون اینکه به راحتی از پس زده شدن یا اختلاف نظر آزرده شوند، کنار می آیند.

وقتی همکاران ENTP ها به ایده هایشان گوش می دهند، با به اشتراک گذاشتن دیدگاه خود درگیر گفتگو می شوند و پذیرای احتمالات جدید هستند، ENTP ها احساس راحتی و اعتماد می کنند، که در نهایت به افزایش بهره وری و اثربخشی در کار منجر می شود.

تیپ های شخصیتی ENTP ممکن است در مواقع زیر وجود موانعی در روابط حرفه ای خود احساس کند ...

ملزم به پیروی از برنامه و روند دقیق شوند

هنگام رسیدگی به مشکلات باعث رنجش دیگران شوند

تقلا و تلاش برای درنظرگرفتن احساسات دیگران در تصمیم گیری ها

از آنجایی که ساختارهای سفت و سخت ENTP ها را تحت فشار قرار می دهد، ممکن است در کار کردن با افرادی که از آنها انتظار دارند تا به طور جدی از برنامه های مشخص و تغییر ناپذیر پیروی کنند، دچار مشکل شوند. آنها همچنین ممکن است زمانی که دیگران بازخورد و انتقادات را بیش از حد صریح مطرح می کنند آنها را نا امید و ناراحت کنند چرا که که بعضی اوقات بدون فکر حرف می زنند. تمایل شدید آنها به منطقی بودن به این معنا است که در نظر گرفتن و اهمیت به احساسات دیگران برای آنها نسبت به افرادی که ذاتا همدل هستند، سخت تر است. با این حال، مهم است که کسانی که در کنار ENTP کار می کنند در رسیدگی به این مشکلات صریح باشند. به محض اینکه کسی صراحتا مشکل را اعلام کند، ENTP ها تلاش خود برای سازگاری و تغییر را آغاز می کنند.

 

تست <strong class='view_keyword' data-description='شخصیت به عنوان مجموعه مشخص رفتارها، شناخت ها و الگوهای عاطفی تعریف می شود که از عوامل بیولوژیکی و محیطی تکامل می یابند.' onclick='view_tooltip(this)' >شخصیت</strong> کتل

چگونه روابط خود را در محل کار بهبود بخشیم؟

توجه داشته باشید که صرفا شناخت شخصیت دیگران و ویژگی های آن ها نمی تواند باعث موفقیت ما در روابط کاری شود. برای اینکار لازم است تا هوش هیجانی بالایی داشته باشیم. توصیه می کنیم 15 جنبه هوش هیجانی خود را ارزیابی نموده و از راهکارهای آن برای بهبود روابط خود با دیگران کمک بگیرید.

تست هوش هیجانی بار آن   کلیک نمایید

 


آگاهی از روابط کاری سایر تیپ های شخصیت

شخصیت های 16 گانه در روابط کاری خود به شیوه ها متفاوتی رفتار می کنند. برخی از آن ها به هم شبیه تر و برخی ممکن است تفاوت های اساسی داشته باشند. توصیه می کنیم برای درک بهتر دیگران به ویژه در محیط های حرفه ای و کاری سایر تیپ ها را نیز مطالعه کنید.

روابط حرفه ای INTP 
روابط حرفه ای INTJ
روابط حرفه ای INFP 
روابط حرفه ای INFJ
روابط حرفه ای ISTP
روابط حرفه ای ISTJ
روابط حرفه ای ISFP
روابط حرفه ای ISFJ
روابط حرفه ای ENTP
روابط حرفه ای ENTJ
روابط حرفه ای ENFP
روابط حرفه ای ENFJ
روابط حرفه ای ESTP
روابط حرفه ای ESTJ
روابط حرفه ای ESFP
روابط حرفه ای ESFJ

 


برگشت به صفحه اصلی ENTP  کلیک نمایید

  صفحه اول ENTP

 

 

اینفوگرافی تیپ شخصیت INFJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ENFJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ENTJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ENTP
اینفوگرافی تیپ شخصیت ESTJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ESTP
اینفوگرافی تیپ شخصیت INFP
اینفوگرافی تیپ شخصیت ISTJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ISTP
اینفوگرافی تیپ شخصیت ISFJ
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید