تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

شروع تست MBTI | نسخه اروپایی

انگیزه های ENTP

تیپ شخصیت مجادله گر

انگیزه های تیپ ENTP چیست؟


هنگامی که افراد دارای انرژی، انگیخته و متمرکز هستند، معمولاً  رفتارهای هیجانی و انگیزشی از خود نشان میدهند. بنابراین، مهم است بدانیم چه نوع فعالیت هایی باعث ایجاد انگیزه در هر نوع شخصیت می شود.

شخصیت های ENTP تمایل دارند به روش های زیر انگیخته شوند و انرژی بگیرند ...

بحث و گفتگو درباره مسائل

مهمانی ها یا اجتماعات بزرگتر

فکر کردن به مشکلات و ایده های پیچیده

ایجاد برنامه های مبتکرانه و مهیج

تعامل با سایر افراد زیرک

ENTP ها از بحث و گفتگو با دیگران انرژی می گیرند. انرژی ذاتی و برون گرایی آنها باعث راحتی آنان در مکالمات می شود. آنها کشمکش یک بحث پر جنب و جوش را دوست دارند، به خصوص اگر طرف مقابل به اندازه خودشان پر انرژی و پرشور باشد. از طریق بحث، آنها فرصت آزمایش ایده های خود، در نظر گرفتن دیدگاه های دیگر و استفاده از منطق ذاتی شان به نفع خود را پیدا می کنند.

برونگرایی ENTP ها به آنها کمک می کند تا در مهمانی ها یا رویدادهای بزرگ که می توانند با افراد زیادی ارتباط برقرار کنند، به خوبی ظاهر شوند. کنسرت ها، گردهمایی های اجتماعی و کنفرانس ها همگی باعث هیجان و انرژی بخشیدن به ENTP ها می شوند. در رویدادهای بزرگ، آنها قادر به ملاقات با افراد با علایق مشابه، ایجاد ارتباط و تبادل ایده با آنها هستند که همه این ها چیزهایی است که از آن لذت می برند.

تفکر در مورد مشکلات پیچیده، حتی موارد انتزاعی و تئوریک، برای ENTP ها که کشف نگرش های جدید به مسائل را دوست دارند، هیجان انگیز است. ممکن است در نظر ENTP ها فرضیات هیجان انگیز باشند، زیرا اغلب به آنها فرصت می دهد سناریوها را تصور کنند و ایده های ابتکاری و هوشمندانه ارائه دهند.

وقتی ENTP ها تصمیم می گیرند برنامه ای ارائه دهند، که غالباً در آخرین لحظات چنین تصمیمی می گیرند، می خواهند از جذابیت و خلاقانه بودن آن اطمینان حاصل کنند. آنها از ارائه برنامه ای که آنقدر جالب و جذاب است که همه دوست دارند بخشی از آن باشند انگیزه می گیرند.

همچنین ENTP ها دوست دارند که با دیگر افراد بذله گو و جسور، رابطه برقرار کرده و شوخی های تند و تیز کنند. علاقه آنها به بحث و اجتماعات به معنای این است که طعنه ها و حاضر جوابی های دیگران باعث ایجاد انرژی و انگیزه در آنها می شود.

مشارکت در کارهای هیجان انگیز و انگیزه دهنده به ENTP ها کمک می کند تا شادتر باشند و بهره وری بیشتری داشته باشند. آنها این فرصت را خواهند داشت که هم فعالانه با کار خود درگیر شوند و هم از نقاط قوت خود به نفع خود استفاده کنند، که این امر به آنها کمک می کند تا در طولانی مدت موقعیت خود را حفظ کنند.

 

تست <strong class='view_keyword' data-description='شخصیت به عنوان مجموعه مشخص رفتارها، شناخت ها و الگوهای عاطفی تعریف می شود که از عوامل بیولوژیکی و محیطی تکامل می یابند.' onclick='view_tooltip(this)' >شخصیت</strong> کتل

چگونه لایه های عمیق شخصیت را بررسی کنیم؟

یکی از آزمون ها و تست های استاندارد برای سنجش رگه های شخصیت تست کتل می باشد. برای انجام این آزمون به صورت آنلاین با تفسیر دقیق از لینک زیر استفاده نمایید.

تست هوش چندگانه گاردنر   کلیک نمایید

 


آگاهی از انگیزه های سایر تیپ های شخصیت

در بخش زیر می توانید انگیزه های مشخص شده برای سایر تیپ های شخصیتی را مشاهده کنید. مطالعه انگیزه های دیگران به ما کمک می کند تا بتوانیم نیازها و علائق دیگران را بهتر درک کنیم.

انگیزه های INTP 
انگیزه های INTJ
انگیزه های INFP 
انگیزه های INFJ
انگیزه های ISTP
انگیزه های ISTJ
انگیزه های ISFP
انگیزه های ISFJ
انگیزه های ENTP
انگیزه های ENTJ
انگیزه های ENFP
انگیزه های ENFJ
انگیزه های ESTP
انگیزه های ESTJ
انگیزه های ESFP
انگیزه های ESFJ

 


برگشت به صفحه اصلی ENTP  کلیک نمایید

  صفحه اول ENTP

 

 

اینفوگرافی تیپ شخصیت INFJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ENFJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ENTJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ENTP
اینفوگرافی تیپ شخصیت ESTJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ESTP
اینفوگرافی تیپ شخصیت INFP
اینفوگرافی تیپ شخصیت ISTJ
اینفوگرافی تیپ شخصیت ISTP
اینفوگرافی تیپ شخصیت ISFJ