شروع تست MBTI آنلاین | نسخه اروپایی

روابط عاشقانه ENFJ

تیپ شخصیت مربی

INFJ ها در روابط عاشقانه چگونه اند؟


ENFJ ها شریکایی مفید و دلگرم کننده هستند که در مواقع دشواری شریک خود را راهنمایی می کنند و در مواقع پیروزی از او حمایت می کنند.

در یک رابطه عاشقانه، تیپ های شخصیتی مربی نقاط قوتی دارند از جمله:

گوش دادن همدلانه به دیدگاه شریک زندگی خود

مبارزه و دفاع از شریک زندگی خود در شرایط لازم

آینده رابطه را به طور دقیق در نظر داشتن

ENFJ ها شنونده های خوبی هستند. آنها همدل و باملاحظه هستند و اغلب نظرات خود را برای شنیدن نظرات شریک خود قبل از نتیجه گیری کنار می گذارند. آنها محافظان قوی شرکای خود هستند و در موقع لزوم آماده دفاع از آنها هستند. آنها مرتبا در مورد آینده رابطه فکر می کنند، که به آنها کمک می کند تا با اطمینان راسخ به طور منظم در رابطه پیش بروند.

در روابط عاشقانه، تیپ های شخصیتی مربی ممکن است در شرایط زیر دچار مشکل شوند ...

وقت گذاشتن برای رسیدگی به نیازهای خود

سازگاری سریع با مشکلات پیش بینی نشده

تفکیک احساسات از مسائل

ENFJ ها گاهی نیازهای خود را نادیده می گیرند. آنها خواسته ها و نیازهای شریک خود را در اولویت قرار می دهند که اغلب به این معنی است که وقت کمتری برای خودشان می گذارند. مهم است که ENFJ ها به تعادل سالمی برسند تا از به ستوه آمدن از رابطه خود و نا امیدی از آن جلوگیری کنند.

آنها همچنین در مواجهه با مشکلات غیرمنتظره مشکل دارند که باعث می شود نا امیدی و کلافگی خود را بر سر شریک زندگی خود خالی کنند. با این حال، هنگامی که ENFJ ها این مسئله را تشخیص دهند و در جهت بهبود تلاش کنند، با نا امیدی های خود به روشی سالم و کارآمد کنار می ایند.

ENFJ ها باید احساسات خود را از مشکلات موجود در رابطه شان تفکیک کنند. آنها در همه تصمیماتشان عواطف خود را در نظر دارند، که بر قضاوت آنها سایه می اندازد. برای اینکه آنها بهترین تصمیمات را بگیرند، مهم است که تشخیص دهند چه زمانی احساسات خود را کنار بگذارند و منطقی انتخاب کنند.

 

تست <strong class='view_keyword' data-description='احساس پیچیده ای که شامل احساس شدید محبت و حساسیت نسبت به شی یا فرد دیگر است.' onclick='view_tooltip(this)' >عشق</strong> استرنبرگ

سبک عشق ورزی من چیست؟

سبک عشق ورزی روشی است که با هر تیپ شخصیتی که باشید، در روابط عاشقانه از آن استفاده می کنید. بنابراین بهتر است علاوه بر درک تیپ شخصیتی، در مورد سبک عشق ورزی خود و طرف مقابلمان نیز آگاهی لازم را داشته باشیم. برای سنجش سبک عشق ورزی خود می توانید به تست عشق استرنبرگ در لینک زیر مراجعه نمایید.

تست عشق استرنبرگ   کلیک نمایید

 


آگاهی از روابط عاشقانه سایر تیپ ها

هر تیپ شخصیتی دارای روابط عاشقانه خاص خود می باشد. برای آگاهی از روابط عاشقانه سایر تیپ های شخصیت می توانید از لیست زیر استفاده نمایید:

روابط عاشقانه INTP 
روابط عاشقانه INTJ
روابط عاشقانه INFP 
روابط عاشقانه INFJ
روابط عاشقانه ISTP
روابط عاشقانه ISTJ
روابط عاشقانه ISFP
روابط عاشقانه ISFJ
روابط عاشقانه ENTP
روابط عاشقانه ENTJ
روابط عاشقانه ENFP
روابط عاشقانه ENFJ
روابط عاشقانه ESTP
روابط عاشقانه ESTJ
روابط عاشقانه ESFP
روابط عاشقانه ESFJ

 


برگشت به صفحه اصلی ENFJ  کلیک نمایید

  صفحه اول ENFJ

 

 

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید