تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

دوره: 201 گام برای رسیدن به عشق

جلسه 2

دوره: 201 گام برای رسیدن به عشق

جلسه 2
پست وبلاگی
10 گام برای رسیدن به احساس دوست داشتن مدت مطالعه: 5 دقیقه
ای سنج 13 آذر 1399 مدت مطالعه: 5 دقیقه

10 گام برای رسیدن به احساس دوست داشتن

در این بخش از دوره عشق ورزی می خواهیم به احساس دوست داشتن بپردازیم. سعی کنید هر سوال را به دقت مطالعه کنید و آن ها را با طرف مقابلتان مطرح نمایید. قبل از شروع دوره لطفا بخش زیر را مطالعه کنید. اگر دستورالعمل را می دانید، گام اول از جلسه احساس دوست داشتن را شروع کنید.


هدف جلسه: رسیدن به احساس دوست داشته شدن

پیش نیاز: این جلسه نیازمند پیش نیازی نیست و سعی شده است مطالب با زبانی ساده ارائه شود.

شرایط سنی: جوانان و بزرگسالان

نوع جلسه: خودآموزی

دستورالعمل:

دفتر یادداشت های خود را بردارید و یک لیوان آب یا یک فنجان چای تهیه کنید.

مکان آرام مورد نظر خود را در خانه یا جای دیگر پیدا کنید.

اگر دونفری این دوره را مطالعه کنید به نوبت سوالات را از هم بپرسید.

سعی کنید سوالات بعدی را نخوانید، در عوض تمام تمرکز خود را روی سوالی که اکنون می پرسید و پاسخ می دهید، قرار دهید.


اهداف و دستورالعملی که در بالا نیاز است را باید در این جلسه انجام دهید. چنانچه متوجه بخش یا مطلب نمی شوید لطفا به صورت کامنت در انتهای این جلسه مطرح کنید. سعی کنید در شرایط آرامش و بدون دغدغه با تمرکز به مطالعه این مطالب بپردازید. در بخش زیر فهرست مطالب را برای شما آورده ایم:

گام () - زبان عشق

سوال اصلی: چه رفتارها و عمل خاصی از سوی من نسبت به خودت را  بیشتر دوست داری؟

 گری چاپمن، مشاور ازدواج و نویسنده کتاب” 5 زبان عشق”، معتقد است که پنج روش برای ابراز احساسی عشق وجود دارد. چاپمن می گوید: "هر شخصی زبان اصلی برای عشق دارد که اگر بخواهیم آن شخص احساس کند دوستش داریم، باید یاد بگیریم که به آن زبان با او صحبت کنیم." این موارد شامل کلمات تأیید، خدمات، دریافت هدیه، زمان کافی و لمس فیزیکی است.

با در نظر گرفتن کارها و حرف های همسرتان که شما را سرشار از عشق و سپاس می کند، می توانید از زبان عشق خود آگاه شوید. یا اینکه می توانید نارضایتی تان از شریک زندگی خود را متوجه شوید، که  نشان می دهد که کجا به عبارات بیشتری از زبان عشق خود نیاز دارید.


برای اطلاع کامل از نظریه چاپمن می توانید به مقاله زبان عشق مراجعه کنید.


گام (1) - بیان عشق

سوال اصلی: دوست داری که چگونه  عشق خودم را به تو به صورت کلامی ابراز کنم؟

اگر زبان عشق شما از نوع کلمات تأییدی است، بیان کلامی برای احساس دوست داشتن بسیار ضروری است. اما همه ما دوستداریم و نیاز داریم که کلمات دوست داشتنی، لطیف و احساسی و تأیید کننده را بشنویم.

برخی از افراد در بیان احساسات خود احساس ناراحتی می کنند، اما صمیمیت واقعی یک حباب امن برای شما ایجاد می کند تا  احساسات عمیق خود را بدون ترس و شرم بیان کنید. ممکن است هر دو به این نتیجه برسید که  ابراز کلامی کمتری داشته باشید. اگر در این مسئله اختلاف دارید، برای کنار آمدن با این مسئله نیاز است که با یکدیگر به توافق برسید. 

گام () - تماس عاشقانه

سوال اصلی: چه نوع تماس جسمی را بیشتر دوست داری؟

لمس اولین حس ما برای رشد در کودکی است و این روش اصلی نشان دادن عشق به کودک است. محبت جسمی و لمسی برای شادی و رضایت کلی یک رابطه عاشقانه ضروری است.  این کار پیوند ما را به عنوان یک زن و شوهر محکم می کند.

مطالعات نشان می دهد که اختلافات، وقتی تماس جسمی برقرار شود راحت تر حل خواهد  شد.  بعضی از افراد بیشتر از دیگران نیاز و تمایل به لمس دارند.  

در حقیقت، ممکن است یکی از شما بسیار مهربان و پر عاطفه تر باشد در حالی که دیگری به لمس کمتری نیاز دارد.  انواع مختلف لمس (در آغوش گرفتن، دست گرفتن، ماساژ دادن و غیره) را با یکدیگر تجربه کنید زیرا  باعث می شود همسرتان احساس دوست داشته شدن و رضایت داشته باشد.

تماس عاشقانه

گام () - احساس عاشقانه

سوال اصلی: چه چیزی باعث می شود نسبت به من احساس محبت بیشتری داشته باشی؟

رفتارها، کلمات و کارهایی که احساس عشق و علاقه را در همسرتان به وجود می آورد را با هم تجربه کنید. چیزی به سادگی یک اظهار نظر مهربانانه، یک لبخند به موقع، یا وقتی که شریک زندگی شما یک فنجان قهوه برای شما درست می کند، می تواند سخاوتمندانه ترین، زیبا ترین یا تحسین برانگیزترین کاراحساسی باشد.

این کارها اغلب چیزهای کوچکی هستند که باید بیشتر از آنها قدردانی کنیم و باعث می شوند احساس ارزش بیشتری داشته باشیم. این موارد را با یکدیگر در میان بگذارید، هم برای اینکه آنها را برای خودتان روشن کنید و هم برای اینکه همسرتان از  چیزهایی که دوست دارید مطلع شود.

برای سنجش نوع سبک عشق ورزی و میران عشق و علاقه بین خود و شریک عشقی تان می توانید، به شما تست عشق استرنبرگ را پیشنهاد می کنیم.

گام () - دریافت عشق

سوال اصلی: چگونه می توانم از تو عشق بیشتری بخواهم؟

مواقعی پیش می آید که یکی از شما یا هر دوتان به اندازه مورد نیاز  احساس عشق نمی کنید. ما می خواهیم شریک زندگی ما به طور غریزی نیازهای ما را بداند و آن را بدون نیاز به گفتن ما ارائه دهد. اما این موضوع واقع بینانه و همیشه ممکن نیست.

شما به عنوان یک زن و شوهر به یکدیگر نزدیک هستید، اما ذهن خوان نیستید. گاهی اوقات شما باید آنچه را که نیاز دارید، عنوان کنید. و بهتر است که درخواست شما به صورت قضاوت کننده، انتقادی یا تحقیرآمیز نباشد. دریابید که چگونه می توانید عشق بیشتر یا ابراز عشق متفاوتی بخواهید به شکلی که او بفهمد که باید عشق بیشتری به شما ارائه دهد.

گام () - عوامل ضد عشق

سوال اصلی: چه چیزی ممکن است بگویم یا انجام دهم که نسبت به تو بی مهری شود؟

هر دوی شما کلمات یا کارهای واضحی را می شناسید که به همسرتان احساس بی مهری می دهد. نامهربانی، انتقاد، عدم صداقت و بی تفاوتی باعث می شود هر کسی مورد بی مهری و آسیب قرار گیرد. بعضی اوقات ما ندانسته کارهایی می کنیم که باعث ناراحتی و خشم در شریک زندگی مان می شود. در واقع این ها عواملی هستند که ضد عشق هستند.

ممکن است ما زخم های قدیمی را تازه کنیم یا از مرزی عبور کنیم که نمی دانستیم وجود دارد! در راه تلاش برای حفظ صلح و آرامش، یکی از طرفین ممکن است احساس آسیب دیدگی خود را سرکوب کند، و با گذشت زمان، مخفی نگه داشتن این احساسات باعث بوجود آمدن کینه می شود.

گام () - نیازهای عاشقانه

 سوال اصلی: چگونه بفهمم که تو به عشق بیشتری از طرف من احتیاج داری؟

گاهی اوقات ما به شریک زندگی خود نیاز بیشتری داریم، اما در واقع مشخص نیست که چه چیزی باعث می شود که  مورد بی مهری یا غفلت قرار بگیریم. یا شاید از رک بودن طرف مقابلمان احساس ناراحتی می کنیم، بنابراین از رفتارهای منفعل تهاجمی استفاده می کنیم که ناراحتی یا عصبانیت ما را نشان می دهد.

همه ما هر از گاهی برای برقراری ارتباط با احساسات خود به این رفتارها روی می آوریم - چه از طریق غر زدن یا اظهارنظرهای ظریف. رفتارهای گذشته خود را بررسی کنید تا ببینید چگونه می توانید نیاز به عشق را بیشتر اعلام کنید.

رفتارهای گذشته خود را بررسی کنید تا ببینید چگونه می توانید نیازخود را به عشق بیشتر اعلام کنید. این موارد را با شریک زندگی خود به اشتراک بگذارید تا بتواند آنها را شناسایی کند. مطمئناً، ارتباط مستقیم بهترین راه برای آگاهی دادن به همسرتان است که شما نیاز به عشق بیشتری دارید، اما درک این گونه رفتارها در یکدیگر زمینه را برای مهر و برقراری ارتباط فراهم می کند.

ابراز عشق

گام () - ابراز عشق

 سوال اصلی: می خواهی هر چند وقت یک بار  "دوستت دارم" را بشنوی؟

این سه کلمه کوچک بسیار قدرتمند هستند! برای بعضی از افراد، شنیدن این کلمات به صورت روزانه به اندازه آب در یک صحرای خشک ضروری است. بیان کلامی احساس از سوی شریک زندگی شما باعث می شود احساس امنیت، تأیید و ارزش داشته باشید. افراد دیگری هستند که اغلب نیازی به شنیدن آن ندارند. آنها از طریق عملکرد شریک زندگی خود متوجه علاقه او می شوند.

ممکن است هر یک از شما از تکرار گفتن این کلمات احساس ناراحتی یا حماقت کنید، در حالی که ممکن است فرد دیگری آن کلمات را در طول مکالمه روزانه بسیار به کار ببرد. شریک زندگی شما چند بار نیاز دارد که این کلمات را از زبان شما بشنود؟ آماده باشید که این کلمات را هر چند بار که او خواست به زبان بیاورید.

گام () - عشق نامشروط

 سوال اصلی: عشق بی قید و شرط برایت چه معنایی دارد؟

عشق بدون قید و شرط، توانایی دوست داشتن طرف مقابل همانطوری که هست ،می باشد. اگر عاشق این فرد شده اید و می خواهید یک رابطه پایدار برقرار کنید، پس باید او را به عنوان یک شخص منحصر به فرد در نظر بگیرید. اما این در پویایی رابطه شما به چه معناست؟ به نظر شما هر دوی شما به عشق بیقید و شرط چطور نگاه می کنید، و فکر می کنید چگونه باید در ازدواج یا رابطه شما بیان شود؟

گام () - زنده نگه داشتن عشق

 سوال اصلی: چگونه می توان عشق را دوباره زنده کرد وقتی که نشانه هایی از بی تفاوتی یا فاصله در رابطه خود دیدیم؟

بی علاقگی و قطع رابطه اغلب می تواند بین یک زن و شوهر ایجاد شود. وقتی در زندگی با کار، بچه ها و سایر حواس پرتی ها مشغول می شویم، ممکن است زمان کمتری را در کنار هم بگذرانیم، کمتر با هم ارتباط برقرار کنیم و احساس خشم یا کینه کنیم که این موارد صمیمیت را خفه می کند.

شاید تاکنون برخی از اینها را احساس کرده باشید. حتی اگر در کنار هم نیستید، باید از رابطه خود در برابر این آسیب ها محافظت کنید. برای شناسایی اولین علائم فاصله بین خودتان با هم همکاری کنید و در صورت بروز این فاصله، در باره‌ی  ایده‌ای برای نزدیکی مجدد بحث کنید.

جمع بندی جلسه دوم

آیا درخواست تغییر رفتاری  از شریک زندگی خود در رابطه با احساس دوست داشتن دارید؟ هر دو کار خاصی را برای کمک به همسرتان برای احساس محبوبیت بیشتر انجام خواهید داد؟ این موارد را بنویسید و تعیین کنید که چگونه و چه زمانی این تغییرات یا اقدامات را شروع می کنید.

زمانی که توانستید بر اساس گام های 10 گانه احساس دوست داشتن را در خود و طرف مقابلتان ایجاد نمایید وارد جلسه بعد شوید. در جلسه آینده سعی داریم تا 10 گام برای مهربانی و رسیدن به احترام عاشقانه را با هم مرور کنیم.

لطفا سوالات و یا ابهاماتی که در رابطه با این جلسه و یا کل دوره دارید را در کامنت پرسیده تا به آن ها پاسخ دهیم.

 
 

 

 

10 گام در جهت مدیریت بحران های زندگی
10 گام برای شناسایی اهداف و آرزوها
عشق یک طرفه چیست؟
سبک عشق ورزی شما چه چیزی در مورد دوران کودکیتون میگه؟
رابطه افلاطونی چیست؟
وقتی رابطه شما صمیمیت لازم را ندارد چه کاری باید انجام دهید
270 سوال قبل از ازدواج که حتما حتما باید بپرسید !!!
هورمون عشق یا اکسی توسین چیست؟ راه های افزایش آن
سندروم قلب شکسته یا مرگ عاشقانه چیست؟!!

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید

201 گام برای رسیدن به عشق
آزمون های مرتبط
مطالب مرتبط