تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

دوره: 201 گام برای رسیدن به عشق

جلسه 16

دوره: 201 گام برای رسیدن به عشق

جلسه 16
دوره آموزشی
10 گام برای بهبود سلامتی و تندرستی مدت مطالعه: 5 دقیقه
ای سنج 25 اردیبهشت 1400 مدت مطالعه: 5 دقیقه

10 گام برای بهبود سلامتی و تندرستی

در جلسه شانزدهم از دوره عشق ورزی می خواهیم به بهبود سلامتی و تندرستی بپردازیم. توجه داشته باشید که باید سعی کنید هر سوال را به دقت مطالعه کنید و آن ها را با طرف مقابلتان مطرح نمایید. قبل از شروع دوره لطفا بخش زیر را مطالعه کنید. اگر دستورالعمل را می دانید، سوال اول از جلسه بهبود سلامتی و تندرستی را شروع کنید.


هدف جلسه: آشنایی مقدماتی با دوره عشق ورزی

پیش نیاز: این جلسه نیازمند پیش نیازی نیست و سعی شده است مطالب با زبانی ساده ارائه شود.

شرایط سنی: جوانان و بزرگسالان

نوع جلسه: خودآموزی

دستورالعمل:

دفتر یادداشت های خود را بردارید و یک لیوان آب یا یک فنجان چای تهیه کنید.

مکان آرام مورد نظر خود را در خانه یا جای دیگر پیدا کنید.

اگر دونفری این دوره را مطالعه کنید به نوبت سوالات را از هم بپرسید.

سعی کنید سوالات بعدی را نخوانید، در عوض تمام تمرکز خود را روی سوالی که اکنون می پرسید و پاسخ می دهید، قرار دهید.


اهداف و مشخصاتی که در بالا نیاز است را باید در این جلسه به دست آورید. چنانچه متوجه بخش یا مطلب نمی شوید لطفا به صورت کامنت در انتهای این جلسه مطرح کنید. سعی کنید در شرایط آرامش و بدون دغدغه با تمرکز به مطالعه این مطالب بپردازید. اگر دقت و روش مطالعه مناسبی ندارید از کتاب مهارت های مطالعه ای سنج استفاده کنید. در بخش زیر فهرست مطالب را برای شما آورده ایم:

گام ()- ایجاد سبک زندگی سالم

سوال اصلی- برای ایجاد یک سبک زندگی سالمتر چه کاری می توانیم به عنوان یک زن و شوهر انجام دهیم؟

شما نه تنها به خودتان سلامتی بدهکارید بلکه به شریک زندگی خود نیز مدیون هستید. سالم و پرانرژی بودن شما تفاوت فاحشی در روحیه و شادی کلی تان ایجاد می کند. آیا هر دوی شما به یک سبک زندگی سالم متعهد هستید؟ آیا هر دو می خواهید وزن مناسب خود را حفظ کنید، غذاهای مناسب بخورید، ورزش کنید، پیوسته چک آپ شوید و از رفتارهای پرخطر یا مصرف زیاد الکل یا داروها بصورت تفریحی پرهیز کنید؟ چگونه می توانید در این انتخاب ها از یکدیگر حمایت کنید؟

گام ()- فعالیت های بدنی برای تناسب اندام

سوال اصلی- چه فعالیت های بدنی می توانیم برای بهبود تناسب اندام خود انجام دهیم؟

یک سبک زندگی سالم باید شامل برخی از فعالیت های بدنی باشد، چه پیاده روی، دویدن، دوچرخه سواری، رفتن به باشگاه یا ورزش. انجام این فعالیت ها با هم نه تنها سلامتی و تندرستی شما را بهبود می بخشد، بلکه پیوندها را صمیمی تر و ارتباط شما را نیز تقویت می کند. درباره فعالیت هایی که از انجام آنها به عنوان یک زن و شوهر لذت می برید و اینکه چگونه می خواهید این قسمت از زندگی خود را برعهده بگیرید، صحبت کنید.

گام ()- تغییر عادات و رژیم غذایی

سوال اصلی- به طور خاص چه چیزی را می توانیم در مورد عادات غذایی یا رژیم غذایی خود تغییر دهیم که سالم تر باشد؟

آسان است که بگوییم، "بیایید غذاهای سالم تری بخوریم"، اما این به طور خاص چه معنی دارد؟ آیا دیگر از خرید مواد غذایی بی ارزش، نوشابه یا شیرینی جلوگیری خواهید کرد؟ آیا میزان میوه ها و سبزیجات را در رژیم غذایی خود افزایش می دهید؟ آیا میان وعده های آخر شب را کاهش خواهید داد؟ شاید این بدان معناست که شما با هم به خرید مواد غذایی می روید و وعده های غذایی خود را از قبل برنامه ریزی می کنید. درباره ایده های فردی خود برای یک رژیم غذایی سالم و اینکه چگونه می توانید نقاط مشترک را پیدا کنید، بحث کنید.

گام ()- کنارآمدن با اهداف متفاوت در حوزه سلامتی

سوال اصلی- اگر اهداف سلامتی و تناسب اندام ما متفاوت است چگونه باید از پس آن برآییم؟

برای برخی از زوج ها، تفاوت در نگرش در مورد سلامتی و تناسب اندام به اندازه اختلافات مذهبی یا نیازهای مختلف جنسی، دشوار است. اگر یکی از شما تناسب اندام را به عنوان یک ارزش اولیه در نظر بگیرد در حالی که دیگری در این مورد بیشتر راحت است، این می تواند منبع کینه یا درگیری باشد. یک شریک ممکن است ورزشی را انجام دهد که دیگری از آن لذت نبرد. یا اگر یکی از شما رژیم غذایی شدیدتری دارد، به عنوان مثال یک گیاهخوار است، پس فرد دیگر می تواند از انتخاب محدود مواد غذایی که می توانید به عنوان یک زن و شوهر استفاده کنید لذت ببرد. در مورد اهداف متفاوت خود و آنچه برای احساس راحتی از یکدیگر نیاز دارید، بحث کنید.

گام ()- تعیین رفتار با شما در زمان بیماری

سوال اصلی- وقتی احساس بیماری دارید یا بیمارهستید می خواهی چگونه با تو رفتار کنم؟

در شرایط بد سلامتی، بیش از حد معمول به حمایت و عشق شریک زندگی خود احتیاج داریم. از نظر برخی، این عشق و حمایت به معنای حضور جسمی، ارائه کارهای بسیار مهربانانه و مراقبت و گفتن کلمات راحت است. برای دیگری، این ممکن است به معنای تنها ماندن و سکوت در هنگام بهبودی باشد. از همسرتان بپرسید که او در مواقع بیماری یا احساس ضعف بدنی به چه چیزهایی نیاز دارد و از شما چه می خواهد.

گام ()- شناسایی عادات بهداشتی آزار دهنده

سوال اصلی- آیا من عادات بهداشتی بدی دارم که واقعاً تو را آزار دهد؟ اگر چنین است، آنها چه هستند؟

ممکن است ناراحت کننده باشد که به شریک زندگی خود بگویید: "فکر می کنم باید کمی وزن کم کنی" یا "تو واقعاً بیشتر از آن چیزی که باید، می نوشی". خواه عادت بد سلامتی همسرتان مستقیماً روی شما تأثیر بگذارد یا نه، شما می خواهید که او احترام خودش را داشته باشد تا از خود مراقبت کند و برای شما سالم و شاد باشد. هنگامی که این سوال را از یکدیگر می پرسید، ممکن است چیزی را بشنوید که آسیب زننده یا شرم آور باشد. وقتی پاسخهای خود را به اشتراک می گذارید ملایم باشید و برای شنیدن آنها ذهن باز داشته باشید.

گام ()- کار کردن روی عادات بد

سوال اصلی- چگونه می توانم از تو بخواهم که روی یک عادت بد مربوط به سلامت که در تو می‌بینم کار کنید؟

اگر مشاهده کنید که همسرتان انتخابی مربوط به سلامت دارد که ایده آل نیست یا واقعاً شما را آزار می دهد، ممکن است در آینده این مسئله دوباره مطرح شود. هر دوی شما نیاز به آزادی دارید که بدون اینکه به یک بحث تبدیل شود یا خجالت زده شوید و قضاوت کنید، در مورد این موضوع صحبت کنید. اگر همسرتان از یکی از عادت های شما ناامید شده یا نگران است، چگونه دوست دارید که به شما نزدیک شود و نگرانی را بیان کند؟

گام ()- الگوی سالم بودن برای اطرافیان

سوال اصلی- چگونه ما به عنوان الگویی سالم برای فرزندان و خانواده و دوستان خود باشیم؟

هر انتخابی که انجام می دهید و عادتی را که تمرین می‌کنید پیامی برای اطرافیانتان در مورد اینکه کی هستید و برای چه چیزی ارزش قائل هستید، می باشد. می خواهید برای کسانی که به انتخاب و اقدامات شما بسیار توجه می کنند چه نوع زوجی باشید؟ می خواهید از طریق رفتارهای خود به فرزندان تان چه چیزی بیاموزید و می خواهید دوستان و خانواده در مورد سلامت روحی و سلامت جسمی چگونه شما را درک کنند؟

گام ()- شناسایی موارد نیاز به بهبود

سوال اصلی- اگر شما می توانید یک مورد مربوط به سلامتی و تناسب اندام خود را بهبود ببخشید، آن چه چیزی خواهد بود؟

امیدوارم که شما به عنوان یک زن و شوهر اهداف خوبی در مورد سلامتی و تناسب اندام ایجاد کرده باشید، اما احتمالاً اهداف شخصی نیز دارید. برخی از عادت های سلامتی وجود دارد که عادت های کلیدی است و شما را به انجام سایر رفتارهای سالم تحریک می کند. به عنوان مثال، ورزش ممکن است باعث شود شما غذاهای ناسالم را از رژیم غذایی خود حذف کنید. چه عادت کلیدی ممکن است داشته باشید؟

گام ()- کمک کردن برای دستیابی سلامتی

سوال اصلی- چگونه می توانم برای دستیابی به چیزی به تو کمک کنم و از تو پشتیبانی کنم؟

همانطور که در جهت رسیدن به اهداف فردی خود حول سلامتی و تناسب اندام تلاش می کنیم، به پشتیبانی و حمایت شریک زندگی خود نیز نیاز داریم. به طور خاص بپرسید که چگونه می توانید این حمایت را ارائه دهید زیرا عزیز شما عادت سلامتی یا تناسب اندام خود را دنبال می کند. آیا حاضرید پشتیبانی درخواستی را ارائه دهید و اگر اینگونه نیست، برای کمک به او در رسیدن به هدف چه کاری انجام می دهید؟

توجه

آیا در رابطه با سلامتی و تناسب اندام شما اصلاح رفتاری وجود دارد که بخواهید از شریک زندگی خود درخواست کنید؟ چه کارهای خاصی را برای بهبود سلامتی و تناسب اندام خود به صورت زوجی و چه به صورت فردی انجام خواهید داد؟ این موارد را یادداشت کنید و مشخص کنید که چگونه و چه زمانی این تغییرات یا اقدامات را شروع می کنید.

جمع بندی ای سنج

در جلسه شانزدهم سعی کردیم تا به شما در رابطه با بهبود سلامتی و تندرستی، مباحث لازم را انتقال دهیم. سلامتی یکی از مهم ترین عنصرهایی می باشد که می تواند عامل خوشبختی و شادی زندگی افراد شود. حال زمانی که افراد تشکیل زندگی متاهلی می دهند، با برنامه ریزی منظم می توانند در این راستا قدم های موثری بردارند. در جلسه بعد به بررسی کار در زندگی پرداخته و این موضوع را بیشتر بررسی می کنیم.

نظر شما در مورد اهمیت بهبود سلامتی و تندرستی در روابط زناشویی چیست؟ لطفا سوالات و یا ابهاماتی که در رابطه با این جلسه و یا کل دوره دارید را در کامنت پرسیده تا به آن ها پاسخ دهیم.

10 گام در ارتباط با مسائل اقتصادی و پول
10 گام در جهت مدیریت بحران های زندگی
10 گام برای شناسایی اهداف و آرزوها
عشق یک طرفه چیست؟
سبک عشق ورزی شما چه چیزی در مورد دوران کودکیتون میگه؟
رابطه افلاطونی چیست؟
وقتی رابطه شما صمیمیت لازم را ندارد چه کاری باید انجام دهید
270 سوال قبل از ازدواج که حتما حتما باید بپرسید !!!
هورمون عشق یا اکسی توسین چیست؟ راه های افزایش آن
سندروم قلب شکسته یا مرگ عاشقانه چیست؟!!
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید
201 گام برای رسیدن به عشق
مطالب مرتبط
پادکست و ویدئو مرتبط