تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

پست وبلاگی
زمان ازدواج مدت مطالعه: 3 دقیقه
ای سنج 15 خرداد 1398 مدت مطالعه: 3 دقیقه

زمان ازدواج

"سن مناسب ازدواج چه موقع است؟" سوالی است که ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده است و به دنبال یافتن پاسخ برای این سوال هستند. واقعیت این است که نمی توان یک نسخه مشابه برای همه افراد در خصوص زمان ازدواج پیچید!
افراد مختلف شرایط متفاوتی دارند و عوامل مختلف بر سن ازدواج تاثیر می گذارد.

در این مقاله نگاهی بر زمان مناسب برای ازدواج از دیدگاه دکتر وندی ال پاتریک خواهیم داشت.

در صورت تمایل پیشنهاد می کنیم مقاله، چه زمانی برای ازدواج آماده ایم؟ را در مقاله ای سنج مطالعه کنید و ویدئو آن را مشاهده کنید. 

چه زمانی برای ازدواج مناسب است؟

ما در دورانی زندگی می کنیم که با وجود بالا بودن نرخ طلاق، همچنان بعضی از جوانان قصد دارند با اشتیاق فراوان ازدواج کنند.

سوالی که اینجا مطرح می شود این است که:

  • آیا واقعاً سن جادویی وجود دارد که تضمین کننده خوشبختی زندگی زناشویی باشد؟
  • یعنی آیا بین سن ازدواج و رضایت زناشویی رابطه ایی وجود دارد؟
  • آیا چیزهایی مانند «عشق در نگاه اول» وجود دارد؟
  • و اگر چنین چیزی وجود داشته باشد، آیا می شود جذابیت فوری را از فریب تشخیص داد؟

سوزان بارتل هارینگ و همکارانش مطالعه ای در این رابطه شروع کردند که ببیند آیا واقعا برای ازدواج موفق سنی خاصی وجود دارد؟ در ابتدا آن ها نشان دادند که سن ازدواج براساس گذر زمان در حال تغییر می باشد. یعنی برای ازدواج های اولیه قرن بیستم، سن متوسط برای مردان ۲۶ و برای زنان ۲۲ سال بود.

در سال های ۱۹۵۰، این تعداد به ترتیب ۲۳ سال و ۲۰ سال بود. از سال ۱۹۶۰، محققین توجه داشته اند که سن متوسط در ازدواج، همچنان افزایش یافته است. از سال ۲۰۱۵ اداره آمار ایالات متحده، آنها سن متوسط را در اولین ازدواج گزارش می دهند، اکنون ۲۹ سال برای مردان و ۲۷ سال برای زنان است.

مطلبی که در این مطالعه نشان داده شده است این است که نمی توان به یقین رابطه ای بین دو متغیر سن ازدواج و رضایت زناشویی پیدا کرد. یعنی علیرغم این که یک سری از پژوهشگران بر این باور هستند که بین سن ازدواج و موفقیت آن رابطه وجود دارد این پژوهشگران این نتیجه را رد می کنند.

در واقع یافته های این پژوهش نشان داده استکه احساس رضایت از زندگی زوجین تحت تاثیر عوامل زیادی قرار می یگرد و ما نمی توانیم تنها براساس سن زوجین موفقیت در یک زندگی زناشویی را پیش بینی کنیم .

اگر سن و بالارفتن آن را مبنایی بر بلوغ فکری فرد مد نظر قرار دهیم باید گفت که هر فرد در سن متفاوتی به یک بلوغ فکری می رسد. عده ای از پژوهشگران بر این باورند که هر فردی امکان دارد سه دوره فکری را طی کند دوره اول غالب بودن احساسات و عواطف فرد می باشد دوره دوم دوره ای توام با عقلانیت و عاطفه است و دوره سوم غالب بودن عقلانیت بر احساسات و عواطف فرد می باشد.

البته لازم به ذکر است که امکان دارد خیلی از افراد در کل عمر خود فقط در یک دوره سپری می کنند(مثلاً یک فرد در طول زندگی همیشه احساساتی و هیجانی تصمیم بگیرد). ولی در هر صورت بنا به نظر این پژوهشگران زمانی که فرد در دوره ای که توام با عقل و عاطفه باشد تصمیم به ازدواج کند مطمئناً تا حدود خیلی زیادی می تواند بدون ترس و وسواسی دست به یک ازدواج موفق بزند . یعنی برای یک ازدواج موفق دو ابزار عاطفه و عقل لازم و ملزوم یک دیگر می باشد.

متیو جی. جانسون و همکارانش در مطالعه ای بررسی کردند که چگونه زمان ازدواج بر سلامت بعد از زندگی تأثیر می گذارد.

این پژوهشگران بر این باور هستن که زوج هایی که دیر ازدواج می کنند در طول زندگی زناشویی نسبت به کسانی که به وقت خود ازدواج می کنند علائم افسردگی را در میانسالی تجربه می کنند از نظر این پژوهشگران دیر ازدواج کردن مسبب پایین آمدن اعتماد به نفس در فرد می شود و زمانی که فرد مجرد در جمعی قرار می گیرد، احساس گناه، احساس تنبیلی و احساس بی مسئولیتی می کند که تمامی این احساس ها می تواند بر اعتماد به نفس فرد تاثیر منفی بگذارد.

از سویی دیگر مطالعات نشان داده است که زمانی که فرد از سن ازدواج خود عبور می کند سازگارتر می شود و بهتر می تواند یک زندگی را مدیریت کند. و نوسانات خلق و خویی کمتری دارد و شریکش بهتر می تواند به آن تکیه کند.

به هر حال در آخر باید گفت ازدواج در پیشرفت یا پسرفت زندگی فرد نقش موثری را ایفا می کند. بنابراین تصمیم در انتخاب همسر می تواند بدون شک یکی از مهمترین و جنجالی ترین تصمیمات فرد باشد.

درباره نویسنده:

دکتر وندی ال. پاتریک (Wendy L. Patrick, Ph.D) دارای مدرک الوهیت مقدماتی از دانشکده الهیات از دانشگاه ویلز است . همچنین یک وکیل مدافع حرفه ای، مفسر رسانه ای و متخصص در قانون کیفری می باشد. وی رئیس بخش سان دیگو از انجمن تخصصی ارزیابی است. دکتر پاتریک نویسنده کتاب های پرچم های سرخ، چگونگی نمایش فریبنده ها و افراد بی رحم می باشد.

بلوغ عاطفی چیست | تاثیر آن در ازدواج
رایج ترین مشکلات ازدواج | نحوه حل آن‌ها
طلاق عاطفی چیست | علل و روش‌های پیشگیری
فانتزی جنسی چیست | انواع آن
بررسی انواع آزمایش های قبل از ازدواج
علت کاهش میل جنسی چیست | بررسی دلایل و راه‌های درمان
راه های افزایش میل جنسی زنان
بررسی رابطه جنسی قبل از ازدواج | مزایا و معایب آن
افسردگی بعد از ازدواج | علائم و دلایل آن
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید

سوالات متداول

  • آیا زمان مشخصی برای ازدواج کردن وجود دارد؟

    • واقعیت این است که زمان ازدواج از فردی به فرد دیگر متفاوت است و نمی توان گفت همه افراد باید در یک زمان مشخص ازدواج کنند.
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید