تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

دوره: 201 گام برای رسیدن به عشق

جلسه 17

دوره: 201 گام برای رسیدن به عشق

جلسه 17
دوره آموزشی
10 گام برای بررسی کار در زندگی مدت مطالعه: 5 دقیقه
ای سنج 25 اردیبهشت 1400 مدت مطالعه: 5 دقیقه

10 گام برای بررسی کار در زندگی

در جلسه هفدهم از دوره عشق ورزی می خواهیم به بررسی کار در زندگی بپردازیم. توجه داشته باشید که باید سعی کنید هر سوال را به دقت مطالعه کنید و آن ها را با طرف مقابلتان مطرح نمایید. قبل از شروع دوره لطفا بخش زیر را مطالعه کنید. اگر دستورالعمل را می دانید، سوال اول از جلسه کار در زندگی را شروع کنید.


هدف جلسه: آشنایی مقدماتی با دوره عشق ورزی

پیش نیاز: این جلسه نیازمند پیش نیازی نیست و سعی شده است مطالب با زبانی ساده ارائه شود.

شرایط سنی: جوانان و بزرگسالان

نوع جلسه: خودآموزی

دستورالعمل:

دفتر یادداشت های خود را بردارید و یک لیوان آب یا یک فنجان چای تهیه کنید.

مکان آرام مورد نظر خود را در خانه یا جای دیگر پیدا کنید.

اگر دونفری این دوره را مطالعه کنید به نوبت سوالات را از هم بپرسید.

سعی کنید سوالات بعدی را نخوانید، در عوض تمام تمرکز خود را روی سوالی که اکنون می پرسید و پاسخ می دهید، قرار دهید.


اهداف و مشخصاتی که در بالا نیاز است را باید در این جلسه به دست آورید. چنانچه متوجه بخش یا مطلب نمی شوید لطفا به صورت کامنت در انتهای این جلسه مطرح کنید. سعی کنید در شرایط آرامش و بدون دغدغه با تمرکز به مطالعه این مطالب بپردازید. اگر دقت و روش مطالعه مناسبی ندارید از کتاب مهارت های مطالعه ای سنج استفاده کنید. در بخش زیر فهرست مطالب را برای شما آورده ایم:

گام ()- تاثیر حرفه فرد در زندگی مشترک

سوال اصلی- کار تو (در یک حرفه یا به عنوان والدین / خانه داری) چه تأثیری بر خوشبختی کلی شما در زندگی مشترک دارد؟

آیا کاری که انجام می دهید، چه در داخل خانه و چه در خارج از خانه، به خوشبختی زندگی شما در زندگی زوجین می افزاید؟ به طور خاص برای یکدیگر توضیح دهید که چگونه شغل شما زندگی شما را بهتر یا بدتر می کند. از چه طریق های مثبت یا منفی تحت تأثیر شغل خود قرار می گیرید و چگونه این امر به زندگی مشترک شما سرایت می کند؟

گام ()- شناسایی عوامل موثر بر رضایت کاری

سوال اصلی- چه چیزی شما را از کارتان راضی و یا ناراضی می‌کند؟

بیشتر مشاغل جنبه های مثبت و منفی دارند، اما امیدوارم که موارد خوب بیشتر از موارد منفی باشد. درباره آنچه در مورد کار خود دوست دارید و از آنچه لذت نمی برید صحبت کنید. آیا شما علاقه زیادی به کاری که انجام می دهید دارید یا احساس عدم تحقق و بی حوصلگی می کنید؟ آیا کار شما به چشم انداز شما برای انجام یک حرفه نزدیک است؟

گام ()- طریقه پشتیبانی کردن

سوال اصلی- چگونه می توانم به بهترین وجه از تو در کار پشتیبانی کنم؟

کار بخش عظیمی از زندگی ماست و بر وضعیت روحی و کیفیت زندگی ما تأثیر می گذارد. ما روزهای خوب و روزهای بدی را در شغل خود داریم و همه ما باید این تجربیات و احساسات خود را در مورد آنها با شریک زندگی خود به اشتراک بگذاریم. بپرسید که چگونه می توانید نه تنها گوش شنوا باشید، بلکه پشتیبانی مداوم، بازخورد و مشاوره در رابطه با شغل همسرتان داشته باشید. چگونه می توانید هر دو به یکدیگر کمک کنید تا در کارهایی که انجام می دهید رضایت بیشتری کسب کنید؟

گام ()- ارائه راهکار برای حل مشکل 

سوال اصلی- اگر ناراحتی تو در محل کار بر روابط یا خانواده ما تأثیر بگذارد، برای حل این مشکل چه راه حلی داری؟

اگر در محل کار خود ناراضی هستید، سخت است که هنگام بازگشت به خانه مثبت و خوشحال باشید. ناراحتی شما مطمئناً بر وضعیت روحی و توانایی شما در برقراری ارتباط سالم با همسر و خانواده تأثیر می گذارد. این برای کوتاه مدت قابل کنترل است، اما با گذشت زمان، ناراحتی، شکایت و خلق و خوی منفی روابط شما را تضعیف می کند. اگر اکنون این اتفاق می افتد یا ممکن است در آینده اتفاق بیفتد، شما برای تغییر اوضاع حاضرید چه کاری انجام دهید؟ در مورد گزینه های احتمالی مانند تغییر شغل، مشاوره یا ایجاد یک تغییر کامل شغلی با هم بحث کنید.

گام ()- مدیریت استرس شغلی

سوال اصلی- چگونه می توانید استرس ناشی از شغل خود را مدیریت کنید، تا بر زندگی ما در خانه تأثیر نگذارد؟

اگر یکی از شما اکنون از کار ناراضی است اما واقعاً نمی تواند در آینده نزدیک کاری در این زمینه انجام دهد، پس شما برای مقابله با استرس و ناامیدی به برنامه ریزی نیاز دارید. بخشی از مدیریت استرس با همکاری یکدیگر برای ایجاد یک استراتژی خروج از آینده یا ارزیابی مجدد اولویت های متقابل برای تغییر سریعتر است. به طور روزمره، چه عادت ها یا روش هایی را می توانید استفاده کنید تا ناراحتی شما سلامتی رابطه و زندگی خانوادگی شما را تضعیف نکند؟ اینها ممکن است شامل ورزش، مراقبت، تجسم، ساده سازی زندگی شما و گنجاندن فعالیت های سرگرم کننده بیشتر در اوقات فراغت شما باشد.

گام ()- تعیین زمان لازم برای کار

سوال اصلی- چند ساعت در روز برای گذراندن محل کار کافی است؟

مشکلات در روابط معمولاً زمانی اتفاق می افتد که یک نفر ساعات بیشتری را در شغلی بگذراند تا شریک زندگی دیگر راحت باشد. یا ممکن است یکی از شرکا به مسافرت منظم نیاز داشته باشد، و این بر مدت زمانی که یک زن و شوهر یا خانواده با هم می گذرانید تأثیر می گذارد. این می تواند یکی از نیازهای شغلی باشد، یا ممکن است بنا به انتخاب باشد، اما به هر صورت اگر بر رابطه تأثیر منفی بگذارد، باید آن را حل کنید. از یکدیگر بپرسید که چند ساعت در روز (و یا در هفته) ترجیح میدهید باهم بگذرانید و هر دو درباره‌ی آن چگونه فکر می کنید.

گام ()- طریقه کنار آمدن با پرمشغله بودنِ شریک

سوال اصلی- اگر احساس می کنم شما زمان زیادی را در محل کار خود صرف می کنید و وقت کافی با من ندارید، چگونه باید از پس آن برآییم؟

ممکن است یکی از شما از مدت زمانی که دیگری در محل کار خود سپری می کند، ناراضی باشید. حتی ممکن است احساس کنید او در حال انتخاب کار به جای رابطه با شماست. وقتی این احساسات به وجود می آید، باید آنها را برطرف کنید و دلسوزانه به حرف های یکدیگر گوش دهید. در مورد چگونگی حل این مشکل در صورتی که برای یکی از شما یا هر دوی شما بوجود آید، صحبت کنید. چگونه هر دوی شما می توانید نیازهای خود را برآورده کرده و احساس کنید که به تعهدات و مسئولیت های کاری خود عمل می کنید؟

گام ()- پیش بینی وضعیت شغلی در آینده 

سوال اصلی- در پنج سال آینده خود را در کجای حرفه خود می بینید؟ ده سال آینده چطور؟

مشاغل شما بر روی دیدگاه شما از زندگی زناشویی تأثیر می گذارد. اگر چشم اندازی برای تشکیل خانواده، خرید خانه، مسافرت یا ایجاد مشاغل شخصی دارید، آنچه اکنون در رابطه با حرفه خود برنامه ریزی می کنید به هر دو شما کمک می کند تا به چشم انداز خود برسند. خودتان و شریک زندگی خود در طی پنج تا ده سال آینده کجا با شغل خود تصور می کنید؟ چگونه قصد دارید این اتفاق بیفتد؟ شما و همسرتان باید در برنامه ریزی اهداف شغلی و اقداماتی که برای دستیابی به آنها انجام می دهید مشارکت داشته باشید.

گام ()- تعیین میزان امنیت شغلی

سوال اصلی- فکر می کنید چقدر امنیت شغلی دارید؟

آیا احساس می کنید که شغل شما برای سالهای آینده در کنار شما خواهد بود، یا اینکه ممکن است شغل خود را از دست بدهید یا کارفرما یا تجارت شما در یکی دو سال آینده شکست بخورد؟ اگر در شغل خود احساس امنیت کامل ندارید، این موضوع را با همسرتان در میان بگذارید و در مورد اینکه هر دو در صورت وقوع می توانید برای بدترین حالت آماده شوید، ایده پردازی کنید. با چه زندگی خواهید کرد؟ آیا حقوق شریک زندگی شما برای مدتی هزینه های شما را تأمین می کند؟ آیا در صورت بروز شرایط اضطراری نیاز به پس انداز دارید؟

گام ()- تعیین برنامه برای بعد از ترک کار

سوال اصلی- برنامه شما برای ترک کارتان چیست ؟

اگر یکی از شما تصمیم بگیرد داوطلبانه شغل خود را رها کند و کار دیگری را دنبال کند، چه برنامه هایی وجود دارد؟ داشتن یک برنامه در اختیار شما، امنیت و آزادی را برای ایجاد تغییر در هنگام تغییر شغل، ماندن در خانه برای نگهداری از بچه ها، شروع کار یا بازنشستگی فراهم می کند. آیا این احتمال را در آینده کوتاه مدت خود (پنج سال آینده) می بینید؟ اگر چنین است، برای انجام یک تغییر آرام و حفظ (یا تغییر) شیوه زندگی خود برای تأمین مالی، چه کارهایی باید انجام شود؟

توجه

آیا تغییرات رفتاری که بخواهید از شریک زندگی خود درخواست کنید در رابطه با مشاغل شما وجود دارد؟ چه کار خاصی را برای حمایت از اهداف شغلی یکدیگر و هم مدیریت استرس مربوط به کار خود انجام خواهید داد؟ این موارد را یادداشت کنید و مشخص کنید که چگونه و چه زمانی این تغییرات یا اقدامات را شروع می کنید.

جمع بندی ای سنج

در جلسه هفدهم سعی کردیم تا به شما در رابطه با بررسی کار در زندگی، نکات لازم را مطرح کنیم. همانطور که گفته شد کار و شغل یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین مولفه ها در زندگی زوجین می باشد. بنابراین برای وضعیت شغلی در زندگی زوجین باید یک برنامه ریزی منظم داشته باشید. در جلسه بعد به نحوه فرزندپروری پرداخته و این موضوع را بیشتر بررسی می کنیم.

نظر شما در مورد اهمیت کار در زندگی چیست؟ لطفا سوالات و یا ابهاماتی که در رابطه با این جلسه و یا کل دوره دارید را در کامنت پرسیده تا به آن ها پاسخ دهیم.

10 گام در ارتباط با مسائل اقتصادی و پول
10 گام در جهت مدیریت بحران های زندگی
10 گام برای شناسایی اهداف و آرزوها
عشق یک طرفه چیست؟
سبک عشق ورزی شما چه چیزی در مورد دوران کودکیتون میگه؟
رابطه افلاطونی چیست؟
وقتی رابطه شما صمیمیت لازم را ندارد چه کاری باید انجام دهید
270 سوال قبل از ازدواج که حتما حتما باید بپرسید !!!
هورمون عشق یا اکسی توسین چیست؟ راه های افزایش آن
سندروم قلب شکسته یا مرگ عاشقانه چیست؟!!

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید
201 گام برای رسیدن به عشق
مطالب مرتبط