تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

دوره: 201 گام برای رسیدن به عشق

جلسه 19

دوره: 201 گام برای رسیدن به عشق

جلسه 19
دوره آموزشی
10 گام در ارتباط با مسائل اقتصادی و پول مدت مطالعه: 5 دقیقه
ای سنج 25 اردیبهشت 1400 مدت مطالعه: 5 دقیقه

10 گام در ارتباط با مسائل اقتصادی و پول

در جلسه نوزدهم از دوره عشق ورزی می خواهیم در ارتباط با مسائل اقتصادی و پول صحبت کنیم. توجه داشته باشید که باید سعی کنید هر سوال را به دقت مطالعه کنید و آن ها را با طرف مقابلتان مطرح نمایید. قبل از شروع دوره لطفا بخش زیر را مطالعه کنید. اگر دستورالعمل را می دانید، سوال اول از جلسه در مسائل اقتصادی و پول را شروع کنید.


هدف جلسه: آشنایی مقدماتی با دوره عشق ورزی

پیش نیاز: این جلسه نیازمند پیش نیازی نیست و سعی شده است مطالب با زبانی ساده ارائه شود.

شرایط سنی: جوانان و بزرگسالان

نوع جلسه: خودآموزی

دستورالعمل:

دفتر یادداشت های خود را بردارید و یک لیوان آب یا یک فنجان چای تهیه کنید.

مکان آرام مورد نظر خود را در خانه یا جای دیگر پیدا کنید.

اگر دونفری این دوره را مطالعه کنید به نوبت سوالات را از هم بپرسید.

سعی کنید سوالات بعدی را نخوانید، در عوض تمام تمرکز خود را روی سوالی که اکنون می پرسید و پاسخ می دهید، قرار دهید.


اهداف و مشخصاتی که در بالا نیاز است را باید در این جلسه به دست آورید. چنانچه متوجه بخش یا مطلب نمی شوید لطفا به صورت کامنت در انتهای این جلسه مطرح کنید. سعی کنید در شرایط آرامش و بدون دغدغه با تمرکز به مطالعه این مطالب بپردازید. اگر دقت و روش مطالعه مناسبی ندارید از کتاب مهارت های مطالعه ای سنج استفاده کنید. در بخش زیر فهرست مطالب را برای شما آورده ایم:

گام ()- تعیین اهداف بلند مدت مالی

سوال اصلی- اهداف بلند مدت مالی تو برای خودمان چیست؟

آیا هر یک از شما اهداف مالی خاصی برای آینده دارید؟ می خواهید ارزش مالی خالص شما چقدر باشد؟ آیا به پس انداز برای خرید عمده یا تحصیل فرزندانتان فکر کرده اید؟ آیا برنامه ای برای بازنشستگی ریخته اید ؟ آیا بدهی ای دارید که باید پرداخت شود؟ ممکن است اهداف مالی متفاوتی داشته باشید، یا یکی از شما این اهداف را در نظر گرفته باشد و دیگری متمرکز بر آن نباشد. به عنوان یک زن و شوهر، باید در مورد اهداف مالی و چگونگی رسیدن به آنها در یک جبهه باشید.

گام ()- ماندن بر سر اهداف مالی

سوال اصلی- برای اینکه بر سر اهداف مالی خود بمانیم چه باید بکنیم؟

هنگامی که در مورد اهداف مالی خود بحث کردید و در مورد اهداف مشترک خود به توافق رسیدید، درباره اقدامات و برنامه های خاصی که می خواهید برای تحقق این اهداف اجرا کنید، فکر کنید که چگونه و چه موقع آنها را پیاده می کنید؟ چه کسی مسئول انجام کار ها خواهد بود؟ حتی اگر یکی از شما در زمینه برنامه ریزی مالی بیش از دیگری فعال باشد، مهم این است که همه برنامه ها و تصمیمات با هم گرفته شوند. هیچ یک از شما نمی خواهید "عدم تعادل قدرت" را در رابطه با امور مالی خود احساس کنید.

گام ()- شناسایی اعتقادات درباره پول

سوال اصلی- ارزش ها و اعتقادات شما درباره پول چیست؟

شخصیت، خانواده های مان و تجربیات زندگی ما نگرش ما را راجع به پول تعیین می کند. برخی از مردم به پول به عنوان یک منبع کمیاب نگاه می کنند و آنچه را که دارند را محکم نگه می دارند. برخی دیگر پول را همیشه در دسترس و فراوان می بینند و ترس کمی از هزینه کردن دارند. برخی کسب درآمد را یک کار جالب می دانند در حالی که دیگران آن را صرفاً وسیله ای برای رسیدن به هدف می دانند. شما به عنوان یک زن و شوهر موظف هستید ارزش ها و اعتقادات خود را متعادل کنید تا بین شما مشترکات پیدا شود. در مورد نگرش خود در رابطه با پول با شریک زندگی خود صحبت کنید و اینکه چگونه ارزش ها و اعتقادات خود را پرورش داده اید.

گام ()- شناسایی عوامل موثر بر ناامیدی مالی

سوال اصلی- در حال حاضر چه عواملی باعث نگرانی یا ناامیدی شما در مورد پول می شود؟

در حال حاضر در هر مرحله از زندگی خود هستید، احتمالاً برخی نگرانی ها را در مورد پول دارید. شاید شما می خواهید بیشتر بسازید. شاید نگران بدهی خود باشید. دلیل آن می تواند این باشد که شما نگران بورس سهام و عملکرد پول خود باشید. به همسرتان اجازه دهید نگرانی های خود را بیان کند و فقط بدون اینکه قضاوت کنید یا این نگرانی ها را تقویت کنید، فقط گوش کنید. از شریک زندگی خود بپرسید آیا می خواهد در مورد راه های ممکن برای رفع نگرانی ها صحبت کند.

گام ()- عادت های پس انداز

سوال اصلی- چگونه عادت های پس انداز ما مکمل یکدیگر هستند؟

با هم درباره نحوه اداره پول و همچنین شباهت عادت هایتان صحبت کنید. هر دو در کدام زمینه های هزینه و پس انداز موافقید؟ در حال حاضر، فقط در مورد نقاط مشترک و چگونگی شباهت شما در این زمینه صحبت کنید. حتی اگر در نحوه اداره پول تفاوت داشته باشید، مهم است که روی شباهت ها متمرکز شوید و ببینید ارزش ها و رفتارهای مشترکی دارید.

گام ()- تفاوت عادت های پس انداز

سوال اصلی- عادت های پس انداز ما چه تفاوتی باهم دارد؟

شما به احتمال زیاد در عادت های پس انداز و هزینه خود تفاوت خواهید داشت. این اختلافات ممکن است باعث تعارض یا کینه در گذشته شده باشد. بدون اشاره با انگشتانتان و بدون حالت دفاعی، به راحتی تفاوت های خود را بیان کنید. سپس از همسرتان بیشتر در مورد احساسات نهفته در عادت هایش سوال کنید. عادت های مالی اغلب محرک های عاطفی دارند. به عنوان مثال، ممکن است بپرسید که ، "هر ماه 500 دلار پس انداز می کنید چه حسی به شما دست می دهد؟" یا "عمیق ترین دلیل شما برای خرید یک ماشین نو به جای یک ماشین دست دوم چیست؟" این سوالات را با نیت واقعی درک احساسات پشت رفتارها بپرسید و نه چیز دیگری.

گام ()- چگونگی حل اختلافات مالی

سوال اصلی- اگر درمورد پول اختلاف داریم چگونه باید از پس آن برآییم؟

شناخت بهتر از ارزش ها و احساسات همسرتان در مورد پول می تواند به شما کمک کند اختلاف نظرها را در مورد آن مدیریت کنید. اگر ارزش های خود را به عنوان یک زن و شوهر تعریف کرده اید و در مورد اهداف مالی خود برای آینده به توافق رسیده اید، باید بتوانید برای راهنمایی در رفع اختلافات به آنها برگردید. این مستلزم این است که شما هر دو به طور یکسان به ارزشها و اهداف متقابل خود متعهد باشید. با این وجود، استثنائات و مواقعی وجود دارد که یکی از شما بخواهد برای یک اولویت یا فرصت جدید از اهداف خود دور شود. در مورد اینکه چگونه می توانید به این موضوعات آینده بپردازید بدون اینکه بحث داغی شامل سرزنش یا شرم باز شود، صحبت کنید و یک مکالمه سازنده انجام دهید.

گام ()- شناسایی بدهی های قابل قبول

سوال اصلی- به نظر شما چه نوع بدهی برای ما قابل قبول است؟

برخی از افراد به جز وثیقه هیچ بدهی دیگری نمی خواهند. دیگران با استفاده از کارت های اعتباری، تأمین مالی اتومبیل خود و یا گرفتن وام دانشجویی خوب هستند. نگرش های فردی شما در مورد بدهی چیست و چه مقدار باید به عنوان یک زوج بدهکار باشید؟ اگر در این مورد اختلاف نظر دارید، چگونه می توانید میزان قابل قبولی از بدهی را تعیین کنید؟ هنگامی که این را متقابلاً تعیین کردید، آیا هر دو متعهد به پایبندی به توافق هستید؟

گام ()- میزان پس انداز ماهیانه

سوال اصلی- ماهانه چقدر باید پس انداز کنیم؟

پس انداز پول برای رسیدن به اهداف مالی و مقابله با هر گونه شرایط اضطراری غیر منتظره یا اولویت های زندگی ضروری است. اگر بیش از توان خود زندگی می کنید یا بدهی دارید، باید به این موارد رسیدگی کنید. اما باز هم عادت به کنار گذاشتن پول مهم است، حتی اگر مقدار کمی باشد. با توجه به اهداف مالی و میزان بدهی فعلی خود، باید اندکی در مورد میزان پس انداز خود داشته باشید. این ممکن است نیاز داشته باشد که هزینه های خود را کاهش دهید یا سبک زندگی خود را تغییر دهید. آیا هر دو حاضرید این کار را انجام دهید؟ با هم بحث کنید که فکر می کنید کنار گذاشتن هر ماه چقدر پول واقع بینانه است.

گام ()- مدیریت امور مالی

سوال اصلی- آیا احساس می کنید مدیریت امور مالی را بلدید و می دانید پول ما به کجا می رود؟ در غیر این صورت، چگونه می توانم به شما کمک کنم تا در این مورد آگاهی بیشتری داشته باشید؟

بعضی اوقات یک شریک بیشتر از شریک دیگر درگیر و آگاه در رابطه با امور مالی است.. با این حال، شما هم باید در تصمیم گیری های مالی احساس سرمایه گذاری کنید و هم درک اساسی از هزینه ها، سرمایه گذاری ها و بدهی های خود داشته باشید. اگر این وضعیت در روابط شما است، برایتان مهم باشد که طرفی که درگیر نیست را وارد مسئله کنید، حتی اگر او از شما این کار را نخواسته باشد.

توجه

آیا برای حمایت از یکدیگر در اهداف مالی خود به عنوان یک زوج، هر دو کار خاصی را انجام می دهید؟ این موارد را یادداشت کنید و مشخص کنید که چگونه و چه زمانی این تغییرات یا اقدامات را شروع می کنید.

جمع بندی ای سنج

در جلسه نوزدهم سعی کردیم تا به شما در رابطه با مسائل اقتصادی و پول، نکات لازم را مطرح کنیم. مسائل مالی یکی از مهم ترین مسائلی می باشد که می تواند یک زندگی را به طلاق و جدایی بکشاند بنابراین برنامه ریزی در این زمینه یکی از مهم ترین فعالیت های زوجین باید باشد. در جلسه بعد به مدیریت بحران های زندگی پرداخته و این موضوع را بیشتر بررسی می کنیم.

نظر شما در مورد اهمیت مسائل مالی در روابط زوجین چیست؟ لطفا سوالات و یا ابهاماتی که در رابطه با این جلسه و یا کل دوره دارید را در کامنت پرسیده تا به آن ها پاسخ دهیم.

10 گام در جهت مدیریت بحران های زندگی
10 گام برای شناسایی اهداف و آرزوها
عشق یک طرفه چیست؟
سبک عشق ورزی شما چه چیزی در مورد دوران کودکیتون میگه؟
رابطه افلاطونی چیست؟
وقتی رابطه شما صمیمیت لازم را ندارد چه کاری باید انجام دهید
270 سوال قبل از ازدواج که حتما حتما باید بپرسید !!!
هورمون عشق یا اکسی توسین چیست؟ راه های افزایش آن
سندروم قلب شکسته یا مرگ عاشقانه چیست؟!!
افسردگی بعد از ازدواج | علائم و دلایل آن

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید
201 گام برای رسیدن به عشق
مطالب مرتبط