تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

دوره: 201 گام برای رسیدن به عشق

جلسه 12

دوره: 201 گام برای رسیدن به عشق

جلسه 12
دوره آموزشی
10 گام برای تفکیک زمان های با هم بودن و تنهایی مدت مطالعه: 5 دقیقه
ای سنج 24 اردیبهشت 1400 مدت مطالعه: 5 دقیقه

10 گام برای تفکیک زمان های با هم بودن و تنهایی

در جلسه دوازدهم از دوره عشق ورزی می خواهیم به بررسی زمان های با هم بودن و تنهایی بپردازیم. توجه داشته باشید که باید سعی کنید هر سوال را به دقت مطالعه کنید و آن ها را با طرف مقابلتان مطرح نمایید. قبل از شروع دوره لطفا بخش زیر را مطالعه کنید. اگر دستورالعمل را می دانید، سوال اول از جلسه تفکیک زمان های با هم بودن و تنهایی را شروع کنید.


هدف جلسه: آشنایی مقدماتی با دوره عشق ورزی

پیش نیاز: این جلسه نیازمند پیش نیازی نیست و سعی شده است مطالب با زبانی ساده ارائه شود.

شرایط سنی: جوانان و بزرگسالان

نوع جلسه: خودآموزی

دستورالعمل:

دفتر یادداشت های خود را بردارید و یک لیوان آب یا یک فنجان چای تهیه کنید.

مکان آرام مورد نظر خود را در خانه یا جای دیگر پیدا کنید.

اگر دونفری این دوره را مطالعه کنید به نوبت سوالات را از هم بپرسید.

سعی کنید سوالات بعدی را نخوانید، در عوض تمام تمرکز خود را روی سوالی که اکنون می پرسید و پاسخ می دهید، قرار دهید.


اهداف و مشخصاتی که در بالا نیاز است را باید در این جلسه به دست آورید. چنانچه متوجه بخش یا مطلب نمی شوید لطفا به صورت کامنت در انتهای این جلسه مطرح کنید. سعی کنید در شرایط آرامش و بدون دغدغه با تمرکز به مطالعه این مطالب بپردازید. اگر دقت و روش مطالعه مناسبی ندارید از کتاب مهارت های مطالعه ای سنج استفاده کنید. در بخش زیر فهرست مطالب را برای شما آورده ایم:

گام ()- تعیین میزان زمان لازم برای باهم بودن

سوال اصلی- به نظر شما چقدر زمان برای گذراندن با هم به عنوان یک زن و شوهر مناسب است؟

زمان مشترک ما به عنوان یک زن و شوهر اغلب با توجه به بخش های دیگر زندگی مان یعنی کار، بچه ها و کارهای اساسی زندگی روزمره تعیین می شود. بعضی از اوقات اجازه می دهیم این خواسته ها به زمانی که باید صرف گذراندن با شریک زندگی خود کنیم تجاوز کند و یکی از شما ممکن است "زمان با هم بودن" بیشتری از دیگری داشته نیاز داشته باشد، یا ممکن است هر دو از هنگام تنهایی خود لذت ببرید. درباره زمان ایده آل که می خواهید صرف کنید، با هم بحث کنید.

گام ()- چگونگی گذراندن اوقات با همدیگر

سوال اصلی- در یک روز معمولی، چگونه دوست دارید که اوقات را با هم بگذرانیم؟

آیا هر کدام از شما به این فکر کرده اید که به عنوان بخشی از برنامه عادی خود به چه صورت می‌خواهید در کنار هم باشید ؟ آیا از خواب بیدار می‌شوید و با عجله بیرون می روید، یا صبح از یک فنجان قهوه با هم لذت می برید؟ آیا در طول روز وقتی را برای مکالمه تلفنی اختصاص می دهید؟ با هم بحث کنید که هرکدام از شما چگونه دوست دارد تا در طول روز به عنوان یک زن و شوهر وقت بگذرانید و برای تحقق آن چه چیزهایی باید تغییر کند.

گام ()- تعیین میزان زمان جهت صحبت در مورد رابطه خود

سوال اصلی- چقدر زمان لازم داریم تا در مورد رابطه خود صحبت کنیم؟

سعی کنید که روزانه وقت زیادی را صرف صحبت در مورد رابطه خود کنید. صحبت درباره اینکه مشکلات خودتان را چطور باید مطرح کنید؟ به هر حال در مورد اهداف رابطه خود بحث کنید و راه های تقویت روابط خود را بیان کنید.

گام ()- تعیین میزان زمان لازم برای بیرون از منزل

سوال اصلی- چه میزان زمان برای گذراندن بیرون از خانه و تفریح ​​مناسب است؟

یک بخش حیاتی از صمیمیت، سرگرمی مشترک است. شما  به جای تمرکز مداوم بر روی مسائل جدی یا روزمره، باید در لذت و بازی به هم متصل شوید. درباره اینکه هر یک از شما چه فعالیت هایی سرگرم کننده می داند، چه در خانه و چه در خارج از خانه، و اینکه هر چند وقت یکبار می خواهید از این فعالیت ها لذت ببرید، بحث کنید. حتی ممکن است در مورد چیزهایی که در نظر شما سرگرم کننده است اختلاف نظر داشته باشید.

گام ()- تعیین میزان زمان لازم برای تنها بودن

سوال اصلی- چه میزان زمان برای تنهایی نیاز دارید؟

ممکن است یکی از شما فردی درون گرا یا بسیار حساس باشد و برای شارژ مجدد یا بازیابی تعادل احساسی به زمان تنهایی بیشتری نیاز داشته باشد. افراد درونگرا بیشتر از افراد برون گرا هوس زمان تنهایی بیشتری می‌کنند، بنابراین اگر یک زوج "مختلط" هستید، درباره نیازهای منحصر به فردتان صحبت کنید. چگونه می‌توانید تعادل را در رابطه برقرار کنید تا بتوانید نیازهای خود را برای مدت زمان تنها و با هم برآورده کنید؟ درک اینکه چرا همسرتان در تنهایی به وقت احتیاج دارد می تواند به هر دو شما کمک کند تا در مواقع لزوم با از هم جدا بودن احساس بهتری داشته باشید.

گام ()- شناسایی عامل تنهایی

سوال اصلی- چه عاملی باعث می شود که هوس تنهایی کنید؟

گاهی اوقات برای تفکر خلاقانه، طوفان فکری، حل مسئله یا آرامش پس از درگیری به زمان تنهایی نیاز داریم. اگر در حال رانندگی در ترافیک بوده ایم یا یک روز طولانی را به بچه ها اختصاص داده ایم، ممکن است برای آرامش به وقتی برای خودمان احتیاج داشته باشیم. هرکدام از شما محرک های خاصی دارد که باعث می شود تنها بمانید. این موارد را با یکدیگر در میان بگذارید تا هم بفهمید چه موقع و چرا شریک زندگی شما به استراحت نیاز دارد.

گام ()- صحبت در مورد نیاز به خلوت داشتن

سوال اصلی- چگونه می توانم بدون آسیب رساندن به احساساتم، به تو اطلاع دهم که به زمان تنهایی نیاز دارم؟

وقتی همسرتان ناپدید می‌شود و در را می بندد یا تصمیم می‌گیرد بدون شما به پیاده روی برود، می تواند احساس طرد شدن به شما دست دهد. حتی نزدیک ترین زوج ها نیز به زمان برای دوری از شریک زندگی خود احتیاج دارند، اما به دلیل ترس از آزار شخصی که دوستش دارید، برقراری این نیاز اغلب دشوار است. بحث کنید که چگونه می توانید نیاز خود را برای یک زمان تنهایی به گونه ای برقرار کنید که احساسات آزاردهنده ای را ایجاد نکند.

گام ()- چگونگی سازش در مورد میزان زمان لازم برای تنهایی

سوال اصلی- اگر در میزان زمانی که به تنهایی نیاز داریم اختلاف داشته باشیم، چگونه می توانیم سازش کنیم؟

ممکن است یک ساعت پس از کار برای رفع فشار نیاز به زمان تنهایی داشته باشید، در حالی که شریک زندگی شما کمی وقت شما را می خواهد تا صحبت کنید و اتفاقات روز را به اشتراک بگذارید. چه کار می‌کنید؟ چگونه هر دو نیاز خود را برآورده می کنید بدون اینکه یکی احساس کند که چیز مهمی را رها می‌کند؟ 

گام ()- اولویت قرار دادن زمان های باهم بودن

سوال اصلی- چگونه اجازه می‌دهیم فرزندان، کار یا سایر عوامل حواس پرتی یا تعهدات خودمان زمان مشترکمان را به خطر بیندازند؟

برای اینکه واقعاً زمان با کیفیتی را در کنار هم بگذرانید، باید این زمان ویژه را در اولویت قرار دهید. نباید اجازه دهید که افراد دیگر یا عوامل حواس پرتی شما را از یکدیگر دور کنند. آیا این مسئله در رابطه شما اتفاق می افتد؟ چگونه این وقفه ها باعث می شود زمان شما به عنوان یک زن و شوهر به خطر بیفتد؟ در مورد رایج ترین مزاحمت هایی که اجازه داده اید که زمان باهم بودنتان را خدشه دار کنید، بحث کنید.

گام ()- انجام کارهای خاص در زمان با هم بودن

سوال اصلی- کارهای خاصی که می توانیم انجام دهیم تا بتوانیم از زمان بیشتری در کنار هم لذت ببریم چیست؟

اکنون که می دانید چه چیزی باعث جدا شدن شما یا قطع زمان مشترک شما شده است، به روش هایی فکر کنید که می توانید این شرایط را اصلاح کنید یا تغییر دهید. آیا لازم است قوانین جدیدی برای فرزندان خود ایجاد کنید؟ آیا می توانید تلفن ها، رایانه ها و سایر حواس پرتی های الکترونیکی را خاموش کنید؟ آیا لازم نیست که از خانه خارج شوید تا وسوسه نشوید که کارهای خانه را انجام دهید؟ هر ایده ای را که دارید و نحوه برنامه ریزی برای اجرای آن را بنویسید.

توجه

آیا در رابطه با گذراندن اوقات با هم بودن یا تنها بودن، اصلاح رفتاری وجود دارد که بخواهید از شریک زندگی خود درخواست کنید؟ چه کارهای خاصی را برای بهبود کیفیت زمان در کنار هم بودن و درک دیگران در این زمینه انجام می‌دهید؟ این موارد را یادداشت کنید و مشخص کنید که چگونه و چه زمانی این تغییرات یا کارها را شروع می کنید.

جمع بندی ای سنج

در جلسه دوازدهم سعی کردیم تا به شما در رابطه با تفکیک زمان های با هم بودن و تنهایی، نکات لازم را مطرح کنیم. طبیعتاً هر فردی نیاز به خلوتی و تنهایی دارد، حال با ازدواج کردن این تنهایی تا حدود زیادی می تواند کمتر شود اما زوجین باید برای زمان های تنهایی و باهم بودن حتما برنامه ریزی و مدیریت داشته باشند. چرا که بدون شک، هر یک از آن ها به این تنهایی نیاز دارند. در جلسه بعد به چگونگی نحوه برخورد با دوستان پرداخته و این موضوع را بیشتر بررسی می کنیم.

نظر شما در مورد اهمیت تفکیک زمان های با هم بودن و تنهایی در روابط زناشویی چیست؟ لطفا سوالات و یا ابهاماتی که در رابطه با این جلسه و یا کل دوره دارید را در کامنت پرسیده تا به آن ها پاسخ دهیم.

10 گام در ارتباط با مسائل اقتصادی و پول
10 گام در جهت مدیریت بحران های زندگی
10 گام برای شناسایی اهداف و آرزوها
عشق یک طرفه چیست؟
سبک عشق ورزی شما چه چیزی در مورد دوران کودکیتون میگه؟
رابطه افلاطونی چیست؟
وقتی رابطه شما صمیمیت لازم را ندارد چه کاری باید انجام دهید
270 سوال قبل از ازدواج که حتما حتما باید بپرسید !!!
هورمون عشق یا اکسی توسین چیست؟ راه های افزایش آن
سندروم قلب شکسته یا مرگ عاشقانه چیست؟!!

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید
201 گام برای رسیدن به عشق
آزمون های مرتبط
مطالب مرتبط
پادکست و ویدئو مرتبط