تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

دوره: 201 گام برای رسیدن به عشق

جلسه 18

دوره: 201 گام برای رسیدن به عشق

جلسه 18
دوره آموزشی
10 گام در ارتباط با نحوه فرزندپروری مدت مطالعه: 5 دقیقه
ای سنج 25 اردیبهشت 1400 مدت مطالعه: 5 دقیقه

10 گام در ارتباط با نحوه فرزندپروری

در جلسه هجدهم از دوره عشق ورزی می خواهیم در ارتباط با نحوه فرزندپروری صحبت کنیم. توجه داشته باشید که باید سعی کنید هر سوال را به دقت مطالعه کنید و آن ها را با طرف مقابلتان مطرح نمایید. قبل از شروع دوره لطفا بخش زیر را مطالعه کنید. اگر دستورالعمل را می دانید، سوال اول از جلسه فرزندپروری را شروع کنید.


هدف جلسه: آشنایی مقدماتی با دوره عشق ورزی

پیش نیاز: این جلسه نیازمند پیش نیازی نیست و سعی شده است مطالب با زبانی ساده ارائه شود.

شرایط سنی: جوانان و بزرگسالان

نوع جلسه: خودآموزی

دستورالعمل:

دفتر یادداشت های خود را بردارید و یک لیوان آب یا یک فنجان چای تهیه کنید.

مکان آرام مورد نظر خود را در خانه یا جای دیگر پیدا کنید.

اگر دونفری این دوره را مطالعه کنید به نوبت سوالات را از هم بپرسید.

سعی کنید سوالات بعدی را نخوانید، در عوض تمام تمرکز خود را روی سوالی که اکنون می پرسید و پاسخ می دهید، قرار دهید.


اهداف و مشخصاتی که در بالا نیاز است را باید در این جلسه به دست آورید. چنانچه متوجه بخش یا مطلب نمی شوید لطفا به صورت کامنت در انتهای این جلسه مطرح کنید. سعی کنید در شرایط آرامش و بدون دغدغه با تمرکز به مطالعه این مطالب بپردازید. اگر دقت و روش مطالعه مناسبی ندارید از کتاب مهارت های مطالعه ای سنج استفاده کنید. در بخش زیر فهرست مطالب را برای شما آورده ایم:

گام ()- اصول تربیت فرزندان

سوال اصلی- اصول راهنمایی ما به عنوان والدین چیست؟

آیا به عنوان یک زن و شوهر به این فکر کرده اید که چگونه می خواهید فرزندان خود را تربیت کنید؟ آیا فلسفه ای دارید که هر دو از آن استقبال کنید و به عنوان پایه ای برای تصمیم گیری در زمینه فرزندپروری باشد؟ با هم بحث کنید که ارزشهای اصلی والدین خودتان چیست و چگونه می خواهید آنها را در کارهای روزمره تربیت فرزندان خود اعمال کنید - از نحوه برخورد با مشکلات رفتاری گرفته تا نحوه تزریق ارزشها در آنها-.

گام ()- شناسایی مهارت های فرزندپروری

سوال اصلی- تو به عنوان بهترین مهارت های فرزندپروری من چه می دانید؟

اگر پدر و مادر هستید، از همسرتان بپرسید که او فکر می کند قوی ترین مهارت شما در امر فرزندپروری چیست. موارد مشخصی از نحوه استفاده شریک زندگی خود از این مهارتها با فرزندان خود بیان کنید. درباره چگونگی اینکه چرا هر دوی شما چیزهای منحصر به فردی برای ارائه به عنوان والدین دارید و اینکه چگونه فرزندانتان از آنچه هر دو ارائه می دهید بهره مند شوند. یکدیگر را به خاطر کمک به این خصوصیات مثبت، مرزها و احساسات در زندگی فرزندان خود پذیرفته و تحسین کنید.

گام ()- شناسایی مشکلات فرزندپروری

سوال اصلی- شما در تربیت فرزندان ما بیشتر از چه سویی مبارزه می کنید؟

کودکان مراحل مختلف زندگی را پشت سر می گذارند و برخی از آن مراحل برای والدین دشوارتر از بقیه هستند. آنها می توانند صبر و نیت ما را آزمایش کنند. ما می توانیم از دید خود در مورد اینکه به عنوان چه کسی می خواهیم در کنار بچه هایمان باشیم و چگونه می خواهیم آنها را تربیت کنیم، دور شویم. از همدیگر بیاموزید که اکنون هرکدام از شما در تربیت فرزندان خود با چه مشکلاتی روبرو هستید. آیا هر دو با مشکلات یکسانی دست و پنجه نرم می کنید یا یکی از شما می تواند در جایی که دیگری احساس ضعف می کند قدم بگذارد؟ چگونه می توانید در این مبارزات از یکدیگر حمایت کنید؟

گام ()- انتخاب مهارت والدین 

سوال اصلی- می خواهید از کدام مهارت والدین خود در فرزند پروری استفاده کنید؟

به نحوه تربیت والدین و آنچه که به درستی به دست آوردند فکر کنید. غالباً تا زمانی که خودمان بچه دار شویم از همه آنچه والدین ما برای ما انجام داده اند و اینکه چرا آنها تصمیمی را گرفته اند قدردانی می کنیم. در تلاش برای والدین خوب بودن، والدین شما الگوی خوبی برای شما بودند؟ با هم صحبت کنید که می خواهید از والدین خود چه مهارت های مثبت در زمینه فرزند پروری را کسب کنید و در کنار فرزندان خود استفاده کنید.

گام ()- انجام کارهای متفاوت از والدین

سوال اصلی- می خواهید متفاوت از پدر و مادرتان چه کارهایی را انجام دهید؟

هیچ پدر و مادری همیشه این کار را درست انجام نمی دهد و اغلب خواهر و برادرهای یک خانواده به مهارت های مختلف فرزند پروری احتیاج دارند. ممکن است احساس کرده باشید که توسط پدر و مادر خود مورد تبعیض واقع شده اید، به طور ناعادلانه تنبیه می شوید، نادیده گرفته می شوید یا با شما برخورد سختی می کنند. شاید شما از قوانین موجود در خانه خود خوشتان نیامده باشد یا احساس کنید یکی از والدین بیش از حد سختگیر است. اگر والدین شما سبکی دارند که از آن متنفرید، ممکن است ناخودآگاه خود را از آن الگو بگیرید. این سوال را از یکدیگر بپرسید تا بتوانید آنچه را که نمی خواهید با فرزندان خود تکرار کنید با دقت در نظر بگیرید.

گام ()- کنترل اختلافات

سوال اصلی- چگونه اختلافات مربوط به فرزندپروری را به طور موثر کنترل کنیم؟

مواقعی پیش می آید که شما در مورد مسئله ای با فرزندان خود اختلاف نظر دارید. هم برای روابط شما و هم برای احساس امنیت فرزندتان مهم است که شما یک جبهه متحد بسازید و در مورد مسئله والدین در مقابل فرزند خود بحث نکنید. با این اوصاف، اکنون تصمیم بگیرید که چگونه این اختلافات را کنترل خواهید کرد، در کجا مکالمه خواهید داشت و اگر نتوانید یک راه حل متقابلاً قابل قبول را ارائه دهید، چه خواهید کرد.

گام ()- کنترل استرس های فرزندپروری

سوال اصلی- چگونه می توانیم استرس های فرزندپروری را کنترل کنیم تا آن را بر دوش یکدیگر نگذاریم؟

بچه دار شدن رابطه عاشقانه شما را تغییر می‌دهد. شما دیگر وقت و آزادی موقعی را ندارید که فقط دو نفر بودید. شما خواسته ها و موقعیت های زندگی بیشتری دارید که باعث درگیری، اضطراب و استرس می شود. به عنوان سرپرست خانواده، شما دو نفر باید یک رابطه صمیمی برقرار کنید تا بتوانید از یکدیگر حمایت کنید و از نظر عاطفی محیط سالم را برای بچه های خود ایجاد کنید. برخی از کارهای خاصی که شما می توانید هنگامی که خواسته های فرزندپروری بیش از حد افزایش می یابد انجام دهید چه چیز هایی هستند؟

گام ()- طریقه حمایت کردن

سوال اصلی- چگونه می توانم به عنوان والدین در این خانواده، به ویژه وقتی احساس استرس می کنید، به بهترین شکل از تو حمایت کنم؟

شاید شما از کار خسته به خانه آمده اید، و بچه ها در حال دعوا هستند در حالی که شما میخواهید شام را درست کنید. یا شاید دخترتان در مورد تکالیفش از شما کمک بخواهد، اما شما در حال تلاش برای پرداخت صورتحساب هستید. مواقعی وجود دارد که می دانیم باید در کنار فرزندانمان باشیم، اما فقط انرژی لازم برای اینکار را نداریم. آن زمان‌هایی است که شریک زندگی یا همسرتان می تواند وارد عمل شود تا تصمیمات یا قوانین خود را پشتیبانی یا کلامی تقویت کنید درباره شرایطی که این اتفاق در گذشته افتاده یا ممکن است در آینده رخ دهد، بحث کنید. در زمانهای پراسترس، هرکدام از شما به کدام نوع حمایت در فرزند پروری نیاز دارید؟

گام ()- تلاش برای کودک محور نشدن خانواده

سوال اصلی- ما می توانیم چند روش خاص  را در رابطه خود در اولویت قرار دهیم تا خانواده ما "کودک محور" نباشد؟

کودکان هنگامی که مشخص شود والدین آنها قبل از پدر و مادر بودن یک زن و شوهر هستند، احساس امنیت بیشتری می کنند. آنها باید بدانند چه کسی قوانین را تنظیم می کند و چه کسی مسئول آن است. کودکان به بزرگسالان احتیاج دارند تا قدم بردارند و به آنها نشان دهند که بر اساس خواسته ها یا رفتارهای خود بر خانواده حکومت نمی کنند. رابطه شما به عنوان یک زن و شوهر زمینه را برای خوشبختی کل خانواده فراهم می کند. چگونه رابطه خود را در اولویت قرار می دهید؟ برای تقویت ارتباط اصلی شما به عنوان یک زن و شوهر، چه محدودیتی با فرزندان خود تعیین کرده اید؟ درباره برخی موارد خاص که می خواهید برای تأسیس خانواده خود به عنوان یک خانواده "پدر و مادر محور" انجام دهید، بحث کنید.

گام ()- عدم انجام دادن یک سری کارها در مقابل فرزندان

سوال اصلی- چه چیزهایی هست که هرگز در مقابل فرزندانمان نگوییم یا انجام ندهیم؟

شما علاوه بر اینکه به طور خصوصی درگیری والدین را حل می کنید، چه چیز دیگری می خواهید اداره کنید یا بدون حضور فرزندان خود انجام دهید؟ قطعاً مشکلی نیست که در مقابل آنها به روشی آرام بحث و بگو مگو کنید، اما احتمالاً دوست ندارید که آنها شاهد این باشند شما بر سر یکدیگر داد می زنید یا رفتار بدی دارید. با هم درمورد آنچه که نمی خواهید در مقابل فرزندانتان بگویید یا انجام دهید و اینکه اگر آنها شما را در همان لحظه ای که نباید مشاهده کنند چه کاری انجام می دهید، با هم صحبت کنید.

توجه

آیا اصلاح رفتاری وجود دارد که بخواهید از شریک زندگی خود در رابطه با فرزندانتان درخواست کنید؟ شما چه کارهای خاصی را برای حمایت از یکدیگر به عنوان والدین و حفظ یکپارچگی رابطه خود به عنوان یک زن و شوهر انجام خواهید داد؟ این موارد را یادداشت کنید و مشخص کنید که چگونه و چه زمانی این تغییرات یا اقدامات را شروع می کنید.

جمع بندی ای سنج

در جلسه هجدهم سعی کردیم تا به شما در رابطه با نحوه فرزندپروری، نکات لازم را مطرح کنیم. چگونگی تربیت فرزندان یکی از مهم ترین عامل ها در خوشبختی فرزندان و والدین آن ها می باشد، بنابراین والدین باید در این زمینه تلاش های خود را انجام دهند. در جلسه بعد به مسائل اقتصادی و پول در روابط پرداخته و این موضوع را بیشتر بررسی می کنیم.

نظر شما در مورد اهمیت فرزندپروری در روابط  چیست؟ لطفا سوالات و یا ابهاماتی که در رابطه با این جلسه و یا کل دوره دارید را در کامنت پرسیده تا به آن ها پاسخ دهیم.

10 گام در ارتباط با مسائل اقتصادی و پول
10 گام در جهت مدیریت بحران های زندگی
10 گام برای شناسایی اهداف و آرزوها
عشق یک طرفه چیست؟
سبک عشق ورزی شما چه چیزی در مورد دوران کودکیتون میگه؟
رابطه افلاطونی چیست؟
وقتی رابطه شما صمیمیت لازم را ندارد چه کاری باید انجام دهید
270 سوال قبل از ازدواج که حتما حتما باید بپرسید !!!
هورمون عشق یا اکسی توسین چیست؟ راه های افزایش آن
سندروم قلب شکسته یا مرگ عاشقانه چیست؟!!
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید
201 گام برای رسیدن به عشق
مطالب مرتبط