تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

دوره: 201 گام برای رسیدن به عشق

جلسه 21

دوره: 201 گام برای رسیدن به عشق

جلسه 21
دوره آموزشی
10 گام برای شناسایی اهداف و آرزوها مدت مطالعه: 4 دقیقه
ای سنج 25 اردیبهشت 1400 مدت مطالعه: 4 دقیقه

10 گام برای شناسایی اهداف و آرزوها

در جلسه بیست و یکم از دوره عشق ورزی می خواهیم به بررسی اهداف و آرزوها بپردازیم. توجه داشته باشید که باید سعی کنید هر سوال را به دقت مطالعه کنید و آن ها را با طرف مقابلتان مطرح نمایید. قبل از شروع دوره لطفا بخش زیر را مطالعه کنید. اگر دستورالعمل را می دانید، سوال اول از جلسه اهداف و آرزوها را شروع کنید.


هدف جلسه: آشنایی مقدماتی با دوره عشق ورزی

پیش نیاز: این جلسه نیازمند پیش نیازی نیست و سعی شده است مطالب با زبانی ساده ارائه شود.

شرایط سنی: جوانان و بزرگسالان

نوع جلسه: خودآموزی

دستورالعمل:

دفتر یادداشت های خود را بردارید و یک لیوان آب یا یک فنجان چای تهیه کنید.

مکان آرام مورد نظر خود را در خانه یا جای دیگر پیدا کنید.

اگر دونفری این دوره را مطالعه کنید به نوبت سوالات را از هم بپرسید.

سعی کنید سوالات بعدی را نخوانید، در عوض تمام تمرکز خود را روی سوالی که اکنون می پرسید و پاسخ می دهید، قرار دهید.


اهداف و مشخصاتی که در بالا نیاز است را باید در این جلسه به دست آورید. چنانچه متوجه بخش یا مطلب نمی شوید لطفا به صورت کامنت در انتهای این جلسه مطرح کنید. سعی کنید در شرایط آرامش و بدون دغدغه با تمرکز به مطالعه این مطالب بپردازید. اگر دقت و روش مطالعه مناسبی ندارید از کتاب مهارت های مطالعه ای سنج استفاده کنید. در بخش زیر فهرست مطالب را برای شما آورده ایم:

گام ()- شناسایی میراث 

سوال اصلی- چه میراثی می خواهیم برای فرزندان خود به جا بگذاریم و دنیا را ترک کنیم؟

بخشی از زندگی کامل و سعادتمندانه داشتن این احساس است که شما به طریقی کمک قابل توجهی به جهان می کنید. این می تواند از طریق شغل شما، تربیت خوب فرزندان، از طریق علاقه یا سرگرمی باشد که شما معنی دار یا خدمات گرا هستید، یا در شیوه زندگی شماست. از شریک زندگی خود بپرسید بعد از مرگ، او می خواهد چه چیزی از خود در دنیا به جا بگذارد. چگونه می خواهید فرزندان و خانواده شما را به یاد بیاورند؟

گام ()- شناخت شغل رویایی

سوال اصلی- اگر شغل فعلی را نداشتید، شغل رویایی شما چگونه بود؟

ممکن است از شغل خود لذت ببرید، یا ممکن است دور از ایده آل باشد، اما اگر امروز گزینه تغییر شغل را داشتید، چه کاری انجام می دادید؟ از بچگی آرزوی داشتن چه شغلی را داشتید؟ اگر تمام استعدادها، توانایی ها، مهارت ها و تحصیلات لازم برای یک شغل خاص را داشته باشید، چه شرایطی خواهد داشت؟ با یکدیگر در مورد آرزوهایتان برای یک حرفه بی نقص خیال پردازی و ایده پردازی کنند.

گام ()- تعیین لیست آرزوها

سوال اصلی- ده مورد در لیست آرزوهای شما چیست؟

همه ما ایده ها و آرزوهایی برای چیزهایی داریم که می خواهیم انجام دهیم، مکانهایی که می خواهیم بازدید کنیم و چیزهایی که می خواهیم ببینیم. هر دوی شما یک دقیقه وقت بگذارید و ده مورد را برای لیست آرزوهای خود یادداشت کنید. سپس آنچه را در لیست شما است به نوبت به اشتراک بگذارید. نکات اشتراک بین موارد شما کجاست؟ آیا موردی در لیست آرزوهایتان وجود دارد که بخواهید به عنوان یک زوج به اشتراک بگذارید؟ برای آینده نزدیک (در یکی دو سال آینده) کدام موارد را برای اولویت بندی و برنامه ریزی آماده دارید؟

گام ()- برنده شدن در قرعه کشی

سوال اصلی- اگر ما در قرعه کشی برنده شویم، می خواهید با پول چه کار کنید؟

این یک سوال جالب برای تحریک تخیل و بیان بی پروا ترین رویاهای شما است. مقدار مشخصی از پول را که ممکن است برنده شوید در نظر بگیرید و در مورد چگونگی استفاده از پول با هم صحبت کنید. از تفکر در مورد آزادی و فرصتی که با تمام پولی که کسب خواهید کرد لذت ببرید. جدا از هزینه برای خواسته های خود، چگونه می توانستید از این پول برای کمک به دیگران، یا خلق چیز های مفید استفاده کنید؟

گام ()- گذراندن زمان با شخص مورد علاقه 

سوال اصلی- دوست دارید زمان بیشتری را با چه کسی بگذرانید و دوست دارید چه روابطی برقرار کنید؟

آیا با دوستان، همکاران و خانواده روابطی دارید که دوست دارید آنها را تقویت کنید؟ آیا دوستی های جدیدی وجود دارد که دوست داشته باشید آنها را ایجاد کنید یا دوستان قدیمی که دوست دارید دوباره با آنها ارتباط برقرار کنید؟ به آنچه در زندگی اجتماعی و روابط شخصی خود از دست رفته است و آنچه دوست دارید انجام دهید فکر کنید تا در روابط مختلف خود لذت عمیق تری پیدا کنید. بپرسید چگونه می توانید به همسرتان در رسیدن به اهداف و خواسته های هایش در رابطه با این مسائل کمک کنید.

گام ()- انتخاب شهر خیالی

سوال اصلی- اگر ما در این شهر زندگی نمی کردیم، کجا دوست داشتید زندگی کنیم؟

در جهان مکان های بسیار زیبا، جالب و مهیج برای زندگی وجود دارد. شما ممکن است در شهر خود زندگی کنید زیرا در آن مکان بزرگ شده اید، در آنجا شغلی پیدا کردید یا شاید برای اینکه در کنار شریک زندگی خود باشید، کوچ کرده اید. اگر دنیا به کام شما بود، کجا مستقر می شدید؟ به سبک زندگی ایده آل خود و انواع افراد و فعالیتهایی که از آنها لذت می برید فکر کنید. چه شهرهایی با این شهرها بهتر مطابقت دارند؟ آیا تصور می کنید که اصلا به شهر دیگری بروید؟

گام ()- طریقه گذراندن وقت در صورت عدم کار

سوال اصلی- اگر مجبور نبودید کار کنید، وقت خود را چگونه می گذرانید؟

اگر رفتن به محل کار اختیاری بود، اما هنوز فیش حقوقی خود را دریافت می کردید، چگونه وقت خود را می گذرانید؟ چه فعالیت هایی موجب رضایت و شادی شما می شود؟ زندگی شما چه تفاوتی خواهد داشت؟ اگر می توانید ساعات کار روزانه خود را حاضر نشوید، درمورد سبک زندگی عالی به عنوان یک زن و شوهر با هم صحبت کنید.

گام ()- عوامل احساس غرور

سوال اصلی- نسبت به چه چیزی بیشتر احساس غرور می کنید؟

شما هر دو در طول زندگی خود موفقیت های بسیاری داشته اید. کدام یک از اینها، چه در جوانی و چه در بزرگسالی، باعث افتخار شما شده است؟ چرا باعث افتخار شما شد؟ به یکدیگر گوش دهید و داستان آن لحظه خاص را تعریف کنید و به موفقیت و احساساتی که شریک زندگی خود در آن سهیم است اذعان کنید.

گام ()- تعیین دستاوردهای آینده

سوال اصلی- شخصاً می خواهید طی پنج تا ده سال آینده به چه نتیجه ای برسید؟

هر دوی شما ممکن است اهداف شخصی داشته باشید که پرورش داده اید. شاید شما می خواهید یک مسابقه برگزار کنید، یک کتاب بنویسید، یا صحبت کردن به یک زبان دیگر را یاد بگیرید. اهداف شخصی خود را با شریک زندگی خود در میان بگذارید و دریابید که چگونه می توانید از یکدیگر در رسیدن به این اهداف حمایت کنید. آیا مانعی برای دستیابی به اهداف شما وجود دارد و اگر چنین است، هر دو می توانید برای رفع این موانع چه کارهایی انجام دهید؟

گام ()- تعیین کارهای ایام بازنشستگی 

سوال اصلی- در سال های بازنشستگی ما را در حال انجام چه کاری می بینید؟

برای برخی از افراد، بازنشستگی به معنای حرکت به کوه یا ساحل و لذت بردن از اوقات فراغت بدون وقفه است. برای دیگران این ممکن است به معنای سفر به دنیا یا شروع یک سازمان غیر دولتی باشد. درباره چگونگی تصور سالهای بازنشستگی خود صحبت کنید. کجا زندگی می کنی؟ وقت خود را چگونه می گذرانید؟ اگر در دیدگاه خود متفاوت هستید، چگونه می توانید سناریوی بازنشستگی ایجاد کنید که برای هر دوی شما مفید باشد؟

توجه

آیا برای حمایت از یکدیگر در اهداف خود به عنوان زوج، هر دو کار خاصی را انجام می دهید؟ این موارد را یادداشت کنید و مشخص کنید که چگونه و چه زمانی این تغییرات یا اقدامات را شروع می کنید.

جمع بندی ای سنج

در جلسه بیست و یکم سعی کردیم تا به شما در رابطه با اهداف و آرزوها، نکات لازم را مطرح کنیم. هر فردی در طول زندگی اهداف و آرزوهایی دارد، و برای رسیدن به آن ها سعی و تلاش خودش را می کند حال زمانی که با فرد دیگری ادامه مسیر زندگی اش را طی می کند باید مجددًا در مورد اهداف و آرزوهایش تامل کند و برای رسیدن به آن ها برنامه ریزی هایی داشته باشد.

نظر شما در مورد اهمیت شناسایی اهداف و آرزوها در روابط زناشویی  چیست؟ لطفا سوالات و یا ابهاماتی که در رابطه با این جلسه و یا کل دوره دارید را در کامنت پرسیده تا به آن ها پاسخ دهیم.

10 گام در جهت مدیریت بحران های زندگی
10 گام برای شناسایی اهداف و آرزوها
عشق یک طرفه چیست؟
سبک عشق ورزی شما چه چیزی در مورد دوران کودکیتون میگه؟
رابطه افلاطونی چیست؟
وقتی رابطه شما صمیمیت لازم را ندارد چه کاری باید انجام دهید
270 سوال قبل از ازدواج که حتما حتما باید بپرسید !!!
هورمون عشق یا اکسی توسین چیست؟ راه های افزایش آن
سندروم قلب شکسته یا مرگ عاشقانه چیست؟!!
افسردگی بعد از ازدواج | علائم و دلایل آن
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید
18 خرداد 1403 11:11

ممنون واقعا ممنون

201 گام برای رسیدن به عشق
مطالب مرتبط