تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

پست وبلاگی
آیا عشق بدون قید و شرط باعث روابط سالم می شود؟ مدت مطالعه: 4 دقیقه
ای سنج 21 آذر 1399 مدت مطالعه: 4 دقیقه

آیا عشق بدون قید و شرط باعث روابط سالم می شود؟

هر یک از ما دوست داریم بدون هیچ شرطی به خاطر آنچه که هستیم دوست داشته شویم. با این حال، این نوع عشق، اگر نگوییم غیرممکن، به مفهوم دقیق آن دشوار است. در این مقاله با ما همراه باشید تا در این باره بیشتر توضیح دهیم.

اهمیت عشق بی قید و شرط

بخشی از مشکل عشق بی قید و شرط در روابط، درک معنای آن است. بیشتر ما عشق والدین به کودک یا عشق کودک به والدین را عشق بی قید و شرط می دانیم. چنین عشقی به چیزی غیر از روابط خانوادگی وابسته نیست و بسته به آنچه کودک یا والدین انجام می دهد- حداقل در یک سناریوی ایده آل- از بین نمی رود.

به معنای کمال آن، عشق بی قید و شرط مراقبت از خوشبختی شخص دیگری است بدون اینکه نگران مزایای آن باشید.

تحقیقات نشان می دهد قسمت هایی از مغز که در هنگام عشق بی قید و شرط روشن می شوند، مشابه قسمت هایی هستند که در عشق رمانتیک و عشق مادرانه نقش دارند و با سیستم پاداش مغز مرتبط هستند. این نشان می دهد که عشق بی قید و شرط می تواند یک پاداش باشد بدون اینکه در ازای آن چیزی دریافت کنید.

عشق رمانتیک بی قید و شرط

این سوال مطرح می شود که آیا افراد در روابط نیز می توانند چنین عشق بی قید و شرطی را به یکدیگر نشان دهند؟ برای داشتن احساس امنیت در یک رابطه، منطقی است که احساس کنید طرف مقابل شما را به هوس نمی اندازد. باید بدانید که این فرد موظف است بدون توجه به آینده، بدون قید و شرط شما را دوست داشته باشد.

مسئله این است که در یک رابطه عاشقانه، این تعریف تحت بسیاری از شرایط و به دلایل مشخصی از بین می رود.

حتی اگر به دلایلی یک دروغگو یا یک فریبکار را بدون قید و شرط دوست داشته باشید، به اندازه یک شخص معمولی برای شما فردی خوب و جذاب نیست. این بدان معنی است که تعریف عشق بی قید و شرط در روابط عاشقانه باید اندکی گسترش یابد. برای ادامه عشق، شما احترام متقابل لازم دارید، نه نگرش مبنی بر اینکه "هر کاری بکنم با من تحمل خواهی کرد".

توجه مثبت بی قید و شرط

این موضوع ما را به مبحث مثبت اندیشی بدون قید و شرط می رساند و شاید ما را به آنچه عشق بی قید و شرط در یک رابطه است نزدیک تر می کند. از این نظر، عشق بدون قید و شرط همیشه به معنای دادن آنچه مردم می خواهند، یا پذیرفتن کارهایی که بی دلیل و غیرمنطقی انجام می دهند، نیست.

در مقابل، این یک نوع عشق بالغ است، به این معنی که با شخص دیگر با محبت و احترام رفتار کنید و در عین حال مرزهای خود را حفظ کنید و از خود محافظت کنید. در حالی که در نسخه نابالغ عشق بی قید و شرط احساس می کنید برای شخص مقابل همه چیز هستید، در نسخه بالغ متوجه می شوید که تنها وظیفه شما در برابر رفتار دیگران انتقال پیام شما با عشق و احترام است.

این به معنای ملاحظه و گوش دادن است. در حالی که مرزها نیز حفظ شده اند. در واقع در این نوع عشق بالغانه فرد رفتار بی قید و شرط نشان داده و واکنش هایش کنترل شده است. اما مقتدرانه چارچوب ها و نیازهای خود را نیز به طرف مقابل منتقل می کند.

این به این معنی است که سختگیر یا ریزبین نباشید زیرا منجر به مصالحه یا تصمیم گیری نخواهد شد. این اساساً ابراز وجود است - به شخص مقابل اجازه دهید از نیاز شما مطلع شود تا روابط در کنار هم بهترین نتیجه را برای هر دوی شما فراهم کند.

برای سنجش میزان عشق و علاقه تان نسبت به شریک عشقی تان، می توانید تست عشق مثلثی را انجام دهید.

چگونه بی قید و شرط دوست داشته باشیم

هنگامی که ما به این فکر می کنیم که چگونه شخصی را در یک رابطه بدون قید و شرط دوست داشته باشیم، نکات زیر پیش می آید:

برای ارضای نیاز خود و طرف مقابل، ارتباطات آزاد را تمرین کنید.

سعی نکنید از خود دفاع کنید. احساسات خود را با گوش دادن و در نظر گرفتن احساسات طرف مقابل ابراز کنید.

اجازه ندهید کمی ناراحتی در زندگی، عشق شما را تسخیر کند. عشق بی قید و شرط به معنای سر و کار داشتن با چیزهای کوچک زندگی است. وقتی وظیفه دارید بیش از این چیزها را دوست داشته باشید، پشتکار خواهید داشت.

قدرت رابطه خود را به اشتراک بگذارید. هیچ کس نباید هر آنچه را که می خواهد بدست آورد، در غیر این صورت باعث کینه در شخص دیگر خواهد شد.

وقتی روابط از هم می پاشد

ما در زندگی برای عشق مشروط برنامه ریزی شده ایم. شما مرد خود را به دلیل ویژگی ها و ویژگی های منحصر به فرد او که شما را به سمت خود جذب می کند دوست دارید. به همین دلیل است که شما او را دوست دارید و نه مرد دیگر. سوال این است که، اگر او تغییر کند، عشق تا چه حد از بین می رود؟

عشق واقعی بالغ باید بدون قید و شرط باشد. این بیشتر رفتاری است تا احساسی  لحظه ای که می تواند منجر به پایان یک رابطه عاشقانه شود. رضایت از عشق بی قید و شرط باید از طریق هدیه دادن به شخص دیگری باشد نه از آنچه در ازای آن دریافت می کنید.

وقتی عشق بی قید و شرط را "بیانگر رفاه خود" بدانیم، حتی اگر رابطه پایدار نباشد، می تواند پایدار بماند. ممکن است زوج هایی را بشناسید که هنوز هم یکدیگر را دوست دارند اما دیگر با هم نیستند. وقتی رابطه ای بیش از سود به شما آسیب می رساند، اشکالی ندارد که عشق بی قید و شرطی را احساس کنید اما رابطه را رها کنید.

عشق بی قید و شرط مهربانی اساسی و پذیرش کامل طرفین است، اما به معنای تحمل سوء استفاده، غفلت یا سایر عوامل مخرب نیست. در مورد روابط عاشقانه با فردی که مرزهای ما را نادیده می گیرد چه کنیم؟ با نشان دادن همیشه عشق بی قید و شرط به آنها، راهی برای پایان دادن به رابطه با روشی مهربانانه پیدا خواهید کرد.

وقتی برای اولین بار عاشق می شویم، در واقع یک حالت بی قید و شرط است و نمی توانیم چنین احساسی را برای شخص دیگری تصور کنیم. اما ما در یک دنیای متعارف زندگی می کنیم و رابطه پایان می یابد. همه ما سلیقه و نیازهای مختلفی داریم و با گذشت زمان می توانند تغییر کنند.

یک چیز قطعی است؛ رابطه ای که فاقد عشق بی قید و شرط باشد بعید به نظر می رسد موفق باشد. باورها و سبک زندگی می توانند با گذشت زمان تغییر کنند. اگر شما آماده دیدن شریک زندگی خود در حال تغییر نیستید، این می تواند پایان هر دو شما را رقم بزند.

جمع بندی ای سنج

شما می توانید با ارائه عشق بی قید و شرط به معنای بالغ کلمه، بهتر با شریک زندگی خود رفتار کنید. یکی از راه های استفاده از این موضوع در نظر گرفتن لحظه حال است. اگر در این زمینه مشکلی دارید، باید مراقبه ذهن آگاهی را انجام دهید.

این به شما کمک می کند تا با کنترل فرایندهای ذهنی و بدنی، نیازهای روابط خود را بهتر درک کنید. همچنین یادگیری نشان دادن همان عشق بی قید و شرطی که می خواهید به شریک زندگی خود نشان دهید نیز می تواند مفید باشد.

نظر شما در رابطه با عشق بی قید و شرط چیست؟ کامنت های ارزشمند خود را با ما به اشتراک بگذارید.

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید