تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

پست وبلاگی
نشانه های وابستگی در روابط مدت مطالعه: 2 دقیقه
ای سنج 06 بهمن 1398 مدت مطالعه: 2 دقیقه

نشانه های وابستگی در روابط

تا به حال به این فکر کردید که نظرتان درباره ی عشق چیه؟ آیا فکر می کنید زمانی لایق دوست داشته شدن هستید که کامل و بی نقص باشید؟ این تفکر یکی از نشانه های وابستگی است.
ما انسان ها هر چقدر هم که تلاش کنیم، قادر به تحقق همه ی انتظارات افراد دیگر نیستیم. حتی بخش زیادی از این ناتوانی ارتباط چندانی به ما ندارد و ممکن است به دلایلی که از کنترل ما خارج است، باشد.
افراد وابسته هنگامی که احساس کنند قادر به برآورده ساختن نیاز های دیگران نیستند، نیاز های خود را نیز فراموش کرده و به صورت منفعل عمل می کنند.

وابسته
اگر شما همین حالا متوجه شدید که شخصیت وابسته ای دارید، تصور نکنید که دنیا به آخر رسیده، بلکه این اتفاق را آغاز بهبودی بدانید. زمانیکه شما وجود مشکلات خود را انکار می کنید، دیگر قادر به پیدا کردن یک راه حل مناسب نخواهید بود . آن گاه مشکلات همانطور پیش روی کرده و پیچیده تر می شوند.
منظور من از پیچیده تر شدن مشکلات اتفاقاتی مانند اضطراب های شدید، ناامیدی و سرخوردگی است. روابط شما اغلب تحت تاثیر همین پیچیدگی ها از هم می پاشند؛ زوج ها از هم جدا می شوند، بچه ها از خانه های خود فرار می کنند، فاصله ی بین خواهر و برادر ها روز به روز بیشتر می شود و … .
ریشه ی بسیاری از مشکلاتی که افراد در زندگی روزمره ی خود تجربه می کنند، در مسائل دیگری وجود دارد.

وابستگی در روابط

رابطه های وابسته

در این قسمت می خواهیم به پنج نشانه ای که بیانگر شخصیت وابسته هست، اشاره کنم. شما با شناخت آن ها قادر خواهید بود تا این الگوهای تکراری را از بخش ناخودآگاه به خودآگاه خود منتقل کرده و آن ها را کنترل کنید.
۱-هنگامی که تنها هستید یا به تنهایی فکر می کنید، احساس پریشانی و اضطراب می کنید. زیرا نگران هستید که اتفاقی بیفتد و خود قادر به کنترل آن نباشید.
۲-به محض پایان یافتن رابطه ی عاطفی خود، فوراً به دنبال شروع رابطه ای دیگر هستید تا آن فرد از شما مراقبت و پشتیبانی کند.
۳-شما اغلب نیاز های فرد دیگر را به نیاز های خود ترجیح می دهید حتی اگر از آن فرد ناراحت باشید.
۴-شما نظرات و احساسات دیگران را از نظرهای خودتان، با ارزش تر می شمارید.
۵-اگر اتفاقات آن طور که دیگران می خواهند رخ ندهد، شما خود را مسئول می دانید.
شناخت ویژگی های شخصیت وابسته آغاز راهی برای کنترل و تعدیل آن است. من به شما به خاطر اینکه یک قدم به بهبودی نزدیک شدید، تبریک میگم.

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید