تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

پست وبلاگی
نکاتی برای مردان برای افزایش صمیمیت در ازدواج مدت مطالعه: 4 دقیقه
ای سنج 18 آذر 1399 مدت مطالعه: 4 دقیقه

نکاتی برای مردان برای افزایش صمیمیت در ازدواج

صمیمیت عامل اصلی یک ازدواج سالم است. وقتی صمیمیت وجود نداشته باشد، ازدواج می تواند یک اتفاق و یا یک محیط خسته کننده و حتی رعب آور برای طرفین باشد. به همین خاطر در این مقاله می خواهیم در مورد صمیمیت و راهکارهایی  که به افزایش این حس در ازدواج زوجین کمک می کند صحیت کنیم. در ادامه فهرست مطالب آورده شده است: 

رابطه صمیمی و عاطفی

رابطه عاطفی بین زوجین یعنی نزدیک شدن روح و روان دو زوج به یکدیگر می باشد تا حدی که سبب اعتماد و دوست داشتن بیش از حد شود. بنابراین وقتی از نظر احساسی و عاطفی به همسرتان نزدیک باشید، می توانید همسرتان را به معنای واقعی شریک زندگی خود احساس کنید و امید، رویا و ترس هایتان را به اشتراک بگذارید و از زندگی دو نفره کمال لذت را ببرید.

بنابراین پیوندهای عاطفی قوی در یک رابطه زناشویی خیلی اهمیت دارد  به همین خاطر ارزش آن را دارد که برای به دست آوردن این پیوند و نگه داشتن آن تا آخر زندگی تمام تلاش تان را بکنید.

مطمئناً تلاش در این زمینه و قدم برداشتن برای ایجاد رابطه عاطفی در ازدواج نشان دهنده تعهد شما به یک ازدواج طولانی، قوی و سعادتمندانه می باشد. که مسلماً این نوع ازدواج به شما کمک می کند تا همسر و پدری بهتری باشید.

کمبود صمیمیت

گاهی اوقات از ابتدای رابطه بین زوجین صمیمیت و عاطفه ایجاد نمی شود یا این که بعد از مدتی و با گذشت زمان اندک صمیمت بوجود آمده از بین می رود. در هر دو صورت فوق زن و مرد امکان دارد برای حفظ و تقویت صمیمیت تمام تلاش خوشان را بکنند. اما گاهی تلاش ها بی اثر می ماند و صمیمت به معنای واقعی برای همیشه خاموش می ماند که این خاموشی صمیمت می تواند سبب عدم اعتماد، عدم بخشش، بوجود آمدن رازها و احساسات مخفی شود در نهایت خوش بینانه ترین حالت می تواند منجر به یک مرگ خاموش رابطه ی عاطفی شود که در علم روان شناسی به آن طلاق عاطفی می گویند.

برای اینکه میزان صمیمیت و تعهد و عشق بین خود و پارتنرتان را بسنجید، می توان تست عشق مثلثی استرنبرگ را انجام دهید.

چگونه روابط صمیمی با همسر خود را افزایش دهیم؟

اگر احساس می کنید ازدواج شما از صمیمیت کمی برخوردار است، می توانید راهکارهای زیر را برای تقویت صمیمت و رابطه عاطفی بین خودتان به کار ببرید:

ارتباط از راه دور

رابطه عاطفی عمیق و معنادار به کیفیت تعامل انسان ها بستگی دارد نه کمیت رابطه. بنابراین زمانی که درگیر کار هستید و یا از همسرتان دور هستید گاهی نیازی نیست که حتما مرخصی بگیرید و به خانه بیاید گاهی از راه دور با واتساپ و تلگرام می توانید یک پیام محبت آمیز بفرستید مثلا پیام هایی چون: "عزیزم دلم برایت تنگ شده" ، "خیلی خسته کار هستم ولی یهو یادت کردم"، "مراقب خودت باش" ، "اگه تو خونه ایی همین الان برو در یخچالو باز کن و میوه بخور" و ...

سکوت الکترونیک

وقتی هم که در خانه هستید گاهی اوقات سعی کنید همه ی لوازم های ارتباطی از جمله تلویزیون، تلفن همراه و ... را خاموش کنید. وقت خود را به گفتگو، تبادل نظر و حتی نگاه به یکدیگر اختصاص دهید.

ابزاری که بسیاری از زوج های موفق از آن استفاده می کنند این است که تلفن های همراه خود را بی صدا کرده و آنها را در یک سبد کوچک یا جعبه ای نزدیک درب هنگام رسیدن به خانه پرتاب می کنند و توافق می کنند که حداقل برای ساعاتی از استفاده نکنند.

یادتان باشد ارتباطات الکترونیکی با دیگران می تواند مانعی برای صمیمیت عاطفی واقعی باشد. ایمیل، رسانه های اجتماعی و گفتگوها می توانند بی پایان باشند و به راحتی به عادت های منحرف کننده تبدیل می شوند که می توانند نه تنها در رابطه زوجین اختلال ایجاد کنند بلکه تمامی ارتباطات انسانی واقعی را از بین ببرند.

 از نظر احساسی در دسترس باشید

باید سعی کرد به لحاظ عاطفی همیشه برای همسرمان وقت بگذاریم. اگر بی حوصله و یا عصبانی بودید می توانید حداقل با لبخندی کوچک به همسرتان بفهمانید که حتی در بدترین شرایط کاری و روحی، به او توجه می کنید به همین خاطر در سخت ترین شرایط، یک لبخند کوچک که کمترین زحمت را دارد می تواند صمیمت بزرگی را ایجاد کند.

وقت بیشتری را با هم بگذرانید

این روزها به خاطر فشار کاری و سبک زندگی جدید، وقت گذاشتن با همسر خود دشوار است. از طرفی داشتن بچه هم در خانه اغلب می تواند این مشکل را بدتر کند. اما یادتان باشد با تمام گرفتاری ها باید آخر هفته خود را آلوده به کار نکنید چرا که حداقل یک روز در هفته مال شما نیست و باید برای آن روز برنامه کاری نداشتنه باشید تا بتوانید با خیال آسوده در کنار خانواده به استراحت و معاشرت با دوستان خانوادگی بپردازید.

سعی کنید زمانی را در شب مشخص کنید و با یکدیگر یک فنجان چایی بنوشید و نحوه گذارندن روز خود را تعریف کنید.

روزانه 20 دقیقه با همدیگر پیاده روی کنید.

خریدهای هفتگی با همسر خود را فراموش نکنید . (این خرید حتی می تواند به مدت یک ساعت باشد).

می توانید کارهای خانه را با یکدیگر انجام بدهید تا هم در کنار هم باشید و با یکدیگر صحبت کنید و هم کارهای خانه زود تر به اتمام برسد

کتاب را با هم بخوانید

خواندن یک کتاب با هم و بحث درباره آنچه می خوانید می تواند راهی عالی برای افزایش صمیمیت عاطفی باشد. چند کتاب عالی در زمینه ازدواج وجود دارد که می توانید با هم بخوانید، اما همچنین می توانید یک رمان، زندگی نامه یا کتابی را انتخاب کنید که به علایق مشترک بپردازد.

خواندن و بحث درباره آنچه که با هم می خوانید می تواند اعتماد به نفس ایجاد کرده و جنبه های ارتباطی صمیمیت عاطفی را بهبود بخشد و همچنین به شما امکان می دهد احساسات و عقاید خود را بدون قضاوت درباره یکدیگر به اشتراک بگذارید.

تهیه "لیست سرگرم کننده"

لیستی از آنچه زوجین دوست دارند با هم انجام دهند تهیه کنند و سپس برای آنچه در لیست فعالیت ها است وقت بگذارند. گذراندن وقت با هم می تواند در ایجاد خاطرات و تجربیات مشترک ضمن تقویت نزدیکی عاطفی به شما کمک کند. کارهای سرگرم کننده ایی از قبیل:

داشتن یک دفترچه خاطرات مشترک

انجام دادن بازی هایی چون اسم و فامیلی و ...

تقویت کردن زبان انگلیسی

دیدن فیلم هایی که مورد پسند هر دو باشد

تعریف کردن خاطره یا جک گفتن

در صورت نیاز از مشاوران کمک بگیرید

اگر احساس می کنید رابطه عاطفی شما رو به زوال است، باید از متخصصین و مشاورین خانواده درمانی کمک بگیرید. شاید شما هیچ نقطه اشتراکی ندارید و بودن در کنار هم فقط باعث آسیب به خود و همسرتان می شود بنابراین بهتر است از متخصصین و مشاورین در این زمینه کمک بگیرید که هر چه زودتر با انجام دادن بهترین راهکار از از سوی آنان به زندگی رضایت بخش برگردید.

بیشتر بخوانید

در راستای افزایش صمیمیت با همسر خود پیشنهاد می گردد که مقاله ای با عنوان «راهکارهایی برای بهبود روابط عاطفی» را مطالعه نمایید. 

جمع بندی ای سنج

در این مقاله در مورد صمیمت در ازدواج صحبت کردیم و نشان داده شده وجود این مولفه در زندگی زوجین از چه اهمیت بالایی برخوردار است به همین خاطر برای افزایش آن راهکارهای مختلفی ارائه شد: ارتباط از راه دور، سکوت الکترونیک، در دسترس بودن، گذراندن وقت بیشتر با یکدیگر، خواندن کتاب با همدیگر و...

همچنین در پایان این مقاله مطرح شد اگر احساس می کنید میزان صمیمت شما با این راهکارها افزایش نمی یابد و روز به روز عواطف تان در حال کاهش می باشد حتما در اسرع وقت نزد مشاوران و متخصصان روان شناسی بروید و از آنان در این زمینه کمک و راهنمایی بخواهید.

 دیدگاه شما درباره ی راهکارهای مطرح شده چیست؟ در زندگی روزمره تان برای افزایش صمیمیت با همسر خود چه راهکارهایی را پیشنهاد می دهید؟ لطفا نظرات ارزشمند خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

بلوغ عاطفی چیست | تاثیر آن در ازدواج
رایج ترین مشکلات ازدواج | نحوه حل آن‌ها
طلاق عاطفی چیست | علل و روش‌های پیشگیری
فانتزی جنسی چیست | انواع آن
بررسی انواع آزمایش های قبل از ازدواج
علت کاهش میل جنسی چیست | بررسی دلایل و راه‌های درمان
راه های افزایش میل جنسی زنان
بررسی رابطه جنسی قبل از ازدواج | مزایا و معایب آن
افسردگی بعد از ازدواج | علائم و دلایل آن
علائم و نشانه های عشق واقعی
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید