تست شخصیت شناسی MMPI منتشر و به مدت محدود رایگان شده است

تست شخصیت شناسی MMPI منتشر و به مدت محدود رایگان شده است

تست شخصیت شناسی MMPI منتشر و به مدت محدود رایگان شده است تست شخصیت شناسی MMPI منتشر و به مدت محدود رایگان شده است
پست وبلاگی
زندگی بعد از طلاق را چگونه سرو سامان بدهیم؟ مدت مطالعه: 2 دقیقه
ای سنج 20 آذر 1398 مدت مطالعه: 2 دقیقه

زندگی بعد از طلاق را چگونه سرو سامان بدهیم؟

بهبودی پس از جدایی، ماه ها و حتی سال ها طول می کشد و حتی ممکن است پس از مدت ها نیز، آثار این اتفاق همچنان باقی بماند. اینکه چه مدت پس از طلاق شما به زندگی عادی خود باز خواهید گشت، به عوامل زیادی از جمله شیوه ی جدایی، دعواها و تنش هایی که داشته اید و … بستگی دارد؛ اما به طور معمول یک تا دو سال این اتفاق به طول می انجامد.

پذیرش طلاق
در این قسمت برای شما توصیه هایی را ذکر می کنیم تا این مراحل را به شیوه ی بهتری سپری کنید.
۱-پذیرش؛
بپذیرید که این تصمیم چه از جانب شما بوده باشد چه از جانب همسرتان، اکنون هر دو نفر شما طلاق گرفته اید.
هیچ کس از روز اول ازدواج، به جدایی فکر نمی کند اما با این حال، حدود پنجاه درصد ازدواج ها به طلاق می انجامند. قطعاً این چیزی نیست که شما می خواستید اما با این حال، الان شبیه یک مرگ تدریجی آن را احساس می کنید.
اولین قدم برای بهبودی و خروج از این وضع، پذیرش طلاق است.
۲- قبل از شروع رابطه ی جدید وقت بگذارید تا احساسات ناخوشایندی که به واسطه ی طلاق و جدایی احساس می کنید را از راه درست بیان کرده و به تحلیل آن ها بپردازید. همچنین از پشتیبانی های لازم برای رویارویی با این اتفاق برخوردار شوید. برای مثال شما می توانید به روانشناس مراجعه کنید، عضو گروه ها ی پشتیبانی طلاق شوید، مراقبه کنید و … .در این مرحله سعی نکنید تا خود را مجبور به انجام کاری کرده و یا تصمیم جدی بگیرید؛ زمان دهید! ممکن است به سبب احساساتی که تجربه می کنید، هنوز آمادگی یک تصمیم جدی را نداشته باشید.
۳- ممکن است که الان تمایل داشته باشید تا رابطه ی جدیدی را شروع کنید؛ اما بهتر است در بحران هایی که تجربه می کنید، تصمیمیات بزرگ نگیرید!
ممکن است اولین باری که فهمیدید طلاق تنها گزینه است، به خودکشی فکر کرده باشید اما می دانید که آن تصمیم اشتباه و بسیار احساسی بوده است.

بخشش

طلاق

الان و در این شرایط، اولویت بازگرداندن زندگی عادی خود و فرزندانتان به حالت عادی است.
۴- خود و همسر سابقتان را ببخشید!
مقوله ی طلاق و بخشش، با یکدیگر دو اتفاق بسیار سخت هستند اما شما با این کار آرامش را به خود هدیه می دهید.
۵-خودشناسی یکی از موثر ترین کارهایی است که در این دوران می توانید انجام دهید؛ مطالعه ی کتاب های خودشناسی، شرکت در این گونه کلاس ها و حتی آزمون های خودشناسی کمک زیادی به شما خواهد کرد. در این راستا تیم ای سنج به شما آزمونmbti را پیشنهاد می کند؛ شما پس از انجام این آزمون و دریافت تفسیر اختصاصی آن قادر خواهید بود تا به شناخت بیشتری از ابعاد وجودی خود، دست یابید.

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید