دوره: شخصیت شناسی MBTI در 16 جلسه

جلسه 5

دوره: شخصیت شناسی MBTI در 16 جلسه

جلسه 5
دوره آموزشی
راهنمای جامع تیپ شخصیتی ISTP مدت مطالعه: 4 دقیقه
ای سنج 21 اردیبهشت 1400 مدت مطالعه: 4 دقیقه

راهنمای جامع تیپ شخصیتی ISTP

این قسمت به شناخت بهتر و کامل ISTP اختصاص یافته است. تیپ شخصیت ISTP یکی از 16 تیپ های MBTI است که ویژگی های خاص و منحصربه فرد خود را دارد. در اینجا ما راهنمای کاملی برای آشنایی بیشتر با این تیپ فراهم کرده ایم. بخش های مختلف را به دقت مطالعه نموده و برای توضیحات بیشتر وارد صفحات اختصاصی این تیپ شوید.


هدف جلسه: آشنایی کامل با تیپ ISTP

پیش نیاز: این جلسه نیاز به پیش نیاز ندارد و سعی شده مطالب تیپ و دسترسی به توضیحات آن فراهم گردد.

مخاطبین این جلسه: افراد ISTP و کلیه کسانی که می خواهند در مورد MBTI مطالعه کنند.

شرایط سنی: نوجوانان و بزرگسالان

نوع جلسه: خودآموزی


  توجه- برای افرادی که به عنوان ISTP وارد این بخش شده اند، بهتر است به منظور استفاده مناسب و دقیق تر از مطالب، متناسب با شخصیت خود ابتدا تیپ خود را با استفاده از تست ISTP اعتبارسنجی کنند. 

 

تیپ شخصیت ISTP

مرور کلی تیپ ISTP

ISTP یکی از پیچیده ترین انواع کاراکترها است. ISTP ها صرفاً توسط چالش ها برانگیخته می شوند و این مشخص می کند که آنها زمانی درگیر مسائل می شوند که پای موضوع بزرگی در میان باشد. آنها در مواقع بحرانی در بهترین حالت به سر می برند ، زیرا به آماده سازی بسیار کمی نیاز دارند و قادر به تعقیب مسائل بدون مقدمه و اقدام برای حل مشکلات یا مقابله با بحران ها هستند. تیپ شخصیتی ISTP خلاصه چهار کلمه زیر است.

I= به معنای درونگرا (Introverted)

S= به معنای حسی (Sensing)

T= به معنای منطقی (Thinking)

P= به معنای ادراکی (Perceiving)

ISTP خودکفا و بسیار مستقل است و در هنگام انجام فعالیت های خطرناک یا جالب واقعاً خوشحال است. ISTP  ها تحت فشار خونسردی خود را به خوبی حفظ می کنند. آنها افراد غیر دوستانه ای نیستند اما در نهایت دوست دارند تنها باشند. این افراد به ندرت سعی در کنترل دیگران دارند و انتظار دارند دیگران نیز سعی نکنند آنها را کنترل کنند. ISTP نظریه ها و پیچیدگی ها را دوست ندارد، واقعیت ها و داده هایی را ترجیح می دهد که به شما کمک می کند کار را در سریع ترین زمان ممکن و با حداقل تلاش انجام دهید.

در اینجا هدف ما آشنایی و شناخت بیشتر این تیپ شخصیتی است. اگر می خواهید با تیپ شخصیت ISTP آشنا شوید بهتر است با جزئیات قسمت های زیر را مطالعه کنید. ما سیستم جامعی را برای شما فراهم کرده ایم تا بتوانید به خوبی ISTP ها را بشناسید.

در واقع این بخش راهنمای تیپ ISTP است و برای سهولت و راحتی شما جهت آگاهی با این تیپ شخصیتی ساخته شده است.  برای آشنایی با هر بخش توصیه می کنیم وارد پیج آن شده و اطلاعات کاملی را از تیپ شخصیت  ISTP به دست آورید.

راهنمای جامع تیپ ISTP

 

بخش اول: آشنایی با ویژگی های 10 گانه تیپ شخصیت ISTP

 

در این بخش ما برای شما 10 قسمت مجزا به منظور شناخت کامل تیپ های شخصیتی فراهم کرده ایم. در سامانه جامع ISTP شما می توانید آگاهی کاملی از جنبه های مختلف این تیپ شخصیتی به دست آورید. این بخش شامل موارد زیر است:

 قسمت اول: معرفی کامل تیپ شخصیت ISTP

قسمت دوم: نقاط قوت ISTP

قسمت سوم:  نقاط ضعف ISTP

قسمت چهارم:  استرس های ISTP

قسمت پنجم: انگیزه های ISTP

قسمت ششم: سبک کاری ISTP

قسمت هفتم: زندگی شغلی ISTP

قسمت هشتم: روابط حرفه ای ISTP

قسمت نهم: روابط عاشقانه ISTP

قسمت دهم: افراد مشهور ISTP

در عکس نمایی از بخش اول معرفی تیپ ISTP را مشاهده می کنید. جهت ورود به بخش 10 گانه تیپ شخصیت ISTP به لینک زیر مراجعه کنید. پس از ورود چنانچه در سیستم هستید از منو کناری وارد هر بخش شوید. توجه داشته باشید که در حالت موبایل با استفاده از منوی بالایی می توانید به بخش های مختلف 10 گانه مراجعه کنید.

کلیات تیپ ISTP

ویژگی های 10 گانه تیپ ISTP

 

بخش دوم: رابطه تیپ شخصیت ISTP با سایر تیپ های شخصیت

 

در این بخش می توانید از نحوه تعامل تیپ شخصیت ISTP با سایر تیپ ها آگاهی یابید. در سامانه جامع ISTP روابط هر تیپ به طور مجزا آورده شده است. به این بخش وارد شده و رابطه ISTP را با هر تیپ دیگری که می خواهید، انتخاب نمایید. در زیر لینک ورود به صفحه دسته بندی روابط تیپ ISTP با سایر تیپ های شخصیت را آورده ایم:

پس از اینکه وارد دسته بندی تیپ های ISTP در لینک زیر شدید می توانید رابطه ISTP را با هر کدام از 16 تیپ شخصیت دیگر را انتخاب کنید. جهت سهولت بیشتر از منوی بالایی این پیج نیز می توانید روابط کلیه تیپ ها را ببینید.

روابط تیپ ISTP

رابطه تیپ ISTP با سایر تیپ ها

 

همانطور که در تصویر ملاحظه می کنید تیپ ISTP در ارتباط با ISTP ها و سایر تیپ های دیگر در این بخش آمده است. با وارد شدن به هر قسمت می توانید اطلاعات زیر را کسب کنید:

نحوه ارتباط شخصیت ISTP با سایر تیپ ها

حل تعارض شخصیت ISTP با سایر تیپ ها

اعتماد بین شخصیت ISTP با سایر تیپ ها

تعامل کاری شخصیت ISTP با سایر تیپ ها

کنار آمدن با تغییرات در ISTP و سایر تیپ ها

مدیریت استرس ISTP و سایر تیپ ها

انرژی و انگیزه ISTP و سایر تیپ ها

 

بخش سوم: تست درجه بندی ISTP

 

تست درجه بندی ISTP سیستمی برای سنجش صحت یا اعتبار تست MBTI می باشد. اگر شما در تست MBTI آزمون داده اید و نتیجه آزمون تان تیپ شخصیتی ISTP بوده است، بنابراین می توانید با استفاده از مقیاس درجه بندی صحت آن را اصطلاحا فالو یا باز ارزیابی کنید. با توجه به اینکه تست MBTI در تشخیص برخی از افراد از جمله کسانی که آنتیپ یا مولتی تیپ هستند دچار مشکل می شود، آزمون فالو برای این طراحی شده است که خطای تست MBTI را بررسی کند.

توجه داشته باشید قبل از اینکه خود را یک ISTP بدانید حتما سعی کنید این آزمون را انجام داده تا متوجه شوید که چند درصد توضیحات تیپ ISTP با واقعیت شما همخوانی دارد.

تست اعتبارسنجی ISTP

تست اعتبارسنجی ISTP

 

بخش چهارم: خلاصه اینفوگرافی تیپ ISTP

 

در بخش اینفوگرافی ها سعی کرده ایم پستی را فراهم کنیم تا بتوانید به صورت تصویری و در زمان کم اطلاعات مفیدی در مورد تیپ ISTP به دست آورید. در این اینفوگرافی ها مهمترین مطالب شامل خلاصه ای از مشاغل، صفات، شیوع و شخصیت های مشهور این تیپ گزارش شده است. توجه کنید برای اطلاعات جامع تر در مورد شخصیت ISTP باید وارد سامانه MBTI شوید.

چنانچه مایلید به طور خلاصه با تیپ شخصیت ISTP آشنا شوید می توانید اینفوگرافی ISTP را در لینک زیر مطالعه نمایید.   

اینفوگرافی istp

اینفوگرافی تیپ شخصیت ISTP

 

بخش پنجم: گفتگو با یک ISTP واقعی

 

در این بخش ما ویدیویی را آماده کرده ایم که شما می توانید ویژگی های کلی یک ISTP را از زبان خودش بشنوید. در واقع در ویدیوی "ISTP ها را بیشتر بشناسیم..." شما می توانید با نکات مهم تیپ ISTP آشنا شده و به صورت خلاصه نقاط قوت و ضعف او را بشنوید.

جهت مشاهده ویدیوی گفتگو با یک ISTP به این بخش مراجعه کنید.

ویدیو istp

آشنایی با یک فرد ISTP  

 

سامانه جامع MBTI

در بخش سامانه جامع MBTI می توانید اطلاعات جامعی در مورد همه تیپ های شخصیتی از جمله تیپ ISTP به دست آورید. کافی است در این بخش وارد شده و بر اساس راهنما و اطلاعاتی که در صفحه اول قرار داده ایم به قسمت های مورد نیاز خود مراجعه کنید.

رفتن به صفحه اصلی سامانه MBTIکلیک نمایید

 

 

توجه- چنانچه به اطلاعات و یا مطالب بیشتری در رابطه با تیپ شخصیت ISTP نیاز دارید، لطفا کامنت گذاشته تا پس از بررسی کارگروه MBTI مجله ای سنج، آن را برایتان مهیا نماییم.

 

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید

سوالات متداول

 • راهنمای جامع ISTP چیست؟

  • راهنمای جامع ISTP بخشی از جلسات شخصیت شناسی MBTI می باشد که در آن مهمترین بخش ها و قسمت های تیپ ISTP برای شناخت بهتر این تیپ آورده شده است. توجه داشته باشید که سیستم جامع MBTI در سایت ای سنج به طور گسترده تعریف شده و توسط کارگروه MBTI مدام در حال توسعه است.
 • در جلسه شناخت ISTP چه چیزهایی یاد می گیرم؟

  • در این جلسه شما یاد می گیرید که افراد ISTP در ویژگی های 10 گانه چگونه رفتار می کنند. همچنین روابط ISTP در مقابل 16 تیپ MBTI را خواهید خواند. بعلاوه در این جلسه همچنین آزمونی برای سنجش درجه بندی ISTP بودن گنجانده شده است. همچنین برای درک بیشتر، ویدیویی آماده کرده ایم که می توانید در آن به طور مختصر با یک فرد ISTP واقعی آشنا شوید.
 • جلسه پنجم مناسب چه کسانی است؟

  • این جلسه در درجه اول مناسب افرادی است که می خواهند در مورد ISTP ها اطلاعات جامعی را به دست آورند. همچنین افرادی که تیپ شخصیتی ISTP هستند نیز می توانند از آن برای شناخت بهتر خود استفاده کنند.
 • برای استفاده بهتر از راهنمای ISTP چه کنم؟

  • جهت استفاده بهتر سعی کنید توضیحات هر بخش را به دقت مطالعه نموده و به منظور شناخت و آگاهی کامل تیپ ISTP، به طور مجزا وارد آن بخش شوید. با توجه به اینکه آوردن تمامی این مطالب کنار هم در یک صفحه باعث سردرگمی می شود، لیکن ما بیش از 30 بخش اختصاصی را با اهداف مشخص، جهت آگاهی بهتر از تیپ ISTP برایتان آورده ایم. در واقع این راهنما به شما کمک می کند تا با سهولت و هدفمندی بیشتر به قسمت های مختلف تیپ ISTP دسترسی پیدا کنید.
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید