تست MBTI رایگان انجام بده جایزه ببر

تست MBTI رایگان انجام بده جایزه ببر

دوره: شخصیت شناسی MBTI در 16 جلسه

جلسه 13

دوره: شخصیت شناسی MBTI در 16 جلسه

جلسه 13
دوره آموزشی
راهنمای جامع تیپ شخصیتی ESTP مدت مطالعه: 4 دقیقه
ای سنج 21 اردیبهشت 1400 مدت مطالعه: 4 دقیقه

راهنمای جامع تیپ شخصیتی ESTP

اینجا مربوط به سری جلسات شخصیت شناسی MBTI می باشد که به طور کلی برای تیپ ESTP طراحی و تدوین شده است. برای این منظور علاوه بر توضیحات کلی این تیپ پنج حوزه اصلی را برای تیپ ESTP طراحی کرده ایم که با وارد شدن به هر بخش می توانید اطلاعات جامعی را در مورد تیپ شخصیت ESTP به دست آورید.


هدف جلسه: آشنایی کامل با تیپ ESTP

پیش نیاز: این جلسه نیاز به پیش نیاز ندارد و سعی شده مطالب تیپ و دسترسی به توضیحات آن فراهم گردد.

مخاطبین این جلسه: افراد ESTP و کلیه کسانی که می خواهند در مورد MBTI مطالعه کنند.

شرایط سنی: نوجوانان و بزرگسالان

نوع جلسه: خودآموزی


  توجه- در شرایطی که به عنوان یک فرد با تیپ شخصیتی ESTP وارد این پیج شده اید می توانید به منظور ارزیابی درستی تیپ شخصیتی خود وارد بخش اعتبارسنجی ESTP شوید. این تست در بخش سوم همین صفحه توضیح داده شده و لینک دسترسی آن جهت استفاده قرار گرفته است.

 

تیپ شخصیت estp

مرور کلی تیپ ESTP

تیپ شخصیتی ESTP دائما با ذوق و انرژی واقعی خود را در فعالیت های اجتماعی، شرایط دشوار و پروژه ها درگیر می کند. رویاپردازی  برای آنها مناسب نیست، چرا که ترجیح می دهند به میدان عمل وارد شده و ببینند چه اتفاقی می افتد. ESTP ها فقط در فعالیت هایی که به آن ها علاقه مند هستند خیلی طولانی و سخت کار می کنند. تیپ شخصیتی ESTP خلاصه چهار کلمه زیر است.

E= به معنای برونگرا (Extraverted)

S= به معنای حسی (Sensing)

T= به معنای منطقی (Thinking)

P= به معنای ادراکی (Perceiving)

یک ESTP به تجربیات عملی و واقعی نیاز دارد، زیرا از طریق چنین فعالیت هایی است که آنها بهتر یاد می گیرند و درک می کنند. ESTP عمل گرا، سخت گیر است و به جای احساسات، براساس حقایق و داده ها عمل می کند. آنها دوست ندارند تحت كنترل قرار بگیرند و فعالیت را که دوست نداشته باشند حتما رها خواهند کرد. نظریه ها یا هر چیز مفهومی تیپ شخصیتی ESTP را بی قرار، بی حوصله و خسته می کند.

در اینجا هدف ما آشنایی و شناخت بیشتر این تیپ شخصیتی است. اگر می خواهید با تیپ شخصیت ESTP آشنا شوید بهتر است با جزئیات قسمت های زیر را مطالعه کنید. ما سیستم جامعی را برای شما فراهم کرده ایم تا بتوانید به خوبی ESTP ها را بشناسید.

در واقع این بخش راهنمای تیپ ESTP است و برای سهولت و راحتی شما جهت آگاهی با این تیپ شخصیتی ساخته شده است.  برای آشنایی با هر بخش توصیه می کنیم وارد پیج آن شده و اطلاعات کاملی را از تیپ شخصیت  ESTP به دست آورید.

راهنمای جامع تیپ estp

 

بخش اول: آشنایی با ویژگی های 10 گانه تیپ شخصیت ESTP

 

در این بخش ما برای شما 10 قسمت مجزا به منظور شناخت کامل تیپ های شخصیتی فراهم کرده ایم. در سامانه جامع ESTP شما می توانید آگاهی کاملی از جنبه های مختلف این تیپ شخصیتی به دست آورید. این بخش شامل موارد زیر است:

 قسمت اول: معرفی کامل تیپ شخصیت ESTP

قسمت دوم: نقاط قوت ESTP

قسمت سوم:  نقاط ضعف ESTP

قسمت چهارم:  استرس های ESTP

قسمت پنجم: انگیزه های ESTP

قسمت ششم: سبک کاری ESTP

قسمت هفتم: زندگی شغلی ESTP

قسمت هشتم: روابط حرفه ای ESTP

قسمت نهم: روابط عاشقانه ESTP

قسمت دهم: افراد مشهور ESTP

در عکس نمایی از بخش اول معرفی تیپ ESTP را مشاهده می کنید. جهت ورود به بخش 10 گانه تیپ شخصیت ESTP به لینک زیر مراجعه کنید. پس از ورود چنانچه در سیستم هستید از منو کناری وارد هر بخش شوید. توجه داشته باشید که در حالت موبایل با استفاده از منوی بالایی می توانید به بخش های مختلف 10 گانه مراجعه کنید.

کلیات تیپ estp

ویژگی های 10 گانه تیپ ESTP

 

بخش دوم: رابطه تیپ شخصیت ESTP با سایر تیپ های شخصیت

 

در این بخش می توانید از نحوه تعامل تیپ شخصیت ESTP با سایر تیپ ها آگاهی یابید. در سامانه جامع ESTP روابط هر تیپ به طور مجزا آورده شده است. به این بخش وارد شده و رابطه ESTP را با هر تیپ دیگری که می خواهید، انتخاب نمایید. در زیر لینک ورود به صفحه دسته بندی روابط تیپ ESTP با سایر تیپ های شخصیت را آورده ایم:

پس از اینکه وارد دسته بندی تیپ های ESTP در لینک زیر شدید می توانید رابطه ESTP را با هر کدام از 16 تیپ شخصیت دیگر را انتخاب کنید. جهت سهولت بیشتر از منوی بالایی این پیج نیز می توانید روابط کلیه تیپ ها را ببینید.

روابط تیپ estp

رابطه تیپ ESTP با سایر تیپ ها

 

همانطور که در تصویر ملاحظه می کنید تیپ ESTP در ارتباط با ESTP ها و سایر تیپ های دیگر در این بخش آمده است. با وارد شدن به هر قسمت می توانید اطلاعات زیر را کسب کنید:

نحوه ارتباط شخصیت ESTP با سایر تیپ ها

حل تعارض شخصیت ESTP با سایر تیپ ها

اعتماد بین شخصیت ESTP با سایر تیپ ها

تعامل کاری شخصیت ESTP با سایر تیپ ها

کنار آمدن با تغییرات در ESTP و سایر تیپ ها

مدیریت استرس ESTP و سایر تیپ ها

انرژی و انگیزه ESTP و سایر تیپ ها

 

بخش سوم: تست درجه بندی ESTP

 

تست درجه بندی ESTP سیستمی برای سنجش صحت یا اعتبار تست MBTI می باشد. اگر شما در تست MBTI آزمون داده اید و نتیجه آزمون تان تیپ شخصیتی ESTP بوده است، بنابراین می توانید با استفاده از مقیاس درجه بندی صحت آن را اصطلاحا فالو یا باز ارزیابی کنید. با توجه به اینکه تست MBTI در تشخیص برخی از افراد از جمله کسانی که آنتیپ یا مولتی تیپ هستند دچار مشکل می شود، آزمون فالو برای این طراحی شده است که خطای تست MBTI را بررسی کند.

توجه داشته باشید قبل از اینکه خود را یک ESTP بدانید حتما سعی کنید این آزمون را انجام داده تا متوجه شوید که چند درصد توضیحات تیپ ESTP با واقعیت شما همخوانی دارد.

تست اعتبارسنجی estp

تست اعتبارسنجی ESTP

 

بخش چهارم: خلاصه اینفوگرافی تیپ ESTP

 

در بخش اینفوگرافی ها سعی کرده ایم پستی را فراهم کنیم تا بتوانید به صورت تصویری و در زمان کم اطلاعات مفیدی در مورد تیپ ESTP به دست آورید. در این اینفوگرافی ها مهمترین مطالب شامل خلاصه ای از مشاغل، صفات، شیوع و شخصیت های مشهور این تیپ گزارش شده است. توجه کنید برای اطلاعات جامع تر در مورد شخصیت ESTP باید وارد سامانه MBTI شوید.

چنانچه مایلید به طور خلاصه با تیپ شخصیت ESTP آشنا شوید می توانید اینفوگرافی ESTP را در لینک زیر مطالعه نمایید.   

اینفوگرافی intp

اینفوگرافی تیپ شخصیت ESTP

 

بخش پنجم: گفتگو با یک ESTP واقعی

 

در این بخش ما ویدیویی را آماده کرده ایم که شما می توانید ویژگی های کلی یک ESTP را از زبان خودش بشنوید. در واقع در ویدیوی "ESTP ها را بیشتر بشناسیم..." شما می توانید با نکات مهم تیپ ESTP آشنا شده و به صورت خلاصه نقاط قوت و ضعف او را بشنوید.

جهت مشاهده ویدیوی گفتگو با یک ESTP به این بخش مراجعه کنید.

ویدیو estp

آشنایی با یک فرد ESTP  

 

سامانه جامع MBTI

در بخش سامانه جامع MBTI می توانید اطلاعات جامعی در مورد همه تیپ های شخصیتی از جمله تیپ ESTP به دست آورید. کافی است در این بخش وارد شده و بر اساس راهنما و اطلاعاتی که در صفحه اول قرار داده ایم به قسمت های مورد نیاز خود مراجعه کنید.

رفتن به صفحه اصلی سامانه MBTIکلیک نمایید

 

 

توجه- چنانچه به اطلاعات و یا مطالب بیشتری در رابطه با تیپ شخصیت ESTP نیاز دارید، لطفا کامنت گذاشته تا پس از بررسی کارگروه MBTI مجله ای سنج، آن را برایتان مهیا نماییم.

 

ارتباط بین تیپ شخصیتی و سطوح جاه طلبی
معرفی تیپ MBTI هر شخصیت در سریال بازی مرکب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و نحوه واکنش به تعریف و تمجید
ارتباط بین تیپ شخصیتی و حساس بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و محترم بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و لمس فیزیکی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و خودکنترلی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جنبه احمقانه فرد
ارتباط بین تیپ شخصیتی و روابط معیوب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جدی بودن
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید

سوالات متداول

 • راهنمای جامع ESTP چیست؟

  • راهنمای جامع ESTP بخشی از جلسات شخصیت شناسی MBTI می باشد که در آن مهمترین بخش ها و قسمت های تیپ ESTP برای شناخت بهتر این تیپ آورده شده است. توجه داشته باشید که سیستم جامع MBTI در سایت ای سنج به طور گسترده تعریف شده و توسط کارگروه MBTI مدام در حال توسعه است.
 • در جلسه شناخت ESTP چه چیزهایی یاد می گیرم؟

  • در این جلسه شما یاد می گیرید که افراد ESTP در ویژگی های 10 گانه چگونه رفتار می کنند. همچنین روابط ESTP در مقابل 16 تیپ MBTI را خواهید خواند. بعلاوه در این جلسه همچنین آزمونی برای سنجش درجه بندی ESTP بودن گنجانده شده است. همچنین برای درک بیشتر، ویدیویی آماده کرده ایم که می توانید در آن به طور مختصر با یک فرد ESTP واقعی آشنا شوید.
 • جلسه سیزدهم مناسب چه کسانی است؟

  • این جلسه در درجه اول مناسب افرادی است که می خواهند در مورد ESTP ها اطلاعات جامعی را به دست آورند. همچنین افرادی که تیپ شخصیتی ESTP هستند نیز می توانند از آن برای شناخت بهتر خود استفاده کنند.
 • برای استفاده بهتر از راهنمای ESTP چه کنم؟

  • جهت استفاده بهتر سعی کنید توضیحات هر بخش را به دقت مطالعه نموده و به منظور شناخت و آگاهی کامل تیپ ESTP، به طور مجزا وارد آن بخش شوید. با توجه به اینکه آوردن تمامی این مطالب کنار هم در یک صفحه باعث سردرگمی می شود، لیکن ما بیش از 30 بخش اختصاصی را با اهداف مشخص، جهت آگاهی بهتر از تیپ ESTP برایتان آورده ایم. در واقع این راهنما به شما کمک می کند تا با سهولت و هدفمندی بیشتر به قسمت های مختلف تیپ ESTP دسترسی پیدا کنید.
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید