دوره: شخصیت شناسی MBTI در 16 جلسه

جلسه 1

دوره: شخصیت شناسی MBTI در 16 جلسه

جلسه 1
دوره آموزشی
راهنمای جامع تیپ شخصیتی INTP مدت مطالعه: 4 دقیقه
ای سنج 21 اردیبهشت 1400 مدت مطالعه: 4 دقیقه

راهنمای جامع تیپ شخصیتی INTP

شما به بخش INTP شناسی آمده اید. اینجا راهنمای کامل برای شناخت تیپ  INTP می باشد. هر قسمت را به دقت مطالعه و متناسب با نیاز خود و با توجه به توضیحات راهنما به بخش مربوطه مراجعه کنید.


هدف جلسه: آشنایی کامل با تیپ INTP

پیش نیاز: این جلسه نیاز به پیش نیاز ندارد و سعی شده مطالب تیپ و دسترسی به توضیحات آن فراهم گردد.

مخاطبین این جلسه: افراد INTP و کلیه کسانی که می خواهند در مورد MBTI مطالعه کنند.

شرایط سنی: نوجوانان و بزرگسالان

نوع جلسه: خودآموزی


  توجه- اگر تیپ INTP هستید توصیه می کنیم قبل از هر چیز برای صحت تیپ شخصیتی خود به بخش سوم (در همین صفحه) که مربوط به تست اعتبار سنجی INTP است، مراجعه کنید.

 

مرور کلی تیپ INTP

تیپ شخصیتی INTP از نظر فکری کنجکاو است و توانایی نظری و پیچیده ای دارد. آنها کارهایی را که به درستی انجام می شود دوست دارند و دارای استانداردهای بسیار بالایی هستند. این افراد به جزئیات بسیار اهمیت داده و کمال گرایی شان باعث می شود کارها را به تعویق بیندازند. تیپ شخصیتی INTP خلاصه چهار کلمه زیر است.

I= به معنای درونگرا (Introverted)

N= به معنای شهودی (iNtuitive)

T= به معنای منطقی (Thinking)

P= به معنای ادراکی (Perceiving)

INTP ها کاملاً مستقل هستند و دوست دارند با انرژی کار کنند. INTP افراد صریح و رکی هستند و ممکن است با جملاتشان حتی دیگران را آزرده کنند. آنها ترجیح می دهند فقط در مورد مواردی علاقه دارند صحبت کنند، مواردی که به نظرشان مهم بوده و ارزش حرف زدن دارد. پشتکار این افراد بسیار بالاست و با خلاقیت و ایده هایی که دارند می توانند تغییرات زیادی را در دنیای پیرامون خود ایجاد کنند.

در اینجا هدف ما آشنایی و شناخت بیشتر این تیپ شخصیتی است. اگر می خواهید با تیپ شخصیت INTP آشنا شوید بهتر است با جزئیات قسمت های زیر را مطالعه کنید. ما سیستم جامعی را برای شما فراهم کرده ایم تا بتوانید به خوبی INTP ها را بشناسید.

در واقع این بخش راهنمای تیپ INTP است و برای سهولت و راحتی شما جهت آگاهی با این تیپ شخصیتی ساخته شده است.  برای آشنایی با هر بخش توصیه می کنیم وارد پیج آن شده و اطلاعات کاملی را از تیپ شخصیت  INTP به دست آورید.

راهنمای جامع تیپ INTP

 

بخش اول: آشنایی با ویژگی های 10 گانه تیپ شخصیت INTP

 

در این بخش ما برای شما 10 قسمت مجزا به منظور شناخت کامل تیپ های شخصیتی فراهم کرده ایم. در سامانه جامع INTP شما می توانید آگاهی کاملی از جنبه های مختلف این تیپ شخصیتی به دست آورید. این بخش شامل موارد زیر است:

 قسمت اول: معرفی کامل تیپ شخصیت INTP

قسمت دوم: نقاط قوت INTP

قسمت سوم:  نقاط ضعف INTP

قسمت چهارم:  استرس های INTP

قسمت پنجم: انگیزه های INTP

قسمت ششم: سبک کاری INTP

قسمت هفتم: زندگی شغلی INTP

قسمت هشتم: روابط حرفه ای INTP

قسمت نهم: روابط عاشقانه INTP

قسمت دهم: افراد مشهور INTP

در عکس نمایی از بخش اول معرفی تیپ INTP را مشاهده می کنید. جهت ورود به بخش 10 گانه تیپ شخصیت INTP به لینک زیر مراجعه کنید. پس از ورود چنانچه در سیستم هستید از منو کناری وارد هر بخش شوید. توجه داشته باشید که در حالت موبایل با استفاده از منوی بالایی می توانید به بخش های مختلف 10 گانه مراجعه کنید.

کلیات تیپ INTP

ویژگی های 10 گانه تیپ INTP

 

بخش دوم: رابطه تیپ شخصیت INTP با سایر تیپ های شخصیت

 

در این بخش می توانید از نحوه تعامل تیپ شخصیت INTP با سایر تیپ ها آگاهی یابید. در سامانه جامع INTP روابط هر تیپ به طور مجزا آورده شده است. به این بخش وارد شده و رابطه INTP را با هر تیپ دیگری که می خواهید، انتخاب نمایید. در زیر لینک ورود به صفحه دسته بندی روابط تیپ INTP با سایر تیپ های شخصیت را آورده ایم:

پس از اینکه وارد دسته بندی تیپ های INTP در لینک زیر شدید می توانید رابطه INTP را با هر کدام از 16 تیپ شخصیت دیگر را انتخاب کنید. جهت سهولت بیشتر از منوی بالایی این پیج نیز می توانید روابط کلیه تیپ ها را ببینید.

روابط تیپ INTP

رابطه تیپ INTP با سایر تیپ ها

 

همانطور که در تصویر ملاحظه می کنید تیپ INTP در ارتباط با INTP ها و سایر تیپ های دیگر در این بخش آمده است. با وارد شدن به هر قسمت می توانید اطلاعات زیر را کسب کنید:

نحوه ارتباط شخصیت INTP با سایر تیپ ها

حل تعارض شخصیت INTP با سایر تیپ ها

اعتماد بین شخصیت INTP با سایر تیپ ها

تعامل کاری شخصیت INTP با سایر تیپ ها

کنار آمدن با تغییرات در INTP و سایر تیپ ها

مدیریت استرس INTP و سایر تیپ ها

انرژی و انگیزه INTP و سایر تیپ ها

 

بخش سوم: تست درجه بندی INTP

 

تست درجه بندی INTP سیستمی برای سنجش صحت یا اعتبار تست MBTI می باشد. اگر شما در تست MBTI آزمون داده اید و نتیجه آزمون تان تیپ شخصیتی INTP بوده است، بنابراین می توانید با استفاده از مقیاس درجه بندی صحت آن را اصطلاحا فالو یا باز ارزیابی کنید. با توجه به اینکه تست MBTI در تشخیص برخی از افراد از جمله کسانی که آنتیپ یا مولتی تیپ هستند دچار مشکل می شود، آزمون فالو برای این طراحی شده است که خطای تست MBTI را بررسی کند.

توجه داشته باشید قبل از اینکه خود را یک INTP بدانید حتما سعی کنید این آزمون را انجام داده تا متوجه شوید که چند درصد توضیحات تیپ INTP با واقعیت شما همخوانی دارد.

تست اعتبارسنجی INTP

تست اعتبارسنجی INTP

 

بخش چهارم: خلاصه اینفوگرافی تیپ INTP

 

در بخش اینفوگرافی ها سعی کرده ایم پستی را فراهم کنیم تا بتوانید به صورت تصویری و در زمان کم اطلاعات مفیدی در مورد تیپ INTP به دست آورید. در این اینفوگرافی ها مهمترین مطالب شامل خلاصه ای از مشاغل، صفات، شیوع و شخصیت های مشهور این تیپ گزارش شده است. توجه کنید برای اطلاعات جامع تر در مورد شخصیت INTP باید وارد سامانه MBTI شوید.

چنانچه مایلید به طور خلاصه با تیپ شخصیت INTP آشنا شوید می توانید اینفوگرافی INTP را در لینک زیر مطالعه نمایید.   

اینفوگرافی intp

اینفوگرافی تیپ شخصیت INTP

 

بخش پنجم: گفتگو با یک INTP واقعی

 

در این بخش ما ویدیویی را آماده کرده ایم که شما می توانید ویژگی های کلی یک INTP را از زبان خودش بشنوید. در واقع در ویدیوی "INTP ها را بیشتر بشناسیم..." شما می توانید با نکات مهم تیپ INTP آشنا شده و به صورت خلاصه نقاط قوت و ضعف او را بشنوید.

جهت مشاهده ویدیوی گفتگو با یک INTP به این بخش مراجعه کنید.

ویدیو intp

آشنایی با یک فرد INTP  

 

سامانه جامع MBTI

در بخش سامانه جامع MBTI می توانید اطلاعات جامعی در مورد همه تیپ های شخصیتی از جمله تیپ INTP به دست آورید. کافی است در این بخش وارد شده و بر اساس راهنما و اطلاعاتی که در صفحه اول قرار داده ایم به قسمت های مورد نیاز خود مراجعه کنید.

رفتن به صفحه اصلی سامانه MBTIکلیک نمایید

 

 

توجه- چنانچه به اطلاعات و یا مطالب بیشتری در رابطه با تیپ شخصیت INTP نیاز دارید، لطفا کامنت گذاشته تا پس از بررسی کارگروه MBTI مجله ای سنج، آن را برایتان مهیا نماییم.

 

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید

سوالات متداول

 • راهنمای جامع INTP چیست؟

  • راهنمای جامع INTP بخشی از جلسات شخصیت شناسی MBTI می باشد که در آن مهمترین بخش ها و قسمت های تیپ INTP برای شناخت بهتر این تیپ آورده شده است. توجه داشته باشید که سیستم جامع MBTI در سایت ای سنج به طور گسترده تعریف شده و توسط کارگروه MBTI مدام در حال توسعه است.
 • در جلسه شناخت INTP چه چیزهایی یاد می گیرم؟

  • در این جلسه شما یاد می گیرید که افراد INTP در ویژگی های 10 گانه چگونه رفتار می کنند. همچنین روابط INTP در مقابل 16 تیپ MBTI را خواهید خواند. بعلاوه در این جلسه همچنین آزمونی برای سنجش درجه بندی INTP بودن گنجانده شده است. همچنین برای درک بیشتر، ویدیویی آماده کرده ایم که می توانید در آن به طور مختصر با یک فرد INTP واقعی آشنا شوید.
 • جلسه اول مناسب چه کسانی است؟

  • این جلسه در درجه اول مناسب افرادی است که می خواهند در مورد INTP ها اطلاعات جامعی را به دست آورند. همچنین افرادی که تیپ شخصیتی INTP هستند نیز می توانند از آن برای شناخت بهتر خود استفاده کنند.
 • برای استفاده بهتر از راهنمای INTP چه کنم؟

  • جهت استفاده بهتر سعی کنید توضیحات هر بخش را به دقت مطالعه نموده و به منظور شناخت و آگاهی کامل تیپ INTP، به طور مجزا وارد آن بخش شوید. با توجه به اینکه آوردن تمامی این مطالب کنار هم در یک صفحه باعث سردرگمی می شود، لیکن ما بیش از 30 بخش اختصاصی را با اهداف مشخص، جهت آگاهی بهتر از تیپ INTP برایتان آورده ایم. در واقع این راهنما به شما کمک می کند تا با سهولت و هدفمندی بیشتر به قسمت های مختلف تیپ INTP دسترسی پیدا کنید.
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید

06 شهریور 1400 09:12

خیلیی عالی واقعا لذت بردم نسبت به خیلی از سایتهایی که در مورد شخصیت شناسی صحبت می کنند خیلی مطالب مفید تر گفته شده