دوره: شخصیت شناسی MBTI در 16 جلسه

جلسه 3

دوره: شخصیت شناسی MBTI در 16 جلسه

جلسه 3
دوره آموزشی
راهنمای جامع تیپ شخصیتی INFP مدت مطالعه: 4 دقیقه
ای سنج 21 اردیبهشت 1400 مدت مطالعه: 4 دقیقه

راهنمای جامع تیپ شخصیتی INFP

این صفحه جلسه سوم از شخصیت شناسی MBTI با موضوع تیپ INFP می باشد. در این راهنما توضیحات کامل برای تیپ INFP را برای شما آماده کرده ایم. لطفا با توجه به توضیحات پیش رفته و بسته به نیاز و مواردی که لازم است در مورد آن اطلاع کسب کنید وارد بخش مربوطه شوید.


هدف جلسه: آشنایی کامل با تیپ INFP

پیش نیاز: این جلسه نیاز به پیش نیاز ندارد و سعی شده مطالب تیپ و دسترسی به توضیحات آن فراهم گردد.

مخاطبین این جلسه: افراد INFP و کلیه کسانی که می خواهند در مورد MBTI مطالعه کنند.

شرایط سنی: نوجوانان و بزرگسالان

نوع جلسه: خودآموزی


  توجه- چنانچه به عنوان یک فرد INFP وارد این بخش شده اید توصیه ما به شما این است برای اینکه میزان تطابق خود با این تیپ را بررسی نمایید، قبل از هرچیز وارد تست اعتبارسنجی تیپ INFP در سامانه جامع MBTI شوید. توضیحات آن در بخش سوم همین صفحه آورده شده است.

 

تیپ شخصیت INFP

مرور کلی تیپ INFP

از نظر تیپ های شخصیتی INFP، زندگی سرشار از معنا و هدف است و ارزش های شخصی برای آنها بسیار مهم است. این بدان معناست که برای INFP ضروری است که اعتقادات و اعمال همیشه هماهنگ باشد. بعید است که INFP اقدامی انجام دهد که با اعتقاد قلبی او هماهنگ نباشد. این افراد تصمیمات شان مبتنی بر احساسات بوده و انعطاف پذیر زندگی می کنند. تیپ شخصیتی INFP خلاصه چهار کلمه زیر است.

I= به معنای درونگرا (Introverted)

N= به معنای شهودی (iNtuitive)

F= به معنای احساسی (Feeling)

P= به معنای ادراکی (Perceiving)

INFP ها حساس، دلسوز و همدل بوده و سعی می کنند از دیگران حمایت کنند. آنها برای خودمختاری خود ارزش قائلند و احساس "متفاوت بودن" می کنند. INFP ها خوش بین، بسیار مثبت و رویاپرداز هستند. INFP ها افراد کاملا آینده نگر هستند، همیشه به سمت جلو نگاه کرده و رویاهای بزرگ را در سر می پرورانند. INFP ها می توانند به خوبی توانایی ها و ارزش های دیگران را درک کنند.

در اینجا هدف ما آشنایی و شناخت بیشتر این تیپ شخصیتی است. اگر می خواهید با تیپ شخصیت INFP آشنا شوید بهتر است با جزئیات قسمت های زیر را مطالعه کنید. ما سیستم جامعی را برای شما فراهم کرده ایم تا بتوانید به خوبی INFP ها را بشناسید.

در واقع این بخش راهنمای تیپ INFP است و برای سهولت و راحتی شما جهت آگاهی با این تیپ شخصیتی ساخته شده است.  برای آشنایی با هر بخش توصیه می کنیم وارد پیج آن شده و اطلاعات کاملی را از تیپ شخصیت  INFP به دست آورید.

راهنمای جامع تیپ INFP

 

بخش اول: آشنایی با ویژگی های 10 گانه تیپ شخصیت INFP

 

در این بخش ما برای شما 10 قسمت مجزا به منظور شناخت کامل تیپ های شخصیتی فراهم کرده ایم. در سامانه جامع INFP شما می توانید آگاهی کاملی از جنبه های مختلف این تیپ شخصیتی به دست آورید. این بخش شامل موارد زیر است:

 قسمت اول: معرفی کامل تیپ شخصیت INFP

قسمت دوم: نقاط قوت INFP

قسمت سوم:  نقاط ضعف INFP

قسمت چهارم:  استرس های INFP

قسمت پنجم: انگیزه های INFP

قسمت ششم: سبک کاری INFP

قسمت هفتم: زندگی شغلی INFP

قسمت هشتم: روابط حرفه ای INFP

قسمت نهم: روابط عاشقانه INFP

قسمت دهم: افراد مشهور INFP

در عکس نمایی از بخش اول معرفی تیپ INFP را مشاهده می کنید. جهت ورود به بخش 10 گانه تیپ شخصیت INFP به لینک زیر مراجعه کنید. پس از ورود چنانچه در سیستم هستید از منو کناری وارد هر بخش شوید. توجه داشته باشید که در حالت موبایل با استفاده از منوی بالایی می توانید به بخش های مختلف 10 گانه مراجعه کنید.

کلیات تیپ INFP

ویژگی های 10 گانه تیپ INFP

 

بخش دوم: رابطه تیپ شخصیت INFP با سایر تیپ های شخصیت

 

در این بخش می توانید از نحوه تعامل تیپ شخصیت INFP با سایر تیپ ها آگاهی یابید. در سامانه جامع INFP روابط هر تیپ به طور مجزا آورده شده است. به این بخش وارد شده و رابطه INFP را با هر تیپ دیگری که می خواهید، انتخاب نمایید. در زیر لینک ورود به صفحه دسته بندی روابط تیپ INFP با سایر تیپ های شخصیت را آورده ایم:

پس از اینکه وارد دسته بندی تیپ های INFP در لینک زیر شدید می توانید رابطه INFP را با هر کدام از 16 تیپ شخصیت دیگر را انتخاب کنید. جهت سهولت بیشتر از منوی بالایی این پیج نیز می توانید روابط کلیه تیپ ها را ببینید.

روابط تیپ INFP

رابطه تیپ INFP با سایر تیپ ها

 

همانطور که در تصویر ملاحظه می کنید تیپ INFP در ارتباط با INFP ها و سایر تیپ های دیگر در این بخش آمده است. با وارد شدن به هر قسمت می توانید اطلاعات زیر را کسب کنید:

نحوه ارتباط شخصیت INFP با سایر تیپ ها

حل تعارض شخصیت INFP با سایر تیپ ها

اعتماد بین شخصیت INFP با سایر تیپ ها

تعامل کاری شخصیت INFP با سایر تیپ ها

کنار آمدن با تغییرات در INFP و سایر تیپ ها

مدیریت استرس INFP و سایر تیپ ها

انرژی و انگیزه INFP و سایر تیپ ها

 

بخش سوم: تست درجه بندی INFP

 

تست درجه بندی INFP سیستمی برای سنجش صحت یا اعتبار تست MBTI می باشد. اگر شما در تست MBTI آزمون داده اید و نتیجه آزمون تان تیپ شخصیتی INFP بوده است، بنابراین می توانید با استفاده از مقیاس درجه بندی صحت آن را اصطلاحا فالو یا باز ارزیابی کنید. با توجه به اینکه تست MBTI در تشخیص برخی از افراد از جمله کسانی که آنتیپ یا مولتی تیپ هستند دچار مشکل می شود، آزمون فالو برای این طراحی شده است که خطای تست MBTI را بررسی کند.

توجه داشته باشید قبل از اینکه خود را یک INFP بدانید حتما سعی کنید این آزمون را انجام داده تا متوجه شوید که چند درصد توضیحات تیپ INFP با واقعیت شما همخوانی دارد.

تست اعتبارسنجی INFP

تست اعتبارسنجی INFP

 

بخش چهارم: خلاصه اینفوگرافی تیپ INFP

 

در بخش اینفوگرافی ها سعی کرده ایم پستی را فراهم کنیم تا بتوانید به صورت تصویری و در زمان کم اطلاعات مفیدی در مورد تیپ INFP به دست آورید. در این اینفوگرافی ها مهمترین مطالب شامل خلاصه ای از مشاغل، صفات، شیوع و شخصیت های مشهور این تیپ گزارش شده است. توجه کنید برای اطلاعات جامع تر در مورد شخصیت INFP باید وارد سامانه MBTI شوید.

چنانچه مایلید به طور خلاصه با تیپ شخصیت INFP آشنا شوید می توانید اینفوگرافی INFP را در لینک زیر مطالعه نمایید.   

اینفوگرافی infp

اینفوگرافی تیپ شخصیت INFP

 

بخش پنجم: گفتگو با یک INFP واقعی

 

در این بخش ما ویدیویی را آماده کرده ایم که شما می توانید ویژگی های کلی یک INFP را از زبان خودش بشنوید. در واقع در ویدیوی "INFP ها را بیشتر بشناسیم..." شما می توانید با نکات مهم تیپ INFP آشنا شده و به صورت خلاصه نقاط قوت و ضعف او را بشنوید.

جهت مشاهده ویدیوی گفتگو با یک INFP به این بخش مراجعه کنید.

ویدیو infp

آشنایی با یک فرد INFP  

 

سامانه جامع MBTI

در بخش سامانه جامع MBTI می توانید اطلاعات جامعی در مورد همه تیپ های شخصیتی از جمله تیپ INFP به دست آورید. کافی است در این بخش وارد شده و بر اساس راهنما و اطلاعاتی که در صفحه اول قرار داده ایم به قسمت های مورد نیاز خود مراجعه کنید.

رفتن به صفحه اصلی سامانه MBTIکلیک نمایید

 

 

توجه- چنانچه به اطلاعات و یا مطالب بیشتری در رابطه با تیپ شخصیت INFP نیاز دارید، لطفا کامنت گذاشته تا پس از بررسی کارگروه MBTI مجله ای سنج، آن را برایتان مهیا نماییم.

 

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید

سوالات متداول

 • راهنمای جامع INFP چیست؟

  • راهنمای جامع INFP بخشی از جلسات شخصیت شناسی MBTI می باشد که در آن مهمترین بخش ها و قسمت های تیپ INFP برای شناخت بهتر این تیپ آورده شده است. توجه داشته باشید که سیستم جامع MBTI در سایت ای سنج به طور گسترده تعریف شده و توسط کارگروه MBTI مدام در حال توسعه است.
 • در جلسه شناخت INFP چه چیزهایی یاد می گیرم؟

  • در این جلسه شما یاد می گیرید که افراد INFP در ویژگی های 10 گانه چگونه رفتار می کنند. همچنین روابط INFP در مقابل 16 تیپ MBTI را خواهید خواند. بعلاوه در این جلسه همچنین آزمونی برای سنجش درجه بندی INFP بودن گنجانده شده است. همچنین برای درک بیشتر، ویدیویی آماده کرده ایم که می توانید در آن به طور مختصر با یک فرد INFP واقعی آشنا شوید.
 • جلسه سوم مناسب چه کسانی است؟

  • این جلسه در درجه اول مناسب افرادی است که می خواهند در مورد INFP ها اطلاعات جامعی را به دست آورند. همچنین افرادی که تیپ شخصیتی INFP هستند نیز می توانند از آن برای شناخت بهتر خود استفاده کنند.
 • برای استفاده بهتر از راهنمای INFP چه کنم؟

  • جهت استفاده بهتر سعی کنید توضیحات هر بخش را به دقت مطالعه نموده و به منظور شناخت و آگاهی کامل تیپ INFP، به طور مجزا وارد آن بخش شوید. با توجه به اینکه آوردن تمامی این مطالب کنار هم در یک صفحه باعث سردرگمی می شود، لیکن ما بیش از 30 بخش اختصاصی را با اهداف مشخص، جهت آگاهی بهتر از تیپ INFP برایتان آورده ایم. در واقع این راهنما به شما کمک می کند تا با سهولت و هدفمندی بیشتر به قسمت های مختلف تیپ INFP دسترسی پیدا کنید.
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید