دوره: شخصیت شناسی MBTI در 16 جلسه

جلسه 14

دوره: شخصیت شناسی MBTI در 16 جلسه

جلسه 14
دوره آموزشی
راهنمای جامع تیپ شخصیتی ESTJ مدت مطالعه: 4 دقیقه
ای سنج 21 اردیبهشت 1400 مدت مطالعه: 4 دقیقه

راهنمای جامع تیپ شخصیتی ESTJ

در بخش ESTJ شناسی سعی داریم شما را با جزئیات کامل این تیپ آشنا نماییم. تیپ ESTJ یکی از 16 تیپ اصلی تست MBTI است که در اینجا ابتدا به طور مختصر آن را معرفی خواهیم کرد. سپس در بخش راهنمای این تست شما می توانید با جزئیات بیشتر وارد بخش های اختصاصی طراحی شده برای این تیپ شخصیتی شوید.


هدف جلسه: آشنایی کامل با تیپ ESTJ

پیش نیاز: این جلسه نیاز به پیش نیاز ندارد و سعی شده مطالب تیپ و دسترسی به توضیحات آن فراهم گردد.

مخاطبین این جلسه: افراد ESTJ و کلیه کسانی که می خواهند در مورد MBTI مطالعه کنند.

شرایط سنی: نوجوانان و بزرگسالان

نوع جلسه: خودآموزی


  توجه- چنانچه به عنوان یک فرد با تیپ شخصیت ESTJ وارد سری جلسات شخصیت شناسی شده اید توصیه می کنیم که قبل از مطالعه ویژگی های تیپ شخصیت شناسی خود حتما تست اعتبارسنجی ESTJ در بخش سوم همین صفحه را انجام دهید.

 

تیپ شخصیت estj

مرور کلی تیپ ESTJ

تیپ های شخصیتی ESTJ سازمان دهنده های خوبی هستند و دوست دارند کارها را به درستی انجام دهند. آنها حقایق ، ارقام، برنامه ها و رویه ها را ترجیح می دهد. نقطه قوت ESTJ ها تمایل و توانایی برای اتخاذ موضع قاطع، مسئولیت پذیری و انجام دقیق کارها است، که باعث می شود رهبرانی "طبیعی" باشند که دیگران به راحتی از آنها پیروی می کنند. تیپ شخصیتی ESTJ خلاصه چهار کلمه زیر است.

E= به معنای برونگرا (Extraverted)

N= به معنای شهودی (iNtuitive)

T= به معنای منطقی (Thinking)

P= به معنای ادراکی (Perceiving)

ESTJ ها برای مدیریت پروژه ساخته شده شده اند، به همین دلیل است که آنها به سرعت وضعیت را ارزیابی می کنند، اهداف را تعیین می کنند و منابع را برای انجام کار تخصیص می دهند. ESTJ ها اخلاق کاری ویژه ای دارند و مهمترین آن وفاداری به هدف است. ESTJ ها دقیق هستند و  نظم، ساختار و تمرکز را در محیط به وجود می آورند.

در اینجا هدف ما آشنایی و شناخت بیشتر این تیپ شخصیتی است. اگر می خواهید با تیپ شخصیت ESTJ آشنا شوید بهتر است با جزئیات قسمت های زیر را مطالعه کنید. ما سیستم جامعی را برای شما فراهم کرده ایم تا بتوانید به خوبی ESTJ ها را بشناسید.

در واقع این بخش راهنمای تیپ ESTJ است و برای سهولت و راحتی شما جهت آگاهی با این تیپ شخصیتی ساخته شده است.  برای آشنایی با هر بخش توصیه می کنیم وارد پیج آن شده و اطلاعات کاملی را از تیپ شخصیت  ESTJ به دست آورید.

راهنمای جامع تیپ ESTJ

 

بخش اول: آشنایی با ویژگی های 10 گانه تیپ شخصیت ESTJ

 

در این بخش ما برای شما 10 قسمت مجزا به منظور شناخت کامل تیپ های شخصیتی فراهم کرده ایم. در سامانه جامع ESTJ شما می توانید آگاهی کاملی از جنبه های مختلف این تیپ شخصیتی به دست آورید. این بخش شامل موارد زیر است:

 قسمت اول: معرفی کامل تیپ شخصیت ESTJ

قسمت دوم: نقاط قوت ESTJ

قسمت سوم:  نقاط ضعف ESTJ

قسمت چهارم:  استرس های ESTJ

قسمت پنجم: انگیزه های ESTJ

قسمت ششم: سبک کاری ESTJ

قسمت هفتم: زندگی شغلی ESTJ

قسمت هشتم: روابط حرفه ای ESTJ

قسمت نهم: روابط عاشقانه ESTJ

قسمت دهم: افراد مشهور ESTJ

در عکس نمایی از بخش اول معرفی تیپ ESTJ را مشاهده می کنید. جهت ورود به بخش 10 گانه تیپ شخصیت ESTJ به لینک زیر مراجعه کنید. پس از ورود چنانچه در سیستم هستید از منو کناری وارد هر بخش شوید. توجه داشته باشید که در حالت موبایل با استفاده از منوی بالایی می توانید به بخش های مختلف 10 گانه مراجعه کنید.

کلیات تیپ estj

ویژگی های 10 گانه تیپ ESTJ

 

بخش دوم: رابطه تیپ شخصیت ESTJ با سایر تیپ های شخصیت

 

در این بخش می توانید از نحوه تعامل تیپ شخصیت ESTJ با سایر تیپ ها آگاهی یابید. در سامانه جامع ESTJ روابط هر تیپ به طور مجزا آورده شده است. به این بخش وارد شده و رابطه ESTJ را با هر تیپ دیگری که می خواهید، انتخاب نمایید. در زیر لینک ورود به صفحه دسته بندی روابط تیپ ESTJ با سایر تیپ های شخصیت را آورده ایم:

پس از اینکه وارد دسته بندی تیپ های ESTJ در لینک زیر شدید می توانید رابطه ESTJ را با هر کدام از 16 تیپ شخصیت دیگر را انتخاب کنید. جهت سهولت بیشتر از منوی بالایی این پیج نیز می توانید روابط کلیه تیپ ها را ببینید.

روابط تیپ estj

رابطه تیپ ESTJ با سایر تیپ ها

 

همانطور که در تصویر ملاحظه می کنید تیپ ESTJ در ارتباط با ESTJ ها و سایر تیپ های دیگر در این بخش آمده است. با وارد شدن به هر قسمت می توانید اطلاعات زیر را کسب کنید:

نحوه ارتباط شخصیت ESTJ با سایر تیپ ها

حل تعارض شخصیت ESTJ با سایر تیپ ها

اعتماد بین شخصیت ESTJ با سایر تیپ ها

تعامل کاری شخصیت ESTJ با سایر تیپ ها

کنار آمدن با تغییرات در ESTJ و سایر تیپ ها

مدیریت استرس ESTJ و سایر تیپ ها

انرژی و انگیزه ESTJ و سایر تیپ ها

 

بخش سوم: تست درجه بندی ESTJ

 

تست درجه بندی ESTJ سیستمی برای سنجش صحت یا اعتبار تست MBTI می باشد. اگر شما در تست MBTI آزمون داده اید و نتیجه آزمون تان تیپ شخصیتی ESTJ بوده است، بنابراین می توانید با استفاده از مقیاس درجه بندی صحت آن را اصطلاحا فالو یا باز ارزیابی کنید. با توجه به اینکه تست MBTI در تشخیص برخی از افراد از جمله کسانی که آنتیپ یا مولتی تیپ هستند دچار مشکل می شود، آزمون فالو برای این طراحی شده است که خطای تست MBTI را بررسی کند.

توجه داشته باشید قبل از اینکه خود را یک ESTJ بدانید حتما سعی کنید این آزمون را انجام داده تا متوجه شوید که چند درصد توضیحات تیپ ESTJ با واقعیت شما همخوانی دارد.

تست اعتبارسنجی estj

تست اعتبارسنجی ESTJ

 

بخش چهارم: خلاصه اینفوگرافی تیپ ESTJ

 

در بخش اینفوگرافی ها سعی کرده ایم پستی را فراهم کنیم تا بتوانید به صورت تصویری و در زمان کم اطلاعات مفیدی در مورد تیپ ESTJ به دست آورید. در این اینفوگرافی ها مهمترین مطالب شامل خلاصه ای از مشاغل، صفات، شیوع و شخصیت های مشهور این تیپ گزارش شده است. توجه کنید برای اطلاعات جامع تر در مورد شخصیت ESTJ باید وارد سامانه MBTI شوید.

چنانچه مایلید به طور خلاصه با تیپ شخصیت ESTJ آشنا شوید می توانید اینفوگرافی ESTJ را در لینک زیر مطالعه نمایید.   

اینفوگرافی estj

اینفوگرافی تیپ شخصیت ESTJ

 

بخش پنجم: گفتگو با یک ESTJ واقعی

 

در این بخش ما ویدیویی را آماده کرده ایم که شما می توانید ویژگی های کلی یک ESTJ را از زبان خودش بشنوید. در واقع در ویدیوی "ESTJ ها را بیشتر بشناسیم..." شما می توانید با نکات مهم تیپ ESTJ آشنا شده و به صورت خلاصه نقاط قوت و ضعف او را بشنوید.

جهت مشاهده ویدیوی گفتگو با یک ESTJ به این بخش مراجعه کنید.

ویدیو estj

آشنایی با یک فرد ESTJ  

 

سامانه جامع MBTI

در بخش سامانه جامع MBTI می توانید اطلاعات جامعی در مورد همه تیپ های شخصیتی از جمله تیپ ESTJ به دست آورید. کافی است در این بخش وارد شده و بر اساس راهنما و اطلاعاتی که در صفحه اول قرار داده ایم به قسمت های مورد نیاز خود مراجعه کنید.

رفتن به صفحه اصلی سامانه MBTIکلیک نمایید

 

 

توجه- چنانچه به اطلاعات و یا مطالب بیشتری در رابطه با تیپ شخصیت ESTJ نیاز دارید، لطفا کامنت گذاشته تا پس از بررسی کارگروه MBTI مجله ای سنج، آن را برایتان مهیا نماییم.

 

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید

سوالات متداول

 • راهنمای جامع ESTJ چیست؟

  • راهنمای جامع ESTJ بخشی از جلسات شخصیت شناسی MBTI می باشد که در آن مهمترین بخش ها و قسمت های تیپ ESTJ برای شناخت بهتر این تیپ آورده شده است. توجه داشته باشید که سیستم جامع MBTI در سایت ای سنج به طور گسترده تعریف شده و توسط کارگروه MBTI مدام در حال توسعه است.
 • در جلسه شناخت ESTJ چه چیزهایی یاد می گیرم؟

  • در این جلسه شما یاد می گیرید که افراد ESTJ در ویژگی های 10 گانه چگونه رفتار می کنند. همچنین روابط ESTJ در مقابل 16 تیپ MBTI را خواهید خواند. بعلاوه در این جلسه همچنین آزمونی برای سنجش درجه بندی ESTJ بودن گنجانده شده است. همچنین برای درک بیشتر، ویدیویی آماده کرده ایم که می توانید در آن به طور مختصر با یک فرد ESTJ واقعی آشنا شوید.
 • جلسه چهاردهم مناسب چه کسانی است؟

  • این جلسه در درجه اول مناسب افرادی است که می خواهند در مورد ESTJ ها اطلاعات جامعی را به دست آورند. همچنین افرادی که تیپ شخصیتی ESTJ هستند نیز می توانند از آن برای شناخت بهتر خود استفاده کنند.
 • برای استفاده بهتر از راهنمای ESTJ چه کنم؟

  • جهت استفاده بهتر سعی کنید توضیحات هر بخش را به دقت مطالعه نموده و به منظور شناخت و آگاهی کامل تیپ ESTJ، به طور مجزا وارد آن بخش شوید. با توجه به اینکه آوردن تمامی این مطالب کنار هم در یک صفحه باعث سردرگمی می شود، لیکن ما بیش از 30 بخش اختصاصی را با اهداف مشخص، جهت آگاهی بهتر از تیپ ESTJ برایتان آورده ایم. در واقع این راهنما به شما کمک می کند تا با سهولت و هدفمندی بیشتر به قسمت های مختلف تیپ ESTJ دسترسی پیدا کنید.
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید