دوره: شخصیت شناسی MBTI در 16 جلسه

جلسه 2

دوره: شخصیت شناسی MBTI در 16 جلسه

جلسه 2
دوره آموزشی
راهنمای جامع تیپ شخصیتی INTJ مدت مطالعه: 4 دقیقه
ای سنج 21 اردیبهشت 1400 مدت مطالعه: 4 دقیقه

راهنمای جامع تیپ شخصیتی INTJ

به بخش مرتبط با شخصیت های ENTJ آمده اید. در این قسمت داده ها و اطلاعات کافی این تیپ شخصیتی تست MBTI آورده شده است. با دقت به مطالعه موارد بپردازید و با توجه به نیازتان به کمک راهنما به قسمت های مرتبط بروید.


هدف جلسه: آشنایی کامل با تیپ INTJ

پیش نیاز: این جلسه نیاز به پیش نیاز ندارد و سعی شده مطالب تیپ و دسترسی به توضیحات آن فراهم گردد.

مخاطبین این جلسه: افراد INTJ و کلیه کسانی که می خواهند در مورد MBTI مطالعه کنند.

شرایط سنی: نوجوانان و بزرگسالان

نوع جلسه: خودآموزی


  توجه- چنانچه شخصیت INTJ هستید، برای اطلاع از درستی ویژگی شخصیت تان به بخش سوم همین صفحه که در مورد تست اعتبار سنج این تیپ شخصیت طراحی شده، مراجعه کنید.

 

مرور کلی تیپ INTJ

INTJ شخصیتهای خیالی، خلاق و از نظر فکری کنجکاو هستند. آن ها می توانند مشکلات و داده های پیچیده را سریع تجزیه و تحلیل کرده و به راه حل هایی برسند. این افراد استانداردهای بالایی را برای خود و دیگران تعیین می کنند. به همین دلیل نزدیک شدن به INTJ مدتی طول می کشد. تیپ شخصیتی INTJ خلاصه چهار کلمه زیر است.

I= به معنای درونگرا (Introverted)

N= به معنای شهودی (iNtuitive)

T= به معنای منطقی (Thinking)

J= به معنای قضاوتی (Judging)

INTJ ها افراد عمیق و تخیلی هستند که دیدی کاملاً واضح نسبت به آینده دارند. فرد  INTJ عاشق یک چالش فکری است و با مسائل پیچیده تحریک خواهد شد. آنها به چیزهای جدید و آزمایش نشده علاقه مند هستند. واقعیت ها این افراد را خسته می کند، مگر اینکه به وضوح به چیز خیلی بزرگ تری مربوط باشد. INTJ ها به دنبال برنامه ریزی برای خلق آینده ای بزرگ هستند.

در اینجا هدف ما آشنایی و شناخت بیشتر این تیپ شخصیتی است. اگر می خواهید با تیپ شخصیت INTJ آشنا شوید بهتر است با جزئیات قسمت های زیر را مطالعه کنید. ما سیستم جامعی را برای شما فراهم کرده ایم تا بتوانید به خوبی INTJ ها را بشناسید.

در واقع این بخش راهنمای تیپ INTJ است و برای سهولت و راحتی شما جهت آگاهی با این تیپ شخصیتی ساخته شده است.  برای آشنایی با هر بخش توصیه می کنیم وارد پیج آن شده و اطلاعات کاملی را از تیپ شخصیت  INTJ به دست آورید.

راهنمای جامع تیپ INTJ

 

بخش اول: آشنایی با ویژگی های 10 گانه تیپ شخصیت INTJ

 

در این بخش ما برای شما 10 قسمت مجزا به منظور شناخت کامل تیپ های شخصیتی فراهم کرده ایم. در سامانه جامع INTJ شما می توانید آگاهی کاملی از جنبه های مختلف این تیپ شخصیتی به دست آورید. این بخش شامل موارد زیر است:

 قسمت اول: معرفی کامل تیپ شخصیت INTJ

قسمت دوم: نقاط قوت INTJ

قسمت سوم:  نقاط ضعف INTJ

قسمت چهارم:  استرس های INTJ

قسمت پنجم: انگیزه های INTJ

قسمت ششم: سبک کاری INTJ

قسمت هفتم: زندگی شغلی INTJ

قسمت هشتم: روابط حرفه ای INTJ

قسمت نهم: روابط عاشقانه INTJ

قسمت دهم: افراد مشهور INTJ

در عکس نمایی از بخش اول معرفی تیپ INTJ را مشاهده می کنید. جهت ورود به بخش 10 گانه تیپ شخصیت INTJ به لینک زیر مراجعه کنید. پس از ورود چنانچه در سیستم هستید از منو کناری وارد هر بخش شوید. توجه داشته باشید که در حالت موبایل با استفاده از منوی بالایی می توانید به بخش های مختلف 10 گانه مراجعه کنید.

کلیات تیپ intj

ویژگی های 10 گانه تیپ INTJ

 

بخش دوم: رابطه تیپ شخصیت INTJ با سایر تیپ های شخصیت

 

در این بخش می توانید از نحوه تعامل تیپ شخصیت INTJ با سایر تیپ ها آگاهی یابید. در سامانه جامع INTJ روابط هر تیپ به طور مجزا آورده شده است. به این بخش وارد شده و رابطه INTJ را با هر تیپ دیگری که می خواهید، انتخاب نمایید. در زیر لینک ورود به صفحه دسته بندی روابط تیپ INTJ با سایر تیپ های شخصیت را آورده ایم:

پس از اینکه وارد دسته بندی تیپ های INTJ در لینک زیر شدید می توانید رابطه INTJ را با هر کدام از 16 تیپ شخصیت دیگر را انتخاب کنید. جهت سهولت بیشتر از منوی بالایی این پیج نیز می توانید روابط کلیه تیپ ها را ببینید.

روابط تیپ intj

رابطه تیپ INTJ با سایر تیپ ها

 

همانطور که در تصویر ملاحظه می کنید تیپ INTJ در ارتباط با INTJ ها و سایر تیپ های دیگر در این بخش آمده است. با وارد شدن به هر قسمت می توانید اطلاعات زیر را کسب کنید:

نحوه ارتباط شخصیت INTJ با سایر تیپ ها

حل تعارض شخصیت INTJ با سایر تیپ ها

اعتماد بین شخصیت INTJ با سایر تیپ ها

تعامل کاری شخصیت INTJ با سایر تیپ ها

کنار آمدن با تغییرات در INTJ و سایر تیپ ها

مدیریت استرس INTJ و سایر تیپ ها

انرژی و انگیزه INTJ و سایر تیپ ها

 

 

بخش سوم: تست درجه بندی INTJ

 

تست درجه بندی INTJ سیستمی برای سنجش صحت یا اعتبار تست MBTI می باشد. اگر شما در تست MBTI آزمون داده اید و نتیجه آزمون تان تیپ شخصیتی INTJ بوده است، بنابراین می توانید با استفاده از مقیاس درجه بندی صحت آن را اصطلاحا فالو یا باز ارزیابی کنید. با توجه به اینکه تست MBTI در تشخیص برخی از افراد از جمله کسانی که آنتیپ یا مولتی تیپ هستند دچار مشکل می شود، آزمون فالو برای این طراحی شده است که خطای تست MBTI را بررسی کند.

توجه داشته باشید قبل از اینکه خود را یک INTJ بدانید حتما سعی کنید این آزمون را انجام داده تا متوجه شوید که چند درصد توضیحات تیپ INTJ با واقعیت شما همخوانی دارد.

تست اعتبارسنجی intj

تست اعتبارسنجی INTJ

 

بخش چهارم: خلاصه اینفوگرافی تیپ INTJ

 

در بخش اینفوگرافی ها سعی کرده ایم پستی را فراهم کنیم تا بتوانید به صورت تصویری و در زمان کم اطلاعات مفیدی در مورد تیپ INTJ به دست آورید. در این اینفوگرافی ها مهمترین مطالب شامل خلاصه ای از مشاغل، صفات، شیوع و شخصیت های مشهور این تیپ گزارش شده است. توجه کنید برای اطلاعات جامع تر در مورد شخصیت INTJ باید وارد سامانه MBTI شوید.

چنانچه مایلید به طور خلاصه با تیپ شخصیت INTJ آشنا شوید می توانید اینفوگرافی INTJ را در لینک زیر مطالعه نمایید.   

اینفوگرافی intj

اینفوگرافی تیپ شخصیت INTJ

 

بخش پنجم: گفتگو با یک INTJ واقعی

 

در این بخش ما ویدیویی را آماده کرده ایم که شما می توانید ویژگی های کلی یک INTJ را از زبان خودش بشنوید. در واقع در ویدیوی "INTJ ها را بیشتر بشناسیم..." شما می توانید با نکات مهم تیپ INTJ آشنا شده و به صورت خلاصه نقاط قوت و ضعف او را بشنوید.

جهت مشاهده ویدیوی گفتگو با یک INTJ به این بخش مراجعه کنید.

ویدیو intj

آشنایی با یک فرد INTJ  

 

سامانه جامع MBTI

در بخش سامانه جامع MBTI می توانید اطلاعات جامعی در مورد همه تیپ های شخصیتی از جمله تیپ INTJ به دست آورید. کافی است در این بخش وارد شده و بر اساس راهنما و اطلاعاتی که در صفحه اول قرار داده ایم به قسمت های مورد نیاز خود مراجعه کنید.

رفتن به صفحه اصلی سامانه MBTIکلیک نمایید

 

 

توجه- چنانچه به اطلاعات و یا مطالب بیشتری در رابطه با تیپ شخصیت INTJ نیاز دارید، لطفا کامنت گذاشته تا پس از بررسی کارگروه MBTI مجله ای سنج، آن را برایتان مهیا نماییم.

 

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید

سوالات متداول

 • راهنمای جامع INTJچیست؟

  • راهنمای جامع INTJ بخشی از جلسات شخصیت شناسی MBTI می باشد که در آن مهمترین بخش ها و قسمت های تیپ INTJ برای شناخت بهتر این تیپ آورده شده است. توجه داشته باشید که سیستم جامع MBTI در سایت ای سنج به طور گسترده تعریف شده و توسط کارگروه MBTI مدام در حال توسعه است.
 • در جلسه شناخت INTJ چه چیزهایی یاد می گیرم؟

  • در این جلسه شما یاد می گیرید که افراد INTJ در ویژگی های 10 گانه چگونه رفتار می کنند. همچنین روابط INTJ در مقابل 16 تیپ MBTI را خواهید خواند. بعلاوه در این جلسه همچنین آزمونی برای سنجش درجه بندی INTJ بودن گنجانده شده است. همچنین برای درک بیشتر، ویدیویی آماده کرده ایم که می توانید در آن به طور مختصر با یک فرد INTJ واقعی آشنا شوید.
 • جلسه دوم مناسب چه کسانی است؟

  • این جلسه در درجه اول مناسب افرادی است که می خواهند در مورد INTJ ها اطلاعات جامعی را به دست آورند. همچنین افرادی که تیپ شخصیتی INTJ هستند نیز می توانند از آن برای شناخت بهتر خود استفاده کنند.
 • برای استفاده بهتر از راهنمای INTJ چه کنم؟

  • جهت استفاده بهتر سعی کنید توضیحات هر بخش را به دقت مطالعه نموده و به منظور شناخت و آگاهی کامل تیپ INTJ، به طور مجزا وارد آن بخش شوید. با توجه به اینکه آوردن تمامی این مطالب کنار هم در یک صفحه باعث سردرگمی می شود، لیکن ما بیش از 30 بخش اختصاصی را با اهداف مشخص، جهت آگاهی بهتر از تیپ INTJ برایتان آورده ایم. در واقع این راهنما به شما کمک می کند تا با سهولت و هدفمندی بیشتر به قسمت های مختلف تیپ INTJ دسترسی پیدا کنید.
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید