دوره: شخصیت شناسی MBTI در 16 جلسه

جلسه 10

دوره: شخصیت شناسی MBTI در 16 جلسه

جلسه 10
دوره آموزشی
راهنمای جامع تیپ شخصیتی ENTJ مدت مطالعه: 4 دقیقه
ای سنج 21 اردیبهشت 1400 مدت مطالعه: 4 دقیقه

راهنمای جامع تیپ شخصیتی ENTJ

این قسمت برای تیپ شخصیت ENTJ از تست MBTI طراحی شده است. در این پست که به صورت راهنما تنظیم شده، شما می توانید اطلاعات مورد نیاز در مورد تیپ شخصیت شناسی ENTJ را در پنج بخش اصلی مشاهده کنید. در هر بخش توضیحات آن و لینک های مورد نیاز برای رفتن به صفحات اصلی تیپ ENTJ آورده شده است.


هدف جلسه: آشنایی کامل با تیپ ENTJ

پیش نیاز: این جلسه نیاز به پیش نیاز ندارد و سعی شده مطالب تیپ و دسترسی به توضیحات آن فراهم گردد.

مخاطبین این جلسه: افراد ENTJ و کلیه کسانی که می خواهند در مورد MBTI مطالعه کنند.

شرایط سنی: نوجوانان و بزرگسالان

نوع جلسه: خودآموزی


  توجه- از آنجایی که ممکن است شما به عنوان تیپ ENTJ وارد این بخش شده باشید، توصیه می کنیم در این صورت تست اعتبارسنجی ENTJ را در بخش سوم همین صفحه انجام دهید. این آزمون کمک می کند تا صحت توضیحات مربوط به ENTJ در مورد خودتان را بیشتر بررسی نمایید. 

 

مرور کلی تیپ ENTJ

ENTJ ها سازمان یافته، با اراده بالا، عزم راسخ و نیاز شدید برای پیگیری اهداف شان هستند. ENTJ ها با اعتماد به نفس، مقتدر و در کل رهبران خوبی می باشند. این افراد در شرایطی که سازماندهی و مأموریت نیروها را می طلبد، به درستی عمل می کنند. تمایل آنها برای انجام کار، حرکت در کوتاهترین بازه زمانی ممکن و استفاده از سریعترین مسیر ممکن است. تیپ شخصیتی ENTJ خلاصه چهار کلمه زیر است.

E= به معنای برونگرا (Extraverted)

N= به معنای شهودی (iNtuitive)

T= به معنای منطقی (Thinking)

J= به معنای قضاوتی (Judging)

 ENTJ ها همیشه به دنبال روش هایی برای انجام کار بهتر و ذخیره دانش و تجربه هستند. این افراد دوست دارند در کارها پیش قدم شوند، طبیعتاً مسئولیت را بر عهده می گیرند و می خواهند سر رشته امور دست شان باشد. یک ENTJ می خواهد برنامه های آینده را به خوبی طراحی نموده و اطمینان حاصل کند که همه طبق آن عمل می کنند. این افراد در هدایت کردن گروهی از افراد مهارت داشته و دقت آن ها باعث می شود که در بلند مدت دیگران به توانایی های مدیریتی شان پی ببرند.

در اینجا هدف ما آشنایی و شناخت بیشتر این تیپ شخصیتی است. اگر می خواهید با تیپ شخصیت ENTJ آشنا شوید بهتر است با جزئیات قسمت های زیر را مطالعه کنید. ما سیستم جامعی را برای شما فراهم کرده ایم تا بتوانید به خوبی ENTJ ها را بشناسید.

در واقع این بخش راهنمای تیپ ENTJ است و برای سهولت و راحتی شما جهت آگاهی با این تیپ شخصیتی ساخته شده است.  برای آشنایی با هر بخش توصیه می کنیم وارد پیج آن شده و اطلاعات کاملی را از تیپ شخصیت  ENTJ به دست آورید.

راهنمای جامع تیپ entj

 

بخش اول: آشنایی با ویژگی های 10 گانه تیپ شخصیت ENTJ

 

در این بخش ما برای شما 10 قسمت مجزا به منظور شناخت کامل تیپ های شخصیتی فراهم کرده ایم. در سامانه جامع ENTJ شما می توانید آگاهی کاملی از جنبه های مختلف این تیپ شخصیتی به دست آورید. این بخش شامل موارد زیر است:

 قسمت اول: معرفی کامل تیپ شخصیت ENTJ

قسمت دوم: نقاط قوت ENTJ

قسمت سوم:  نقاط ضعف ENTJ

قسمت چهارم:  استرس های ENTJ

قسمت پنجم: انگیزه های ENTJ

قسمت ششم: سبک کاری ENTJ

قسمت هفتم: زندگی شغلی ENTJ

قسمت هشتم: روابط حرفه ای ENTJ

قسمت نهم: روابط عاشقانه ENTJ

قسمت دهم: افراد مشهور ENTJ

در عکس نمایی از بخش اول معرفی تیپ ENTJ را مشاهده می کنید. جهت ورود به بخش 10 گانه تیپ شخصیت ENTJ به لینک زیر مراجعه کنید. پس از ورود چنانچه در سیستم هستید از منو کناری وارد هر بخش شوید. توجه داشته باشید که در حالت موبایل با استفاده از منوی بالایی می توانید به بخش های مختلف 10 گانه مراجعه کنید.

کلیات تیپ entj

ویژگی های 10 گانه تیپ ENTJ

 

بخش دوم: رابطه تیپ شخصیت ENTJ با سایر تیپ های شخصیت

 

در این بخش می توانید از نحوه تعامل تیپ شخصیت ENTJ با سایر تیپ ها آگاهی یابید. در سامانه جامع ENTJ روابط هر تیپ به طور مجزا آورده شده است. به این بخش وارد شده و رابطه ENTJ را با هر تیپ دیگری که می خواهید، انتخاب نمایید. در زیر لینک ورود به صفحه دسته بندی روابط تیپ ENTJ با سایر تیپ های شخصیت را آورده ایم:

پس از اینکه وارد دسته بندی تیپ های ENTJ در لینک زیر شدید می توانید رابطه ENTJ را با هر کدام از 16 تیپ شخصیت دیگر را انتخاب کنید. جهت سهولت بیشتر از منوی بالایی این پیج نیز می توانید روابط کلیه تیپ ها را ببینید.

روابط تیپ entj

رابطه تیپ ENTJ با سایر تیپ ها

 

همانطور که در تصویر ملاحظه می کنید تیپ ENTJ در ارتباط با ENTJ ها و سایر تیپ های دیگر در این بخش آمده است. با وارد شدن به هر قسمت می توانید اطلاعات زیر را کسب کنید:

نحوه ارتباط شخصیت ENTJ با سایر تیپ ها

حل تعارض شخصیت ENTJ با سایر تیپ ها

اعتماد بین شخصیت ENTJ با سایر تیپ ها

تعامل کاری شخصیت ENTJ با سایر تیپ ها

کنار آمدن با تغییرات در ENTJ و سایر تیپ ها

مدیریت استرس ENTJ و سایر تیپ ها

انرژی و انگیزه ENTJ و سایر تیپ ها

 

بخش سوم: تست درجه بندی ENTJ

 

تست درجه بندی ENTJ سیستمی برای سنجش صحت یا اعتبار تست MBTI می باشد. اگر شما در تست MBTI آزمون داده اید و نتیجه آزمون تان تیپ شخصیتی ENTJ بوده است، بنابراین می توانید با استفاده از مقیاس درجه بندی صحت آن را اصطلاحا فالو یا باز ارزیابی کنید. با توجه به اینکه تست MBTI در تشخیص برخی از افراد از جمله کسانی که آنتیپ یا مولتی تیپ هستند دچار مشکل می شود، آزمون فالو برای این طراحی شده است که خطای تست MBTI را بررسی کند.

توجه داشته باشید قبل از اینکه خود را یک ENTJ بدانید حتما سعی کنید این آزمون را انجام داده تا متوجه شوید که چند درصد توضیحات تیپ ENTJ با واقعیت شما همخوانی دارد.

تست اعتبارسنجی entj

تست اعتبارسنجی ENTJ

 

بخش چهارم: خلاصه اینفوگرافی تیپ ENTJ

 

در بخش اینفوگرافی ها سعی کرده ایم پستی را فراهم کنیم تا بتوانید به صورت تصویری و در زمان کم اطلاعات مفیدی در مورد تیپ ENTJ به دست آورید. در این اینفوگرافی ها مهمترین مطالب شامل خلاصه ای از مشاغل، صفات، شیوع و شخصیت های مشهور این تیپ گزارش شده است. توجه کنید برای اطلاعات جامع تر در مورد شخصیت ENTJ باید وارد سامانه MBTI شوید.

چنانچه مایلید به طور خلاصه با تیپ شخصیت ENTJ آشنا شوید می توانید اینفوگرافی ENTJ را در لینک زیر مطالعه نمایید.   

اینفوگرافی entj

اینفوگرافی تیپ شخصیت ENTJ

 

بخش پنجم: گفتگو با یک ENTJ واقعی

 

در این بخش ما ویدیویی را آماده کرده ایم که شما می توانید ویژگی های کلی یک ENTJ را از زبان خودش بشنوید. در واقع در ویدیوی "ENTJ ها را بیشتر بشناسیم..." شما می توانید با نکات مهم تیپ ENTJ آشنا شده و به صورت خلاصه نقاط قوت و ضعف او را بشنوید.

جهت مشاهده ویدیوی گفتگو با یک ENTJ به این بخش مراجعه کنید.

ویدیو entj

آشنایی با یک فرد ENTJ  

 

سامانه جامع MBTI

در بخش سامانه جامع MBTI می توانید اطلاعات جامعی در مورد همه تیپ های شخصیتی از جمله تیپ ENTJ به دست آورید. کافی است در این بخش وارد شده و بر اساس راهنما و اطلاعاتی که در صفحه اول قرار داده ایم به قسمت های مورد نیاز خود مراجعه کنید.

رفتن به صفحه اصلی سامانه MBTIکلیک نمایید

 

 

توجه- چنانچه به اطلاعات و یا مطالب بیشتری در رابطه با تیپ شخصیت ENTJ نیاز دارید، لطفا کامنت گذاشته تا پس از بررسی کارگروه MBTI مجله ای سنج، آن را برایتان مهیا نماییم.

 

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید

سوالات متداول

 • راهنمای جامع ENTJ چیست؟

  • راهنمای جامع ENTJ بخشی از جلسات شخصیت شناسی MBTI می باشد که در آن مهمترین بخش ها و قسمت های تیپ ENTJ برای شناخت بهتر این تیپ آورده شده است. توجه داشته باشید که سیستم جامع MBTI در سایت ای سنج به طور گسترده تعریف شده و توسط کارگروه MBTI مدام در حال توسعه است.
 • در جلسه شناخت ENTJ چه چیزهایی یاد می گیرم؟

  • در این جلسه شما یاد می گیرید که افراد ENTJ در ویژگی های 10 گانه چگونه رفتار می کنند. همچنین روابط ENTJ در مقابل 16 تیپ MBTI را خواهید خواند. بعلاوه در این جلسه همچنین آزمونی برای سنجش درجه بندی ENTJ بودن گنجانده شده است. همچنین برای درک بیشتر، ویدیویی آماده کرده ایم که می توانید در آن به طور مختصر با یک فرد ENTJ واقعی آشنا شوید.
 • جلسه دهم مناسب چه کسانی است؟

  • این جلسه در درجه اول مناسب افرادی است که می خواهند در مورد ENTJ ها اطلاعات جامعی را به دست آورند. همچنین افرادی که تیپ شخصیتی ENTJ هستند نیز می توانند از آن برای شناخت بهتر خود استفاده کنند.
 • برای استفاده بهتر از راهنمای ENTJ چه کنم؟

  • جهت استفاده بهتر سعی کنید توضیحات هر بخش را به دقت مطالعه نموده و به منظور شناخت و آگاهی کامل تیپ ENTJ، به طور مجزا وارد آن بخش شوید. با توجه به اینکه آوردن تمامی این مطالب کنار هم در یک صفحه باعث سردرگمی می شود، لیکن ما بیش از 30 بخش اختصاصی را با اهداف مشخص، جهت آگاهی بهتر از تیپ ENTJ برایتان آورده ایم. در واقع این راهنما به شما کمک می کند تا با سهولت و هدفمندی بیشتر به قسمت های مختلف تیپ ENTJ دسترسی پیدا کنید.
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید

14 خرداد 1400 13:21

کامل بود از ارائه این مطالب کمال تشکر دارم