دوره: شخصیت شناسی MBTI در 16 جلسه

جلسه 9

دوره: شخصیت شناسی MBTI در 16 جلسه

جلسه 9
دوره آموزشی
راهنمای جامع تیپ شخصیتی ENTP مدت مطالعه: 4 دقیقه
ای سنج 21 اردیبهشت 1400 مدت مطالعه: 4 دقیقه

راهنمای جامع تیپ شخصیتی ENTP

یکی از تیپ های شخصیت مهم در شخصیت شناسی MBTI تیپ ENTP است. در این بخش قصد داریم تا در رابطه با تیپ شخصیتی ENTP و ویژگی های آن بیشتر صحبت کنیم. در ادامه مختصری در مورد ENTP ها صحبت خواهیم کرد، سپس بخش های مهم و لینک های ارجاع به تیپ ENTP را خواهیم آورد. هر کدام از قسمت های گفته شده که در پنج حوزه می باشد به شما کمک می کند تا اطلاع و آگاهی تان از این تیپ شخصیتی را افزایش دهید.


هدف جلسه: آشنایی کامل با تیپ ENTP

پیش نیاز: این جلسه نیاز به پیش نیاز ندارد و سعی شده مطالب تیپ و دسترسی به توضیحات آن فراهم گردد.

مخاطبین این جلسه: افراد ENTP و کلیه کسانی که می خواهند در مورد MBTI مطالعه کنند.

شرایط سنی: نوجوانان و بزرگسالان

نوع جلسه: خودآموزی


  توجه- ممکن است شما به عنوان یک فرد ENTP وارد این بخش از شخصیت شناسی شده اید. در این صورت توصیه ما به شما این است که ابتدا قبل از مطالعه ویژگی های تیپ خود، تست اعتبارسنجی ENTP را انجام دهید. در این تست می توانید درصد تشابه شخصیت تان با این تیپ را بررسی کنید. برای انجام تست ENTP به بخش سوم در همین صفحه مراجعه کنید.

 

تیپ شخصیت entp

مرور کلی تیپ ENTP

تیپ شخصیتی  ENTP جذاب و سرگرم کننده است. آن ها دارای مجموعه ای از ایده های جدید و روش های خلاقانه انجام کارها هستند. این افراد انعطاف پذیر و دارای ذهنی باز هستند. ENTP ها حتی در سخت ترین شرایط نیز فرصت ها را می بینند. تیپ شخصیتی ENTP خلاصه چهار کلمه زیر است.

E= به معنای برونگرا (Extraverted)

N= به معنای شهودی (iNtuitive)

T= به معنای منطقی (Thinking)

P= به معنای ادراکی (Perceiving)

ENTP دائما در جستجوی فرصت هایی است که اشتیاق شدید آنها به چیزهای جدید را تغذیه خواهد کرد. ENTP انرژی، پویایی و خلاقیت را برای افراد و پروژه ها به ارمغان می آورد. آنها در ایجاد حرکت برای هر چیز جدید عالی هستند اما ممکن است پس از گذشت جذابیت اولیه کارها، خسته شوند. ENTP کنجکاو، خودجوش و قاطع هستند.

در اینجا هدف ما آشنایی و شناخت بیشتر این تیپ شخصیتی است. اگر می خواهید با تیپ شخصیت ENTP آشنا شوید بهتر است با جزئیات قسمت های زیر را مطالعه کنید. ما سیستم جامعی را برای شما فراهم کرده ایم تا بتوانید به خوبی ENTP ها را بشناسید.

در واقع این بخش راهنمای تیپ ENTP است و برای سهولت و راحتی شما جهت آگاهی با این تیپ شخصیتی ساخته شده است.  برای آشنایی با هر بخش توصیه می کنیم وارد پیج آن شده و اطلاعات کاملی را از تیپ شخصیت  ENTP به دست آورید.

راهنمای جامع تیپ entp

 

بخش اول: آشنایی با ویژگی های 10 گانه تیپ شخصیت ENTP

 

در این بخش ما برای شما 10 قسمت مجزا به منظور شناخت کامل تیپ های شخصیتی فراهم کرده ایم. در سامانه جامع ENTP شما می توانید آگاهی کاملی از جنبه های مختلف این تیپ شخصیتی به دست آورید. این بخش شامل موارد زیر است:

 قسمت اول: معرفی کامل تیپ شخصیت ENTP

قسمت دوم: نقاط قوت ENTP

قسمت سوم:  نقاط ضعف ENTP

قسمت چهارم:  استرس های ENTP

قسمت پنجم: انگیزه های ENTP

قسمت ششم: سبک کاری ENTP

قسمت هفتم: زندگی شغلی ENTP

قسمت هشتم: روابط حرفه ای ENTP

قسمت نهم: روابط عاشقانه ENTP

قسمت دهم: افراد مشهور ENTP

در عکس نمایی از بخش اول معرفی تیپ ENTP را مشاهده می کنید. جهت ورود به بخش 10 گانه تیپ شخصیت ENTP به لینک زیر مراجعه کنید. پس از ورود چنانچه در سیستم هستید از منو کناری وارد هر بخش شوید. توجه داشته باشید که در حالت موبایل با استفاده از منوی بالایی می توانید به بخش های مختلف 10 گانه مراجعه کنید.

کلیات تیپ entp

ویژگی های 10 گانه تیپ ENTP

 

بخش دوم: رابطه تیپ شخصیت ENTP با سایر تیپ های شخصیت

 

در این بخش می توانید از نحوه تعامل تیپ شخصیت ENTP با سایر تیپ ها آگاهی یابید. در سامانه جامع ENTP روابط هر تیپ به طور مجزا آورده شده است. به این بخش وارد شده و رابطه ENTP را با هر تیپ دیگری که می خواهید، انتخاب نمایید. در زیر لینک ورود به صفحه دسته بندی روابط تیپ ENTP با سایر تیپ های شخصیت را آورده ایم:

پس از اینکه وارد دسته بندی تیپ های ENTP در لینک زیر شدید می توانید رابطه ENTP را با هر کدام از 16 تیپ شخصیت دیگر را انتخاب کنید. جهت سهولت بیشتر از منوی بالایی این پیج نیز می توانید روابط کلیه تیپ ها را ببینید.

روابط تیپ entp

رابطه تیپ ENTP با سایر تیپ ها

 

همانطور که در تصویر ملاحظه می کنید تیپ ENTP در ارتباط با ENTP ها و سایر تیپ های دیگر در این بخش آمده است. با وارد شدن به هر قسمت می توانید اطلاعات زیر را کسب کنید:

نحوه ارتباط شخصیت ENTP با سایر تیپ ها

حل تعارض شخصیت ENTP با سایر تیپ ها

اعتماد بین شخصیت ENTP با سایر تیپ ها

تعامل کاری شخصیت ENTP با سایر تیپ ها

کنار آمدن با تغییرات در ENTP و سایر تیپ ها

مدیریت استرس ENTP و سایر تیپ ها

انرژی و انگیزه ENTP و سایر تیپ ها

 

بخش سوم: تست درجه بندی ENTP

 

تست درجه بندی ENTP سیستمی برای سنجش صحت یا اعتبار تست MBTI می باشد. اگر شما در تست MBTI آزمون داده اید و نتیجه آزمون تان تیپ شخصیتی ENTP بوده است، بنابراین می توانید با استفاده از مقیاس درجه بندی صحت آن را اصطلاحا فالو یا باز ارزیابی کنید. با توجه به اینکه تست MBTI در تشخیص برخی از افراد از جمله کسانی که آنتیپ یا مولتی تیپ هستند دچار مشکل می شود، آزمون فالو برای این طراحی شده است که خطای تست MBTI را بررسی کند.

توجه داشته باشید قبل از اینکه خود را یک ENTP بدانید حتما سعی کنید این آزمون را انجام داده تا متوجه شوید که چند درصد توضیحات تیپ ENTP با واقعیت شما همخوانی دارد.

تست اعتبارسنجی entp

تست اعتبارسنجی ENTP

 

بخش چهارم: خلاصه اینفوگرافی تیپ ENTP

 

در بخش اینفوگرافی ها سعی کرده ایم پستی را فراهم کنیم تا بتوانید به صورت تصویری و در زمان کم اطلاعات مفیدی در مورد تیپ ENTP به دست آورید. در این اینفوگرافی ها مهمترین مطالب شامل خلاصه ای از مشاغل، صفات، شیوع و شخصیت های مشهور این تیپ گزارش شده است. توجه کنید برای اطلاعات جامع تر در مورد شخصیت ENTP باید وارد سامانه MBTI شوید.

چنانچه مایلید به طور خلاصه با تیپ شخصیت ENTP آشنا شوید می توانید اینفوگرافی ENTP را در لینک زیر مطالعه نمایید.   

اینفوگرافی entp

اینفوگرافی تیپ شخصیت ENTP

 

بخش پنجم: گفتگو با یک ENTP واقعی

 

در این بخش ما ویدیویی را آماده کرده ایم که شما می توانید ویژگی های کلی یک ENTP را از زبان خودش بشنوید. در واقع در ویدیوی "ENTP ها را بیشتر بشناسیم..." شما می توانید با نکات مهم تیپ ENTP آشنا شده و به صورت خلاصه نقاط قوت و ضعف او را بشنوید.

جهت مشاهده ویدیوی گفتگو با یک ENTP به این بخش مراجعه کنید.

ویدیو entp

آشنایی با یک فرد ENTP  

 

سامانه جامع MBTI

در بخش سامانه جامع MBTI می توانید اطلاعات جامعی در مورد همه تیپ های شخصیتی از جمله تیپ ENTP به دست آورید. کافی است در این بخش وارد شده و بر اساس راهنما و اطلاعاتی که در صفحه اول قرار داده ایم به قسمت های مورد نیاز خود مراجعه کنید.

رفتن به صفحه اصلی سامانه MBTIکلیک نمایید

 

 

توجه- چنانچه به اطلاعات و یا مطالب بیشتری در رابطه با تیپ شخصیت ENTP نیاز دارید، لطفا کامنت گذاشته تا پس از بررسی کارگروه MBTI مجله ای سنج، آن را برایتان مهیا نماییم.

 

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید

سوالات متداول

 • راهنمای جامع ENTP چیست؟

  • راهنمای جامع ENTP بخشی از جلسات شخصیت شناسی MBTI می باشد که در آن مهمترین بخش ها و قسمت های تیپ ENTP برای شناخت بهتر این تیپ آورده شده است. توجه داشته باشید که سیستم جامع MBTI در سایت ای سنج به طور گسترده تعریف شده و توسط کارگروه MBTI مدام در حال توسعه است.
 • در جلسه شناخت ENTP چه چیزهایی یاد می گیرم؟

  • در این جلسه شما یاد می گیرید که افراد ENTP در ویژگی های 10 گانه چگونه رفتار می کنند. همچنین روابط ENTP در مقابل 16 تیپ MBTI را خواهید خواند. بعلاوه در این جلسه همچنین آزمونی برای سنجش درجه بندی ENTP بودن گنجانده شده است. همچنین برای درک بیشتر، ویدیویی آماده کرده ایم که می توانید در آن به طور مختصر با یک فرد ENTP واقعی آشنا شوید.
 • جلسه نهم مناسب چه کسانی است؟

  • این جلسه در درجه اول مناسب افرادی است که می خواهند در مورد ENTP ها اطلاعات جامعی را به دست آورند. همچنین افرادی که تیپ شخصیتی ENTP هستند نیز می توانند از آن برای شناخت بهتر خود استفاده کنند.
 • برای استفاده بهتر از راهنمای ENTP چه کنم؟

  • جهت استفاده بهتر سعی کنید توضیحات هر بخش را به دقت مطالعه نموده و به منظور شناخت و آگاهی کامل تیپ ENTP، به طور مجزا وارد آن بخش شوید. با توجه به اینکه آوردن تمامی این مطالب کنار هم در یک صفحه باعث سردرگمی می شود، لیکن ما بیش از 30 بخش اختصاصی را با اهداف مشخص، جهت آگاهی بهتر از تیپ ENTP برایتان آورده ایم. در واقع این راهنما به شما کمک می کند تا با سهولت و هدفمندی بیشتر به قسمت های مختلف تیپ ENTP دسترسی پیدا کنید.
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید

30 اردیبهشت 1400 19:16

عااالی بود دستتون درد نکنه

19 تیر 1400 22:06

من یکبار دیگه این تست رو داده بودم ولی این سوالات نبود، تعدادش کمتر بود و دقت این دفعه رو نداشت، تغییر کرد تست یا من توهم زدم؟! بااون تست تیپ شخصیتی ENFPبود ولی بااین تست شدم ENTPکه خوب البته این تست خیلی دقیق تر بود و واقعا با من همخوانی داشت..

مهدی کلهر
21 تیر 1400 07:00

به نظر می رسد شما در شاخص F و T نزدیک به هم هستید و به همین دلیل تیپ شما تغییر می کند. برا استفاده بهتر توضیحات مربوط به سامانه تست MBTI در صفحه اصلی را مطالعه کنید. بعد تست اختصاصی تیپ ENTP را انجام دهید. اگر ویژگی ها به شما نزدیک نبود از تست شخصیت کتل برای شناخت خود استفاده کنید.

08 اردیبهشت 1401 16:33

ممنون . قابل توجه بود . کم سابقه بود که برای همچین مطلبی بیشتر از 10 دقیقه وقت بزارم . و چند نکته عرض کنم اول : ((مجادله گر )) کلمه مناسبی برای معرفی این تیپ شخصیت نیست ( ممکن هست تعبیر به آشوب طلب بشه ) شاید واژه چالش طلب (CHALLENGER) به تعریفی شخصیتی که از تقابل و مواجه یا رقابت ترسی نداره (حتی اگر به برنده شدنش مطمئن نباشه ) مناسب تر باشه دوم :اینکه پارامتر های سنجش گویا نیست . مثلا : سرعت در پاسخ یا سن و جنسیت !! قطعا تهور یک مرد 20 الی 25 ساله با محتاط بودن مرد 45 ساله به نسبت موقعیت اجتماعی تفاوت میکنه در جنس مخالف که بیشتر هم هست سوم: تو یه دسته بندی ذاتی (4 ویژگی ارواح به قول قدیمی ترها) به جنگجو - کشاورز - بازرگان و هنرمند تقسیم شدن و صرف نظر از جایگاه اجتماعی یا رده شغلی بستر برخورد با مسائل از این تقسیمات قابل توضیح هستند که تیپ مجادله گر تشابه زیادی به ذات جنگجو داره ...نقاط قوت : ساده،شجاع،قابل اعتماد،آراسته ، غیرتمند و پهلوان مسلک، موفق در نبرد رو در رو ... نقطه ضعف : عمر کوتاه ، ورشکسته مالی ، افسردگی و تاحدودی خشونت و بعضا از طرف معشوق خیانت میبینند... شاید تست های مکمل لازمه والا این مقوله خیلی مطابقت نداره