تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

دوره: شخصیت شناسی MBTI در 16 جلسه

جلسه 7

دوره: شخصیت شناسی MBTI در 16 جلسه

جلسه 7
دوره آموزشی
راهنمای جامع تیپ شخصیتی ISFP مدت مطالعه: 4 دقیقه
ای سنج 21 اردیبهشت 1400 مدت مطالعه: 4 دقیقه

راهنمای جامع تیپ شخصیتی ISFP

اینجا جلسه شناخت ISFP در تست MBTI است. در واقع این جلسه بخشی از دوره آموزشی شخصیت شناسی MBTI است. در ابتدای کار توضیحات مختصری در مورد تیپ شخصیت INTP آورده شده است. سپس می توانید بسته به نیاز خود از بخش های پنجگانه تیپ شخصیت ISFP دیدن فرمایید. هر کدام از بخش های گفته شده توضیحات کامل و مشخصی را برای شناخت این تیپ در اختیارتان قرار می دهند.


هدف جلسه: آشنایی کامل با تیپ ISFP

پیش نیاز: این جلسه نیاز به پیش نیاز ندارد و سعی شده مطالب تیپ و دسترسی به توضیحات آن فراهم گردد.

مخاطبین این جلسه: افراد ISFP و کلیه کسانی که می خواهند در مورد MBTI مطالعه کنند.

شرایط سنی: نوجوانان و بزرگسالان

نوع جلسه: خودآموزی


  توجه- توصیه ما به افرادی که به عنوان یک فرد ISFP وارد این بخش شده اند این است که ابتدا با استفاده از بخش سوم در این صفحه، تست اعتبارسنجی ISFP را انجام داده و صحت و تطابق توضیحات در مورد تیپ خود را چک نمایند.

 

تیپ شخصیت isfp

مرور کلی تیپ ISFP

تیپ شخصیتی ISFP در لحظه زندگی کرده و لذت واقعی را در فعالیت های حسی و عملی مانند نقاشی یا صنایع دستی پیدا می کند. برنامه ریزی برای ISFP اهمیت کمتری دارد، چرا که آنها ترجیح می دهند همیشه کارهایی را که دوست دارند انجام دهند. ISFP به ندرت رهبر خواهد بود، زیرا ترجیح می دهد در پشت صحنه بماند، مشاهده کند، درک کند و بسیار کم بگوید. تیپ شخصیتی ISFP خلاصه چهار کلمه زیر است.

I= به معنای درونگرا (Introverted)

S= به معنای حسی (Sensing)

F= به معنای احساسی (Feeling)

P= به معنای ادراکی (Perceiving)

ISFP ساکت، درون نگر و مهربان است. هماهنگی و احترام به ارزش ها برای آنها بسیار مهم است. و اگرچه ایجاد اعتماد در آن ها مدتی طول می کشد، اما یک دوست محکم و قابل اعتماد خواهد بود. بله، شناخت واقعی ارزشهای درونی ISFP مدتی طول می کشد، اما پاداش جلب اعتمادشان یک دوست برای زندگی خواهد بود، دوستی که به طور فعالانه مشکلات را پیش بینی می کند و بی سر و صدا از شما حمایت خواهد کرد.

در اینجا هدف ما آشنایی و شناخت بیشتر این تیپ شخصیتی است. اگر می خواهید با تیپ شخصیت ISFP آشنا شوید بهتر است با جزئیات قسمت های زیر را مطالعه کنید. ما سیستم جامعی را برای شما فراهم کرده ایم تا بتوانید به خوبی ISFP ها را بشناسید.

در واقع این بخش راهنمای تیپ ISFP است و برای سهولت و راحتی شما جهت آگاهی با این تیپ شخصیتی ساخته شده است.  برای آشنایی با هر بخش توصیه می کنیم وارد پیج آن شده و اطلاعات کاملی را از تیپ شخصیت  ISFP به دست آورید.

راهنمای جامع تیپ isfp

 

بخش اول: آشنایی با ویژگی های 10 گانه تیپ شخصیت ISFP

 

در این بخش ما برای شما 10 قسمت مجزا به منظور شناخت کامل تیپ های شخصیتی فراهم کرده ایم. در سامانه جامع ISFP شما می توانید آگاهی کاملی از جنبه های مختلف این تیپ شخصیتی به دست آورید. این بخش شامل موارد زیر است:

 قسمت اول: معرفی کامل تیپ شخصیت ISFP

قسمت دوم: نقاط قوت ISFP

قسمت سوم:  نقاط ضعف ISFP

قسمت چهارم:  استرس های ISFP

قسمت پنجم: انگیزه های ISFP

قسمت ششم: سبک کاری ISFP

قسمت هفتم: زندگی شغلی ISFP

قسمت هشتم: روابط حرفه ای ISFP

قسمت نهم: روابط عاشقانه ISFP

قسمت دهم: افراد مشهور ISFP

در عکس نمایی از بخش اول معرفی تیپ ISFP را مشاهده می کنید. جهت ورود به بخش 10 گانه تیپ شخصیت ISFP به لینک زیر مراجعه کنید. پس از ورود چنانچه در سیستم هستید از منو کناری وارد هر بخش شوید. توجه داشته باشید که در حالت موبایل با استفاده از منوی بالایی می توانید به بخش های مختلف 10 گانه مراجعه کنید.

کلیات تیپ INTP

ویژگی های 10 گانه تیپ ISFP

 

بخش دوم: رابطه تیپ شخصیت ISFP با سایر تیپ های شخصیت

 

در این بخش می توانید از نحوه تعامل تیپ شخصیت ISFP با سایر تیپ ها آگاهی یابید. در سامانه جامع ISFP روابط هر تیپ به طور مجزا آورده شده است. به این بخش وارد شده و رابطه ISFP را با هر تیپ دیگری که می خواهید، انتخاب نمایید. در زیر لینک ورود به صفحه دسته بندی روابط تیپ ISFP با سایر تیپ های شخصیت را آورده ایم:

پس از اینکه وارد دسته بندی تیپ های ISFP در لینک زیر شدید می توانید رابطه ISFP را با هر کدام از 16 تیپ شخصیت دیگر را انتخاب کنید. جهت سهولت بیشتر از منوی بالایی این پیج نیز می توانید روابط کلیه تیپ ها را ببینید.

روابط تیپ isfp

رابطه تیپ ISFP با سایر تیپ ها

 

همانطور که در تصویر ملاحظه می کنید تیپ ISFP در ارتباط با ISFP ها و سایر تیپ های دیگر در این بخش آمده است. با وارد شدن به هر قسمت می توانید اطلاعات زیر را کسب کنید:

نحوه ارتباط شخصیت ISFP با سایر تیپ ها

حل تعارض شخصیت ISFP با سایر تیپ ها

اعتماد بین شخصیت ISFP با سایر تیپ ها

تعامل کاری شخصیت ISFP با سایر تیپ ها

کنار آمدن با تغییرات در ISFP و سایر تیپ ها

مدیریت استرس ISFP و سایر تیپ ها

انرژی و انگیزه ISFP و سایر تیپ ها

 

بخش سوم: تست درجه بندی ISFP

 

تست درجه بندی ISFP سیستمی برای سنجش صحت یا اعتبار تست MBTI می باشد. اگر شما در تست MBTI آزمون داده اید و نتیجه آزمون تان تیپ شخصیتی ISFP بوده است، بنابراین می توانید با استفاده از مقیاس درجه بندی صحت آن را اصطلاحا فالو یا باز ارزیابی کنید. با توجه به اینکه تست MBTI در تشخیص برخی از افراد از جمله کسانی که آنتیپ یا مولتی تیپ هستند دچار مشکل می شود، آزمون فالو برای این طراحی شده است که خطای تست MBTI را بررسی کند.

توجه داشته باشید قبل از اینکه خود را یک ISFP بدانید حتما سعی کنید این آزمون را انجام داده تا متوجه شوید که چند درصد توضیحات تیپ ISFP با واقعیت شما همخوانی دارد.

تست اعتبارسنجی isfp

تست اعتبارسنجی ISFP

 

بخش چهارم: خلاصه اینفوگرافی تیپ ISFP

 

در بخش اینفوگرافی ها سعی کرده ایم پستی را فراهم کنیم تا بتوانید به صورت تصویری و در زمان کم اطلاعات مفیدی در مورد تیپ ISFP به دست آورید. در این اینفوگرافی ها مهمترین مطالب شامل خلاصه ای از مشاغل، صفات، شیوع و شخصیت های مشهور این تیپ گزارش شده است. توجه کنید برای اطلاعات جامع تر در مورد شخصیت ISFP باید وارد سامانه MBTI شوید.

چنانچه مایلید به طور خلاصه با تیپ شخصیت ISFP آشنا شوید می توانید اینفوگرافی ISFP را در لینک زیر مطالعه نمایید.   

اینفوگرافی isfp

اینفوگرافی تیپ شخصیت ISFP

 

بخش پنجم: گفتگو با یک ISFP واقعی

 

در این بخش ما ویدیویی را آماده کرده ایم که شما می توانید ویژگی های کلی یک ISFP را از زبان خودش بشنوید. در واقع در ویدیوی "ISFP ها را بیشتر بشناسیم..." شما می توانید با نکات مهم تیپ ISFP آشنا شده و به صورت خلاصه نقاط قوت و ضعف او را بشنوید.

جهت مشاهده ویدیوی گفتگو با یک ISFP به این بخش مراجعه کنید.

ویدیو isfp

آشنایی با یک فرد ISFP  

 

سامانه جامع MBTI

در بخش سامانه جامع MBTI می توانید اطلاعات جامعی در مورد همه تیپ های شخصیتی از جمله تیپ ISFP به دست آورید. کافی است در این بخش وارد شده و بر اساس راهنما و اطلاعاتی که در صفحه اول قرار داده ایم به قسمت های مورد نیاز خود مراجعه کنید.

رفتن به صفحه اصلی سامانه MBTIکلیک نمایید

 

 

توجه- چنانچه به اطلاعات و یا مطالب بیشتری در رابطه با تیپ شخصیت ISFP نیاز دارید، لطفا کامنت گذاشته تا پس از بررسی کارگروه MBTI مجله ای سنج، آن را برایتان مهیا نماییم.

 

 
 

 

 

ارتباط بین تیپ شخصیتی و سطوح جاه طلبی
معرفی تیپ MBTI هر شخصیت در سریال بازی مرکب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و نحوه واکنش به تعریف و تمجید
ارتباط بین تیپ شخصیتی و حساس بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و محترم بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و لمس فیزیکی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و خودکنترلی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جنبه احمقانه فرد
ارتباط بین تیپ شخصیتی و روابط معیوب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جدی بودن
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید

سوالات متداول

 • راهنمای جامع ISFP چیست؟

  • راهنمای جامع ISFP بخشی از جلسات شخصیت شناسی MBTI می باشد که در آن مهمترین بخش ها و قسمت های تیپ ISFP برای شناخت بهتر این تیپ آورده شده است. توجه داشته باشید که سیستم جامع MBTI در سایت ای سنج به طور گسترده تعریف شده و توسط کارگروه MBTI مدام در حال توسعه است.
 • در جلسه شناخت ISFP چه چیزهایی یاد می گیرم؟

  • در این جلسه شما یاد می گیرید که افراد ISFP در ویژگی های 10 گانه چگونه رفتار می کنند. همچنین روابط ISFP در مقابل 16 تیپ MBTI را خواهید خواند. بعلاوه در این جلسه همچنین آزمونی برای سنجش درجه بندی ISFP بودن گنجانده شده است. همچنین برای درک بیشتر، ویدیویی آماده کرده ایم که می توانید در آن به طور مختصر با یک فرد ISFP واقعی آشنا شوید.
 • جلسه هفتم مناسب چه کسانی است؟

  • این جلسه در درجه اول مناسب افرادی است که می خواهند در مورد ISFP ها اطلاعات جامعی را به دست آورند. همچنین افرادی که تیپ شخصیتی ISFP هستند نیز می توانند از آن برای شناخت بهتر خود استفاده کنند.
 • برای استفاده بهتر از راهنمای ISFP چه کنم؟

  • جهت استفاده بهتر سعی کنید توضیحات هر بخش را به دقت مطالعه نموده و به منظور شناخت و آگاهی کامل تیپ ISFP، به طور مجزا وارد آن بخش شوید. با توجه به اینکه آوردن تمامی این مطالب کنار هم در یک صفحه باعث سردرگمی می شود، لیکن ما بیش از 30 بخش اختصاصی را با اهداف مشخص، جهت آگاهی بهتر از تیپ ISFP برایتان آورده ایم. در واقع این راهنما به شما کمک می کند تا با سهولت و هدفمندی بیشتر به قسمت های مختلف تیپ ISFP دسترسی پیدا کنید.
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید

13 اسفند 1402 23:34

خیلی دقیق بود مرسی