دوره: شخصیت شناسی MBTI در 16 جلسه

جلسه 4

دوره: شخصیت شناسی MBTI در 16 جلسه

جلسه 4
دوره آموزشی
راهنمای جامع تیپ شخصیتی INFJ مدت مطالعه: 4 دقیقه
ای سنج 21 اردیبهشت 1400 مدت مطالعه: 4 دقیقه

راهنمای جامع تیپ شخصیتی INFJ

به بخش INFJ شناسی خوش آمدید. در این قسمت شما با چهارمین تیپ شخصیت یعنی INFJ آشنا می شوید. در زیر ابتدا توضیحاتی در مورد این جلسه آورده شده و سپس به طور مختصر تیپ INFJ را توضیح داده ایم. پس از آن می توانید وارد بخش راهنما شده و متناسب با نیازی که دارید از مطالب تدوین شده برای تیپ INFJ استفاده کنید.


هدف جلسه: آشنایی کامل با تیپ INFJ

پیش نیاز: این جلسه نیاز به پیش نیاز ندارد و سعی شده مطالب تیپ و دسترسی به توضیحات آن فراهم گردد.

مخاطبین این جلسه: افراد INFJ و کلیه کسانی که می خواهند در مورد MBTI مطالعه کنند.

شرایط سنی: نوجوانان و بزرگسالان

نوع جلسه: خودآموزی


  توجه- ممکن است به عنوان یک فرد INFJ وارد این بخش شده باشید. در این صورت برای اینکه تیپ شخصیت خود را اعتبارسنجی کنید پس از تست آنلاین MBTI وارد بخش اعتبارسنجی که در بخش سوم همین صفحه آورده شده است، شوید.

 

تیپ شخصیت INFJ

مرور کلی تیپ INFJ

تیپ شخصیتی INFJ ترجیح می دهد از کانون توجهات دور باشد، برای حفظ هماهنگی در پشت صحنه طولانی و سخت کار خواهد کرد. آن ها از نظر فکری و روحی نیز کاملاً مستقل هستند و در دفاع از حقوق انسان ها صریح می باشند. تیپ شخصیتی INFJ خلاصه چهار کلمه زیر است.

I= به معنای درونگرا (Introverted)

N= به معنای حسی (iNtuitive)

F= به معنای منطقی (Feeling)

J= به معنای قضاوتی (Judging)

INFJ نادرترین نوع شخصیت است و به همین ترتیب از بسیاری جهات شناخت دشوار آن ها دشوار است. صداقت آن ها ستودنی است و این افراد شنونده های عالی، صبور، حمایت گر بوده و تمایل زیادی به "انجام کار درست" دارند. INFJ ها بسیار پیچیده، فردگرا و غیرقابل انتظار هستند، به طوری که ممکن است دیگران نتوانند واکنش های آن ها را به خوبی پیش بینی کنند.

در اینجا هدف ما آشنایی و شناخت بیشتر این تیپ شخصیتی است. اگر می خواهید با تیپ شخصیت INFJ آشنا شوید بهتر است با جزئیات قسمت های زیر را مطالعه کنید. ما سیستم جامعی را برای شما فراهم کرده ایم تا بتوانید به خوبی INFJ ها را بشناسید.

در واقع این بخش راهنمای تیپ INFJ است و برای سهولت و راحتی شما جهت آگاهی با این تیپ شخصیتی ساخته شده است.  برای آشنایی با هر بخش توصیه می کنیم وارد پیج آن شده و اطلاعات کاملی را از تیپ شخصیت  INFJ به دست آورید.

راهنمای جامع تیپ INFJ

 

بخش اول: آشنایی با ویژگی های 10 گانه تیپ شخصیت INFJ

 

در این بخش ما برای شما 10 قسمت مجزا به منظور شناخت کامل تیپ های شخصیتی فراهم کرده ایم. در سامانه جامع INFJ شما می توانید آگاهی کاملی از جنبه های مختلف این تیپ شخصیتی به دست آورید. این بخش شامل موارد زیر است:

 قسمت اول: معرفی کامل تیپ شخصیت INFJ

قسمت دوم: نقاط قوت INFJ

قسمت سوم:  نقاط ضعف INFJ

قسمت چهارم:  استرس های INFJ

قسمت پنجم: انگیزه های INFJ

قسمت ششم: سبک کاری INFJ

قسمت هفتم: زندگی شغلی INFJ

قسمت هشتم: روابط حرفه ای INFJ

قسمت نهم: روابط عاشقانه INFJ

قسمت دهم: افراد مشهور INFJ

در عکس نمایی از بخش اول معرفی تیپ INFJ را مشاهده می کنید. جهت ورود به بخش 10 گانه تیپ شخصیت INFJ به لینک زیر مراجعه کنید. پس از ورود چنانچه در سیستم هستید از منو کناری وارد هر بخش شوید. توجه داشته باشید که در حالت موبایل با استفاده از منوی بالایی می توانید به بخش های مختلف 10 گانه مراجعه کنید.

کلیات تیپ INFJ

ویژگی های 10 گانه تیپ INFJ

 

بخش دوم: رابطه تیپ شخصیت INFJ با سایر تیپ های شخصیت

 

در این بخش می توانید از نحوه تعامل تیپ شخصیت INFJ با سایر تیپ ها آگاهی یابید. در سامانه جامع INFJ روابط هر تیپ به طور مجزا آورده شده است. به این بخش وارد شده و رابطه INFJ را با هر تیپ دیگری که می خواهید، انتخاب نمایید. در زیر لینک ورود به صفحه دسته بندی روابط تیپ INFJ با سایر تیپ های شخصیت را آورده ایم:

پس از اینکه وارد دسته بندی تیپ های INFJ در لینک زیر شدید می توانید رابطه INFJ را با هر کدام از 16 تیپ شخصیت دیگر را انتخاب کنید. جهت سهولت بیشتر از منوی بالایی این پیج نیز می توانید روابط کلیه تیپ ها را ببینید.

روابط تیپ INFJ

رابطه تیپ INFJ با سایر تیپ ها

 

همانطور که در تصویر ملاحظه می کنید تیپ INFJ در ارتباط با INFJ ها و سایر تیپ های دیگر در این بخش آمده است. با وارد شدن به هر قسمت می توانید اطلاعات زیر را کسب کنید:

نحوه ارتباط شخصیت INFJ با سایر تیپ ها

حل تعارض شخصیت INFJ با سایر تیپ ها

اعتماد بین شخصیت INFJ با سایر تیپ ها

تعامل کاری شخصیت INFJ با سایر تیپ ها

کنار آمدن با تغییرات در INFJ و سایر تیپ ها

مدیریت استرس INFJ و سایر تیپ ها

انرژی و انگیزه INFJ و سایر تیپ ها

 

بخش سوم: تست درجه بندی INFJ

 

تست درجه بندی INFJ سیستمی برای سنجش صحت یا اعتبار تست MBTI می باشد. اگر شما در تست MBTI آزمون داده اید و نتیجه آزمون تان تیپ شخصیتی INFJ بوده است، بنابراین می توانید با استفاده از مقیاس درجه بندی صحت آن را اصطلاحا فالو یا باز ارزیابی کنید. با توجه به اینکه تست MBTI در تشخیص برخی از افراد از جمله کسانی که آنتیپ یا مولتی تیپ هستند دچار مشکل می شود، آزمون فالو برای این طراحی شده است که خطای تست MBTI را بررسی کند.

توجه داشته باشید قبل از اینکه خود را یک INFJ بدانید حتما سعی کنید این آزمون را انجام داده تا متوجه شوید که چند درصد توضیحات تیپ INFJ با واقعیت شما همخوانی دارد.

تست اعتبارسنجی INFJ

تست اعتبارسنجی INFJ

 

بخش چهارم: خلاصه اینفوگرافی تیپ INFJ

 

در بخش اینفوگرافی ها سعی کرده ایم پستی را فراهم کنیم تا بتوانید به صورت تصویری و در زمان کم اطلاعات مفیدی در مورد تیپ INFJ به دست آورید. در این اینفوگرافی ها مهمترین مطالب شامل خلاصه ای از مشاغل، صفات، شیوع و شخصیت های مشهور این تیپ گزارش شده است. توجه کنید برای اطلاعات جامع تر در مورد شخصیت INFJ باید وارد سامانه MBTI شوید.

چنانچه مایلید به طور خلاصه با تیپ شخصیت INFJ آشنا شوید می توانید اینفوگرافی INFJ را در لینک زیر مطالعه نمایید.   

اینفوگرافی INFJ

اینفوگرافی تیپ شخصیت INFJ

 

بخش پنجم: گفتگو با یک INFJ واقعی

 

در این بخش ما ویدیویی را آماده کرده ایم که شما می توانید ویژگی های کلی یک INFJ را از زبان خودش بشنوید. در واقع در ویدیوی "INFJ ها را بیشتر بشناسیم..." شما می توانید با نکات مهم تیپ INFJ آشنا شده و به صورت خلاصه نقاط قوت و ضعف او را بشنوید.

جهت مشاهده ویدیوی گفتگو با یک INFJ به این بخش مراجعه کنید.

ویدیو INFJ

آشنایی با یک فرد INFJ  

 

سامانه جامع MBTI

در بخش سامانه جامع MBTI می توانید اطلاعات جامعی در مورد همه تیپ های شخصیتی از جمله تیپ INFJ به دست آورید. کافی است در این بخش وارد شده و بر اساس راهنما و اطلاعاتی که در صفحه اول قرار داده ایم به قسمت های مورد نیاز خود مراجعه کنید.

رفتن به صفحه اصلی سامانه MBTIکلیک نمایید

 

 

توجه- چنانچه به اطلاعات و یا مطالب بیشتری در رابطه با تیپ شخصیت INFJ نیاز دارید، لطفا کامنت گذاشته تا پس از بررسی کارگروه MBTI مجله ای سنج، آن را برایتان مهیا نماییم.

 

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید

سوالات متداول

 • راهنمای جامع INFJ چیست؟

  • راهنمای جامع INFJ بخشی از جلسات شخصیت شناسی MBTI می باشد که در آن مهمترین بخش ها و قسمت های تیپ INFJ برای شناخت بهتر این تیپ آورده شده است. توجه داشته باشید که سیستم جامع MBTI در سایت ای سنج به طور گسترده تعریف شده و توسط کارگروه MBTI مدام در حال توسعه است.
 • در جلسه شناخت INFJ چه چیزهایی یاد می گیرم؟

  • در این جلسه شما یاد می گیرید که افراد INFJ در ویژگی های 10 گانه چگونه رفتار می کنند. همچنین روابط INFJ در مقابل 16 تیپ MBTI را خواهید خواند. بعلاوه در این جلسه همچنین آزمونی برای سنجش درجه بندی INFJ بودن گنجانده شده است. همچنین برای درک بیشتر، ویدیویی آماده کرده ایم که می توانید در آن به طور مختصر با یک فرد INFJ واقعی آشنا شوید.
 • جلسه چهارم مناسب چه کسانی است؟

  • این جلسه در درجه اول مناسب افرادی است که می خواهند در مورد INFJ ها اطلاعات جامعی را به دست آورند. همچنین افرادی که تیپ شخصیتی INFJ هستند نیز می توانند از آن برای شناخت بهتر خود استفاده کنند.
 • برای استفاده بهتر از راهنمای INFJ چه کنم؟

  • جهت استفاده بهتر سعی کنید توضیحات هر بخش را به دقت مطالعه نموده و به منظور شناخت و آگاهی کامل تیپ INFJ، به طور مجزا وارد آن بخش شوید. با توجه به اینکه آوردن تمامی این مطالب کنار هم در یک صفحه باعث سردرگمی می شود، لیکن ما بیش از 30 بخش اختصاصی را با اهداف مشخص، جهت آگاهی بهتر از تیپ INFJ برایتان آورده ایم. در واقع این راهنما به شما کمک می کند تا با سهولت و هدفمندی بیشتر به قسمت های مختلف تیپ INFJ دسترسی پیدا کنید.
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید