دوره: شخصیت شناسی MBTI در 16 جلسه

جلسه 8

دوره: شخصیت شناسی MBTI در 16 جلسه

جلسه 8
دوره آموزشی
راهنمای جامع تیپ شخصیتی ISFJ مدت مطالعه: 4 دقیقه
ای سنج 21 اردیبهشت 1400 مدت مطالعه: 4 دقیقه

راهنمای جامع تیپ شخصیتی ISFJ

به سری جلسات شخصیت شناسی خوش آمدید. این بخش مربوط به شناخت تیپ ISFJ می باشد. برای راحتی بهتر ابتدا توضیحات خلاصه ای را در مورد این تیپ شخصیتی ارائه کرده ایم. پس از آن می توانید با توجه به راهنمای پنج بخشی وارد قسمت های مختلف شناخت ISFJ شوید. هرکدام از این موارد گفته شده به صورت اختصاصی در مورد جنبه های خاصی از این تیپ صحبت خواهد کرد. 


هدف جلسه: آشنایی کامل با تیپ ISFJ

پیش نیاز: این جلسه نیاز به پیش نیاز ندارد و سعی شده مطالب تیپ و دسترسی به توضیحات آن فراهم گردد.

مخاطبین این جلسه: افراد ISFJ و کلیه کسانی که می خواهند در مورد MBTI مطالعه کنند.

شرایط سنی: نوجوانان و بزرگسالان

نوع جلسه: خودآموزی


  توجه- اگر به عنوان یک فرد ISFJ وارد این بخش شده و می خواهید اطلاعات خود را در مورد تیپ شخصیتی تان افزایش دهید، توصیه ما به شما این است که ابتدا تیپ شخصیت خود را با استفاده از تست ISTJ اعتبارسنجی کنید. توضیحات مورد گفته شده در بخش سوم همین صفحه آورده شده است.

 

تیپ شخصیت isfj

مرور کلی تیپ ISFJ

تیپ های شخصیتی ISFJ بسیار وظیفه شناس، سخت کوش، وفادار و فداکار به مردم، سازمان ها و گروه ها هستند. هنگامی که به آنها کاری واگذار می شود، نقش های خود را بسیار جدی می گیرند. ISFJ واقعیت ها را به خوبی دیده و با دقت باورنکردنی به جزئیات مسائل اهمیت می دهد. تیپ شخصیتی ISFJ خلاصه چهار کلمه زیر است.

I= به معنای درونگرا (Introverted)

S= به معنای حسی (Sensing)

F= به معنای احساسی (Feeling)

J= به معنای قضاوتی (Judging)

ممکن است ارزش ISFJ ها کمتر دیده شود چرا که آن ها همیشه در پشت صحنه اتفاقات هستند. فرد ISFJ به طور پایدار و بی سر و صدا کار خواهد کرد و اطمینان حاصل می کند که همه جزئیات در نظر گرفته شده است. دست کم گرفتن ISFJ یک اشتباه خواهد بود زیرا، اگرچه ممکن است آنها خیلی خود را توانمند نشان ندهند، اما دقت و توجه شان به جزئیات باعث می شود افراد کارآمدی باشند.

در اینجا هدف ما آشنایی و شناخت بیشتر این تیپ شخصیتی است. اگر می خواهید با تیپ شخصیت ISFJ آشنا شوید بهتر است با جزئیات قسمت های زیر را مطالعه کنید. ما سیستم جامعی را برای شما فراهم کرده ایم تا بتوانید به خوبی ISFJ ها را بشناسید.

در واقع این بخش راهنمای تیپ ISFJ است و برای سهولت و راحتی شما جهت آگاهی با این تیپ شخصیتی ساخته شده است.  برای آشنایی با هر بخش توصیه می کنیم وارد پیج آن شده و اطلاعات کاملی را از تیپ شخصیت  ISFJ به دست آورید.

راهنمای جامع تیپ isfj

 

بخش اول: آشنایی با ویژگی های 10 گانه تیپ شخصیت ISFJ

 

در این بخش ما برای شما 10 قسمت مجزا به منظور شناخت کامل تیپ های شخصیتی فراهم کرده ایم. در سامانه جامع ISFJ شما می توانید آگاهی کاملی از جنبه های مختلف این تیپ شخصیتی به دست آورید. این بخش شامل موارد زیر است:

 قسمت اول: معرفی کامل تیپ شخصیت ISFJ

قسمت دوم: نقاط قوت ISFJ

قسمت سوم:  نقاط ضعف ISFJ

قسمت چهارم:  استرس های ISFJ

قسمت پنجم: انگیزه های ISFJ

قسمت ششم: سبک کاری ISFJ

قسمت هفتم: زندگی شغلی ISFJ

قسمت هشتم: روابط حرفه ای ISFJ

قسمت نهم: روابط عاشقانه ISFJ

قسمت دهم: افراد مشهور ISFJ

در عکس نمایی از بخش اول معرفی تیپ ISFJ را مشاهده می کنید. جهت ورود به بخش 10 گانه تیپ شخصیت ISFJ به لینک زیر مراجعه کنید. پس از ورود چنانچه در سیستم هستید از منو کناری وارد هر بخش شوید. توجه داشته باشید که در حالت موبایل با استفاده از منوی بالایی می توانید به بخش های مختلف 10 گانه مراجعه کنید.

کلیات تیپ isfj

ویژگی های 10 گانه تیپ ISFJ

 

بخش دوم: رابطه تیپ شخصیت ISFJ با سایر تیپ های شخصیت

 

در این بخش می توانید از نحوه تعامل تیپ شخصیت ISFJ با سایر تیپ ها آگاهی یابید. در سامانه جامع ISFJ روابط هر تیپ به طور مجزا آورده شده است. به این بخش وارد شده و رابطه ISFJ را با هر تیپ دیگری که می خواهید، انتخاب نمایید. در زیر لینک ورود به صفحه دسته بندی روابط تیپ ISFJ با سایر تیپ های شخصیت را آورده ایم:

پس از اینکه وارد دسته بندی تیپ های ISFJ در لینک زیر شدید می توانید رابطه ISFJ را با هر کدام از 16 تیپ شخصیت دیگر را انتخاب کنید. جهت سهولت بیشتر از منوی بالایی این پیج نیز می توانید روابط کلیه تیپ ها را ببینید.

روابط تیپ isfj

رابطه تیپ ISFJ با سایر تیپ ها

 

همانطور که در تصویر ملاحظه می کنید تیپ ISFJ در ارتباط با ISFJ ها و سایر تیپ های دیگر در این بخش آمده است. با وارد شدن به هر قسمت می توانید اطلاعات زیر را کسب کنید:

نحوه ارتباط شخصیت ISFJ با سایر تیپ ها

حل تعارض شخصیت ISFJ با سایر تیپ ها

اعتماد بین شخصیت ISFJ با سایر تیپ ها

تعامل کاری شخصیت ISFJ با سایر تیپ ها

کنار آمدن با تغییرات در ISFJ و سایر تیپ ها

مدیریت استرس ISFJ و سایر تیپ ها

انرژی و انگیزه ISFJ و سایر تیپ ها

 

بخش سوم: تست درجه بندی ISFJ

 

تست درجه بندی ISFJ سیستمی برای سنجش صحت یا اعتبار تست MBTI می باشد. اگر شما در تست MBTI آزمون داده اید و نتیجه آزمون تان تیپ شخصیتی ISFJ بوده است، بنابراین می توانید با استفاده از مقیاس درجه بندی صحت آن را اصطلاحا فالو یا باز ارزیابی کنید. با توجه به اینکه تست MBTI در تشخیص برخی از افراد از جمله کسانی که آنتیپ یا مولتی تیپ هستند دچار مشکل می شود، آزمون فالو برای این طراحی شده است که خطای تست MBTI را بررسی کند.

توجه داشته باشید قبل از اینکه خود را یک ISFJ بدانید حتما سعی کنید این آزمون را انجام داده تا متوجه شوید که چند درصد توضیحات تیپ ISFJ با واقعیت شما همخوانی دارد.

تست اعتبارسنجی isfj

تست اعتبارسنجی ISFJ

 

بخش چهارم: خلاصه اینفوگرافی تیپ ISFJ

 

در بخش اینفوگرافی ها سعی کرده ایم پستی را فراهم کنیم تا بتوانید به صورت تصویری و در زمان کم اطلاعات مفیدی در مورد تیپ ISFJ به دست آورید. در این اینفوگرافی ها مهمترین مطالب شامل خلاصه ای از مشاغل، صفات، شیوع و شخصیت های مشهور این تیپ گزارش شده است. توجه کنید برای اطلاعات جامع تر در مورد شخصیت ISFJ باید وارد سامانه MBTI شوید.

چنانچه مایلید به طور خلاصه با تیپ شخصیت ISFJ آشنا شوید می توانید اینفوگرافی ISFJ را در لینک زیر مطالعه نمایید.   

اینفوگرافی isfj

اینفوگرافی تیپ شخصیت ISFJ

 

بخش پنجم: گفتگو با یک ISFJ واقعی

 

در این بخش ما ویدیویی را آماده کرده ایم که شما می توانید ویژگی های کلی یک ISFJ را از زبان خودش بشنوید. در واقع در ویدیوی "ISFJ ها را بیشتر بشناسیم..." شما می توانید با نکات مهم تیپ ISFJ آشنا شده و به صورت خلاصه نقاط قوت و ضعف او را بشنوید.

جهت مشاهده ویدیوی گفتگو با یک ISFJ به این بخش مراجعه کنید.

ویدیو isfj

آشنایی با یک فرد ISFJ  

 

سامانه جامع MBTI

در بخش سامانه جامع MBTI می توانید اطلاعات جامعی در مورد همه تیپ های شخصیتی از جمله تیپ ISFJ به دست آورید. کافی است در این بخش وارد شده و بر اساس راهنما و اطلاعاتی که در صفحه اول قرار داده ایم به قسمت های مورد نیاز خود مراجعه کنید.

رفتن به صفحه اصلی سامانه MBTIکلیک نمایید

 

 

توجه- چنانچه به اطلاعات و یا مطالب بیشتری در رابطه با تیپ شخصیت ISFJ نیاز دارید، لطفا کامنت گذاشته تا پس از بررسی کارگروه MBTI مجله ای سنج، آن را برایتان مهیا نماییم.

 

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید

سوالات متداول

 • راهنمای جامع ISFJ چیست؟

  • راهنمای جامع ISFJ بخشی از جلسات شخصیت شناسی MBTI می باشد که در آن مهمترین بخش ها و قسمت های تیپ ISFJ برای شناخت بهتر این تیپ آورده شده است. توجه داشته باشید که سیستم جامع MBTI در سایت ای سنج به طور گسترده تعریف شده و توسط کارگروه MBTI مدام در حال توسعه است.
 • در جلسه شناخت ISFJ چه چیزهایی یاد می گیرم؟

  • در این جلسه شما یاد می گیرید که افراد ISFJ در ویژگی های 10 گانه چگونه رفتار می کنند. همچنین روابط ISFJ در مقابل 16 تیپ MBTI را خواهید خواند. بعلاوه در این جلسه همچنین آزمونی برای سنجش درجه بندی ISFJ بودن گنجانده شده است. همچنین برای درک بیشتر، ویدیویی آماده کرده ایم که می توانید در آن به طور مختصر با یک فرد INTP واقعی آشنا شوید.
 • جلسه هشتم مناسب چه کسانی است؟

  • این جلسه در درجه اول مناسب افرادی است که می خواهند در مورد ISFJ ها اطلاعات جامعی را به دست آورند. همچنین افرادی که تیپ شخصیتی ISFJ هستند نیز می توانند از آن برای شناخت بهتر خود استفاده کنند.
 • برای استفاده بهتر از راهنمای ISFJ چه کنم؟

  • جهت استفاده بهتر سعی کنید توضیحات هر بخش را به دقت مطالعه نموده و به منظور شناخت و آگاهی کامل تیپ ISFJ، به طور مجزا وارد آن بخش شوید. با توجه به اینکه آوردن تمامی این مطالب کنار هم در یک صفحه باعث سردرگمی می شود، لیکن ما بیش از 30 بخش اختصاصی را با اهداف مشخص، جهت آگاهی بهتر از تیپ ISFJ برایتان آورده ایم. در واقع این راهنما به شما کمک می کند تا با سهولت و هدفمندی بیشتر به قسمت های مختلف تیپ ISFJ دسترسی پیدا کنید.
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید