دوره: شخصیت شناسی MBTI در 16 جلسه

جلسه 11

دوره: شخصیت شناسی MBTI در 16 جلسه

جلسه 11
دوره آموزشی
راهنمای جامع تیپ شخصیتی ENFP مدت مطالعه: 4 دقیقه
ای سنج 21 اردیبهشت 1400 مدت مطالعه: 4 دقیقه

راهنمای جامع تیپ شخصیتی ENFP

شما به بخش راهنمای جامع تیپ شخصیت ENFP وارد شده اید. در اینجا سعی کرده ایم تا دسترسی به قسمت های مختلف این تیپ را برایتان راحت تر نماییم. ابتدا توضیحات مختصری در مورد ENFP آورده شده است سپس می توانید از قسمت های پنجگانه به محتوای مورد نیازتان وارد شوید.


هدف جلسه: آشنایی کامل با تیپ ENFP

پیش نیاز: این جلسه نیاز به پیش نیاز ندارد و سعی شده مطالب تیپ و دسترسی به توضیحات آن فراهم گردد.

مخاطبین این جلسه: افراد ENFP و کلیه کسانی که می خواهند در مورد MBTI مطالعه کنند.

شرایط سنی: نوجوانان و بزرگسالان

نوع جلسه: خودآموزی


  توجه- در صورت اینکه به عنوان یک فرد با تیپ شخصیتی ENFP وارد این قسمت شده اید، خواهشمند است برای اینکه صحت ENFP بودن تان را بررسی کنید، حتما وارد بخش اعتبارسنجی تیپ ENFP شوید. لینک و توضیحات تست اعتبارسنجی در همین صفحه (بخش سوم) آورده شده است.

 

تیپ شخصیت enfp

مرور کلی تیپ ENFP

نوع شخصیت ENFP در قلب مردم جا دارد. آن ها با آینده نگری خود اغلب چیزهایی را می بینند که دیگران از دیدن آن ناتوانند. گاهی اوقات ENFP ممکن است در ثابت ماندن، اولویت بندی و تمرکز بر وظیفه پیش رو مشکل داشته باشد، به خصوص اگر پای چیز جالب تری در میان باشد. تیپ شخصیتی ENFP خلاصه چهار کلمه زیر است.

E= به معنای برونگرا (Extraverted)

N= به معنای شهودی (iNtuitive)

F= به معنای احساسی (Feeling)

P= به معنای ادراکی (Perceiving)

تیپ شخصیتی ENFP فردی سرحال، خلاق و پرانرژی است. آنها در ابداع روشهای جدید انجام کار بسیار عالی هستند و دیدگاه کاملاً منحصر به فرد و تازه برای انجام کارها دارند. ENFP مردم مدار، دلسوز و خودجوش بوده و در شروع کار بسیار عالی است. با این حال، شاید ENFP پیگیری کننده چندان خوبی نباشد، زیرا ممکن است قبل از اتمام "کار بزرگ قبلی" به "کار بزرگ بعدی" بروند.

در اینجا هدف ما آشنایی و شناخت بیشتر این تیپ شخصیتی است. اگر می خواهید با تیپ شخصیت ENFP آشنا شوید بهتر است با جزئیات قسمت های زیر را مطالعه کنید. ما سیستم جامعی را برای شما فراهم کرده ایم تا بتوانید به خوبی ENFP ها را بشناسید.

در واقع این بخش راهنمای تیپ ENFP است و برای سهولت و راحتی شما جهت آگاهی با این تیپ شخصیتی ساخته شده است.  برای آشنایی با هر بخش توصیه می کنیم وارد پیج آن شده و اطلاعات کاملی را از تیپ شخصیت  ENFP به دست آورید.

راهنمای جامع تیپ enfp

 

بخش اول: آشنایی با ویژگی های 10 گانه تیپ شخصیت ENFP

 

در این بخش ما برای شما 10 قسمت مجزا به منظور شناخت کامل تیپ های شخصیتی فراهم کرده ایم. در سامانه جامع ENFP شما می توانید آگاهی کاملی از جنبه های مختلف این تیپ شخصیتی به دست آورید. این بخش شامل موارد زیر است:

 قسمت اول: معرفی کامل تیپ شخصیت ENFP

قسمت دوم: نقاط قوت ENFP

قسمت سوم:  نقاط ضعف ENFP

قسمت چهارم:  استرس های ENFP

قسمت پنجم: انگیزه های ENFP

قسمت ششم: سبک کاری ENFP

قسمت هفتم: زندگی شغلی ENFP

قسمت هشتم: روابط حرفه ای ENFP

قسمت نهم: روابط عاشقانه ENFP

قسمت دهم: افراد مشهور ENFP

در عکس نمایی از بخش اول معرفی تیپ ENFP را مشاهده می کنید. جهت ورود به بخش 10 گانه تیپ شخصیت ENFP به لینک زیر مراجعه کنید. پس از ورود چنانچه در سیستم هستید از منو کناری وارد هر بخش شوید. توجه داشته باشید که در حالت موبایل با استفاده از منوی بالایی می توانید به بخش های مختلف 10 گانه مراجعه کنید.

کلیات تیپ enfp

ویژگی های 10 گانه تیپ ENFP

 

بخش دوم: رابطه تیپ شخصیت ENFP با سایر تیپ های شخصیت

 

در این بخش می توانید از نحوه تعامل تیپ شخصیت ENFP با سایر تیپ ها آگاهی یابید. در سامانه جامع ENFP روابط هر تیپ به طور مجزا آورده شده است. به این بخش وارد شده و رابطه ENFP را با هر تیپ دیگری که می خواهید، انتخاب نمایید. در زیر لینک ورود به صفحه دسته بندی روابط تیپ ENFP با سایر تیپ های شخصیت را آورده ایم:

پس از اینکه وارد دسته بندی تیپ های ENFP در لینک زیر شدید می توانید رابطه ENFP را با هر کدام از 16 تیپ شخصیت دیگر را انتخاب کنید. جهت سهولت بیشتر از منوی بالایی این پیج نیز می توانید روابط کلیه تیپ ها را ببینید.

روابط تیپ enfp

رابطه تیپ ENFP با سایر تیپ ها

 

همانطور که در تصویر ملاحظه می کنید تیپ ENFP در ارتباط با ENFP ها و سایر تیپ های دیگر در این بخش آمده است. با وارد شدن به هر قسمت می توانید اطلاعات زیر را کسب کنید:

نحوه ارتباط شخصیت ENFP با سایر تیپ ها

حل تعارض شخصیت ENFP با سایر تیپ ها

اعتماد بین شخصیت ENFP با سایر تیپ ها

تعامل کاری شخصیت ENFP با سایر تیپ ها

کنار آمدن با تغییرات در ENFP و سایر تیپ ها

مدیریت استرس ENFP و سایر تیپ ها

انرژی و انگیزه ENFP و سایر تیپ ها

 

بخش سوم: تست درجه بندی ENFP

 

تست درجه بندی ENFP سیستمی برای سنجش صحت یا اعتبار تست MBTI می باشد. اگر شما در تست MBTI آزمون داده اید و نتیجه آزمون تان تیپ شخصیتی ENFP بوده است، بنابراین می توانید با استفاده از مقیاس درجه بندی صحت آن را اصطلاحا فالو یا باز ارزیابی کنید. با توجه به اینکه تست MBTI در تشخیص برخی از افراد از جمله کسانی که آنتیپ یا مولتی تیپ هستند دچار مشکل می شود، آزمون فالو برای این طراحی شده است که خطای تست MBTI را بررسی کند.

توجه داشته باشید قبل از اینکه خود را یک ENFP بدانید حتما سعی کنید این آزمون را انجام داده تا متوجه شوید که چند درصد توضیحات تیپ ENFP با واقعیت شما همخوانی دارد.

تست اعتبارسنجی enfp

تست اعتبارسنجی ENFP

 

بخش چهارم: خلاصه اینفوگرافی تیپ ENFP

 

در بخش اینفوگرافی ها سعی کرده ایم پستی را فراهم کنیم تا بتوانید به صورت تصویری و در زمان کم اطلاعات مفیدی در مورد تیپ ENFP به دست آورید. در این اینفوگرافی ها مهمترین مطالب شامل خلاصه ای از مشاغل، صفات، شیوع و شخصیت های مشهور این تیپ گزارش شده است. توجه کنید برای اطلاعات جامع تر در مورد شخصیت ENFP باید وارد سامانه MBTI شوید.

چنانچه مایلید به طور خلاصه با تیپ شخصیت ENFP آشنا شوید می توانید اینفوگرافی ENFP را در لینک زیر مطالعه نمایید.   

اینفوگرافی enfp

اینفوگرافی تیپ شخصیت ENFP

 

بخش پنجم: گفتگو با یک ENFP واقعی

 

در این بخش ما ویدیویی را آماده کرده ایم که شما می توانید ویژگی های کلی یک ENFP را از زبان خودش بشنوید. در واقع در ویدیوی "ENFP ها را بیشتر بشناسیم..." شما می توانید با نکات مهم تیپ ENFP آشنا شده و به صورت خلاصه نقاط قوت و ضعف او را بشنوید.

جهت مشاهده ویدیوی گفتگو با یک ENFP به این بخش مراجعه کنید.

ویدیو enfp

آشنایی با یک فرد ENFP  

 

سامانه جامع MBTI

در بخش سامانه جامع MBTI می توانید اطلاعات جامعی در مورد همه تیپ های شخصیتی از جمله تیپ ENFP به دست آورید. کافی است در این بخش وارد شده و بر اساس راهنما و اطلاعاتی که در صفحه اول قرار داده ایم به قسمت های مورد نیاز خود مراجعه کنید.

رفتن به صفحه اصلی سامانه MBTIکلیک نمایید

 

 

توجه- چنانچه به اطلاعات و یا مطالب بیشتری در رابطه با تیپ شخصیت ENFP نیاز دارید، لطفا کامنت گذاشته تا پس از بررسی کارگروه MBTI مجله ای سنج، آن را برایتان مهیا نماییم.

 

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید

سوالات متداول

 • راهنمای جامع ENFP چیست؟

  • راهنمای جامع ENFP بخشی از جلسات شخصیت شناسی MBTI می باشد که در آن مهمترین بخش ها و قسمت های تیپ ENFP برای شناخت بهتر این تیپ آورده شده است. توجه داشته باشید که سیستم جامع MBTI در سایت ای سنج به طور گسترده تعریف شده و توسط کارگروه MBTI مدام در حال توسعه است.
 • در جلسه شناخت ENFP چه چیزهایی یاد می گیرم؟

  • در این جلسه شما یاد می گیرید که افراد ENFP در ویژگی های 10 گانه چگونه رفتار می کنند. همچنین روابط ENFP در مقابل 16 تیپ MBTI را خواهید خواند. بعلاوه در این جلسه همچنین آزمونی برای سنجش درجه بندی ENFP بودن گنجانده شده است. همچنین برای درک بیشتر، ویدیویی آماده کرده ایم که می توانید در آن به طور مختصر با یک فرد ENFP واقعی آشنا شوید.
 • جلسه یازدهم مناسب چه کسانی است؟

  • این جلسه در درجه اول مناسب افرادی است که می خواهند در مورد ENFP ها اطلاعات جامعی را به دست آورند. همچنین افرادی که تیپ شخصیتی ENFP هستند نیز می توانند از آن برای شناخت بهتر خود استفاده کنند.
 • برای استفاده بهتر از راهنمای ENFP چه کنم؟

  • جهت استفاده بهتر سعی کنید توضیحات هر بخش را به دقت مطالعه نموده و به منظور شناخت و آگاهی کامل تیپ ENFP، به طور مجزا وارد آن بخش شوید. با توجه به اینکه آوردن تمامی این مطالب کنار هم در یک صفحه باعث سردرگمی می شود، لیکن ما بیش از 30 بخش اختصاصی را با اهداف مشخص، جهت آگاهی بهتر از تیپ ENFP برایتان آورده ایم. در واقع این راهنما به شما کمک می کند تا با سهولت و هدفمندی بیشتر به قسمت های مختلف تیپ ENFP دسترسی پیدا کنید.
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید