دوره: شخصیت شناسی MBTI در 16 جلسه

جلسه 12

دوره: شخصیت شناسی MBTI در 16 جلسه

جلسه 12
دوره آموزشی
راهنمای جامع تیپ شخصیتی ENFJ مدت مطالعه: 4 دقیقه
ای سنج 21 اردیبهشت 1400 مدت مطالعه: 4 دقیقه

راهنمای جامع تیپ شخصیتی ENFJ

به راهنمای جامع ENFJ خوش آمدید. هدف ما در این پست به عنوان بخشی از جلسات شخصیت شناسی این است تا بستری را فراهم نماییم که به خوبی بتوانید جنبه های مختلف تیپ شخصیت ENFJ را بررسی کنیم. برای این منظور ابتدا توضیحات مختصری در مورد تیپ ENFJ آورده شده و سپس می توانید از قسمت های پنچگانه وارد توضیحات کامل مربوط به این تیپ شخصیتی شوید.


هدف جلسه: آشنایی کامل با تیپ ENFJ

پیش نیاز: این جلسه نیاز به پیش نیاز ندارد و سعی شده مطالب تیپ و دسترسی به توضیحات آن فراهم گردد.

مخاطبین این جلسه: افراد ENFJ و کلیه کسانی که می خواهند در مورد MBTI مطالعه کنند.

شرایط سنی: نوجوانان و بزرگسالان

نوع جلسه: خودآموزی


  توجه- توصیه می کنیم چنانچه به عنوان یکی تیپ شخصیت ENFJ وارد این بخش شده اید، به منظور بررسی درستی تیپ تان وارد اعتبارسنجی ENFJ شوید. این تست در بخش سوم همین صفحه توضیح داده شده و لینک دسترسی آن برای انجام آنلاین آورده شده است.

 

تیپ شخصیت enfj

مرور کلی تیپ ENFJ

ENFJ ها بین 16 شخصیت، افرادی کاریزماتیک و کارآفرین هستند. ENFJ ها معمولاً به رویاهای خود اعتقاد دارند و خود را به عنوان یار و یاور می بینند. آنها تصاویر کلان را می بینند. تمرکز ENFJ شان گسترده است. برخی می توانند تعداد شگفت انگیز مسئولیت ها یا پروژه ها را به طور همزمان بازی کنند. تیپ شخصیتی ENFJ خلاصه چهار کلمه زیر است.

I= به معنای درونگرا

N= به معنای شهودی

F= به معنای احساسی

P= به معنای ادراکی

تیپ شخصیتی ENFJ شخصیتی عمل گرا و مردم محور است که به دنبال و ایجاد ارتباط بین افراد است. آنها شبکه های اجتماعی بسیار خوبی دارند و در میان همکاران و دوستان خود بسیار محبوب هستند. ENFJ  ها می توانند در هر زمان انبوهی از فعالیتها و وظایف را انجام دهند. ENFJ از انرژی و اشتیاق قابل توجه برخوردار است و با این ویژگی می تواند در یک گروه از افراد روحیه را افزایش دهد.

در اینجا هدف ما آشنایی و شناخت بیشتر این تیپ شخصیتی است. اگر می خواهید با تیپ شخصیت ENFJ آشنا شوید بهتر است با جزئیات قسمت های زیر را مطالعه کنید. ما سیستم جامعی را برای شما فراهم کرده ایم تا بتوانید به خوبی ENFJ ها را بشناسید.

در واقع این بخش راهنمای تیپ ENFJ است و برای سهولت و راحتی شما جهت آگاهی با این تیپ شخصیتی ساخته شده است.  برای آشنایی با هر بخش توصیه می کنیم وارد پیج آن شده و اطلاعات کاملی را از تیپ شخصیت  ENFJ به دست آورید.

راهنمای جامع تیپ enfj

 

بخش اول: آشنایی با ویژگی های 10 گانه تیپ شخصیت ENFJ

 

در این بخش ما برای شما 10 قسمت مجزا به منظور شناخت کامل تیپ های شخصیتی فراهم کرده ایم. در سامانه جامع ENFJ شما می توانید آگاهی کاملی از جنبه های مختلف این تیپ شخصیتی به دست آورید. این بخش شامل موارد زیر است:

 قسمت اول: معرفی کامل تیپ شخصیت ENFJ

قسمت دوم: نقاط قوت ENFJ

قسمت سوم:  نقاط ضعف ENFJ

قسمت چهارم:  استرس های ENFJ

قسمت پنجم: انگیزه های ENFJ

قسمت ششم: سبک کاری ENFJ

قسمت هفتم: زندگی شغلی ENFJ

قسمت هشتم: روابط حرفه ای ENFJ

قسمت نهم: روابط عاشقانه ENFJ

قسمت دهم: افراد مشهور ENFJ

در عکس نمایی از بخش اول معرفی تیپ ENFJ را مشاهده می کنید. جهت ورود به بخش 10 گانه تیپ شخصیت ENFJ به لینک زیر مراجعه کنید. پس از ورود چنانچه در سیستم هستید از منو کناری وارد هر بخش شوید. توجه داشته باشید که در حالت موبایل با استفاده از منوی بالایی می توانید به بخش های مختلف 10 گانه مراجعه کنید.

کلیات تیپ enfj

ویژگی های 10 گانه تیپ ENFJ

 

بخش دوم: رابطه تیپ شخصیت ENFJ با سایر تیپ های شخصیت

 

در این بخش می توانید از نحوه تعامل تیپ شخصیت ENFJ با سایر تیپ ها آگاهی یابید. در سامانه جامع ENFJ روابط هر تیپ به طور مجزا آورده شده است. به این بخش وارد شده و رابطه ENFJ را با هر تیپ دیگری که می خواهید، انتخاب نمایید. در زیر لینک ورود به صفحه دسته بندی روابط تیپ ENFJ با سایر تیپ های شخصیت را آورده ایم:

پس از اینکه وارد دسته بندی تیپ های ENFJ در لینک زیر شدید می توانید رابطه ENFJ را با هر کدام از 16 تیپ شخصیت دیگر را انتخاب کنید. جهت سهولت بیشتر از منوی بالایی این پیج نیز می توانید روابط کلیه تیپ ها را ببینید.

روابط تیپ enfj

رابطه تیپ ENFJ با سایر تیپ ها

 

همانطور که در تصویر ملاحظه می کنید تیپ ENFJ در ارتباط با ENFJ ها و سایر تیپ های دیگر در این بخش آمده است. با وارد شدن به هر قسمت می توانید اطلاعات زیر را کسب کنید:

نحوه ارتباط شخصیت ENFJ با سایر تیپ ها

حل تعارض شخصیت ENFJ با سایر تیپ ها

اعتماد بین شخصیت ENFJ با سایر تیپ ها

تعامل کاری شخصیت ENFJ با سایر تیپ ها

کنار آمدن با تغییرات در ENFJ و سایر تیپ ها

مدیریت استرس ENFJ و سایر تیپ ها

انرژی و انگیزه ENFJ و سایر تیپ ها

 

بخش سوم: تست درجه بندی ENFJ

 

تست درجه بندی ENFJ سیستمی برای سنجش صحت یا اعتبار تست MBTI می باشد. اگر شما در تست MBTI آزمون داده اید و نتیجه آزمون تان تیپ شخصیتی ENFJ بوده است، بنابراین می توانید با استفاده از مقیاس درجه بندی صحت آن را اصطلاحا فالو یا باز ارزیابی کنید. با توجه به اینکه تست MBTI در تشخیص برخی از افراد از جمله کسانی که آنتیپ یا مولتی تیپ هستند دچار مشکل می شود، آزمون فالو برای این طراحی شده است که خطای تست MBTI را بررسی کند.

توجه داشته باشید قبل از اینکه خود را یک ENFJ بدانید حتما سعی کنید این آزمون را انجام داده تا متوجه شوید که چند درصد توضیحات تیپ ENFJ با واقعیت شما همخوانی دارد.

تست اعتبارسنجی enfj

تست اعتبارسنجی ENFJ

 

بخش چهارم: خلاصه اینفوگرافی تیپ ENFJ

 

در بخش اینفوگرافی ها سعی کرده ایم پستی را فراهم کنیم تا بتوانید به صورت تصویری و در زمان کم اطلاعات مفیدی در مورد تیپ ENFJ به دست آورید. در این اینفوگرافی ها مهمترین مطالب شامل خلاصه ای از مشاغل، صفات، شیوع و شخصیت های مشهور این تیپ گزارش شده است. توجه کنید برای اطلاعات جامع تر در مورد شخصیت ENFJ باید وارد سامانه MBTI شوید.

چنانچه مایلید به طور خلاصه با تیپ شخصیت ENFJ آشنا شوید می توانید اینفوگرافی ENFJ را در لینک زیر مطالعه نمایید.   

اینفوگرافی enfj

اینفوگرافی تیپ شخصیت ENFJ

 

بخش پنجم: گفتگو با یک ENFJ واقعی

 

در این بخش ما ویدیویی را آماده کرده ایم که شما می توانید ویژگی های کلی یک ENFJ را از زبان خودش بشنوید. در واقع در ویدیوی "ENFJ ها را بیشتر بشناسیم..." شما می توانید با نکات مهم تیپ ENFJ آشنا شده و به صورت خلاصه نقاط قوت و ضعف او را بشنوید.

جهت مشاهده ویدیوی گفتگو با یک ENFJ به این بخش مراجعه کنید.

ویدیو enfj

آشنایی با یک فرد ENFJ  

 

سامانه جامع MBTI

در بخش سامانه جامع MBTI می توانید اطلاعات جامعی در مورد همه تیپ های شخصیتی از جمله تیپ ENFJ به دست آورید. کافی است در این بخش وارد شده و بر اساس راهنما و اطلاعاتی که در صفحه اول قرار داده ایم به قسمت های مورد نیاز خود مراجعه کنید.

رفتن به صفحه اصلی سامانه MBTIکلیک نمایید

 

 

توجه- چنانچه به اطلاعات و یا مطالب بیشتری در رابطه با تیپ شخصیت ENFJ نیاز دارید، لطفا کامنت گذاشته تا پس از بررسی کارگروه MBTI مجله ای سنج، آن را برایتان مهیا نماییم.

 

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید

سوالات متداول

 • راهنمای جامع INTP چیست؟

  • راهنمای جامع ENFJ بخشی از جلسات شخصیت شناسی MBTI می باشد که در آن مهمترین بخش ها و قسمت های تیپ ENFJ برای شناخت بهتر این تیپ آورده شده است. توجه داشته باشید که سیستم جامع MBTI در سایت ای سنج به طور گسترده تعریف شده و توسط کارگروه MBTI مدام در حال توسعه است.
 • در جلسه شناخت INTP چه چیزهایی یاد می گیرم؟

  • در این جلسه شما یاد می گیرید که افراد ENFJ در ویژگی های 10 گانه چگونه رفتار می کنند. همچنین روابط ENFJ در مقابل 16 تیپ MBTI را خواهید خواند. بعلاوه در این جلسه همچنین آزمونی برای سنجش درجه بندی ENFJ بودن گنجانده شده است. همچنین برای درک بیشتر، ویدیویی آماده کرده ایم که می توانید در آن به طور مختصر با یک فرد ENFJ واقعی آشنا شوید.
 • جلسه دوازدهم مناسب چه کسانی است؟

  • این جلسه در درجه اول مناسب افرادی است که می خواهند در مورد ENFJ ها اطلاعات جامعی را به دست آورند. همچنین افرادی که تیپ شخصیتی ENFJ هستند نیز می توانند از آن برای شناخت بهتر خود استفاده کنند.
 • برای استفاده بهتر از راهنمای INTP چه کنم؟

  • جهت استفاده بهتر سعی کنید توضیحات هر بخش را به دقت مطالعه نموده و به منظور شناخت و آگاهی کامل تیپ ENFJ، به طور مجزا وارد آن بخش شوید. با توجه به اینکه آوردن تمامی این مطالب کنار هم در یک صفحه باعث سردرگمی می شود، لیکن ما بیش از 30 بخش اختصاصی را با اهداف مشخص، جهت آگاهی بهتر از تیپ ENFJ برایتان آورده ایم. در واقع این راهنما به شما کمک می کند تا با سهولت و هدفمندی بیشتر به قسمت های مختلف تیپ ENFJ دسترسی پیدا کنید.
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید