تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

مدت مطالعه: 2 دقیقه
ای سنج 15 مهر 1400 مدت مطالعه: 2 دقیقه

چقدر خودت را می شناسی؟

شناخت خود یکی از مهم ترین فاکتورها برای موفقیت یک فرد می باشد بنابراین تا زمانی که خودتان را مبهم ببینید و تعریف مشخص و معینی از خود نداشته باشید، در رسیدن به موفقیت های زندگی با مشکلات زیادی رو به رو می شوید.

البته شناخت خود کار آسانی نیست، و نیازمند تمرین و استفاده از روش های مختلف است. اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که هنوز شناخت لازم را نسبت به خود پیدا نکرده اید بهتر است خیلی زود اقدام کنید.

برای مشاهده و انجام 20 تست خودشناسی رایگان به لینک زیر مراجعه کنید:

20 تست خودشناسی رایگان

 

یادتان باشد وقتی شناختی نسبت به خودتان نداشته باشید طبیعتاً نیازها و علایق خودتان را هم نمی توانید شناسایی کنید. بنابراین مسیری را در زندگی انتخاب می کنید که برای شما مناسب نیست.

ابزاری که می خواهیم آن را برای شناخت بیشتر خودتان  معرفی کنیم، تست شخصیت 16 عاملی کتل است.

معرفی مهمترین مواردی که در این ابزار مورد سنجش قرار می گیرد:

  •  مردم آمیزی - مردم گرایی
  •  پایداری هیجانی - ناپایداری هیجانی
  •  خیال پرداز - اهل عمل
  •  صراحت - محافظه کار
  •  و ...

برای شناخت بیشتر خود، لطفاً  کلیپ بالا را مشاهده کنید و همچنین اگر دوست دارید بیشتر با "خودشناسی" و اهمیت شناخت آن آشنا بشید، میتونید به این صفحه مراجعه کنید.

متن ویدئو:

چقدر خودت را می شناسی؟ می دانستی برای اینکه آدم تاثیر گذاری باشی باید انتخاب های درستی در زندگیت داشته باشی و لازمه اش این است که، خودت رو خوب بشناسی!
در چند دقیقه آینده همراه ما باشید؛ اطلاعات جالبی در مورد شخصیت به شما می دهیم.

شخصیت سالم مثل جاده ای می ماند که فرد را هوشمندانه به سمت خوشبختی هدایت می کند؛ اما شناخت شخصیت کار راحتی نیست! افراد زیادی هستند که پیش از شناخت شخصیت، نیم قرن زندگی کرده اند اما هنوز خودشان و نیازهایشان را نمی شناسند و همین مسئله نیز باعث می شود دائم دچار شکست و سرخوردگی شوند و آن جور که باید از زندگی لذت نبرند.

امروز یک ابزار خوب برای خودشناسی به شما معرفی می کنم؛ تستی که توسط ریون کتل روان شناس انگلیسی ساخته شد. کتل یک سری صفات را جمع آوری کرد و بر اساس نظریات قبلی آن ها را در 180 خوشه دسته بندی کرد.

در نهایت با روش تحلیل عاملی به 16 صفت اصلی برای شناخت شخصیت رسید که از تعامل آن ها با هم می شود شخصیت خود و دیگران را شناخت. از این تست امروزه در مشاوره های ازدواج و استخدامی استفاده می شود و نتایج جالبی دارد.
اما این تست چه چیزهایی را می سنجد؟

چقدر تمایل داری با دیگران روابط صمیمی ایجاد کنی؟ در چالش های زندگیت چقدر ثبات داری؟ بیشتر خیال پردازی می کنی یا به دنبال واقعیتی؟ تو روابطت صریحی یا زیاد مراعات دیگران را می کنی؟ بیشتر تو به ساز دیگران می رقصی یا دیگران به ساز تو؟ ناامید و منفی نگری یا امیدوار و سرزنده؟ بیشتر کارایی که دوست داری انجام میدی یا مصلحت دیگران هم برات مهمه؟ ریسک پذیر و نترسی یا ترسو و محافظه کار؟

احساسی تصمیم می گیری یا منطقی و عقلانی؟ بدبینی یا خوش بین؟ بیشتر اوقات تو دلت رخت می شورند یا اغلب آرامش داری؟ تو کارایی که نیاز به اراده دارند چه طور آدمی هستی؟ کارات رو خودت انجام می دهی یا دائم به کمک دیگران نیاز داری؟ رستورانای جدید را امتحان می کنی یا ترجیح میدی بری جایی که قبلا رفتی؟
دائم به خودت و کارات حس بدی داری یا با خودت اوکی هستی و اگر اشتباه کنی خیلی زود خودت را می بخشی؟ بیشتر از خواندن مفاهیم لذت می بری یا کارهای عملی؟
با انجام این تست تمام این موارد به اضافه 8 عامل مرتبه دوم در شما ارزیابی می شود و نهایتا، از تفسیر نتایج تحلیلی تخصصی و کامل براتون ساخته می شود که به کمک آن می توانید خوب خودتان را بشناسید.

شاید اصلا بگویید خودشناسی چه به درد ما می خورد؟

این را بدانید فردی که خودش و شخصیتش را خوب می شناسد، رو به رشد است یعنی اگر به مسیر زندگی اش نگاه کنید متوجه می شوید که روز به روز کامل تر و پخته تر شده است و حتی اگر اشتباهی کرده است که همه ی ما اشتباه می کنیم و اگر شکستی خورده که فکر نمی کنم کسی از این قانون مستثنی باشد، از این اشتباهات درس گرفته و فصل های بعدی زندگی اش را قشنگ تر نوشته است.

همراه عزیز ای سنج؛ خودت را خوب بشناس! برای شناخت باقی چیزها گوگل هست!

 براساس تست شخصیت 16 عاملی کتل، می توانید خودتان را بهتر بشناسید. در نهایت لطفاً دیدگاه و نظرات ارزشمندتان را با ما به اشتراک بگذارید.

اثر پیگمالیون چیست؟
چقدر خودت را می شناسی؟
خودشیفته ها را بهتر بشناسید
دوران پساکرونا و آسیب هایی که باهامون می مونن
ماری جوانا و عوارضش رو بیشتر بشناسید
چه زمانی برای ازدواج آماده ایم؟
دیسیپلین فردی چطور اتفاق میفته؟
12 نشانه خطر در روابط عاشقانه
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید
02 خرداد 1401 00:33

ممنون🙏🏻مفید و جالب بود. استفاده کردیم🌺