تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

دوره: شخصیت شناسی MBTI در 16 جلسه

جلسه 16

دوره: شخصیت شناسی MBTI در 16 جلسه

جلسه 16
دوره آموزشی
راهنمای جامع تیپ شخصیتی ESFJ مدت مطالعه: 4 دقیقه
ای سنج 21 اردیبهشت 1400 مدت مطالعه: 4 دقیقه

راهنمای جامع تیپ شخصیتی ESFJ

آخرین بخش از سری جلسات شخصیت شناسی MBTI به تیپ شخصیت ESFJ اختصاص یافته است. در اینجا می توانید مهمترین جنبه های مرتبط با این تیپ شخصیت را مطالعه و آگاهی خود را در مورد ESFJ ها افزایش دهید. مانند جلسات گذشته در ابتدا به توضیح مختصر این تیپ پرداخته و نهایتا در پنج بخش ویژه این تیپ شخصیتی را به طور کامل تشریح خواهیم کرد.


هدف جلسه: آشنایی کامل با تیپ ESFJ

پیش نیاز: این جلسه نیاز به پیش نیاز ندارد و سعی شده مطالب تیپ و دسترسی به توضیحات آن فراهم گردد.

مخاطبین این جلسه: افراد ESFJ و کلیه کسانی که می خواهند در مورد MBTI مطالعه کنند.

شرایط سنی: نوجوانان و بزرگسالان

نوع جلسه: خودآموزی


  توجه- کسانی که به عنوانی تیپ شخصیت ESFJ وارد این بخش شده اند لازم است تا قبل از مطالعه تیپ خود ابتدا صحت ESFJ بودنشان را بررسی نمایند. برای اینکار می توانند به تست اعتبارسنجی ESFJ در بخش سوم همین پیچ مراجعه نمایند.

 

تیپ شخصیت esfj

مرور کلی تیپ ESFJ

ESFJ ها عملگرا بوده و این ویژگی به آنها کمک می کند راه حل های خوبی برای مسائل مردم پیدا کنند. آنها در انجام کمک به دیگران سخت تلاش خواهند کرد زیرا به طور طبیعی به نیازهای اطرافیان خود معطوف هستند. ESFJ ها از بودن در گروه ها و احساس ارزشمندی لذت می برند. تیپ شخصیتی ESFJ خلاصه چهار کلمه زیر است.

E= به معنای برونگرا (Extraverted)

N= به معنای شهودی (iNtuitive)

F= به معنای احساسی (Feeling)

J= به معنای قضاوتی (Judging)

شخصیت های ESFJ انگیزه، انرژی و ماهیت عملی خود را برای کمک به مردم هدایت می کنند. آنها كمك كننده ، دلسوز و شخصیتی وظیفه شناس هستند. این افراد برای پیوندهای خانوادگی، دوستی ها ارزش قائلند و در رفتارشان کمی احساساتی هستند. آن ها نسبت به انتقاد حساس هستند و ترجیح می دهند از نظر دیگران فردی ارزشمند تلقی شوند.

در اینجا هدف ما آشنایی و شناخت بیشتر این تیپ شخصیتی است. اگر می خواهید با تیپ شخصیت ESFJ آشنا شوید بهتر است با جزئیات قسمت های زیر را مطالعه کنید. ما سیستم جامعی را برای شما فراهم کرده ایم تا بتوانید به خوبی ESFJ ها را بشناسید.

در واقع این بخش راهنمای تیپ ESFJ است و برای سهولت و راحتی شما جهت آگاهی با این تیپ شخصیتی ساخته شده است.  برای آشنایی با هر بخش توصیه می کنیم وارد پیج آن شده و اطلاعات کاملی را از تیپ شخصیت  ESFJ به دست آورید.

راهنمای جامع تیپ esfj

 

بخش اول: آشنایی با ویژگی های 10 گانه تیپ شخصیت ESFJ

 

در این بخش ما برای شما 10 قسمت مجزا به منظور شناخت کامل تیپ های شخصیتی فراهم کرده ایم. در سامانه جامع ESFJ شما می توانید آگاهی کاملی از جنبه های مختلف این تیپ شخصیتی به دست آورید. این بخش شامل موارد زیر است:

 قسمت اول: معرفی کامل تیپ شخصیت ESFJ

قسمت دوم: نقاط قوت ESFJ

قسمت سوم:  نقاط ضعف ESFJ

قسمت چهارم:  استرس های ESFJ

قسمت پنجم: انگیزه های ESFJ

قسمت ششم: سبک کاری ESFJ

قسمت هفتم: زندگی شغلی ESFJ

قسمت هشتم: روابط حرفه ای ESFJ

قسمت نهم: روابط عاشقانه ESFJ

قسمت دهم: افراد مشهور ESFJ

در عکس نمایی از بخش اول معرفی تیپ ESFJ را مشاهده می کنید. جهت ورود به بخش 10 گانه تیپ شخصیت ESFJ به لینک زیر مراجعه کنید. پس از ورود چنانچه در سیستم هستید از منو کناری وارد هر بخش شوید. توجه داشته باشید که در حالت موبایل با استفاده از منوی بالایی می توانید به بخش های مختلف 10 گانه مراجعه کنید.

کلیات تیپ esfj

ویژگی های 10 گانه تیپ ESFJ

 

بخش دوم: رابطه تیپ شخصیت ESFJ با سایر تیپ های شخصیت

 

در این بخش می توانید از نحوه تعامل تیپ شخصیت ESFJ با سایر تیپ ها آگاهی یابید. در سامانه جامع ESFJ روابط هر تیپ به طور مجزا آورده شده است. به این بخش وارد شده و رابطه ESFJ را با هر تیپ دیگری که می خواهید، انتخاب نمایید. در زیر لینک ورود به صفحه دسته بندی روابط تیپ ESFJ با سایر تیپ های شخصیت را آورده ایم:

پس از اینکه وارد دسته بندی تیپ های ESFJ در لینک زیر شدید می توانید رابطه ESFJ را با هر کدام از 16 تیپ شخصیت دیگر را انتخاب کنید. جهت سهولت بیشتر از منوی بالایی این پیج نیز می توانید روابط کلیه تیپ ها را ببینید.

روابط تیپ esfj

رابطه تیپ ESFJ با سایر تیپ ها

 

همانطور که در تصویر ملاحظه می کنید تیپ ESFJ در ارتباط با ESFJ ها و سایر تیپ های دیگر در این بخش آمده است. با وارد شدن به هر قسمت می توانید اطلاعات زیر را کسب کنید:

نحوه ارتباط شخصیت ESFJ با سایر تیپ ها

حل تعارض شخصیت ESFJ با سایر تیپ ها

اعتماد بین شخصیت ESFJ با سایر تیپ ها

تعامل کاری شخصیت ESFJ با سایر تیپ ها

کنار آمدن با تغییرات در ESFJ و سایر تیپ ها

مدیریت استرس ESFJ و سایر تیپ ها

انرژی و انگیزه ESFJ و سایر تیپ ها

 

بخش سوم: تست درجه بندی ESFJ

 

تست درجه بندی ESFJ سیستمی برای سنجش صحت یا اعتبار تست MBTI می باشد. اگر شما در تست MBTI آزمون داده اید و نتیجه آزمون تان تیپ شخصیتی ESFJ بوده است، بنابراین می توانید با استفاده از مقیاس درجه بندی صحت آن را اصطلاحا فالو یا باز ارزیابی کنید. با توجه به اینکه تست MBTI در تشخیص برخی از افراد از جمله کسانی که آنتیپ یا مولتی تیپ هستند دچار مشکل می شود، آزمون فالو برای این طراحی شده است که خطای تست MBTI را بررسی کند.

توجه داشته باشید قبل از اینکه خود را یک ESFJ بدانید حتما سعی کنید این آزمون را انجام داده تا متوجه شوید که چند درصد توضیحات تیپ ESFJ با واقعیت شما همخوانی دارد.

تست اعتبارسنجی esfj

تست اعتبارسنجی ESFJ

 

بخش چهارم: خلاصه اینفوگرافی تیپ ESFJ

 

در بخش اینفوگرافی ها سعی کرده ایم پستی را فراهم کنیم تا بتوانید به صورت تصویری و در زمان کم اطلاعات مفیدی در مورد تیپ ESFJ به دست آورید. در این اینفوگرافی ها مهمترین مطالب شامل خلاصه ای از مشاغل، صفات، شیوع و شخصیت های مشهور این تیپ گزارش شده است. توجه کنید برای اطلاعات جامع تر در مورد شخصیت ESFJ باید وارد سامانه MBTI شوید.

چنانچه مایلید به طور خلاصه با تیپ شخصیت ESFJ آشنا شوید می توانید اینفوگرافی ESFJ را در لینک زیر مطالعه نمایید.   

اینفوگرافی esfj

اینفوگرافی تیپ شخصیت ESFJ

 

بخش پنجم: گفتگو با یک ESFJ واقعی

 

در این بخش ما ویدیویی را آماده کرده ایم که شما می توانید ویژگی های کلی یک ESFJ را از زبان خودش بشنوید. در واقع در ویدیوی "ESFJ ها را بیشتر بشناسیم..." شما می توانید با نکات مهم تیپ ESFJ آشنا شده و به صورت خلاصه نقاط قوت و ضعف او را بشنوید.

جهت مشاهده ویدیوی گفتگو با یک ESFJ به این بخش مراجعه کنید.

ویدیو esfj

آشنایی با یک فرد ESFJ  

 

سامانه جامع MBTI

در بخش سامانه جامع MBTI می توانید اطلاعات جامعی در مورد همه تیپ های شخصیتی از جمله تیپ ESFJ به دست آورید. کافی است در این بخش وارد شده و بر اساس راهنما و اطلاعاتی که در صفحه اول قرار داده ایم به قسمت های مورد نیاز خود مراجعه کنید.

رفتن به صفحه اصلی سامانه MBTIکلیک نمایید

 

 

توجه- چنانچه به اطلاعات و یا مطالب بیشتری در رابطه با تیپ شخصیت ESFJ نیاز دارید، لطفا کامنت گذاشته تا پس از بررسی کارگروه MBTI مجله ای سنج، آن را برایتان مهیا نماییم.

 

ارتباط بین تیپ شخصیتی و سطوح جاه طلبی
معرفی تیپ MBTI هر شخصیت در سریال بازی مرکب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و نحوه واکنش به تعریف و تمجید
ارتباط بین تیپ شخصیتی و حساس بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و محترم بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و لمس فیزیکی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و خودکنترلی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جنبه احمقانه فرد
ارتباط بین تیپ شخصیتی و روابط معیوب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جدی بودن
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید

سوالات متداول

 • راهنمای جامع ESFJ چیست؟

  • راهنمای جامع ESFJ بخشی از جلسات شخصیت شناسی MBTI می باشد که در آن مهمترین بخش ها و قسمت های تیپ ESFJ برای شناخت بهتر این تیپ آورده شده است. توجه داشته باشید که سیستم جامع MBTI در سایت ای سنج به طور گسترده تعریف شده و توسط کارگروه MBTI مدام در حال توسعه است.
 • در جلسه شناخت ESFJ چه چیزهایی یاد می گیرم؟

  • در این جلسه شما یاد می گیرید که افراد ESFJ در ویژگی های 10 گانه چگونه رفتار می کنند. همچنین روابط ESFJ در مقابل 16 تیپ MBTI را خواهید خواند. بعلاوه در این جلسه همچنین آزمونی برای سنجش درجه بندی ESFJ بودن گنجانده شده است. همچنین برای درک بیشتر، ویدیویی آماده کرده ایم که می توانید در آن به طور مختصر با یک فرد ESFJ واقعی آشنا شوید.
 • جلسه شانزدهم مناسب چه کسانی است؟

  • این جلسه در درجه اول مناسب افرادی است که می خواهند در مورد ESFJ ها اطلاعات جامعی را به دست آورند. همچنین افرادی که تیپ شخصیتی ESFJ هستند نیز می توانند از آن برای شناخت بهتر خود استفاده کنند.
 • برای استفاده بهتر از راهنمای ESFJ چه کنم؟

  • جهت استفاده بهتر سعی کنید توضیحات هر بخش را به دقت مطالعه نموده و به منظور شناخت و آگاهی کامل تیپ ESFJ، به طور مجزا وارد آن بخش شوید. با توجه به اینکه آوردن تمامی این مطالب کنار هم در یک صفحه باعث سردرگمی می شود، لیکن ما بیش از 30 بخش اختصاصی را با اهداف مشخص، جهت آگاهی بهتر از تیپ ESFJ برایتان آورده ایم. در واقع این راهنما به شما کمک می کند تا با سهولت و هدفمندی بیشتر به قسمت های مختلف تیپ ESFJ دسترسی پیدا کنید.
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید