دوره: شخصیت شناسی MBTI در 16 جلسه

جلسه 15

دوره: شخصیت شناسی MBTI در 16 جلسه

جلسه 15
دوره آموزشی
راهنمای جامع تیپ شخصیتی ESFP مدت مطالعه: 4 دقیقه
ای سنج 21 اردیبهشت 1400 مدت مطالعه: 4 دقیقه

راهنمای جامع تیپ شخصیتی ESFP

این پست اختصاصی بخشی از جلسات شخصیت شناسی MBTI می باشد که برای شناخت و آگاهی کامل از تیپ شخصیت ESFP طراحی و تدوین شده است. همانطور که فهرست مطالب نیز مشخص شده است این بخش شامل 5 حوزه اصلی برای تیپ ESFP می باشد که با ورود به هر قسمت می توانید اطلاعات کامی را در رابطه با تیپ شخصیت ESFP به دست بیاورید.


هدف جلسه: آشنایی کامل با تیپ ESFP

پیش نیاز: این جلسه نیاز به پیش نیاز ندارد و سعی شده مطالب تیپ و دسترسی به توضیحات آن فراهم گردد.

مخاطبین این جلسه: افراد ESFP و کلیه کسانی که می خواهند در مورد MBTI مطالعه کنند.

شرایط سنی: نوجوانان و بزرگسالان

نوع جلسه: خودآموزی


  توجه- افرادی که به عنوان تیپ ESFP وارد این بخش شده اند قبل از مطالعه مطالب بهتر است تیپ شخصیت خود را با استفاده از تست اعتبارسنجی ESFP بررسی نمایند. توضیحات  و لینک این آزمون در بخش سوم همین صفحه آورده شده است.

 

تیپ شخصیت esfp

مرور کلی تیپ ESFP

تیپ شخصیتی ESFP به افراد علاقه مند است و تجارب خود را به طور کلی در روابط متمرکز می کند. آنها علاقه واقعی به دیگران دارند و برای ایجاد هماهنگی، همدلی و حمایت از زندگی مردم ممکن است برخی از هنجارها و قوانین را دوست نداشته بایند. تیپ شخصیتی ESFP خلاصه چهار کلمه زیر است.

E= به معنای برونگرا (Extraverted)

S= به معنای حسی (Sensing)

F= به معنای احساسی (Feeling)

P= به معنای ادراکی (Perceiving)

اگر بحرانی پیش بیاید، ESFP در آنجا حضور خواهد داشت، مسئولیت را به عهده می گیرد، پشتیبانی می کند و از کمک خود لذت می برد. انرژی و اشتیاق آنها زمانی است که افراد دیگر آنها را دوست داشته باشند. از طریق تأمین نیازهای دیگران، نیازهای آنها نیز برآورده می شود. اولویت بندی کارها برای ESFP ها سخت است چرا که بیشتر در لحظه زندگی می کنند. طبیعت بی دغدغه آنها باعث می شود که راه خود را در زندگی جذاب کنند.

در اینجا هدف ما آشنایی و شناخت بیشتر این تیپ شخصیتی است. اگر می خواهید با تیپ شخصیت ESFP آشنا شوید بهتر است با جزئیات قسمت های زیر را مطالعه کنید. ما سیستم جامعی را برای شما فراهم کرده ایم تا بتوانید به خوبی ESFP ها را بشناسید.

در واقع این بخش راهنمای تیپ ESFP است و برای سهولت و راحتی شما جهت آگاهی با این تیپ شخصیتی ساخته شده است.  برای آشنایی با هر بخش توصیه می کنیم وارد پیج آن شده و اطلاعات کاملی را از تیپ شخصیت  ESFP به دست آورید.

راهنمای جامع تیپ esfp

 

بخش اول: آشنایی با ویژگی های 10 گانه تیپ شخصیت ESFP

 

در این بخش ما برای شما 10 قسمت مجزا به منظور شناخت کامل تیپ های شخصیتی فراهم کرده ایم. در سامانه جامع ESFP شما می توانید آگاهی کاملی از جنبه های مختلف این تیپ شخصیتی به دست آورید. این بخش شامل موارد زیر است:

 قسمت اول: معرفی کامل تیپ شخصیت ESFP

قسمت دوم: نقاط قوت ESFP

قسمت سوم:  نقاط ضعف ESFP

قسمت چهارم:  استرس های ESFP

قسمت پنجم: انگیزه های ESFP

قسمت ششم: سبک کاری ESFP

قسمت هفتم: زندگی شغلی ESFP

قسمت هشتم: روابط حرفه ای ESFP

قسمت نهم: روابط عاشقانه ESFP

قسمت دهم: افراد مشهور ESFP

در عکس نمایی از بخش اول معرفی تیپ ESFP را مشاهده می کنید. جهت ورود به بخش 10 گانه تیپ شخصیت ESFP به لینک زیر مراجعه کنید. پس از ورود چنانچه در سیستم هستید از منو کناری وارد هر بخش شوید. توجه داشته باشید که در حالت موبایل با استفاده از منوی بالایی می توانید به بخش های مختلف 10 گانه مراجعه کنید.

کلیات تیپ esfp

ویژگی های 10 گانه تیپ ESFP

 

بخش دوم: رابطه تیپ شخصیت ESFP با سایر تیپ های شخصیت

 

در این بخش می توانید از نحوه تعامل تیپ شخصیت ESFP با سایر تیپ ها آگاهی یابید. در سامانه جامع ESFP روابط هر تیپ به طور مجزا آورده شده است. به این بخش وارد شده و رابطه ESFP را با هر تیپ دیگری که می خواهید، انتخاب نمایید. در زیر لینک ورود به صفحه دسته بندی روابط تیپ ESFP با سایر تیپ های شخصیت را آورده ایم:

پس از اینکه وارد دسته بندی تیپ های ESFP در لینک زیر شدید می توانید رابطه ESFP را با هر کدام از 16 تیپ شخصیت دیگر را انتخاب کنید. جهت سهولت بیشتر از منوی بالایی این پیج نیز می توانید روابط کلیه تیپ ها را ببینید.

روابط تیپ esfp

رابطه تیپ ESFP با سایر تیپ ها

 

همانطور که در تصویر ملاحظه می کنید تیپ ESFP در ارتباط با ESFP ها و سایر تیپ های دیگر در این بخش آمده است. با وارد شدن به هر قسمت می توانید اطلاعات زیر را کسب کنید:

نحوه ارتباط شخصیت ESFP با سایر تیپ ها

حل تعارض شخصیت ESFP با سایر تیپ ها

اعتماد بین شخصیت ESFP با سایر تیپ ها

تعامل کاری شخصیت ESFP با سایر تیپ ها

کنار آمدن با تغییرات در ESFP و سایر تیپ ها

مدیریت استرس ESFP و سایر تیپ ها

انرژی و انگیزه ESFP و سایر تیپ ها

 

بخش سوم: تست درجه بندی ESFP

 

تست درجه بندی ESFP سیستمی برای سنجش صحت یا اعتبار تست MBTI می باشد. اگر شما در تست MBTI آزمون داده اید و نتیجه آزمون تان تیپ شخصیتی ESFP بوده است، بنابراین می توانید با استفاده از مقیاس درجه بندی صحت آن را اصطلاحا فالو یا باز ارزیابی کنید. با توجه به اینکه تست MBTI در تشخیص برخی از افراد از جمله کسانی که آنتیپ یا مولتی تیپ هستند دچار مشکل می شود، آزمون فالو برای این طراحی شده است که خطای تست MBTI را بررسی کند.

توجه داشته باشید قبل از اینکه خود را یک ESFP بدانید حتما سعی کنید این آزمون را انجام داده تا متوجه شوید که چند درصد توضیحات تیپ ESFP با واقعیت شما همخوانی دارد.

تست اعتبارسنجی esfp

تست اعتبارسنجی ESFP

 

بخش چهارم: خلاصه اینفوگرافی تیپ ESFP

 

در بخش اینفوگرافی ها سعی کرده ایم پستی را فراهم کنیم تا بتوانید به صورت تصویری و در زمان کم اطلاعات مفیدی در مورد تیپ ESFP به دست آورید. در این اینفوگرافی ها مهمترین مطالب شامل خلاصه ای از مشاغل، صفات، شیوع و شخصیت های مشهور این تیپ گزارش شده است. توجه کنید برای اطلاعات جامع تر در مورد شخصیت ESFP باید وارد سامانه MBTI شوید.

چنانچه مایلید به طور خلاصه با تیپ شخصیت ESFP آشنا شوید می توانید اینفوگرافی ESFP را در لینک زیر مطالعه نمایید.   

اینفوگرافی esfp

اینفوگرافی تیپ شخصیت ESFP

 

بخش پنجم: گفتگو با یک ESFP واقعی

 

در این بخش ما ویدیویی را آماده کرده ایم که شما می توانید ویژگی های کلی یک ESFP را از زبان خودش بشنوید. در واقع در ویدیوی "ESFP ها را بیشتر بشناسیم..." شما می توانید با نکات مهم تیپ ESFP آشنا شده و به صورت خلاصه نقاط قوت و ضعف او را بشنوید.

جهت مشاهده ویدیوی گفتگو با یک ESFP به این بخش مراجعه کنید.

ویدیو esfp

آشنایی با یک فرد ESFP  

 

سامانه جامع MBTI

در بخش سامانه جامع MBTI می توانید اطلاعات جامعی در مورد همه تیپ های شخصیتی از جمله تیپ ESFP به دست آورید. کافی است در این بخش وارد شده و بر اساس راهنما و اطلاعاتی که در صفحه اول قرار داده ایم به قسمت های مورد نیاز خود مراجعه کنید.

رفتن به صفحه اصلی سامانه MBTIکلیک نمایید

 

 

توجه- چنانچه به اطلاعات و یا مطالب بیشتری در رابطه با تیپ شخصیت ESFP نیاز دارید، لطفا کامنت گذاشته تا پس از بررسی کارگروه MBTI مجله ای سنج، آن را برایتان مهیا نماییم.

 

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید

سوالات متداول

 • راهنمای جامع ESFP چیست؟

  • راهنمای جامع ESFP بخشی از جلسات شخصیت شناسی MBTI می باشد که در آن مهمترین بخش ها و قسمت های تیپ ESFP برای شناخت بهتر این تیپ آورده شده است. توجه داشته باشید که سیستم جامع MBTI در سایت ای سنج به طور گسترده تعریف شده و توسط کارگروه MBTI مدام در حال توسعه است.
 • در جلسه شناخت ESFP چه چیزهایی یاد می گیرم؟

  • در این جلسه شما یاد می گیرید که افراد ESFP در ویژگی های 10 گانه چگونه رفتار می کنند. همچنین روابط ESFP در مقابل 16 تیپ MBTI را خواهید خواند. بعلاوه در این جلسه همچنین آزمونی برای سنجش درجه بندی ESFP بودن گنجانده شده است. همچنین برای درک بیشتر، ویدیویی آماده کرده ایم که می توانید در آن به طور مختصر با یک فرد INTP واقعی آشنا شوید.
 • جلسه پانزدهم مناسب چه کسانی است؟

  • این جلسه در درجه اول مناسب افرادی است که می خواهند در مورد ESFP ها اطلاعات جامعی را به دست آورند. همچنین افرادی که تیپ شخصیتی ESFP هستند نیز می توانند از آن برای شناخت بهتر خود استفاده کنند.
 • برای استفاده بهتر از راهنمای ESFP چه کنم؟

  • جهت استفاده بهتر سعی کنید توضیحات هر بخش را به دقت مطالعه نموده و به منظور شناخت و آگاهی کامل تیپ ESFP، به طور مجزا وارد آن بخش شوید. با توجه به اینکه آوردن تمامی این مطالب کنار هم در یک صفحه باعث سردرگمی می شود، لیکن ما بیش از 30 بخش اختصاصی را با اهداف مشخص، جهت آگاهی بهتر از تیپ ESFP برایتان آورده ایم. در واقع این راهنما به شما کمک می کند تا با سهولت و هدفمندی بیشتر به قسمت های مختلف تیپ ESFP دسترسی پیدا کنید.
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید

08 دی 1400 05:18

واقعا عالی بود دسته تهیه کنندش درد نکنه معلومه خیلی زحمت کشیده بسیار واقعی و درست برای من شخصیتم را اورد ...پیشنهاد میکنم حتما این تست ESFPرو بدید...شاد و سر خوش و بی دقدقه باشید خدا نگهدار