تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

پست وبلاگی
افکاری که شما را از ترک یک رابطه ی بد باز می دارند مدت مطالعه: 2 دقیقه
ای سنج 19 دی 1398 مدت مطالعه: 2 دقیقه

افکاری که شما را از ترک یک رابطه ی بد باز می دارند

احتمالا ً اکثر اوقات از خود پرسیده اید چرا همچنان در روابط ناامید کنند و نه چندان سالم خود باقی مانده اید؟ ممکن است احساس کنید که روح شما روز به روز آزرده تر می شود، اما همچنان توان ترک چنین روابطی را ندارید.
روابط ناسالم سطح اضطراب را افزایش داده و سبب ابتلای فرد به افسردگی می شوند.
اگر با تصور اینکه گذشت زمان سبب بهبود رابطه می شود، خود را برای تحمل این وضع دلداری می دهید، باید بگویم که اشتباه می کنید. در حقیقت احتمال اینکه اوضاع بدتر شود خیلی بیشتر از بهبود مسائل و اختلافاتتان است.
هنگامی که در چنین شرایطی قرار دارید، شناخت افکار غیر منطقی به شما کمک می کند تا واکنش بهتری از خود نشان داده و تصمیمات مناسب تری بگیرید.
اغلب مراجعانم در طی این ۳۰ سال، هنگام گرفتاری در یک روابط نامناسب، از سه فکر آزار دهنده رنج می برند. این افکار مانع عملکرد درست آن هامی شود.
در این جا قصد دارم تا آن ها را با هم مرور کنیم؛ شناخت آن ها شما را قادر می سازد تا رفتار بهتری را اتخاذ کنید.

رابطه ی بد
۱-از تنها بودن می ترسم؛
این تفکر بسیار آسیب زا است زیرا سبب می شود تا شما رنج های زیادی را تحمل کنید اما از ترس تنهایی، اقدام موثری انجام ندهید. شما با این تفکر، فرصت آشنایی با افراد مناسب خود را نیز از دست می دهید.

رابطه نا سالم

۲-من بی ارزش هستم و لیاقت فرد شایسته تری را ندارم؛
من همیشه به مراجعانم توصیه می کنم که این سه کلمه را هیچ وقت فراموش نکنند: ارزش خود را بدانید! شما همواره مسئول حفظ ارزش خود هستید. افرادی که شایسته بودن خود را قبول ندارند، گرفتار روابط نامطلوبی می شوند؛ زیرا توجه اندک آن ها نسبت به خود، سبب می شود تا فرد دیگر نیز چندان به آن ها احترام نگذارد.

رابطه ی نا سالم
۳-با اینکه او آدم نامناسبی است اما برخی از نیاز های من را برطرف می سازد.
ماندن در یک رابطه ی نامناسب ،حتی اگر برخی از نیاز های شما را برطرف کند، باز هم آسیب زا است. بسیاری از این آسیب ها در آینده مشخص می شوند.
اگر هنوز هم در باره ی ادامه ی زندگی زناشویی خود مردد هستید، اگر احساس می کنید که شریک زندگی تان تمایلی به تغییر ندارد و رابطه ی شما با او، سمی و آسیب زا است؛ پیشنهاد می کنم تا به یک مشاور مراجعه کنید و پس از آن تصمیم مناسبی بگیرید.

 

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید