تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

مدت مطالعه: 1 دقیقه
ای سنج 26 آبان 1399 مدت مطالعه: 1 دقیقه

مقدمه ای بر تست MBTI

تست mbti روشی براس سنجش شخصیت می باشد. در این تست 16 عامل شخصیت از طریق یک پرسشنامه خود ارزیابی مورد بررسی قرار می گیرد. به هر فرد یک کد چهار حرفی اختصاص داده می شود که بیانگر تیپ شخصیتی اوست.

این آزمون بین المللی بوده و در سراسر جهان برای ارزیابی شخصیت استفاده می شود. بسیاری از سازمان ها از شخصیت شناسی مایرز بریگز برای مشاوره شغلی استفاده می کنند. همچنین تعداد زیادی از مدارس این آزمون را به منظور مشاوره تحصیلی به کار می برند.

در این ویدیو می خواهیم به طور مختصر اطلاعات کلی را در رابطه با این تست به شما ارائه نماییم. با تماشای این ویدیو می توانید بیشتر با این تست از جمله چگونگی پیدایش و موارد استفاده آن آشنا شوید.


20 تست خودشناسی رایگان و معتبر را بشناسید...


نظر شما در رابطه با تست شخصیت MBTI چیست؟ با کامنت های ارزشمند خود در رابطه با این ویدیو، به ما در جهت بهتر شدن مجله ای سنج کمک نمایید.

ارتباط بین تیپ شخصیتی و سطوح جاه طلبی
معرفی تیپ MBTI هر شخصیت در سریال بازی مرکب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و نحوه واکنش به تعریف و تمجید
ارتباط بین تیپ شخصیتی و حساس بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و محترم بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و لمس فیزیکی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و خودکنترلی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جنبه احمقانه فرد
ارتباط بین تیپ شخصیتی و روابط معیوب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جدی بودن

سوالات متداول

 • آیا تست MBTI معتبر است؟

  • در رابطه با اعتبار تست MBTI مطالعات زیادی انجام شده است. به طور کلی می توان بر اساس برایند پژوهش ها این تست را در نوع خود معتبر دانست. با این حال برخی از پژوهشگران در این رابطه اختلاف نظر دارند. تجربه ما در ای سنج با سازمان ها و اشخاص نشان می دهد که این آزمون در کنار سایر آزمون ها از جمله تست استرانگ و تست های هوش می تواند کمک زیادی به مشاوران شغلی و تحصیلی نماید.
 • تست MBTI چه چیزی را می سنجد؟

  • تست MBTI می تواند ویژگی های خاص شخصیتی را مورد ارزیابی قرار داده و در نتیجه مطابق با دسته بندی تیپ های شخصیتی قضاوت ما برای تصمیم های مهم زندگی از جمله انتخاب شغل و انتخاب رشته را تسهیل نماید.
 • تست MBTI چه چیزی را نمی سنجد؟

  • تست MBTI نمی تواند توانایی ها، استعداد و انگیزه های ما را به دقت مورد ارزیابی قرار دهد. در واقع این یک ابزار شخصیتی است و برای سنجش استعداد و توانایی ها لازم است به تست های دیگری مراجعه شود.
 • آیا از این تست برای مشاوره ازدواج هم می توان استفاده نمود؟

  • برای مشاوره ازدواج بهتر است از ابزارهایی مثل تست شخصیت کتل استفاده کنیم. اما برای بهبود روابط این تست می تواند کاربردی باشد. چرا که شناخت تیپ های شخصیتی و نوع رفتار افراد می تواند درک ما از روابط خودمان و دیگران را افزایش دهد.
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید
18 آذر 1399 02:53

مفید بود

27 آبان 1399 11:57

جالب بود