تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

مجموعه مقالات MBTI
ارتباط بین تیپ شخصیتی و ورزش کردن مدت مطالعه: 7 دقیقه
ای سنج 16 آذر 1399 مدت مطالعه: 7 دقیقه

ارتباط بین تیپ شخصیتی و ورزش کردن

در این مقاله می خواهیم به ارتباط بین تیپ شخصیتی و ورزش کردن بپردازیم. شواهد علمی نشان می دهد که علاقه مندی به ورزش نیز می تواند تحت تاثیر تیپ های شخصیتی باشد. اینکه برخی از ما دوست داریم ورزش های گروهی یا فردی را انتخاب کنیم بیش از هرچیز می تواند از این مسائله تاثیر بپذیرد. در این مقاله از بین انواع تست شخصیت شناسی سعی می کنیم آزمون MBTI را ملاکی برای بررسی تیپ ها در نظر بگیریم. آنچه در ادامه خواهید خواند، بر اساس فهرست مطالب به شرح زیر است:

نوع تیپ شخصیتی و ورزش

یک سوم جمعیت روش مشابهی برای تصمیم گیری در رابطه با ورزش کردن هستند. اینکه ابتدای سال یا زمان های بخصوصی روزی را برای ورزش کردن تعیین می کنند، اما پس از چند ماه، سخت است که به آن پایبند باشند. بیشتر ما می دانیم که چگونه لاغر شویم و ورزش کنیم. اما چرا اینقدر دشوار است؟

دلایل زیادی وجود دارد که سالم بودن را دشوار می کند. دلایل عمده شامل کمبود وقت برای ورزش، استرس، جاذبه روانشناختی غذاها، ترک عادت های قدیمی و نبود راه حل های مشخص. اما آیا می دانید پایبند بودن به برنامه شما تا حدی به تیپ شخصیتی شما بستگی دارد؟ و انتخاب شرایط مناسب که در آن ترجیح می دهید آموزش ببینید.

این گفته حاصل مطالعه جدید نانسی شوبوت و ریچ تامپسون از شرکت مایرز-بریگز انجمن روانشناسی انگلیس می باشد. در این مطالعه ، 794 فردی که که به تست های MBTI پاسخ داده بودن مورد بررسی قرار گرفتند. ادر این مطالعه علاوه بر تست MBTI سوالاتی درمورد اینکه هر چند وقت یکبار تمرین می کنند، کجا آموزش می بییند و سایر برنامه های ورزشی است. نتایج نشان داده است که تیپ شخصیتی با سولالات مربوط به ورزش کردن مرتبط اند.

برخی از یافته های علمی 

نتایج نشان می دهد که تیپ های شخصیتی افراد به چگونگی تمایل به ورزش مرتبط هستند. بنابراین، متخصصان چندین نکته عملی برای تحقیق ارائه داده اند. این موارد را می توان در برنامه تناسب اندام اعمال کنید. آنها می توانند برای کمک به شما در رسیدن به اهداف تناسب اندام بسیار مفید باشند. افرادی برونگرا ترجیح می دهند در سالن ورزشی (63٪) نسبت به خانه (38٪) تمرین می کنند. بسیاری به منظور ایجاد ارتباط با سایر افرادی که در این دوره ها کار می کنند، آموزشی های مشابه را به طور منظم می گذرانند. اکثر افراد همچنین از به اشتراک گذاشتن تمرین خود با دیگران لذت می برند.

اگر برون گرایی را ترجیح می دهید، برخی از فعالیت های جدید را در باشگاه ورزشی خود امتحان کنید. خود را به مربی و احتمالاً چند نفر در آنجا معرفی کنید. مطالعه منتشر شده در مجله علوم اجتماعی نشان داد که شرکت کنندگان به رفتار محیط خود در هنگام ورزش علاقه مند هستند. مطالعه دیگری از سال 2016 نشان داد افراد دارای اضافه وزن تمایل دارند با گذراندن وقت با دوستان سالمتر، ورزش بیشتری انجام دهند. بنابراین در کلاس دوست جدید پیدا کنید و از کلاس خود بیشتر لذت ببرید.

کسانی که درون گرایی را ترجیح می دهند در مورد ورزش در باشگاه یا خانه دوگانگی دارند اما ترجیح می دهند به تنهایی ورزش کنند و با تعداد کمی از افراد تعامل داشته باشند (به خصوص اگر آنها تفکر را نیز ترجیح می دهند). به طور کلی، آنها تمایل دارند که نتایج آموزش خود را برای خود نگه دارند.

آیا دوست دارید کلاس تمرینی جدید را در سالن ورزشی امتحان کنید، اما علاقه ای به گپ زدن با دیگران ندارید؟ درست قبل از شروع به کلاس بیایید، یا خیلی زودتر بیایید و یک جای مشخص را برای خودتان تعیین کنید. با ورود به کلاس دقیقاً قبل از شروع، احتمال اینکه فردی بخواهد با شما صحبت کند را به حداقل می رسانید. اگر خیلی زودتر سر یک تمرین ورزشی بروید، فرصت بیشتری برای صحبت با نزدیکترین فرد به خود خواهید داد.

علاوه بر این، خدمات تناسب اندام آنلاین بسیاری وجود دارد که می توانید آنها را در خلوت خانه (یا هرجای دیگر به غیر از سالن ورزشی) خود پخش کنید. این دوره ها چالش های کمتری داشته و نیاز به درونگرایی شما را حفظ می کند. این تمرین های را می توانید حتی به تنهایی در محیط های باز انجام دهید. کافی است اینترنت گوشی خود را فعال کنید و از طریق ویدیوهای آنلاین تمرین های مختلف یوگا یا ایروبیک را انجام دهید.

تیپ های شخصیتی و ورزش کردن

تیپ شخصیتی ENFJ

از تیپ شخصیتی ENFJ به عنوان قهرمان یا معلم نیز یاد می شود. آنها رهبر به دنیا می آیند.
ENFJ ها معمولاً کاریزماتیک ، پرشور و مشتاق جلب رضایت جهان هستند. 
ENFJ ها برای جلسات گروهی یا برنامه هایی که شامل کار گروهی یا برخی کارهای گروهی است ، بهترین هستند.
  ENFJ ها نه تنها می توانند در فعالیتهای تناسب اندام گروهی به دیگران انگیزه دهند بلکه می توانند با تیم تناسب اندام خود حس رفاقت را نیز پرورش دهند.
دوچرخه سواری گروهی و کار های تیمی مانند تنیس یا فوتبال می تواند انگیزه این افراد را افزایش دهد.

 تیپ شخصیتی ENFP

به لطف انرژی مثبت و ماهیت آزادیخواهانه ، ENFP ها را می توان افرادی فعال مشاهده کرد.
ENFP ها، که بعضاً به عنوان فردی پرجنب و جوش شناخته می شوند، چیزی بیش از فرصت برای ابراز خلاقیت و آزادی انجام آنچه دوست دارند را نمی خواهند.
آنها می گویند تنوع در زندگی برایشان مهم است. هر روز یک چیز باعث علاقه مندی ENFP می شود، بنابراین تناسب اندام بین تمرینات سرگرم کننده و چالش برانگیز برای ورزش کردن آن ها ضروری است.
رفتن به یک باشگاه ورزشی با فعالیت های مختلف (یوگا ، دوچرخه سواری) ممکن است برای ENFP مفید باشد، اما بهترین ورزش برای این افراد احتمالاً در فضای باز است.
پیاده روی، دوچرخه سواری و کوهنوردی باعث ایجاد انگیزه و علاقه در ENFP ها می شود.

 تیپ شخصیتی ENTJ

از بین انواع Myers-Briggs، بیشترین انگیزه و تمرکز را دارند.
آن ها تمایل دارند که نگاهی قاطع به زندگی داشته باشند و به راحتی تحت تأثیر دیگران قرار نمی گیرند. 
ورزش های رزمی و بوکس می توانند گزینه های خوبی برای این تیپ باشند. چرا که این افراد همیشه درگیر چالش ها هستند.

 تیپ شخصیتی ENTP

از ENTP های باهوش و بااستعداد بعضاً به عنوان بحث کننده یاد می شود زیرا عشق آنها به بازی کردن با رقیب است.
گرچه تناسب اندام رقابتی برای این گروه که بعضاً عصبانی هستند، یک انتخاب واضح به نظر می رسد، ذهن مدام فعال آنها می تواند مانع از یک تمرین خوب شود.
فعالیتهایی که آنها را در تلاش برای بهتر شدن خودشان سوق می دهد و احتمالاً هیچ کس دیگری به اندازه آن ها تلاش نمی کند.
دویدن و یوگای قدرتی گزینه های خوبی برای ENTP هستند.
این افراد نه تنها برای دستیابی به موفقیت بیشتر از روز قبل به کار خود ادامه می دهند، بلکه به سرعت یپیش رفته و انگیزه رقابتی شان آن ها را مدام تغییر می دهد.

 تیپ شخصیتی ESFJ

ESFJ ها از همه انواع مایرز-بریگز اجتماعی ترین هستند و آنها زندگی می کنند تا در کنار دیگران باشند.
اگر می خواهید جلسه ای ترتیب دهید، از ESFJ بخواهید که آن را ترتیب دهند، زیرا آن ها می دانند چگونه یک گروه را جمع کند و اطمینان حاصل کند که همه خوشحال هستند.
ناگفته نماند که هرگونه فعالیت بدنی اجتماعی و گروهی برای این افراد اولویت داشته و لذت بخش است.
البته آن ها مطمئناً، می توانند به تنهایی در پارک قدم بزنند، اما برایشان به اندازه لذت ورزش گروهی نیست.
پیاده روی طولانی با دوستان و فعالیت های سرگرم کننده تناسب اندام گروهی (مانند یوگا) برای ESFJ های فوق اجتماعی، بسیار مناسب است.

تیپ شخصیتی ESFP

ESFP ها فوق العاده جمع گرا بوده و زندگی خود را با دوستان و خانواده خود به چالش می كشند.
ESFP ها که همیشه برای گذران اوقات خوب آماده هستند، می دانند که تقریباً همه می توانند احساس بهتری داشته باشند، و علی رغم رفتارهای گاه و بی گاه خود، آنها چیزی بیش از دیگران برای زندگی خود نمی خواهند.
ورزش های گروهی پر انرژی یک بازی برای ESFP هاست. هر چیزی که باعث تحرک و تکان خوردن آنها شود تمرین ایده آل است به شرطی که جنبه ای از آرامش وجود داشته باشد و احساس نکند که خیلی "کار" می کند.
ورزش های گروهی مانند فوتبال ، والیبال ، یا بسکتبال تمرینات عالی برای این گروه اجتماعی است. 

تیپ شخصیتی ESTJ

اگر می خواهید چیزی را سازماندهی کنید، از یک ESTJ سوال کنید.
بسیاری از روسای جمهور ایالات متحده ESTJ بودند.
ESTJ ماهیتی رقابتی دارند، بنابراین ورزش  با یک رقیب می تواند در حفظ انگیزه آنها مفید باشد.  
دویدن و تمرینات قدرتی گزینه های خوب بدون هیچ زحمتی برای ESTJ هستند.
اگر می خواهید آن ها حس رقابتی و قدرت شان نیز تحریک شود، کیک بوکسینگ و ورزش های رزمی نیز برایشان خوب است.

تیپ شخصیتی ESTP

ESTP ها دوست دارند در کانون توجه قرار بگیرند و به همان اندازه کاریزماتیک هستند.
ESTP ها اجتماعات را دوست دارند و معمولاً با همه معاشرت می کنند. وقتی صحبت از یک بازی عالی می شود، توجه به این نکته مهم است که ESTP ها تولیدکننده اصلی آنها هستند
ESTP تمایل دارد افراد پرانرژی باشد، بنابراین تمرینات قدرتی انتخاب خوبی برای آنها است.
این تیپ شخصیتی دوست ندارد بیش از حد برنامه مند باشند. بنابراین روش های تناسب اندام که همیشه در حال تغییر هستند و هر بار چیز جدیدی به همراه دارند، برایشان بهتر است.
برای ESTP ها دوچرخه سواری داخل سالن و فضای سرگرم کننده انتخاب خوبی است. گزینه های دیگر ورزش های گروهی مانند بسکتبال و فوتبال است.

تیپ شخصیتی INFJ

INFJ های فوق اخلاقی زمان زیادی را به رویاپردازی می گذرانند، اما همچنین در بیشتر اوقات، در تحقق برنامه های خود بسیار توانایی دارند.
اگرچه INFJ ها درون گرا هستند، اما از برقراری ارتباط با دیگران و تلاش برای ایجاد احساس اجتماعی نیز لذت می برند.
اگر INFJ ها هدفی در زندگی داشته باشند، برای کمک به افراد در رسیدن به هدفشان خوب عمل می کنند.
INFJ ها به خوبی از اهمیت ورزش و سلامتی طولانی مدت آگاه هستند.
تناسب اندام برای آنها کلیدی است. فعالیت هایی که باعث می شود آن ها از لحاظ جسمی و روحی احساس سبکی کنند، مانند تمریناتی که دارای مولفه معنوی هستند برای آن ها جالب است.
یوگا برای INFJ هایی که می خواهند به حرکت خود ادامه دهند، اما همچنین بعد از آموزش دیدگاه تازه ای در زندگی داشته باشند، مفید است.
برخی از آموزش هایی که علاوه بر ورزش بر سبک زندگی تاثیر می گذارند نیز مفیدند.

تیپ شخصیتی INFP

اگر یک نفر وجود داشته باشد که تقریباً در هر شرایطی خوب باشد، INFP است.
INFP که گاهی اوقات خوش بینان ابدی نامیده می شونند، معمولاً افرادی منعطف هستند.
گاهی اوقات INFP ها احساس می کنند یافتن یک گروه اصلی از افراد مورد اعتماد برای رفاه آنها ضروری است.
INFP ها سعی می کنند بهترین باشند، بنابراین تناسب اندام اغلب در اولویت است.
روح حساس آن ها به دنبال ورزش های حرفه ای نیست. بنابراین فعالیت در فضای باز یا تلاش برای تناسب اندام بدون دغدغه رقابتی برای آن ها خوب است.
INFP ها از پیاده روی در فضای باز، دویدن آهسته در اقیانوس یا موج سواری لذت می برند.
ورزش های خانگی مانند ایروبیک نیز می تواند حس خوبی در این گروه از تیپ شخصیتی ایجاد نماید.

تیپ شخصیتی INTJ

از نظر ظاهری، INTJ ها ممکن است ساده و صریح به نظر برسند، اما در درون یک دنیای فکری دائماً در حال گسترش است.
INTJ ها یکی از بلندپروازانه ترین انواع Myers-Briggs هستند و آنها ترجیح می دهند زمان خود را در کار صرف کنند تا به اهداف خود برسند.
برای INTJ ها موفقیت بلند مدت در درجه اول اهمیت است. بنابراین رژیم ها و روندهای مناسب تناسب اندام را دوست دارند.
در حالی که INTJ ها سرحال به نظر می رسند، اما همیشه برای حفظ سلامتی و طول عمر تلاش می کنند.
  INTJ ها همچنین هنگام ورزش کردن اتناسب اندام خود را در برنامه هفتگی خود برنامه ریزی می کنند.
تناسب اندام و بدن سازی و ورزش های قدرتی می تواند جزء علاقه مندی های این گروه باشد. دویدن روی تردمیل یا مربی ثابت برای INTJ ها مناسب است.

تیپ شخصیتی INTP

INTP ها یکی از نادرترین انواع Myers-Briggs هستند که به عنوان افرادی روشنفکر مهارتهای منحصر به فردی دارند و به آن افتخار می کنند.
INTP ها مانند آلبرت انیشتین به عنوان یکی از معدود افرادی که هم رویایی بودند و هم منطقی، مسئول بزرگترین اکتشافات جهان بودند.
INTP ها طراوت ذهنی را که از یک تمرین خوب به دست می آورند دوست دارند.
جلسات یک به یک (که می توانید هنگام گوش دادن به موسیقی یا پادکست انجام دهید) تمرین ایده آل برای INTP ها است.
در حالی که آنها به طور کامل در مورد چیزهای جدید بسته نیستند، اما برای این نوع شخصیت چیزی بهتر از دویدن خوب، پیاده روی یا دوچرخه سواری نیست.

تیپ شخصیتی ISFJ

به عنوان یکی از متناقض ترین تیپ های شخصیتی، ISFJ ها علی رغم آداب درون گرایی "انسانی" و علی رغم احساساتشان افرادی تحلیلی تلقی می شوند.
ISFJ ها که گاهی اوقات محافظ نامیده می شوند، در درجه اول با مهربانی زندگی می کنند و سخاوتمندترین و مشتاق ترین دوستان هستند.
کار با یک دوست یا گروه برای این روحیه های اجتماعی نه تنها به منظور ایجاد انگیزه بلکه به عهده گرفتن مسئولیت تمرینات آنها نیز مفید است.
ورزش های که رفاقت همراه آن باشد برای این افراد بسیار مهم است.

تیپ شخصیتی ISFP

برای ISFP چیزهای کمی مهمتر از خلاقیت و وفاداری به خودشان است.
ISFP ها با نگاه زیبایی شناختی و عشق به خودانگیختگی فوق العاده سرگرم کننده هستند.
آنها برای اینکه خود را دوباره شارژ کنند و خلاقیت خود را دوباره به کار گیرند نیاز به زمان دارند.
آموزش گروهی برای این نوع Myers-Briggs خوب عمل می کند ، زیرا می تواند همزمان انرژی و الهام بخش باشد.
  یوگا، که در آن افراد ترغیب می شوند تمرین خود را توسعه دهند، انتخاب خوبی برای ISFP ها است.

تیپ شخصیتی ISTJ

ISTJ های قاطع و سازمان یافته دوست دارند به چالش کشیده شوند زیرا آنها می دانند که آنها همیشه برای وظیفه آماده هستند.
ISTJ ها با فداکاری باورنکردنی، توجه به جزئیات و افتخار در کار خود، تقریباً همه کارهایی را که انجام می دهند با صلاحیت روش شناختی انجام می دهند.
ISTJ ها می خواهند برای به اشتراک گذاشتن جدیدترین و بهترین ها در تناسب اندام، کار کنند. هنگامی که آنها چیزی را پیدا کردند که به دردشان بخورد، مجبور خواهید شد که آنها را تغییر دهند.
شنا که هم به دقت و هم به خلاقیت نیاز دارد، یک تمرین خوب بر فرد ISTJ است. 
اگر با دیگران تمرین می کنند، تنیس یا راکتبال یک انتخاب عالی است زیرا همه آنها شامل مهارت و عزم راسخ است.

تیپ شخصیتی ISTP

ISTP های بی نهایت کنجکاو، برای یادگیری عملی بهترین هستند.
آن ها نیاز کمتیری به یادگیری مهارت دارند.
اگر فقط از روند کار لذت ببرند برایشان عالی هستند.
 ISTP ها معمولاً متعادل و منطقی هستند و تا زمانی که عقایدشان به چالش نکشد، از به اشتراک گذاشتن دانش و خلاقیت خود با دیگران لذت می برند.
آنها دوست دارند به صورت گروهی یا به تنهایی تمرین کنند.
نکته اصلی این است که آنها نباید خسته شده  و مدام به چالش کشیده شوند.
بدنسازی در یک سالن ورزشی می تواند برای آن ها مفید باشد.
دوچرخه سواری و فعالیت هایی که باعث  تپش قلب و افزایش سطح اندورفین می شوند همیشه گزینه های خوبی هستند.

جمع بندی ای سنج

در این مقاله در مورد ارتباط بین تیپ شخصیتی و ورزش کردن صحبت شد. همه ما می دانیم که ورزش برای سلامتی خوب است. اما بسیاری از ما به برنامه ریزی های ورزشی خود نمی رسیم. در این مقاله انواع تیپ های شخصیتی و نقش آن در فرایند ورزش کردن را بررسی نمودیم. با در نظر گرفتن این ویژگی ها می توانید از ورزش کردن لذت بیشتری ببرید. برخی از تمرینات ممکن است با تیپ شخصیتی ما همخوان نباشد. شاید انتخاب ورزش بر اساس تیپ شخصیتی به ما کمک کند تا با انگیزه بیشتری تمرینات خود را پیگیری کنیم.

نظر شما در رابطه با تاثیر تیپ شخصیتی بر نوع ورزش انتخابی چیست؟ نظرات ارزشمند خود را در این حوزه با ما به اشتراک بگذارید.

ارتباط بین تیپ شخصیتی و سطوح جاه طلبی
معرفی تیپ MBTI هر شخصیت در سریال بازی مرکب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و نحوه واکنش به تعریف و تمجید
ارتباط بین تیپ شخصیتی و حساس بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و محترم بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و لمس فیزیکی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و خودکنترلی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جنبه احمقانه فرد
ارتباط بین تیپ شخصیتی و روابط معیوب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جدی بودن
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید
24 خرداد 1401 22:05

ولی خب من enfp هستم رزمی و قهرمانی کار میکنم و زیاد با پیشنهاد های ورزشی enfp خوشم نیومد

19 بهمن 1399 15:13

خوشحالم که یکی پیدا شد درکم کنه ممنون

19 بهمن 1399 15:13

خوشحالم که یکی پیدا شد درکم کنه ممنون

19 بهمن 1399 15:13

خوشحالم که یکی پیدا شد درکم کنه ممنون