تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

پست وبلاگی
اضطراب درون گرایی مدت مطالعه: 2 دقیقه
ای سنج 24 بهمن 1398 مدت مطالعه: 2 دقیقه

اضطراب درون گرایی

بسیاری از افراد درون گرا به صورت مداوم نگرانی هایی را متناسب با این صفت خود تجربه می کنند؛ صداهایی از درون که به آن ها می گوید باید طور دیگری رفتار کنند وگرنه ممکن است طرد شوند. خیلی وقت ها خود این افراد نیز متوجه هستند که محتوای این گفتارهای درونی تناسبی با واقعیت ندارد؛ اما به هر حال این مسئله آن ها مضطرب می سازد.
من در این مقاله سعی می کنم تا به شما افکار نشانگر اضطراب درون گرایی را توضیح دهم؛ شناخت این فکرها باعث می شود تا زمانی که آن ها به سمت شما هجوم آوردند، به صورت آگاهانه آن ها را مدیریت کنید:
-احساس می کنید آن طوری که رفتار می کنید، اشتباه است؛
بسیاری از افراد این فکر در ذهنشان نقش بسته است که افراد برون گرا، رویکرد مناسب تری دارند. مثلاً سالم تر، کارآمدتر و موفق تر از درون گراها هستند. اغلب خود شما هم می دانید که چنین فکری درست نیست؛ بهتر است موفقیت را برای خود تعریف کنید. ملاک های آن را برای خود بنویسید؛ آن وقت متوجه خواهید شد که موفقیت و پیشرفت شما به این خصوصیات وابسته نیست.
-تصور شما بر این است که حضورتون باعث توهین به دیگران است؛

درون گرایی

درون گرایی

شما فکر می کنید چون خیلی اهل صحبت و شلوغ کردن نبوده و معمولاً کم حرف هستید، پس دیگران تصور می کنند که مغرور بوده و به دیگران بی توجه هستید؛ در صورتی که این تفکر اشتباه است. نادیده گرفتن مفهوم متفاوتی با درون گرایی است. شما با رفتار خود به راحتی قادر به انتقال این نکته هستید که حواستان به احساسات افراد دیگر می باشد.
-سعی می کنید کسی باشید که نیستید؛

اضطراب درونگرایی
ممکن است برای اینکه شبیه یک فرد برون گرا به نظر برسید، تمایل داشته باشید تا هنگام حضور در یک جمع، رفتارهایی که چندان با آن راحت نیستید را از خود نشان دهید؛ برای مثال در یک مهمانی علی رغم میل باطنی خود زیاد صحبت می کنید تا مانند یک فرد برون گرا به نظر برسید و حمایت های اینچنینی را از اشخاص دیگر دریافت کنید.
شما باید توجه داشته باشید که اصالت، خصلتی بسیار مهم و اساسی است. افراد تنها زمانی به شما اعتماد می کنند که خود را پذیرفته و دوست داشته باشید. بیشتر وقت ها حتی صفت هایی که شما تصور می کنید مطلوب نیستند، احتمالاً برای فرد دیگری دوست داشتنی به نظر می رسید. پس بهتر است تصمیم بگیرید تا از این به بعد خود را پذیرفته و به خود احترام بیشتری بگذارید.

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید