تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

دوره: 222 اصل اعتماد به نفس

جلسه 1

دوره: 222 اصل اعتماد به نفس

جلسه 1
دوره آموزشی
معرفی کلی دوره 222 اصل اعتماد به نفس مدت مطالعه: 3 دقیقه
ای سنج 06 شهریور 1400 مدت مطالعه: 3 دقیقه

معرفی کلی دوره 222 اصل اعتماد به نفس

به دوره 222 اصل برای رسیدن به اعتماد به نفس خوش آمدید. این دوره مجموعه ای از مقالات آموزشی کاربردی است که از طریق آن می توانید اعتماد به نفس تان را در  زندگی افزایش دهید. این دوره از 222 اصل در چهار موضوع مجزا(سلامت، پیشرفت شخصی، روابط، کار) تشکیل شده است. در این جلسه قصد داریم تا مقدمات لازم برای ورود به دوره را برایتان توضیح دهیم. سعی کنید موارد گفته شده را به دقت مطالعه کنید.


 هدف جلسه: آشنایی مقدماتی با دوره 222 اصل اعتماد به نفس

 پیش نیاز: این جلسه نیازمند پیش نیازی نیست و سعی شده است مطالب با زبانی ساده ارائه شود.

 شرایط سنی: جوانان و بزرگسالان

 نوع جلسه: خودآموزی


اهداف و مشخصاتی که در بالا نیاز است را باید در این جلسه به دست آورید. چنانچه متوجه بخش یا مطلب نمی شوید لطفا به صورت کامنت در انتهای این جلسه مطرح کنید. سعی کنید در شرایط آرامش و بدون دغدغه با تمرکز به مطالعه این مطالب بپردازید. اگر دقت و روش مطالعه مناسبی ندارید از کتاب مهارت های مطالعه ای سنج استفاده کنید. در بخش زیر فهرست مطالب را برای شما آورده ایم:

اعتماد به نفس چیست؟

اکثر مردم تا به حال معنای اصلی مفهوم اعتماد به نفس را هنوز درک نکرده اند. به همین دلیل احتمالاً آن نوع از اعتماد به نفس مورد نظر را در زندگی واقعی خود تجربه نمی کنند چرا که بر این باور هستند اعتماد به نفس یعنی ایمان و اعتماد به موفقیت هایی که در کارهایشان کسب می کنند. در حالی که اعتماد به نفس واقعی آن است که قبل از اینکه در فعالیتی موفقیت بدست بیاوریم، نوعی اعتماد به توانایی خود برای انجام آن کار را در خود پرورش داده باشیم.

در نهایت باید گفت در جهانی که سرشار از رقابت، رشد، دگرگونی و  تغییر می باشد، اعتماد به نفس، جریان سخت بقاست که باید از طریق آن عمل نماییم. تقریبا هر روز یا گاهی اوقات چند بار در یک روز اعتماد به نفس می تواند مرتبا ضربه ببیند. بنابراین اگر به فکر درمان و تقویت آن نباشیم آسیب های روانی زیادی خواهیم دید. به هر حال اعتماد به نفس مفهومی است که آن را نباید با غرور اشتباه گرفت، چرا که داشتن اعتماد به نفس قوی نشان دهنده ی حالتی از بهزیستی روانی است، که برای محافظت از خود به آن شدیدا نیازمندیم.

بررسی ویژگی های افراد

افراد با اعتماد به نفس

کسانی که اعتماد به نفس بالایی دارند دارای ویژگی های زیر می باشند:
مستقل بودن
اجتماعی و  علاقمند به روابط دوستانه
به دنبال ابزاری جهت بهبود رفتار
داشتن تغذیه سالم 
ورزش منظم 

 بطور کلی افرادی آرام، ملایم، مثبت، هدفمند، عاقل و شجاع هستند.

افراد بدون اعتماد به نفس

هنگامی که اعتماد به نفس ما پایین باشد، افراد داری ویژگی های زیر هستند:
عدم امتحان کردن چیزهای جدید (به دلیل ترس از شکست)
احساس بی ارزشی 
پایین آمدن راندمان کاری
مقایسه کردن مدام خود با دیگران
عدم روابط اجتماعی
عدم شاد بودن
عدم تمجید دیگران
رجوع همیشگی به نظرات دیگران 

 به طور کلی افرادی عصبی، پرخاشگر، ترسو، منفی، بی جنب و جوش، مردد و بی انگیزه هستند.

چگونه از دوره 222 اصل اعتماد به نفس استفاده کنیم؟

ساختار این دوره بسیار ساده می باشد، بنابراین به هر طریقی که دوست دارید می توانید از آن استفاده کنید. ممکن است دوست داشته باشید که هر روز یکی از اصل های گفته شده را در زندگی شخصی خود پیاده کنید و یا این که بخواهید کل دروه را یک مرتبه مطالعه کنید و سپسس از طریق یادداشت برداری هایی که کردید نکات را تمرین کنید. لازم به ذکر است که بعضی از اصول مطرح شده خیلی ساده و کوتاه هستند بنابراین برای انجام دادن نیاز به کمترین زمان دارید ولی بعضی از اصول دیگر نیاز به برنامه ریزی جدی تر و زمان بیشتری دارند.

معرفی موضوعات دوره 222 اصل اعتماد به نفس

 دوره 222 اصل اعتماد به نفس، در 16 جلسه و با چهار موضوع متفاوت و مجزا می باشد. در ادامه هر یک از موضوعات به تفکیک توضیح داده خواهند شد:

موضوع(): سلامتی

موضوع اول که در سه بخش مطرح می شود در مورد سلامتی است، سلامتی جسمی و ذهنی شما بنای اعتماد به نفستان را می سازد. هنگامی که ضعیف یا بیمار هستیم اعتماد به نفس ما شکننده تر از سایر مواقع است و توانایی معمولی خود را برای مقابله با مشکلات از دست می دهیم. بنابراین اولین قدم این است که خودتان را در بهترین وضعیت قرار دهید.

موضوع(): پیشرفت شخصی

موضوع دوم که در چهار بخش مطرح می شود در مورد پیشرفت شخصی اختصاص داده شده است. این موضوع شما را با قدرت شخصی که برای کار کردن روی روابط خود با دیگران، حرفه و شغلتان و بخش های دیگر زندگی خود بدان نیاز دارید، مجهز می کند.

موضوع(): روابط اجتماعی

موضوع سوم که در چهار بخش مطرح می شود، دیدگاهی بر این قضیه است که چطور می توانید روابط اجتماعی مثبت داشته باشید. اگر در ارتباط با دوستان تان یا با همسر خود دچار ضعف های اساسی هستید به طوری که نمی توانید خواسته های خودتان را ابراز کنید و یا این که شدیدا از انتقادات اطرافیان دوری می کنید، این دوره کمک مفیدی به شما خواهد کرد.

موضوع(): کار

موضوع چهارم که در چهار بخش مطرح می شود، به مبنای کاری نظر دارد. برای کسانی که دنبال شغل جدید هستند یا می خواهند کار خود را گسترش دهند، با کمک به اعتماد به نفس و شجاعت شان کمک شایانی می کند.

جمع بندی ای سنج

در این پست به معرفی کلی دوره 222 اصل اعتماد به نفس پرداخته شد. در نهایت باید گفت چه اعتماد به نفس پایینی داشته باشید یا اینکه از اعتماد به نفس خوبی برخوردار باشید، در این دوره، 222 اصل به شما ارائه می دهیم تا برای به دست آوردن نیازهای خود انگیزه پیدا کنید و استعدادهای درونی خود را برای دستیابی به شادی و موفقیت، گسترش دهید. و درنهایت اعتماد به نفس تان افزایش یابد.
لطفا دیدگاه و نظرات ارزشمند خودتان را جهت ارتقا و کیفیت دوره 222 اصل اعتماد به نفس برای ما به اشتراک بگذارید.

پانزده اصل اعتماد به نفس در حوزه پیشرفت شخصی (بخش سوم)
پانزده اصل اعتماد به نفس در حوزه پیشرفت شخصی (بخش چهارم)
پانزده اصل اعتماد به نفس در حوزه روابط اجتماعی(بخش اول)
پانزده اصل اعتماد به نفس در حوزه روابط اجتماعی(بخش دوم)
پانزده اصل اعتماد به نفس در حوزه روابط اجتماعی(بخش سوم)
پانزده اصل اعتماد به نفس در حوزه روابط اجتماعی (بخش چهارم)
پانزده اصل اعتماد به نفس در حوزه کار(بخش اول)
پانزده اصل اعتماد به نفس در حوزه کار(بخش دوم)
پانزده اصل اعتماد به نفس در حوزه کار(بخش سوم)
دوازده اصل اعتماد به نفس در حوزه کار(بخش چهارم)
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید
222 اصل اعتماد به نفس
مطالب مرتبط
پادکست و ویدئو مرتبط