تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

مجموعه مقالات MBTI
شخصیت MBTI و کار در منزل مدت مطالعه: 5 دقیقه
ای سنج 29 آبان 1399 مدت مطالعه: 5 دقیقه

شخصیت MBTI و کار در منزل

با توجه به شرایط کاری در منزل چه در ایام بیماریها و مشکلات دسته جمع و چه در شرایط طبعی و نیاز به دورکاری لازم است تا متناسب با تیپ شخصیت خود نکاتی را در نظر بگیریم. درک 16 عامل شخصیت که با استفاده از تست MBTI مورد سنجش قرار می گیرید می تواند به تسهیل این امر کمک کند. در این مقاله استراتژی های مورد نیاز چهار حوزه اصلی شخصیت که شامل 16 تیپ می شود را با هم مرور می کنیم.

نقش شخصیت در کار

از جنبه هایی در خانه ماندن و کارمند اداره کوچک شدن ممکن است بسیار جذاب باشد.اما اگراز نظرنوع شخصیتی احتیاج دارید که با مردم باشید و به تنوع نیازمندید و نیاز دارید که درتیم های فعال باشید در خانه ماندن اساسا بدترین کابوس شما می باشد. با تشکر از کویید 19 و فاصله گذاری اجتماعی در سراسرجهان که باعث به وجود امدن صدها وهزاران کار در خانه  شده است، اما مشکل اینجاست که بر اساس نوع شخصیتی که دارید واز لحاظ روحی خواهان تنوع و شادی هستید اما مجبورید  در خانه کار کنید. در ادامه حوزه های مختلف و استراتژی هایی که لازم است برای سازگاری با وضعیت کار در خانه به کار گیرند را بیان می کنیم.

حمایتگران (ESTJ, ESFJ, ISTJ, ISFJ)

این تیپ های شخصیتی منظم هستند و مهارتهای سازمان یافته ای دارند. آن ها به انگیزه نیاز دارند که با یک دوره کوتاه کار در خانه کنار بیایند. بزرگترین چالش کنار امدن یا کنترل کردن سیستم کاری و رسیدگی به افرادی است که از لحاظ اخلاق کاری با شرایط کنار نمی آیند.

استراتژی هایی برای تیپ های حمایتگر و تداوم کار در خانه

برنامه ریزی

من می دانم که شما به طور طبیعی این کار را انجام خواهید داد اما صرف کردن ساعتها برای سیستم ها و کانالها به شما این اطمینان را می دهد که کارها با برنامه ریزی که در روز اول انجام داده اید جلو می رود. نکته مهم اینجاس که کاری که شروع کرده اید را تا اخر رها نکنید که در غیر اینصورت خود می تواند باعث استرس شود.

ایجاد فضای اختصاصی برای کار

شما برای ثبت سفارش ازروی مبل خود به سمت تخت می روید بدون اینکه لپ تاپ را از روی پای خود بردارید. پیشنهاد می شود که مکانی را برای کار خود انتخاب کنید.

به روال معمول خود پایبند باشید

اگر عادت دارید که روز خود را با دوش گرفتن، نوشیدن کافه و ورزش اغاز کنید، انها را حتما انجام دهید.اگر ساعت 1نهار می خورید، حتما این کار را انجام دهید. برنامه روزانه خود را داشته باشید.

رفتار جدی با اعضای خانواده

به سختی می توان هیجان یه کودک 4ساله را کنترل کرد که به این قضیه عادت ندارد که تمام روز شما را در خانه ببیند. اگر شما با کودکان و بزرگسالان زندگی می کنید، مطمئن شوید که انها از کار کردن شما اطلاع دارند.

شرایط را تنظیم کنید

تیپ های پشتیبان ترکیب شگفت انگیزی از کارامدی، سازمان یافتگی، وفاداری و حمایت کنندگی هستند که ارتباط طبیعی باهم دارند. با برنامه ریزی منظم رهبری خود را منعطف کنید. از افرادی که ممکن است در چگونگی انجام وظیفه در یک محیط حواس پرت کننده مشکل داشته باشند، حمایت کنید. این برای برون گرایان مهم است چون انها با تعاملی که با مردم دارند انرژی می گیرند.

به خود استراحت دهید

تفاوتی بین زمانی که کار می کنید و زمانی که در منزل هستید وجود ندارد. شما فرصتی برای آرامش ندارید. هر روز عصر به اتاق دیگری می روید و به طور مجازی شروع به کار کردن می کنید، بنابراین اجازه ندهید که کار باعث محدودیت در اوقات فراغتتان شود.

منطقگرایان (ENTJ, ENTP, INTJ, INTP)

افراد منطقی تحمل بالایی در برابر تغییر دارند، بنابراین احتمالا وجود کشش در خانه شما را نمی ترساند. در حقیقت، شما ممکن است از این فرصت لذت ببرید که به جای اینکه یک چارچوب سازمانی باشید، همه چیز را به روش خود تنظیم کنید.

استراتژیهایی برای تیپ های منطق گرا و تداوم کار در خانه

 در زیر برخی از استراتژی ها برای کار کردن در خانه افراد منطقی را آورده ایم:

رو به جلو حرکت کنید

منطقی ها کمی شبیه کوسه هستند از این نظر که به حرکت مداوم احتیاج دارند وگرنه می میرند. من اینجا در مورد جنبش فکری صحبت می کنم - اگر فعالیتی معنادار نداشته باشید، اذیت خواهید شد. مراقب باشید که به کارهای تکراری کوچک توجه نکنید و در عوض به دنبال پروژه های بزرگتر و چالش برانگیز باشید. حتی اگر مدیر شما کار را به اصول آن تقسیم می کند، سعی کنید محرک ترین کاری را که می توانید پیدا کنید بگیرید تا کسل نشوید.

با همکاران خود یک سیستم face-time ایجاد کنید 

به خصوص برای تیپ های منطقی (INTP ، ENTP)، ورود به سیستم باعث افزایش پاسخگویی و پویایی می شود. Face-time برای تصمیم گیری در لحظه، تنظیم و مدیریت زمان، حل مشکلات بین فردی در کار و ایجاد احساس موفقیت مهم است.

اهدافی استاندارد را برای عملکرد در نظر بگیرید

هنگامی که از راه دور و تنها کار می کنید، ممکن است به راحتی تمرکز خود را از دست دهید. به ویژه هنگامی که فرایندها به شکلی که دوست دارید بهینه نباشند. ممکن است بی تابی و عجله شما برای کار، خسته کننده بودن آن و یا عدم علاقه به آن شما را از مسیر کار خارج کند. بنابراین استانداردهایی را برای عملکرد خود در نظر بگیرید و سعی کنید در چارچوب آن فعالیت کنید.

به روال عادی زندگی بچسبید...اما خیلی سفت و سخت نباشید

شما مجبور نیستید که 5 تا 9 روز کار کنید. به پروتکل ها احترام بگذارید و مسیر خود را انتخاب کنید. برای روز خود برنامه بریزید در غیر اینصورت تنبل خواهید شد. سعی کنید روزی که برای خود میسازید شکل ظاهری خوبی داشته باشد.

نسبت به احساس دیگران اگاه باشید

به خاطر داشته باشید، مردم در خانه برای سرگرمی کار نمی کنند، انها برای حفظ سلامتی یکدیگر این کار را انجام می دهند. ناامیدی را نسبت به عدم کارامدی کار در خانه کنار بگذارید. مثل ضعف در رهبری، کسل کننده بودن کارکه همه موارد موجب استرس می شود.

صنعتگران (ESTP, ESFP, ISTP, ISFP)

این گروه از تیپ شخصیتی از ورزش، سرگرمی ها و در کنار دوستان بودن لذت می برند اما فاصله اجتماعی این مساله را برایشان دشوار کرده است.  در اینجا بحث بر روی مدیریت نیارها و پیدا کردن سرگرمی در قرنطینه است.

استراتژیهایی برای تیپ های صنعتگر و تداوم کار در خانه

کار درخانه برای صنعت کارها شامل استراتژیهایی از این قبیل است:

فرصت های واقعی ایجاد کنید

نکته قابل توجه اینجاس که بین کار از راه دور و کار درشرایط و محیط اداری تفاوت وجود دارد. در شرایط اداری، تیمی از افراداماده به کارکه در حال کارهستند با هم روی یک موضوع خاص تعامل می کنند. زمانی که تیمی ازراه دور در حال کار کردن هستند، شما حلقه باز خورد، لیست ها، فهرست ها و مدیریت زمان خود را از دست م یدهید.هر روز لیستی از کارهایی برای روز اینده اماده کنید تا روز خود را با برنامه ریزی و هدف اغاز کنید.

اگر احساس تنهایی می کنید با یکدیگر تماس بگیرید

صنعت کارها از طریق ایمیل و یا تماس ویدیویی با همکاران خود در ارتباط هستند، صبر نکنید تا مشکلات خود به خود حل شوند، بهتر است که با هم تماس بگیرید.

مسئولیت پذیر باشید

سعی کنید صادق باشید، شما تمایل داریدکه راه میانبر را انتخاب کنید و کمترین تلاش رامیکنید تا به خط پایان برسید. استانداردهایتان را منطقی در نظر بگیرید. مسئولیت کاری را که شروع کرده اید را با توجه به استاندارد معمول به عهده بگیرید.

به خودتان جایزه بدهید

برای کسانی که در خانه کار می کنند، اسان نیست که قدردانی خود را از کارش نشان دهد، بنابراین برای خودتان پاداش کوچکی اختصاص بدهید حتی اگر کار پیش پا افتاده ای را برای گروه انجام می دهید. برای مثال :ساده ترین پاداش می تواند تماشای برنامه تلویزیونی مورد علاقه شما باشد.

ارمانگرایان (ENFJ, ENFP, INFJ, INFP)

ارمانگرایان بهترین کار را زمانی انجام می دهند که استقلال کامل در کار داشته باشند. به همین دلیل شما می خواهید به حال خود رها شوید وقتی که در خانه کار می کنید، اما مشکل اینجاس که با مردم در ارتباط نیستید. گروهی هستند که دوست دارند در حین کار مورد حمایت قرار گیرند و از دیگران پشتیبانی کنند. زمانی که در خانه مشغول کار هستید در بلند مدت ارتباط گرفتن با مردم برایتان سخت خواهد شد.

استراتژیهایی برای تیپ های آرمانگرا و تداوم کار در خانه

کار در خانه برای ارمانگرایان شامل استراتژیهایی از این قبیل است:

از تماسهای تلفنی و ویدیویی استفاده کنید

ایجاد رابطه برای شما مهم است شما به رابطه رودر رو نیاز دارید. از طریق تماس ویدیویی با یکدیگر صحبت کنید و این

خیلی بهتر از ارتباط برقرار کردن از طریق ایمیل است.

منظم باشید

ایده الیستها از کارهای جذاب و جدید لذت می برند تا جایی که اشتیاق خود را برای یک پروژه معمولی از دست می دهند. کار کردن در خانه در صورتی انجام می گیرد که رییس بالای سر شما نیست و شما می توانید به مسایل حاشیه ای هم بپردازید در حالی که باید روی کار اصلی خود متمرکز باشید. محیط نقش مهمی دارد پس محیط اطراف خود را طوری تنظیم کنید که حواس پرتی شما به حداقل برسد. محل کار خود را از محل خواب جدا کنید، محل کار خود را از رسانه ها ی اجتماعی دور کنید و تلفن همراه خود را در اتاق دیگری قرار دهید.

در عین رعایت فاصله اجتماعی، فردی اجتماعی باشید

از مزیتهای تکنولوژی استفاده کنید. از نهار مجازی گرفته با یک همکار و یا دوست که در خانه کار می کند تا شرکت در کلاس انلاین یوگا.

درخواست کمک کنید

قبل از اینکه از شما درخواست کمک شود داوطلبانه کمک کنید. ارمانگرایان از همکاران و دوستان خود که نیاز به کمک دارند حمایت می کنند. باهمدیگر تماس بگیرید و با مهربانی و انعطاف در کنار یکدیگر باشید.

انگیزه داشته باشید

در این شرایط و موقعیت سخت از یکدیگر حمایت کنید، با حمایت از دیگران مردم شما را دوست خواهند داشت. بهتر است انگیزه داشته باشید به جای  اینکه شرایط را به خودتان سخت بگیرید. ارامش خود را حفظ کنید، مطالعه کنید، خلاق باشید، از خودتان مراقبت کنید. اطمینان داشته باشید که کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد.

جمع بندی ای سنج

برای کار در خانه بهتر است که از ویدیو کنفرانس و اتصالات اینترنتی استفاده کنید. باید ویژگیهای شخصیتی را هم مد نظر داشته باشید. امیدوارم که این نکاتی که گفته شد در تنظیم برنامه روزانه  به شما کمک کند. محیط خود رابا توجه به شرایط موجود سازماندهی کنید وتعامل اجتماعی داشته باشید. بهترین کاری که در این شرایط میتوان انجام داد به اشتراک گذاشتن تجربیات یکدیگراست.

تیپ شخصیتی شما چیست؟ به نظر شما چه استراتژی های دیگری برای انطباق وضعیت کار در خانه وجود دارد؟ تیپ شخصیتی خود و چالش های کاریاتان را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید