تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

پست وبلاگی
معرفی پر درآمد ترین مشاغل ایران و دنیا مدت مطالعه: 13 دقیقه
ای سنج 19 آبان 1400 مدت مطالعه: 13 دقیقه

معرفی پر درآمد ترین مشاغل ایران و دنیا

همه ی ما برای یک بار هم شده به این موضوع فکر کرده ایم که اصلا چگونه باید پولدار شویم و بعد از کسب درآمد بالا با پول های مان چیکار کنیم؟ شاید برای بیشتر ما، از همان زمان هایی که معلم مدرسه برای مان موضوع انشایی با عنوان علم بهتر است یا ثروت مطرح می کرد، به اینکه اصلا ثروت چیست و چگونه ثروتمند شویم؟، بارها فکر کرده ایم. 

همین طور که این متن را می خوانید، آیا ذهن شما هم به روز های کودکی و نوجوانی و دغدغه ی پولدار شدن پرواز کرد؟

احتمالا با افزایش سن و رسیدن به دیدگاهی واقع بینانه تر به این نتیجه رسیده ایم که برای پولدار شدن و داشتن درآمد بیشتر باید یک شغل خوب و پر درآمد داشت؛ خیلی از ما به جستجوی یک شغل پردرآمد رفته ایم و بلکه شغلی با درآمد بالا که ما را اندکی به آرزوهایمان نزدیک کند، پیدا کرده ایم و خیلی از ما نیز درست در ابتدای مسیر جستجوی یک شغل پر درآمد برای رسیدن به بخشی از آرزوهایمان هستیم.

به هر حال اگر علاقه مندید تا در مورد انواع شغل های پر درآمد در کشور خودمان و یا کشور های دیگر بدانید، فقط کافی است در ادامه با ما همراه شوید. تیم ای سنج قرار است در این مقاله به معرفی پر درآمد ترین مشاغل ایران و دنیا در زمینه های متفاوت بپردازد. آنچه در ادامه خواهید خواند، بر اساس فهرست مطالب به شرح زیر است: 

آیا شغل پردرآمد وجود دارد؟

 شاید برای شما هم سوال شود که آیا اصلا شغل پردرآمد هم وجود دارد؟ چگونه می توان مانند فلان شخص ماهی 600 میلیون تومان درآمد داشت؟
واقعیت این است که شغل های پر درآمد در ابتدا از اول پردرآمد نبودند و مواردی مانند تلاش و پشتکار، ممارست، کسب دانش و تخصص، یادگیری مداوم، تحصیلات علمی و آکادمیک باعث رشد فرد و رشد کسب و کار او و در نهایت داشتن یک شغل پردرآمد شده است.
پس، داشتن شغل پردرآمد ممکن است اما صادقانه اگر بخواهیم بگوییم، نمی توانید راه چند شبه را یک شبه بروید!

چه شغلی مناسب من است؟

برای یافتن شغل مورد نظر خود لازم است وضعیت اقتصادی کشور و نیاز مردم را در نظر بگیرید؛ پس از آن به مهارت و تخصص خود توجه کنید، سرمایه اولیه خود را در نظر بگیرید، ویژگی های شخصیتی خود را برای انتخاب شغل در نظر بگیرید، فضای شغل و امکان رشد و پیشرفت را در آن در نظر بگیرید، به میزان ریسک پذیری و امنیت شغلی خود توجه کنید.

آیا مشاغل پردرآمد همیشگی هستند؟

خیر! تغییرات زمان، شرایط اقتصادی، شرایط فرهنگی و شرایط اجتماعی جامعه بر وضعیت مشاغل تاثیر می گذارد و می تواند باعث پیشرفت یا پسرفت شغل شود.

انگیزه شما از کار کردن چیست؟

پیش از آنکه شغل خود را انتخاب کنید و به دنبال یک شغل با درآمد بالا باشید، انگیزه خود را از کار کردن مشخص کنید؛ باید بدانید انگیزه ای که در وجود شماست از خود شما یا از محیط شما تاثیر می پذیرد و در نهایت کدام انگیزه برای شما مهم تر است!

کدام مشاغل پر درآمد هستند؟

اگر بخواهیم یک بررسی کلی از مشاغل پردرآمد در کشور ایران داشته باشیم، باید بگوییم جراحی زیبایی، وکالت، پزشکی، فعالیت در صنعت گردشگری از جمله مشاغل پردرآمد و البته محبوب و پر طرفدار محسوب می شوند. در ادامه در مورد مشاغل پر درآمد کشور ایران و دنیا صحبت خواهیم کرد.

شغل های جدید و پر در آمد در کشور ایران

اگر قصد مهاجرت ندارید و در کشور ایران زندگی می کنید، درست است که شاید شکایت هایی در مورد وضعیت اقتصادی و کمبود شغل داشته باشید، اما باید بدانید که در کشور خودمان شغل هایی با درآمد بالا وجود دارد و برای افراد پر تلاش و با اراده ای مثل شما که، جویای شغلی با درآمد بالا هستید، بسیار مناسب اند.

 توجه: در صورت واضح نبودن تصویر اینجا را کلیک کنید.

مشاغل پردرآمد در کشور ایران

 • حوزه زیبایی

اگر علاقه مند به کار کردن در زمینه ی زیبایی هستید، باید بدانید که امروزه به سبب علاقه و تمایل زیباجویان به کارهای زیبایی، این دسته از شغل ها، شغل هایی با درآمد بالا و مراجعان زیاد می باشند. برخی از این شغل ها عبارت اند از:

 آرایشگاه

شاید فکر کنید که انجام امور مربوط به آرایشگاه و کار های زیبایی مختص به زنان است؛ اما امروزه مردان هم به این حوزه توجه نشان می دهند. کار در آرایشگاه ها و هر آنچه  به آرایشگری مربوط می شود، طیف گسترده ای از مشاغل را در بر می گیرد.

شما می توانید در یک سالن زیبایی در حوزه های مختلفی همچون، کاشت ناخن، کاشت مژه و یا انواع خدمات مربوط به مو و ... فعالیت داشته باشید.

برای کار در هر کدام از این مشاغل پر درآمد فقط کافی است، مهارت های خود را در آن زمینه ارتقا دهید و وسایل مربوط به آن شغل را خریداری کنید. در نهایت شما برای کسب درآمد آماده هستید.

 خدمات مربوط به پاک سازی پوست

بسیاری از متقاضیان زیبایی قبل انجام کارهای مربوط به زیبایی، برای سلامتی اولویت بیشتری قائل می شوند. بنابراین سلامت پوست یکی از این گزینه های مهم در زمینه ی زیبایی و سلامتی می باشد که امروزه متقاضیان زیادی را به خود جذب کرده است.

اگر علاقه مند به انجام کارهای پوستی و پاکسازی پوست و ... هستید، حتما این گزینه ی پول ساز را مد نظر قرار دهید.

 ماساژ درمانی

برای بیشتر افراد، ماساژ درمانی گزینه اول برای رفع خستگی ها و تنش های روزانه می باشد. ارائه دهندگان خدمات ماساژ این روز ها، روز های پر کاری را تجربه می کنند. ماساژ تاثیر مطلوبی بر کیفیت زندگی و کاهش استرس افراد دارد. بنابراین مشاغل مرتبط با این حوزه هم یکی از پر درآمد ترین مشاغل به حساب می آیند.

 ارائه خدمات لاغری

برای کار در این زمینه باید تحصیلات و آگاهی لازم را داشته باشید. این روزها لاغری متقاضیان خاص خودش را دارد. اگر از علم و تخصص کافی در این زمینه برخوردارید، فعالیت خود را در این حرفه ی پول ساز شروع کنید! 

 • حوزه پوشاک

 همچنین افراد می توانند در حوزه های مختلف پوشاک صاحب در آمد باشند. برخی از شغل های پر درآمد در حوزه ی پوشاک عبارت اند از:

 طراح مد و لباس

فعالیت به عنوان یک طراح مد و لباس به چیزی بیشتر از تحصیلات آکادمیک نیاز دارد و آن خلاقیت است.

اگر بتوانید جایگاه واقعی خود را در این حوزه پیدا کنید، بسیار موفق خواهید شد؛ ساده بگوییم! در این شغل خلاقیت و ارائه ی ایده های نو در طراحی انواع لباس حرف اول را می زند. اگر دوست دارید که یک طراح لباس موفق باشید و با برند های مطرح همکاری داشته باشید، در مورد انواع لباس و پارچه، خلاقانه ایده پردازی کنید!

 خیاطی

خیاطی یکی از پر در آمد ترین شغل ها می باشد؛ شما می توانید بدون حاضر شدن در محل کار و در خانه با چرخ خیاطی خود کار کنید و درآمد داشته باشید. این شغل برای زنانی که امکان کار کردن در بیرون از خانه را ندارند، بسیار مناسب است. 

 طراحی لباس عروس

طراحی لباس برای تازه عروسان، یکی دیگر از مشاغل پر درآمد است. برای کار در این زمینه باید خلاقیت داشته باشید و از نظر آکادمیک، در مورد طراحی لباس نکاتی را بلد باشید! در این صورت با سرمایه گذاری در این زمینه می توانید به درآمد برسید.

 • حوزه ی اینترنت و فعالیت های کامپیوتری

طیف شغلی و کار در این حوزه بسیار گسترده می باشد. فقط کافی است که دسترسی به یک سیستم هوشمندی چون موبایل و کامپیوتر و لپ تاپ داشته باشید و اینترنتی با حجم مناسب در اختیارتان باشد. در این صورت شما آماده برای پول درآوردن هستید. برخی از شغل های پر درآمد در این زمینه عبارت اند از:

 برنامه نویس و توسعه دهنده ی وب

جالب است بدانید برای شروع کار به عنوان یک برنامه نویس، به سرمایه ی کمی در ابتدای کار نیاز دارید، در عوض سرمایه شما در این شغل مهارت و تجربه شما در کار است.

شما با یک جستجوی ساده در شبکه ی اینترنتی می توانید، انواع مختلف آموزش های غیر حضوری در این باره را پیدا کنید و پس از کمی آموختن کار خود را شروع کنید.

برای کار در این زمینه و داشتن در آمد بالا باید مهارت های کد نویسی، زبان برنامه نویسی وب را یاد بگیرید. برنامه نویسی وب شامل زبان های مختلفی می باشد.

 برنامه نویس اپلیکیشن موبایل

هر فردی که تلفن همراه داشته باشد، قاعدتا نیاز به اپلیکیشن هم دارد. هر فرد بسته به نوع فعالیت و نیاز خود از اپلیکیشن های موبایل استفاده می کند و همین باعث شده که این شغل امروزه طرفداران خاص خودش را داشته باشد و البته این حوزه شغلی هم تبدیل به حوزه ای پر در آمد شود؛ اپلیکیشن هایی همچون اسنپ، کرفس و ... توسط برنامه نویسان اپلیکیشن ساخته شده و امروزه کاربران زیادی هم دارد. نیاز مخاطب را بسنجید و در ساخت اپلیکیشن موبایل قدم بردارید.

 بلاگر بودن و اینفلوئنسری

بازار اینگونه مشاغل هم به اصطلاح حسابی گرم است. اگر فکر می کنید که می توانید محتوایی خاص و ارزشمند، که ارزش وقت گذاشتن داشته باشد، ارائه کنید، می توانید در این حوزه کار خود را شروع کنید.

اگر به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید، می توانید با دیگر بلاگر ها و اینفلوئنسر ها در دیگر جای جهان ارتباط برقرار کنید و کیفیت کار خود را ارتقا داده و موفق تر عمل کنید.

 تولید محتوا و ادمین بودن

با رونق گرفتن فعالیت های اینترنتی و کسب و کار های مجازی، مدیریت انواع صفحات، سایت ها، کانال های مختلف، تبدیل به یکی از شغل های پر در آمد شده است. اگر در مدیریت و هماهنگی امور خوب هستید، ادمین بودن گزینه ی پولساز خوبی برای شما می باشد.

اگر کسب و کار ها تمایل به فعالیت به صورت مجازی داشته باشند، باید محتوای خوب متنی و تصویری که به جذب مخاطب منجر شود، ارائه دهند. بنابراین این کسب و کار ها نیاز به افرادی دارند که بتوانند تولید محتوا انجام دهند.

امروزه نیاز به افرادی که در زمینه تولید محتوا فعالیت دارند، رو به افزایش است؛ اگر در این زمینه به اندازه ی کافی خوب هستید، پس شروع کنید!

 فروش صفحات اینستاگرامی و تلگرامی با دنبال کننده های بالا

این شغل هم امروزه به یکی از شغل های پر درآمد تبدیل شده است. برای کار در این حوزه باید فوت و فن کار را بلد باشید؛ در این شغل فرد بر روی صفحه ای کار می کند و آن صفحه را به اصطلاح بالا می آورد و سپس آن را به افراد متقاضی می فروشد.

 طراحی گرافیگ

فعالیت در این زمینه با درآمد بالا همراه است. مهارت خود را ارتقا داده و با خلاقیت و ایده پردازی، کار خود را گسترش داده و به درآمد برسید. 

 مهندس نرم افزار

مهندسی نرم افزار شغلی پر درآمد بوده و دارای حوزه های مختلف کاربردی می باشد.

 • در حوزه ی ساختمان 

نیاز به مسکن یکی از اساسی ترین نیاز های انسانی می باشد. همه ی ما به یک سقف که زیر آن زندگی کنیم و روز های خوب و خوشی را بگذرانیم، نیاز داریم. بنابراین کار در این زمینه می تواند پول ساز باشد. برخی از مشاغل پردرآمد در این زمینه عبارت اند از:

 طراحی ساختمان

جامعه امروزی همواره به سمت مد پیش می رود. تجمل گرایی و علاقه به زیبایی و مد جایگاه ویژه ای میان مردم دارد. یکی از مواردی که تمایل به زیبایی و تجمل در آن دیده می شود، دکوراسیون منزل است. مردم زیادی امروزه برای داشتن خانه هایی با سبک مدرن و زیبا به طراحان ساختمانی مراجعه می کنند.
به طور قطع می توان گفت این روزا طراحی نمای ساختمان، طراحی دکوراسیون و به صورت کلی ساخت و ساز ساختمان از شغل های پردرآمد محسوب می شوند.

 • زمینه گردشگری

همه ی ما احتیاج به استراحت داریم بهترین گزینه در هنگام استراحت، سفر رفتن است. می دانستید که بسیاری از شغل ها در حیطه فعالیت های مربوط به سفر و گردشگری هستند و ضمن فعالیت، درآمد خوبی هم دارند؟ برخی از شغل های پر درآمد در این حوزه عبارت اند از:

 تور لیدر

اگر به طبیعت، آثار باستانی و به صورت کلی تر به تاریخ یک کشور علاقه مندید، می توانید فعالیت خود را به عنوان یک تور لیدر آغاز کنید. تور لیدر به همراه گروه های گردشگری و مسافران به انواع نقاط تاریخی و گردشگری و ... سفر می کند و اطلاعات خود را در زمینه ی مکانی که سفر کرده اند در اختیار مسافران قرار می دهد.

 مدیکال توریست

توریسم درمانی یا مدیکال توریست یکی دیگر از شغل های درآمد زا می باشد. امروزه انواع جراحی های زیبایی مرکز توجه زیباجویان قرار گرفته است و هزینه های جراحی زیبایی در کشور های دیگر بالا می باشد، اما در کشوری مانند ایران انجام عمل های زیبایی با هزینه کمتری امکان پذیر است.
بنابراین، کسانی که در عرصه مدیکال توریست فعالیت دارند، بهترین مراکز ارائه دهنده خدمات درمانی و پزشکی را به متقاضیان از دیگر کشور ها معرفی می کنند. البته ذکر جراحی زیبایی مثال بارزی برای این شغل بود و انواع خدمات دیگر در حیطه درمانی در موسسات مدیکال توریست به متقاضیان ارائه می شود.

 • حوزه پزشکی

پزشک بودن با سختی های فراوانی همراه است؛ رشته پزشکی یکی از سخت ترین و حساس ترین رشته ها در تمام دنیا می باشد اما همچنان طرفداران خودش را دارد. پزشکان حاذق درآمد بالایی دارند. این رشته یکی از پردرآمد ترین رشته ها در سراسر دنیا می باشد. برخی از زمینه های پزشکی با درآمد بالا عبارت اند از:

 •  پزشک متخصص زیبایی؛ جراحی بینی و ... 
 • دندان پزشک
 •  دارو ساز
 •  پزشک عمومی 
 • جراح متخصص قلب 
 • جراح مغز و اعصاب
 •  پزشک داروخانه 
 • و ...

شغل های اینترنتی پر درآمد

البته که خودتان هم خوب می دانید امروزه با شیوع و فراگیری بیماری کرونا بسیاری از کسب و کار ها  دچار مشکلات عمده شده و برخی از این کسب و کار ها به فعالیت اینترنتی و آنلاین روی آورده اند.

اگر شما فردی توانا و دارای شم اقتصادی خوب باشید، همچنین در سر ایده های جدید داشته باشید و نیاز جامعه را بسنجید، می توانید در این زمینه فعالیت کنید.
کار در این زمینه نیز ابعاد مختلفی دارد و طیف وسیعی از فعالیت ها را شامل می شود. برخی از مشاغلی که در قسمت بالا از آن ها نام بردیم در این دسته بندی هم جای می گیرند. برخی از این فعالیت ها عبارت اند از:

 تدریس آنلاین

با شیوع بیماری کرونا و دگرگونی جهان، بسیاری از فعالیت ها و مشاغل به سمت فعالیت مجازی و آنلاین هدایت شدند. اگر فکر می کنید تبحر بالایی در بیان و ارائه مطالب دارید و آگاهی و علم تان در زمینه ی خاصی بالاست، می توانید کار تدریس آنلاین را آغاز کنید.

 خرید و فروش وسایل

خرید و فروش اینترنتی کالا ها برای کسانی که به هر دلیلی نمی توانند از خانه خارج شوند و یا مشغولیت کاری اجازه خرید حضوری به آن ها نمی دهد، بهترین گزینه است. برای کسانی که برای شروع کار سرمایه کمی دارند و یا علاقه مند به خرید و فروش هستند، این شغل می تواند پر در آمد باشد. شما در این زمینه می توانید:

 •  انواع پوشاک را خرید و فروش کنید.
 • وسایل دست دوم را بخرید و بفروشید.
 • مواد غذایی و هر آنچه مربوط به خوراک می شود، بفروشید.

دوره بدنسازی آنلاین

اگر مربی بدنساز هستید، می توانید مهارت خود را به وسیله ی فضای مجازی به اشتراک بگذارید. ورزش به صورت انفرادی در خانه طرفداران خاص خودش را دارد. بنابراین ورزشکاران در خانه نیز نیازمند، مربی می باشند. با تولید محتوای مناسب، می توانید در این زمینه پیشرفت خوبی داشته باشید. 

 معامله در بازار جهانی

قبل از هر چیز باید بدانید اگر علم و مهارت کافی در این زمینه ندارید، به این کار ورود نکنید. اما اگر اطلاعات شما در این زمینه خوب است، کار کردن در بازار های فارکس و مانند آن می تواند سرمایه شما را چند برابر کند. توجه داشته باشید که ریسک از دست رفتن سرمایه در اینگونه مشاغل را بپذیرید! 

 دیجیتال مارکتینگ

همه ی ما از اینترنت استفاده می کنیم و همین موضوع موجب رشد دیجیتال مارکتینگ شده است. واقعیت این است برای پیشرفت و رشد باید از شیوه های سنتی فاصله بگیریم و به سمت شیوه های جدید تر برویم. با فاصله از بازاریابی سنتی و پیوستن به عرصه دیجیتال مارکتینگ می توانید درآمد بالا را از آن خود کنید.

بازاریابی تلفنی

بازاریابی از جمله مشاغل پردرآمد و فراگیر این روزهای کشور ایران است؛ اگر از تکنیک های فروشندگی و جذب مشتری سر در می آورید و به دنبال فروش محصولات خود هستید، می توانید بازاریابی تلفنی انجام دهید.
برای انجام این کار حتما لازم نیست که بیرون از خانه کار کنید؛ می توانید به این شغل به عنوان یک شغل دوم نگاه کنید.

فروش محصول از طریق اینستاگرام

قدرت اینستاگرام را دست کم نگیرید و از طریق آن محصولات خود را به فروش برسانید! در قدم اول یک حساب کاری در اینستاگرام ایجاد کنید و راه و روش فعالیت در آن را یاد بگیرید و از سیاست ها اینستاگرام برای بیشتر دیده شدن استفاده کنید. ایده بدهید و خلاقیت داشته باشید، محتوای تصویری مخصوص به خود داشته باشید، پست های خود را چالشی کنید، مشتریان و کاربران خود را بشناسید، سعی کنید خودتان را فروشنده جلوه ندهید، به نتیجه کار فکر کنید و در نتیجه همیشه یک چیز قابل ارائه برای مشتریان خود داشته باشید تا آن ها را به سمت خود بکشید!

افلیت مارکتینگ

این شغل مربوط به همکاری در فروش است؛ شما با فروشندگان محصولات مذاکره می کنید و محصولات آن ها را به صورت آنلاین به فروش می رسانید و در نهایت پورسانت خود را دریافت می کنید. برای شروع باید یک فروشگاه اینترنتی داشته باشید!

دراپ شیپینگ

دراپ شیپینگ به معنای تاسیس یک فروشگاه آنلاین یا وب سایت فروشگاهی است که در آن خرید و فروش اجناس مختلف انجام می شود و فروشندگان مختلف با همکاری یکدیگر اجناس خود را در وب سایت قرار می دهد و می فروشند. دراپ شیپنیگ نیازی به انبار و نگهداری اجناس و محصولات ندارد.

معامله گری در بازارهای جهانی

شما با یادگیری اصول معامله و ترید می توانید در بازار جهانی و خرید و فروش ارز جهانی فعالیت داشته باشید و به درآمد بالا برسید. برای شروع این کار در ابتدا باید مهارت و تخصص لازم را کسب کنید. لازم است بدانید معامله در بازارجهانی به سرمایه زیادی نیاز ندارد.

توجه

توجه داشته باشید که داشتن درآمد بالا در هر شغلی، همیشگی و دائمی نیست. برخی شرایط پیش بینی نشده ممکن است بر میزان درآمد بالا تاثیر بگذارد. برای مثال، همه گیری ویروس کرونا منجر به کاهش درآمد و حتی صدمه مالی و ورشکستگی مشاغل با درآمد بالا شده است.

 • زمینه غذا

همواره این را به یاد داشته باشید که تا به غذا نیاز داشته باشیم به کشاورزی هم نیاز داریم. بنابراین شغل های پر درآمد در این زمینه عبارت اند از:

 راه اندازی آشپزخانه

درست است که این شغل در ابتدا ممکن است پر هزینه و حتی پر زحمت به نظر بیاید  ولی این شغل یکی از پر درآمد ترین شغل هایی است که علاقه مندان به آن در صورت نداشتن امکانات می توانند آن را در خانه و با امکانات کمتر هم انجام دهند. شما با راه اندازی یک آشپزخانه کوچک می توانید غذا بپزید و بفروشید.

در همین راستا می توانید با مراکز مختلف هم قرارداد ببندید تا سهم غذای روزانه آن ها را تامین کنید. مراکز دولتی، مراکز درمانی، موسسات و دانشگاه ها و ... می توانند گزینه ی خوبی برای همکاری باشند.

 کشاورزی نوین

شما می توانید از شیوه های جدید و کم خرج تر برای کشت محصولات استفاده کنید و سپس محصولات خود را به بازار عرضه کنید.

 پرورش گیاهان دارویی

پرورش گیاهان دارویی و صنعتی می تواند به شغلی با درآمد بالا تبدیل شود اگر اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید. 

مشاغل پر درآمد برای مردان

در گذشته بیشتر مسئولیت های زندگی و کسب درآمد بر عهده مردان بوده است. در برخی از مناطق و خانواده ها هنوز این طرز فکر رایج است. بنابراین اگر مردان خواهان در آمد بالا باشند، به غیر از شغل هایی که در قسمت بالا گفتیم، می توانند در این مشاغل پر درآمد که در این قسمت ذکر می کنیم، ورود کنند:

تعمیرکار خودرو

کار کردن به عنوان یک تعمیرکار خودرو، چه خودرو های سنگین، چه خودرو سواری و .. ممکن است با سختی های مربوط به خودش همراه باشد. اما اگر به کار در این حوزه علاقه دارید و نگران کثیف شدن لباس هایتان نیستید، همین حالا در این مسیر قدم بردارید.

کار خدماتی

امور مربوط به تعمیر قطعات وسایل منزل، وسایل ورزشی و ... یکی دیگر از شغل های خوب با درآمد بالاست.

فعالیت در مشاغل حقوقی می تواند برای مردان پر درآمد باشد؛ کار در این زمینه احتیاج به تحصیلات بالا، مهارت و آگاهی دارد. شما در صورت داشتن تحصیلات و شایستگی لازم می توانید به عنوان وکیل دادگستری، قاضی، مدیر دفتر اسناد رسمی، دفتر ثبت و ... فعالیت داشته باشید و به درآمد بالا برسید. 

حمل و نقل و جا به جایی

اثاث کشی نیازمند یک تیم هماهنگ برای جمع آوری اثاث و انتقال آن به منزل جدید است، می توانید با همکاری کسانی که خودرو مناسب برای حمل و نقل اثاث دارند و کسانی که تمایل به کار در این زمینه دارند، هم حرفه ی خود را راه بیندازید و هم اشتغال زایی کنید!

واسطه گری یا دلالی

اگر خوش سر و زبان هستید و سرمایه آنچنانی برای شروع کار ندارید، کافی است یه حوزه مشخص برای خود پیدا کنید و کار واسطه گری را دنبال کنید.

مهندسی نفت

مهندسان نفت نیز جز افرادی هستند که شغل پردرآمد دارند؛ آن ها با طراحی و توسعه روش های مختلف نفت و گاز استخراج می کنند و در نهایت به کشور خدمت رسانی می کنند.

حفاری فرا ساحل

شاید این شغل به نسبت دیگر مشاغل کمتر شناخته شده بود اما درآمد بالایی دارد؛ افرادی که کار حفاری در کف آب مثل کف دریا و دریاچه انجام می دهند، مهندس حفاری فرا ساحل هستند؛ این شغل جز مشاغل حساس اما پردرآمد است.

مهندسی هوا و فضا

این شغل جز مشاغل مهندسی محسوب می شود. مهندسی هوا و فضا مربوط به طراحی تخصصی هواپیما، فضاپیما و موشک است و فعالیت های پژوهشی را شامل می شود.

مشاغل پر درآمد برای زنان

در دنیای امروزی که زنان هم پا به پای مردان در مشاغل مختلف فعالیت می کنند، برخی از شغل های برای آنان پر درآمد محسوب می شود. برخی از این شغل ها عبارت اند از:

آرایشگری

همانطور که در بخش ابتدایی این مقاله گفتیم، کار کردن در بخش های مختلف آرایشگری سود زیادی دارد. این شغل یکی از مناسب ترین شغل ها برای بانوان است.

روان شناس

لزوم مراجعه به روانشناس در جامعه کنونی احساس می شود. یکی از بهترین مشاغلی که هم دارای درآمد بالا و هم امنیت شغلی بالا می باشد، روانشناس بودن است.

پرستاری

پرستاری برای زنان جز گزینه های شغلی با درآمد بالا می باشد. اگر علاقه مند به پرستاری هستید، باید تحصیلات علمی کافی در این زمینه داشته باشید و پس از اتمام تحصیلات در این زمینه در این شغل مشغول به کار شوید.

عکاسی

البته که کار در زمینه ی عکاسی زن و مرد ندارد اما عکاسی یکی از مشاغل پر درآمد برای بانوان محسوب می شود. اطلاعات و علم خود را در این زمینه بالا ببرید و پس از ارتقای مهارت و فراهم کردن وسایل اولیه کار، به عنوان یک عکاس فعالیت خود را آغاز کنید. 

 عکاسی صنعتی

تهیه عکس از مشاغل و تولیدات صنعتی شغل پر درآمدی می باشد.

 عکاسی خیابانی

افرادی که در زمینه ی پوشاک و مدلینگ فعالیت دارند، به دنبال جذب عکاسان خوب می باشند، اگر عکاس خوبی هستید، وقت آن است که دست به کار شوید!

ترجمه

شاید با خود فکر کنید که در کشور ما مترجمان جایگاه مالی خوبی نداشته باشند، اما این طور نیست. با نگاه به لیست مشاغل پر درآمد در سطح دنیا، متوجه خواهید شد که مترجمی یکی از مشاغل پر درآمد است. اگر تسلط خود را در این حیطه بالا ببرید و زبان های متفاوت را یاد بگیرید، می توانید حتی در سطح بین الملل و در سفارت ها مشغول به کار شوید!

وبلاگ نویسی

اگر به نوشتن علاقه مندید و فکر می کنید مهارت کافی در این زمینه دارید، وبلاگ نویسی می تواند گزینه ی مناسبی برای شما باشد. 

کوچینگ

در این شغل، یک نفر به عنوان کوچ یا مربی، با ارائه آموزش، مشورت، راهنمایی یک فرد دیگر را در راستای خودشکوفایی، رشد و تحول، افزایش شایستگی ها و خودآگاهی کمک می کند.
کوچینگ می تواند به صورت رسمی یا غیررسمی انجام شود و فردی که خودش را کوچ (coach) می نامد حتما باید از دانش و تخصص کافی بهره مند باشد.

برنامه ریز عروسی و مهمانی

روز عروسی یکی از مهم ترین روزها برای زوجینی می باشد که قصد ازدواج با یکدیگر دارند. بنابراین مهم است که این روز، بسیار زیبا و بدون هیچ استرسی برگزار شود؛ به همین سبب شغل هایی با درآمد بالا در این زمینه وجود دارد که می تواند به شما در داشتن یک مهمانی عروسی زیبا و مجلل کمک کند. برخی از این مشاغل پر در آمد عبارت اند از:

 مدیر و برنامه ریز برای جشن عروسی

امروزه برنامه ریزی صحیح و دقیق برای مجالس عروسی و مهمانی یکی از دغدغه های صاحبان مجالس می باشد. بنابراین، فعالیت به عنوان برنامه ریز مجالس می تواند یک گزینه ی شغلی پر درآمد باشد. شما برای فعالیت در این حوزه باید، قدرت خوبی در برنامه ریزی و ارتباطات اجتماعی زیاد داشته باشید.

 ساخت دکور و تم مهمانی

بسیاری از افراد مهمانی هایی با تم های رنگی و خاص برگزار می کنند؛ ساخت و طراحی دکور مهمانی گزینه ی شغلی خوبی می باشد.

 پختن غذاهای حاضری مانند فینگر فود در مهمانی ها

اگر به آشپزی کردن علاقه مندید، می توانید برای مهمانی ها غذا درست کنید. شما می توانید غذای مهمانی را در خانه خود آماده کنید. 

 تشریفات عروسی و مهمانی

این شغل شامل ارائه و آماده کردن وسایل پذیرایی مهمانی شامل، صندلی، میز، ظروف غذا و ... می باشد. هرچه وسایل پذیرایی شما زیباتر و جدید تر و مطابق با مد روز باشد، در شغل خود شناخته تر خواهید شد!

 ارائه وسایل مربوط به موزیک

فعالیت در زمینه ی موسیقی و شرکت در مجالس عروسی و مهمانی، یکی دیگر از شغل های پردرآمد در حوزه برنامه ریزی برای مجالس می باشد.

 و....

تشکیل کلاس یوگا

کلاس های یوگا و مدیتیشن این روزها طرفداران خودش را دارد. اگر در این زمینه مهارت و آگاهی کافی دارید، وقت آن است دست به کار شوید! شما می توانید در خانه و به صورت آنلاین با علاقه مندان یوگا تمرین کنید.

شغل های پردرآمد در منزل

اگر به هر دلیلی نمی توانید در بیرون از خانه کار کنید اما علاقه مند به داشتن شغل و درآمد بالا هستید، می توانید از شغل های پر درآمدی که بدون نیاز به سرمایه ی اولیه و یا با سرمایه کم در منزل انجام می شوند و برای فرد ایجاد اشتغال می کند و در صورت گسترش به اشتغال زایی افراد دیگر هم کمک می کند، شروع کنید؛ کار در منزل گزینه ی خوبی برای به درآمد رسیدن می باشد.

برخی از شغل های پر درآمدی که در خانه و بدون نیاز به سرمایه اولیه انجام می شوند, شامل موارد زیرمی شود: 

هنرهای دستی؛ اگر علاقه مند به هنر هستید، هنر های دستی گزینه ی خوبی برای شروع می باشد. برخی از کارهایی که در این زمینه انجام می شوند، عبارت اند از:

منبت کاری
آیینه کاری

پوشاک محلی؛ بسیاری از شهر ها و مناطق دارای گنجینه ارزشمندی از آثار سنتی قدیمی هستند. شما می توانید با استفاده از تاریخ و سنت محل زندگی تان، اقدام به تولید و بافت پوشاک سنتی کنید. شما می توانید در برخی زمینه های زیر فعالیت داشته باشید:

 دوخت و یا بافت لباس های محلی؛ شما می توانید با تهیه پارچه و مواد اولیه، لباس محلی شهر خود را بدوزید و در معرض فروش بگذارید. 

 دوخت یا بافت گیوه؛ بافت گیوه و دوخت آن هم می تواند گزینه خوبی برای فروش باشد. شما باید خریدار محصول خود را پیدا کنید و سپس اقدام به فروش محصولات خود داشته باشید. قطعا این شغل خانگی می تواند شما را به درآمد خوبی برساند. 

شیرینی پزی؛ پخت کیک و شیرینی در منزل یکی دیگر از مشاغل پر درآمد خانگی می باشد. اگر علاقه مند به شیرینی پزی می باشید و مهارت کافی در این زمینه دارید، با سرمایه ی خیلی کم می توانید کار خود را شروع و سپس کار خود را گسترش دهید.

شغل های لوکس و لاکچری کدام اند؟

شاید شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که علاقه مند به ثروت و درآمد زیاد می باشید و پول در آوردن را با کار کردن در شغل های لوکس ممکن می دانید. اگر اینطور است، در این قسمت چند شغل لوکس و با به اسطلاح لاکچری را به شما معرفی می کنیم:

 •  فعالیت در زمینه خدماتی لوکس
 •  ارائه و مدیریت تور های تفریحی لوکس 
 • ساخت هتل های لوکس و یا کار در این هتل ها
 •  فعالیت در برند های لوکس و لاکچری لباس و کیف و کفش و ... 
 • خدمات مجالس لوکس و ... 
 • فروش وسایل و اکسسوری های لوکس و لاکچری برای منزل
 •  راه اندازی نمایشگاه و گالری های لوکس هنری

معیار افراد برای انتخاب شغل چه می تواند باشد؟

هر شغلی سختی های خودش را دارد. هر فرد ممکن است معیار های خاص خودش را برای انتخاب شغل داشته باشد و برای کار کردن در هر شغلی باید به نکاتی توجه ویژه داشت. برخی از این نکات شامل موارد زیر است:

 •  در نظر گرفتن علاقه و میزان انگیزه به آن شغل
 •  مهارتی که فرد در انجام آن شغل دارد.
 •  آگاهی و تجربه فرد در انجام آن شغل 
 • سرمایه ای که فرد باید برای شروع کار در نظر بگیرد
 • تمایل به میزان درآمدی که فرد از انجام شغل به دست می آورد.
 • جایگاه اجتماعی آن شغل
 • امنیتی که فرد در آن شغل دارد
 • امنیت مالی

جمع بندی ای سنج 

در این مقاله در مورد انواع شغل های پر درآمد صحبت کردیم. برای کسب درآمد و ثروت زیاد باید پویا باشید و ایده های نوین در سر بپرورانید. همیشه به دنبال آموختن و کسب علم و مهارت و آگاهی در شغل خود باشید. در این صورت است که می توانید حتی با داشتن ساده ترین شغل ها در آمد بالا داشته باشید.

تعدیل نیرو چیست | تفاوت تعدیل با اخراج و ضررهای آن برای سازمان
سلامت سازمانی چیست | آیا سازمان سالمی دارید؟
پورتفولیو چیست | نحوه ساخت آن
0 تا 100 موفقیت در مصاحبه شغلی
سوالات پر تکرار در مصاحبه شغلی
شتابدهنده چیست و چگونه به رشد استارتاپ‌ها کمک می‌کند؟
ساختار سازمانی چیست | نحوه طراحی آن
وجدان کاری چیست | نحوه تقویت آن
سواد چیست | بررسی انواع آن
بررسی 0 تا 100 مشاوره شغلی | مزایای آن

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید