تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

پست وبلاگی
بررسی وضعیت تاثیرات کار مدت مطالعه: 3 دقیقه
محسن گلکار 06 مرداد 1398 مدت مطالعه: 3 دقیقه

بررسی وضعیت تاثیرات کار

یکی از موضوعاتی که این روزها به شدت در رابطه با آن بحث می شود واز سوی دیگر می توان گفت یکی از مهم ترین دغدغه های افراد جامعه – بالاخص نسل جوان کشور- می باشد موضوع کار است. در واقع کار از اساسی ترین نیازهای یک جامعه محسوب می شود. این روزها کار محدود به مردان نبوده و به اصطلاح زن و مرد نمی شناسد.
در این مقاله به بررسی وضعیت تاثیرات کار می پردازیم.

در صورت تمایل پیشنهاد می کنیم مقاله مفهوم کار و شغل را در مجله ای سنج مطالعه کنید. 

کار ارتباط مستقیمی با جسم و روح و روان اشخاص دارد. یک کار خوب و مرتبط با روحیات فرد سبب افزایش شادی، اعتماد به نفس، عزت نفس درفرد، همچنین سبب افزایش بهره وری و کارایی در خروجی سازمان ها و بازار کار و در آخر سبب کاهش بیماری های جسمانی می شود، به همین خاطر در اغلب کشورها از جمله کشور ایران یکی از اهداف کلان توسعه، توسعه فعالیت های شغلی و کاهش بیکاری است.

کار کردن چیست و چه اهمیتی دارد؟

کار مجموعه فعالیت هایی است که افراد در ازای دریافت دستمزد انجام می دهند و منجر به درآمدزایی می شود. کار کردن اهمیت به سزایی دارد و باعث درآمدزایی می شود.
افراد به واسطه کار کردن برای خود رفاه به وجود می آورند و از نظر مادی آسایش و آرامش به دست می آورند.

باید بدانید که کار کردن بر سلامت روان تاثیر می گذارد و حتی داشتن حساب بانکی پر پول هم نباید مانع از کار کردن فرد شود. کار فعالیت مفیدی است که به رشد فردی و رشد اجتماعی کمک کرده و برای رشد و توسعه جامعه نیز لازم است.

تاثیرات داشتن شغل و کار بر زندگی

اگرچه داشتن شغل و کار کردن می تواند منجر به درآمد زایی شود اما از جمله تاثیرات مهم داشتن شغل بر زندگی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن نظم و انضباط
 • هدفمند بودن
 • داشتن پشتکار
 • احساس مفید بودن و انجام کارهای سودمند در زندگی
 • اثربخشی بیشتر در زندگی
 • رشد اقتصادی و استقلال
 • داشتن روحیه شاد و مثبت؛ جلوگیری از علائم افسردگی
 • اجتناب از انجام کارهای نادرست و منفی
تاثیرات کار بر زندگی

پیامد های بیکاری 

بیکاری به عنوان یک پدیده مخرب اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی مطرح بوده و رفع آن همواره، از جمله دغدغه های اساسی برنامه ریزان بوده است؛ بدین روی، بهره برداری کامل و مناسب از منابع انسانی هر کشور باید به عنوان یکی از اهداف راهبردی توسعه در نظر گرفته شود.

به راحتی می توان اذعان نمود که بیکاری، یکی از نامطلوب ترین پدیده های اقتصادی و اجتماعی است که پیامدهای منفی و ناگواری را در زمینه های مختلف به دنبال دارد . بیکاری در بین جوانان سبب شیوع انواع جرم و جنایت و مشکلات اجتماعی می شود.

مطلبی که در رابطه با بیکاری می توان گفت این است که در سال های اخیر و به ویژه در حال حاضر، اقتصاد ایران به شکل بحرانی گریبانگیر این معضل شده است؛ نبود کار باعث می شود هر ساله نیروی انسانی فعال و بیکار موجود در روستاها و شهرستان ها راهی شهرهای بزرگ شوند . شهرهایی که خودشان هزاران مشکل دیگری دارند حالا باید با هجوم جمعیتی که دنبال کار می گردند دست پنجه نرم کنند.

همان طور که در ابتدا اشاره شد این روزها یکی از دغدغه ها اصلی هر جوانی مساله کار می باشد. در این رابطه نکته ای که باید به آن اشاره شود این است که اگر جوان جویای کار، تحصیل کرده باشد و تعداد سال هایی از عمر خودش را در دانشگاه ها و فضاهای علمی طی کرده باشد و با نبود کار مورد علاقه و مرتبط با رشته خود مواجه شود احساس ندامت می کند از این که چرا ادامه تحصیل داده و بیهوده وقت خود را در دانشگاه سپری کرده است و از سوی دیگر اگر جوان جویای کار تحصیل نکرده باشد و اصلا به دانشگاه ورود نکرده باشد آن هم به نوعی احساس ندامت می کند که چرا به دنبال درس و تحصیل نرفته است.

به هر حال نکته ای که باید اینجا اذعان کرد این است که جوانان از این مساله غافل هستند که برای پیدا کردن کار مورد علاقه نباید با احساس ندامت، یاس و ناامیدی جویای کار شوند.

پیامدهای بیکاری و نداشتن شغل

تست های روانشناختی معتبر در زمینه شغل و کار

انتخاب شغل بر اساس رغبت ها، ویژگی های شخصیتی، علایق و استعدادها مهم است. مدیران سازمانی همواره به دنبال جذب کارمندان با استعداد و توانا هستند. هرچه شغل افراد با ویژگی های شخصیتی آن ها متناسب باشد و بر اساس توانایی ها و استعدادهای آن ها باشد، میزان رضایت شغلی افراد بالاتر خواهد بود.

اگر به دنبال شناخت خود و رغبت هایتان هستید، پیشنهاد می کنیم، تست رغبت سنج استرانگ را انجام دهید. گزینه دیگر انجام تست رغبت سنج هالند بر اساس نظریه هالند در سایت ای سنج می باشد.

همچنین به منظور ارزیابی رضایت شغلی خود می توانید تست رضایت شغلی مینه سوتا را انجام دهید.

پیشنهاد ویژه ما به شما انجام نسخه پیشرفته تست دیسک به منظور رسیدن به رشد فردی، رسیدن به اهداف شغلی، تقویت پویایی تیم و حل تعارضات به صورت موثر در محل کار، یافتن جایگاه شغلی، انتخاب رشته حرفه ای و توسعه مهارت های فروش می باشد. 

جمع بندی ای سنج 

در این مقاله در خصوص تاثیرات کار صحبت کردیم. ناگفته نماند که فرهنگ مشاوره شغلی آن طور که باید و شاید هنوز در جامعه ما جا نیفتاده است و از سوی دیگر هنوز آن اعتمادی که باید بین کارجویان و مشاوران شغلی بوجود بیاید نیامده است ولی در هر صورت مشاوران شغلی می توانند در رابطه با مشکلات کار، مرتبط شدن شغل با ویژگی های شخصیتی فرد، افزایش رضایت شغلی و … کمک ها و راهنمایی های فراوانی به افراد جامعه بکنند.

آیا مطالعه مقاله فوق برای شما مفید واقع شد؟ لطفا نظرات و دیدگاه ارزشمندتان را با ما در میان بگذارید. 

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید

سوالات متداول

 • کار خوب چه مزایایی دارد؟

  • یک کار خوب و مرتبط با روحیات فرد سبب افزایش شادی، اعتماد به نفس، بهره وری و کارایی در خروجی سازمان ها و بازار کار و در آخر سبب کاهش بیماری های جسمانی می شود.
 • داشتن شغل و کار در زندگی چه تاثیراتی دارد؟

  • داشتن نظم و انضباط هدفمند بودن داشتن پشتکار احساس مفید بودن و انجام کارهای سودمند در زندگی و...
 • کار چیست؟

  • کار مجموعه فعالیت هایی است که افراد در ازای دریافت دستمزد انجام می دهند و منجر به درآمدزایی می شود.
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید