تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

دوره: ۵۰ گام تا مدیریت زمان

جلسه 5

دوره: ۵۰ گام تا مدیریت زمان

جلسه 5
دوره آموزشی
10 راه برای دور نگه داشتن هرگونه حواس پرتی مدت مطالعه: 4 دقیقه
ای سنج 21 آبان 1399 مدت مطالعه: 4 دقیقه

10 راه برای دور نگه داشتن هرگونه حواس پرتی

در چهار جلسه قبل 40 روش را برای مدیرت زمان بهتر آموختیم هر کدام از این روش ها باعث می شوند تا بتوانیم عملکرد بهتری در زندگی داشته باشیم. در جلسه آخر این دوره روش هایی برای حواس پرتی را برایتان انتخاب کردیم. این روش ها نیز برای مدیرت زمان موثر است. چرا که اکثر افراد به خاطر بی توجهی و عدم تمرکز لازم است که نمی توانند برنامه ریزی دقیقی داشته باشند. در زیر به این 10 روش اشاره شده است:

حذف حواس پرتی ها

حواس پرتی همواره دلیل تعلل شما در کارهاست؛ بنابراین برای اینکه در حین انجام کار حواستان پرت نشود، بهتر است در محیطی کار کنید که مکان مناسبی برای کار و تمرکز شما باشد. برای مثال اگر یادداشت‌های خود را در مدرسه مرور می کنید بهترین مکان برای انجام این کار کتابخانه یا هرجای دیگری است که به تنهایی و بدون سر و صدا و حواس پرتی باشد.

گوش دادن به موسیقی

گوش دادن به موسیقی کلاسیک در حالی که کار انجام می‌دهید، روش مفیدی برای تمرکز است. طبق برخی تحقیقات، گوش دادن به موسیقی کلاسیک راهی برای دور کردن تعلل است. بنابراین می تواند استرس را کاهش داده ، تمرکز را زیاد کند‌‌ و به تنظیم الگوی یک خواب خوب کمک کند. جدا از آن ثابت شده است دانش آموزانی که ترجیح می‌دهند هنگام مرور یا مطالعه به این نوع موسیقی گوش دهند، می‌توانند در آزمون و امتحانات نمرات بالایی کسب کنند. به علاوه، این نوع موسیقی می‌تواند به شما کمک کند تا انگیزه داشته باشید و تمرکز خود را بر روی کاری که انجام می‌دهید حفظ کنید.اما مسلما شما شیوه مطالعه مختص به خودتان را دارید، امتحان کنید!

نترس و انجامش بده!

اعتماد به خود می‌تواند راهی عالی برای دور کردن تعلل و به تعویق انداختن باشد، بنابراین شما را در راه انجام وظایف یا پروژه خود قرار می‌دهد. قبل از شروع به انجام کار یا وظیفه خود، با مهربانی به خود بگویید که قصد دارید کار خود را به مدت پنج دقیقه به طور کامل انجام دهید. بنابراین، به شما کمک می‌کند تا برای هر کاری که به شما محول می شود وقت خود را به طور تاثیر گذاری مدیریت کنید. دلیل اصلی اهمال کاری این است که شما از وظایف و پروژه هایی که به شما محول شده ترسیده اید. همانطور که گفتم هرچه قدر انجام دادن آن ها را پشت گوش بیندازید ترسناک تر خواهند شد. به یاد داشته باشید اگر در سریع ترین وقت ممکن اقدام به شروع کردن کار خود کنید، احتمال اینکه آن را ادامه بدهید و به اتمام برسانید بیشتر است .

خاموش کردن دستگاه ها و به ویژه تلفن همراه

تلفن همراه شما ممکن است بهترین دوست شما به عنوان راهی برای ارتباط آسان با دوستانتان باشد. اما بعضی وقت ها می تواند بدترین دشمن شما باشد به خصوص وقتی که می‌خواهید روی کار خود تمرکز کنید یا کاری کارآمد داشته باشید. چرا؟ برای مثال زمانی که تلفن همراه شما هنگام انجام کار زنگ بخورد مطمئناً به آن پاسخ خواهید داد، به همین دلیل است که حتی یک پروژه کوچک برای شما بسیار سخت به نظر می‌رسد. اما اگر تمرین کنید که هنگام انجام کار تلفنتان را خاموش کنید هیچ عامل حواس پرتی برای شما وجود ندارد، بنابراین به شما کمک می‌کند که به کار خود را ادامه دهید .

داشتن دیدگاه مثبت در انجام کار

داشتن دیدگاه مثبت در انجام کار به شما انگیزه می‌دهد تا در انجام آن نهایت تلاش خود را بکنید. به جای اینکه به جنبه های منفی فکر کنید چرا از خودتان سوال هایی نمی‌پرسید که به شما انگیزه بدهد. مثل "با اتمام این کار چه چیزی به دست می‌آورم؟" ، "چه احساسی خواهم داشت؟" یا"چه اتفاقی خواهد افتاد؟" این ها فقط تعدادی از سوال هایی هستند که می‌تواتید از خودتان بپرسید .

تمرکز روی مشکلات انجام ندادن کار

زمان هایی هست که تعلل شما بخاطر تمرکز کردن روی مشکلات انجام دادن یک کار یا وظیفه است. تمرکز خود را با سوال‌هایی مانند "چه احساسی خواهم داشت؟" ، " چه اتفاقی خواهد افتاد؟" یا "اگر این کار را انجام ندهم چه هزینه ای برای من خواهد داشت ؟" تغییر دهید. با این سوال ها شما چیزهایی را تصور می‌کنید که با انجام ندادن کارها رخ خواهد داد.

تغییر حرف ها برای تغییر تفکر

حرف‌های شما همواره می‌تواند طرز تفکر شما را دستخوش تغییر کند. برای مثال به جای اینکه بگویید "من مجبورم این کار را انجام دهم "به سادگی بگویید " من تصمیم گرفتم این کار را انجام بدهم یا من باید این کار را انجام دهم" بنابراین کار خود را همانطور که می‌خواهید برای نتیجه‌ی بهتر انجام خواهید داد.

کاهش انتظارات

کاهش دادن انتظاراتتان یا استانداردهای خوب یا عالی به جای کاهش تعداد کارهایی که سعی می‌کنید در روز انجام دهید، می‌تواند به شما کمک کند. تبدیل ذهنیتتان می‌تواند به شما کمک کند تا انگیزه ای ذاتی برای انجام کاری که به شما داده شده ایجاد کنید .

پیدا کردن سطح بهینه‌ی انرژی

مهم نیست که سطح اهمال کاری شما چقدر باشد .عامل اصلی تحریک فیزیولوژیکی است. اگر سطح انرژی شما خیلی زیاد است، قبل از شروع کار، راه های تنفس صحیح را تمرین کنید تا خود را آرام کنید.

درک نوع سهل انگاری تان

مسائلی را که باعث سهل انگاری شما می‌شوند را توصیف کنید. حالا که شما در مقایسه با قبل آن را می‌شناسید، به روشی ممکن برای از بین بردن  آن‌ها  فکر کنید.  بنابراین می‌دانید که چگونه روی کار خود تمرکز کنید .

جمع بندی و پایان دوره

اهمیت یادگیری چگونگی نظم دهی، اهمال کاری نکردن و مدیریت موفقیت آمیز زمان، به موفقیت شغلی، زندگی شخصی و دستیابی به اهداف افراد منجر می‌شود. با داشتن 24 ساعت در شبانه روز، زمان یک منبع محدود است. حتی ممکن است خودتان را امیدوار کنید که از روزمره نهایت استفاده را ببرید یا هر روز مانند اینکه آخرین روز زندگی تان  است  زندگی کنید. اما گاهی اوقات، به دلیل نیروهای برهم زننده اطرافمان، ما در نهایت آنچه را قبلاً گفته بودیم را فراموش می‌کنیم.

زمان منبعی است که شما هرگز نمی توان آن را دوباره پر کرده و به محض گذشتن از آن، برای همیشه از بین می رود. درست مثل پول، شما باید آن را عاقلانه خرج کنید زیرا نحوه صرف هر ساعت از زندگی شما می‌تواند موفقیتی را تعیین کند که احتمالاً می توانید به دست آورید یا ممکن است شما را به شکست محکوم کند. بنابراین اگر می‌خواهید به اندازه چهره های برجسته امروزی موفق باشید، صرف هر دقیقه با توجه به بهره وری و بازدهی، نقطه خوبی برای شروع است.

در این دوره این مدیریت زمان؛ 50 راز برای نظم دهی خود در دنیای پر هیاهو و اهمال کاری نکردن برای کمک به شما در بازدهی بیشتر هر روز نوشته شده است. امیدواریم این دوره چیزی داده باشد که بتوانید در رسیدن به اهداف خود از آن کمک بگیرید. ممکن است خواندن این دوره به شما درآمدی ندهد، اما امیدواریم چیزی به مراتب مهم‌تر از درآمد یعنی انسجام و نظم برای موفقیت را تقدیم تان کند. امیدواریم چیزی به شما بدهد که بتواند به شما کمک کند درآمد بیشتری داشته باشید و در آینده ای نزدیک موفق شوید.

لطفا نظرات خود در رابطه با این جلسه یعنی "نکات مهم برای افزایش بازدهی" را با ما به اشتراک بگذارید.

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید
06 آبان 1400 23:28

خیلی مطالب مفید و کاربردی ای بود. خوش حال شدم از پیدا کردن سایت خوبتون. حتما به دوستانم هم پیشنهاد میدم به سایتتون سر بزنن و استفاده کنن. اجرتون با خدا