پست وبلاگی
استرس شغلی و پیامدهای ناگوار آن مدت مطالعه: 2 دقیقه
ای سنج 26 تیر 1398 مدت مطالعه: 2 دقیقه

استرس شغلی و پیامدهای ناگوار آن

یکی از عواقب ناشی از استرس شغلی تاثیری است که بر عملکرد شغلی دارد. استرس شغلی توانایی یک فرد برای افزایش انگیزه خود را بهبود نمی بخشد، اما اگر از توانایی مقابله با افراد فراتر رود، می تواند تاثیر منفی بر عملکرد فردی و سازمانی داشته باشد. نتایج بیشتر مطالعات نشان دهنده رابطه منفی بین استرس شغلی و عملکرد و کارایی کارکنان است. با این حال، استرس شغلی کارمندان کلیدی یا تعداد زیادی از نیروی کار سازمان می تواند بر سلامت و عملکرد سازمان تاثیر بگذارد، و در این مورد، سازمان نه تنها نتایج بهترین کارکنان خود را دریافت نمی کند، بلکه عملکرد آن در بازار رقابتی به طور فزاینده ای تحت تاثیر قرار می گیرد. تأثیر استرس سازمانی مربوط به افزایش نیروی کار، جایگزینی زودهنگام کارکنان، ارتباط نامناسب با مشتریان، کاهش امنیت شغلی، سلامت ضعیف محل کار، کنترل کیفیت ضعیف محصولات و غیره است. به عبارت دیگر، بالاتر از میزان استرس سازمانی، عوامل ذکر شده بیشتر مورد توجه هستند.

استرس شغلی

پنجمین نشخه تشخیصی و آمار انجمن روانپزشکی آمریکا نشانه ها و عوارضی مانند بیماری های قلبی عروقی، اختلالات دستگاه گوارش، آسیب های جسمی، سردرد، خستگی فیزیکی، از دست دادن اشتها و کاهش وزن را به عنوان عواقب استرس شغلی در نظر می گیرد. افزایش رفتارهای خطر، اختلال در روابط با خانواده و دوستان، پرخاشگری، خودکشی، یا تلاش برای خودکشی می تواند از پیامدهای استرس شغلی باشد. نشانه های استرس شغلی را می توان به سه دسته تقسیم نمود:
۱- علائم روانی مانند مشکلات هیجانی و شناختی، افسردگی، اضطراب، احساس ناکافی، انزوا و گروهی از بیماری های روانی
۲٫ علائم فیزیکی مانند افزایش ضربان قلب، افزایش فشار خون، بیماری قلبی، ناراحتی گوارشی، اختلال سیستم ایمنی بدن، سردرد، اختلالات اسکلتی عضلانی، و همچنین سقط جنین، شیوع انواع مختلف سرطان
۳- علائم رفتاری مانند غیبت از محل کار، مصرف مواد مخدر، الکل، مواد مخدر و سیگار کشیدن
جانسون در نتیجه مطالعات خود، نشان می دهد که عوامل مرتبط با کار بر رضایت زناشویی نیز تأثیر می گذارند و بین ضرورت ها، درگیری ها و استرس های شغلی و درگیری های خانوادگی و تعارض های خانواده رابطه ای نزدیک وجود دارد. همچنین افزایش مشکلات زناشویی و درگیری های زناشویی، رضایت کار را به طور قابل توجهی کاهش می دهد. افزایش رضایت زناشویی با افزایش رضایت شغلی ارتباط دارد. همچنین نتایج رابرتز و لئونسون مبین آن است که استرس شغلی و فرسودگی فیزیکی بر تعاملات زوجین در پایان یک روز کاری تاثیر گذار بوده و استرس شغلی مقاربت زناشویی را نیز متاثر می سازد.

استرس شغلی

همچنین بررسی ها نشان می دهد که استرس کاری هر دو زن، یک فضای احساسی و فیزیولوژیکی ایجاد می کند که در آن زن و شوهر بسیاری از علائم مربوط به اختلال در روابط زناشویی و احتمال جدایی در آینده را نشان می دهند. به بیان دیگر، استرس ناشی از ویژگی ها و شرایط کاری افراد می تواند بر سایر حوزه های زندگی تاثیر بگذارد، از جمله کیفیت روابط و رضایت زناشویی. عوامل استرس زای مانند حجم بالای کار، عدم پشتیبانی و تعامل منفی با همکاران، احساس تحریک پذیری، استرس و ناامیدی در یک فرد ایجاد می کنند؛ پس از این وضعیت، پس از یک روز کاری پر از استرس، شخص باقی مانده این احساسات خود را به خانه منتقل می کند و در نهایت این شانس درگیر شدن در تعاملات ناسازگار با همسر را افزایش می دهد. از سوی دیگر، استرس شغلی باعث می شود فرد مستعد به بیماری های مختلف جسمی و روانی گردد. به عبارت دیگر، در دنیای پیچیده امروز، تنش از یک سو به عنوان یکی از ویژگی های زندگی بشر نمی تواند حذف گردد و از سوی دیگر، تهدیدی جدی برای سلامت جسمی، روانی، خانوادگی و رفتارهای اجتماعی است. با این حال، با دانستن و درک آن، از طریق مطالعات و تحقیقات، می توان آن را کنترل کرد و اثرات نامطلوب آن را تا حد ممکن کاهش داد.

[kkstarratings]

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید