تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

پست وبلاگی
مهارت هایی که یادگیری آن باعث افزایش درآمدتان می شود مدت مطالعه: 8 دقیقه
ای سنج 28 دی 1400 مدت مطالعه: 8 دقیقه

مهارت هایی که یادگیری آن باعث افزایش درآمدتان می شود

درآمد بدون مهارت حاصل نمی شود. اگر به کسب درآمد بالا تمایل دارید و دوست دارید یک شغل پول ساز داشته باشید، باید مهارت های خود را ارتقا دهید. جالب است بدانید، یادگیری مهارت های جدید، سهم به سزایی در کسب درآمد دارد. بنابراین قدم اول برای پولدارتر شدن، یادگیری و ارتقای مهارت است.
اما یادگیری چه مهارت هایی منجر به افزایش درآمد می شود؟ در این مقاله قرار است به این سوال پاسخ دهیم. این مقاله در مورد، مهارت هایی که یادگیری آن باعث افزایش درآمدتان می شود، صحبت می کنیم. آنچه در ادامه خواهید خواند بر اساس فهرست مطالب به شرح زیر است:

مهارت چیست؟

شخص ماهر فردی است که دارای مهارت است؛ مهارت یعنی توانایی. مهارت نوعی توانایی است که شما می توانید در یک مدت زمان معین آن را یاد بگیرید. نکته مهمی که در رابطه با مهارت وجود دارد، بحث یادگیری است؛ بدین معنا که شما می توانید در فرآیند یادگیری و با تمرین و تکرار یک مهارت را بیاموزید.

 مثلا یک راننده ماهر، شخصی است که در رانندگی کردن مهارت دارد؛ او این توانایی را از بدو تولد نداشته است بلکه با صرف زمان و طی مراحل مختلف، این مهارت را آموخته است.

 انواع مهارت

مهارت انواع مختلفی دارد؛ به طور کلی می توان دو نوع مهارت را نام برد؛ مهارت نرم و مهارت سخت.

مهارت های نرم؛ مهارت هایی هستند که به ما کمک می کنند با دیگران روابط بهتر و همکاری بیشتری داشته باشیم؛ این مهارت ها قابل انتقال و یادگیری هستند. به عنوان مثال:

 •  توانایی کار گروهی
 •  گوش دادن فعال 
 • مدیریت زمان
 •  توانایی رهبری
 •  حل مسئله
 •  و ...

مهارت های سخت؛ مهارت هایی است که ما در اثر آموزش دیدن و گذراندن دوره های آموزشی، قادر به کسب آن هستیم. به عنوان مثال:

 •  مهارت های فنی 
 • مهارت های کامپیوتری 
 • مهارت های تحلیلی 
 • مهارت بازاریابی 
 • و ...

یادگیری هر کدام از این مهارت ها به فرد کمک می کند، درآمد بیشتری داشته باشد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع مهارت، می توانید به مقاله، مهارت نرم و مهارت سخت چیست؟ در مجله ای سنج مراجعه کنید.

در ادامه به بررسی مهارت هایی که باعث افزایش درآمد می شود، خواهیم پرداخت:

بهترین مهارت ها برای کسب درآمد

اگر به تازگی کسب و کاری راه اندازی کرده اید یا هنوز به درآمد دلخواه در کسب و کارتان نرسیده اید، یعنی یک نکته مهم را به اصطلاح از قلم انداخته اید و این نکته ی مهم، یادگیری مهارت یا ارتقای مهارت های آموخته شده است.

درآمد بیشتر بدون مهارت، ممکن نیست. اگر نمی دانید چه مهارت هایی پول ساز هستند و به کسب درآمد بیشتر کمک می کنند، در این قسمت با ما همراه شوید. برخی از مهارت های پول ساز عبارت اند از:

 حسابداری

حتی اگر ظاهر کسب و کار ها عوض شده باشد و از حالت سنتی خارج شده باشند، باز هم نیاز به حساب و کتاب احساس می شود. حسابداری از جمله مهارت هایی است که برای هر شغلی، در هر صنفی لازم است.

یادگیری این مهارت شما را به درآمد بالا نزدیک می کند. شما می توانید به عنوان یک حسابدار در حیطه های شغلی متفاوت، فعالیت خود را آغاز کنید.

مهارت هایی برای افزایش درآمد

 مهارت های ارتباطی

به عنوان فردی که می خواهد به بازار کار وارد شود، باید مهارت های ارتباطی را به خوبی یاد بگیرید. این مهارت ها فقط مختص کسانی که با مراجع و مشتریان در ارتباط هستند نمی باشد. اگر قرار است مدیر یک مجموعه باشید، باید بتوانید با مدیران دیگر، کارمندان و مراجعان به خوبی ارتباط بگیرید. 

یادگیری مهارت های ارتباطی شما را برای برقراری ارتباط با دیگران آماده می کند. برخی از مهم ترین مهارت های ارتباطی عبارت اند از:

 •  مهارت مذاکره 
 • مهارت سخنرانی در جمع
 •  روابط عمومی بالا
 •  فن بیان خوب
 •  مهارت های نوشتاری
 •  توانایی همدلی
 •  گوش دادن فعال
 •  و ...

مهارت هایی برای افزایش درآمد

 یادگیری زبان انگلیسی

برای کسب درآمد بیشتر نباید به فرصت های شغلی درون کشور بسنده کرد. شما می توانید با توجه به مهارت های خود به دنبال فرصت های شغلی در خارج از کشور باشید و راهکار مهم کسب درآمد دلاری در کشور های دیگر، یادگیری زبان انگلیسی است.

حتی اگر نتوانید در گستره ی بین المللی فعالیت کنید، با یادگیری زبان انگلیسی، می توانید در حوزه های مختلفی در درون کشور فعالیت کنید و درآمد خوبی داشته باشید. با یادگیری زبان انگلیسی می توانید در حوزه های زیر فعالیت داشته باشید:

 • مترجم 
 • معلم
 • آموزشگاه زبان
 •  تدریس خصوصی
 •  تدریس آنلاین
 •  و ...

مهارت هایی برای افزایش درآمد

 علم تحلیل داده

امروزه شرکت های مختلف، به دنبال جذب افرادی هستند که مهارت بالایی در علم داده و تحلیل داده دارند. متخصصان علم داده باید توانایی بالایی در مدل سازی ریاضی و برنامه نویسی داشته باشند و بتوانند داده های کلان را درک کنند.

بنابراین اگر به دنبال افزایش درآمد هستید و به علم داده علاقه دارید، می توانید این علم را یاد بگیرید و مهارت های خود را در این زمینه ارتقا دهید. 

مهارت هایی برای افزایش درآمد

 نوشتن گرنت

نوشتن گرنت به معنای نوشتن پروپوزال به صورت بین المللی برای دریافت وام است. این مهارت نیاز به تمرین، کسب تجربه، دانش و تخصص دارد. اگر بتوانید مهارت خود را در این زمینه ارتقا دهید، می توانید به صورت روزانه و به طور آنلاین درخواست های نوشتن گرنت را دریافت کنید.

این مهارت محدودیت ندارد. شما با یادگیری و ارتقای این مهارت می توانید برای انواع سازمان ها، شرکت های خصوصی و دولتی و دیگر کسب و کارها گرنت بنویسید. 

مهارت هایی برای افزایش درآمد

 تایپ ده انگشتی

یادگیری مهارت تایپ ده انگشتی برای کسانی که با تایپ متون و اسناد مختلف سرو کار دارند، بسیار مفید است. یادیگری این مهارت باعث می شود، دقت و سرعت شما بالا برود و در مدت زمان کمتر متون و اطلاعات بیشتری را تایپ کنید.

برای یادگیری این مهارت می توانید فیلم های آموزشی ببینید یا دوره های آموزشی بگذرانید. 

مهارت هایی برای افزایش درآمد

جراحی پلاستیک زیبایی

این روزها جراحی پلاستیک به عنوان یک شغل پر درآمد شناخته می شود که توجه بسیاری از افراد به خود را جلب کرده است و دانشجویان پزشکی را ترغیب به تحصیل در این رشته کرده است. جراحی پلاستیک، یک نوع تخصص در زمینه جراحی است که شامل مجموعه جراحی های ترمیمی، بازسازی یا تغییر شکل در اندام و اعضای بدن می شود.
جراحی پلاستیک زیبایی شامل جراحی ترمیمی و و جراحی زیبایی می شود؛ برای فعالیت در این رشته حتما باید مدرک علمی آکادمیک داشت.

جراحی پلاستیک مهارت افزایش درآمد

یادگیری هوش تجاری

هوش تجاری یک مهارت و علم جدید است که با یادگیری آن می توانید به درآمد بالا دست پیدا کنید؛ از هوش تجاری که یک فرآیند مبتنی بر تکنولوژی است در زمینه تحلیل داده ها استفاده می کنند. مدیران و صاحبین کسب و کار با بهره گیری از هوش تجاری تصمیمات اساسی برای کسب و کار خود می گیرند.

با استفاده از هوش تجاری می توان، داده هایی را تحلیل کرد و بر اساس آن ها، گزارش، چارت، نقشه، گراف و... را تهیه کرد. مدیران با کمک گرفتن از هوش تجاری می توانند عوامل موثر بر موفقیت و شکست را تعیین کنند و به سود بیشتری دست پیدا کنند.

یادگیری هوش تجاری

مهارت های پول ساز اینترنتی

 سئو (SEO)

اگر می خواهید یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید و یا به صورت فریلنسر فعالیت می کنید، باید آشنایی کافی با مهارت سئو داشته باشید. مهارت سئو امروزه مورد توجه مدیران استخدامی که بر مبنای کسب و کار اینترنتی فعالیت می کنند، می باشد.

دانش سئو به شما کمک می کند، وب سایت شما در جایگاه بالاتری نسبت به دیگر وب سایت ها قرار بگیرد، تعامل میان وب سایت شما با دیگر وب سایت ها بر اساس کلمات و عبارات کلیدی بیشتر شود و ...

اگر به عنوان یک سئوکار شروع به فعالیت کردید باید بدانید مسیر سختی در پیش دارید چرا که سئو کار ساده ای نیست و از یک الگوی ثابت پیروی نمی کند، بلکه الگوریتم های آن به صورت مداوم ممکن است تغییر کند. بنابراین نکته مهم دیگر، ارتقای مهارت هایتان در این زمینه است.

مهارت هایی برای افزایش درآمد

 افیلیت مارکتینگ

این مهارت همراه با سئو، به کسب درآمد بالا کمک می کند. در همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ شما بدون صرف زمان و هزینه بسیار، محصول دیگران را تبلیغ می کنید و از فروش محصول، مبلغی را به عنوان دستمزد یا پورسانت دریافت می کنید. افیلیت مارکتینگ به عنوان بازاریابی پورسانتی نیز شناخته می شود.

به بیان ساده اگر شما بخواهید به عنوان یک بازاریاب پورسانتی فعالیت کنید، محصولی را بر روی وب سایت یا وبلاگ افیلیت خود قرار می دهید و اگر بتوانید این محصول را بفروشید با توجه به توافق قبلی با صاحب محصول، دستمزد خود را دریافت می کنید.

مهارت هایی برای افزایش درآمد

 بازاریابی دیجیتالی

اگر بتوانید در دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی دیجیتالی ماهر شوید می توانید کار خود را به عنوان یک بازاریاب در فضای اینترنت شروع کنید. امروزه کسب و کارها به اهمیت دیجیتال مارکتینگ پی برده و بازاریابی دیجیتالی جایگزین بازاریابی سنتی شده است.

امروزه اگر در صفحات مجازی بلاگر ها و اینفلوئنسر ها جستجویی داشته باشید، متوجه پست های تبلیغاتی خواهید شد؛ این روش نوعی بازاریابی دیجیتال است.

برهمین اساس، شما با شناخت نیاز مخاطب تبلیغ محصول خود را به بهترین صورت به کسانی که نیاز به آن محصول دارند، می رسانید.

مهارت هایی برای افزایش درآمد

 برنامه نویسی

برنامه نویسی جز محبوب ترین و پولساز ترین مهارت ها در داخل و خارج از ایران می باشد. اگر می خواهید کار خود را به عنوان یک برنامه نویس شروع کنید، باید مهارت کافی در این زمینه داشته باشید و همواره مهارت های خود را ارتقا دهید.

برنامه نویس باید از زبان های برنامه نویسی آگاهی داشته باشد و با توجه به پیشرفت تکنولوژی و نیاز روز، مهارت های جدید را بیاموزد.

مهارت هایی برای افزایش درآمد

 

 یادگیری نرم افزار

یادگیری نرم افزار های مختلفی چون، ورد(WORD)، پاورپوینت (POWER POINT)، اکسل (EXEL) و ... می تواند شما را به درآمد برساند. با یادگیری این مهارت ها می توانید پروژه های مختلفی را قبول کنید و به درآمد بالا برسید.

مهارت هایی برای افزایش درآمد

 

 تولید محتوا

کارشناس تولید محتوا فردی است که با یادگیری مهارت تولید محتوا در کنار مهارت تهیه محتوای تصویری، متنی و ویدئویی، برای سایت ها و کسب و کار های اینترتی محتوا تولید می کند.

اگر فکر می کنید با قواعد نوشتاری آشنایی دارید، ایده های خلاقانه در سر دارید و کار کردن با برنامه هایی چون، ورد، فتوشاپ و ... را بلدید، می توانید به عنوان یک تولید کننده محتوا کار خود را شروع کنید.

مهارت هایی برای افزایش درآمد

 

مهارت های هنری پول ساز

 طراحی گرافیک

طراحان گرافیک همیشه مورد توجه کسب و کارها چه به صورت آنلاین و چه به صورت فیزیکی می باشند.

جذابیت بصری و ایده های نو، همان چیزی است که شرکت ها برای ارتقا جایگاه و کسب درآمد به آن نیاز دارند و طراحان گرافیک کسانی هستند که با خلاقیت و نوآوری و آگاهی از راهبرد های بصری، می توانند ایده های کسب و کارها را در قالب تصاویر ارائه دهند.

شما به عنوان یک طراح گرافیک می توانید در دیگر زمینه ها فعالیت کنید و به درآمد بالا دست پیدا کنید. برخی از زمینه های مرتبط با طراحی گرافیک عبارت اند از:

 •  طراحی لوگو
 •  طراحی فونت
 •  طراحی محصول
 •  ساخت انیمیشن
 •  و ...

مهارت هایی برای افزایش درآمد

 عکاسی

عکاسی هنر و مهارت است. شما با یادگیری مهارت عکاسی می توانید در زمینه های مختلفی شروع به کار کنید. برخی از زمینه هایی که شما به عنوان یک عکاس می توانید در آن فعالیت داشته باشید، عبارت اند از:

 •  عکاسی صنعتی
 •  عکاسی مدلینگ 
 • عکاسی تبلیغاتی 
 • عکاسی برای پست های اینستاگرامی
 •  و ...

مهارت هایی برای افزایش درآمد

 فتوشاپ(Photoshop)

فتوشاپ مهارت مورد نیاز یک عکاس است. صرف اینکه بلد باشیم عکس بگیریم، به تنهایی کافی نیست؛ شما به عنوان یک عکاس باید کار با برنامه فتوشاپ را بلد باشید. یادگیری برنامه فتوشاپ به شما کمک می کند، عکس هایی که می گیرید، اصلاح و ویرایش کنید.

یادگیری فتوشاپ به کسانی که در حوزه های زیر فعالیت می کنند، کمک می کنند:

 •  توسعه دهنده وب 
 • طراح گرافیک
 •  چاپ عکس بر روی تیشرت و لیوان
 •  و ...

مهارت هایی برای افزایش درآمد

 ویرایش ویدئو

در پست های قبلی در مورد شغل هایی که بدون نیاز به سرمایه به کسب درآمد بالا کمک می کنند، صحبت کردیم. یکی از انواع این شغل ها، فعالیت در یوتیوب یا اینستاگرام و دیگر اپلیکیشن های محبوب بود. اگر قرار باشد فعالیت در این اپلیکیشن ها تبدیل به شغل شود، باید محتوا و پست هایی که فرد تهیه می کند، دارای جذابیت بصری باشد.

بنابراین یادگیری برنامه هایی برای ویرایش ویدئو و ارتقای این مهارت به فرد کمک ویژه ای می کند. مهارت ویرایش ویدئو برای افرادی که در شغل های زیر فعالیت دارند، لازم است:

 •  فرلینسر
 •  تولید کننده محتوا 
 • بلاگر و اینفلوئنسر
 •  طراحان گرافیک
 •  معلمان و مربیان تدریس کننده آنلاین
 •  و ...

مهارت هایی برای افزایش درآمد

 بلاک چین

بلاک چین برای اولین بار با پیدایش بیت کوین به وجود آمد و بر سر زبان ها افتاد. اگر بخواهیم خیلی ساده بلاک چین را تعریف کنیم، باید بگوییم بلاک چین سیستمی برای ثبت اطلاعات و گزارش است که اطلاعاتی که در آن ثبت می شود، قابل رویت و اشتراک گذاری برای اعضای یک شبکه می باشد.

در همین ابتدا باید بدانید اگر قرار است از طریق این مهارت، درآمد زیادی کسب کنید، باید زمان زیادی را برای آموزش این مهارت صرف کنید. کار کردن در این عرصه در کشور ایران، با محدودیت هایی روبه رو است. اما چگونه می توان از بلاک چین، کسب درآمد کرد؟

 •  ساخت اپلیکیشن یا شرکت در زمینه بلاک چین
 •  سرمایه گذاری بر رمز های دیجیتالی
 •  ارائه خدمات مرتبط با بلاک چین

مهارت هایی برای افزایش درآمد

 مدیریت زمان

مهارت مدیریت زمان نه تنها به افزایش درآمد کمک می کند بلکه زمینه ساز موفقیت شما خواهد شد. به واسطه یادگیری این مهارت، می توانید برنامه ریزی خوب و دقیقی داشته باشید، مسئولیت پذیرتر شوید، تعهد کاری خود را بالا ببرید و به تمام اهدافتان دست پیدا کنید.

مدیریت زمان به شما کمک می کند از زمانی که در اختیار دارید، بهترین استفاده را داشته باشید. 

مهارت هایی که باعث افزایش درآمد می شود

 مهارت تند خوانی

در همین ابتدا باید بگویم تند خوانی مطالب بدون فهم آن فایده ای ندارد؛ مهارت تند خوانی به شما کمک می کند به درآمد بالایی دست پیدا کنید. بسیاری از تاجران، مدیران کسب و کار و سهام داران بزرگ به واسطه مهارت تند خوانی به سرمایه بزرگی دست پیدا کرده اند. تند خوانی نیاز به تمرین، تلاش و تعهد دارد. 

مهارت هایی که باعث افزایش درآمد می شوند

 

تبلیغ نویسی یا کپی رایتینگ

کپی رایتینگ یا تبلیغ نویسی بر افزایش فروش تاثیر زیادی دارد و می تواند برای سازمان های مشتری محور خلق ارزش کند؛ با تبلیغ نویسی مهارت نوشتن و ارتباط برقرار کردن با مشتریان را تقویت می توان تقویت کرد. توجه داشته باشید که کپی رایتینگ با کپی رایت و تولید محتوا متفاوت است.

تبلیغ نویسی مهارت افزایش درآمد

چطور مهارت های جدید را یاد بگیریم؟

اگر به دنبال یادگیری مهارت های جدید هستید و دوست دارید به روز باشید و از مهارت هایی که یاد می گیرید کسب درآمد کنید، فقط کافی است:

از فرصت های کوچک برای یادگیری هر مهارتی استفاده کنید؛ مثلا حتی در زمانی که در مسیر خانه به محل کار هستید به وسیله هدفون و فایل صوتی یا مطالعه کتاب مهارت جدید یاد بگیرید. بر روی توانایی های خود کار کنید و بهترین و تاثیرگذار ترین روش را برای یادگیری انتخاب کنید.
سعی کنید حواس پرتی های خود را به حداقل برسانید و درگیر یادگیری شوید. زمانی که هدف خود را بشناسید و بدانید چرا دارید یک مهارت را یاد می گیرید، یادگیری برای شما آسان تر می شود و اینجاست که نتیجه تلاش های خود را می گیرید.

همچنین در مسیر یادگیری مهارت ها می توانید از یک فرد متخصص کمک بگیرید و هرکجا لازم بود آموخته های خود را به دیگری منتقل کنید. فراموش نکنید یادگیری مهارت های جدید با آزمون و خطا و تلاش به دست می آید؛ پس اگر ابتدای مسیر شکست خوردید جا نزنید و فکر نکنید که به اندازه کافی برای یادگیری مهارت ها خوب نیستید.

کسب مهارت های جدید چقدر هزینه دارد؟

هزینه کسب مهارت های جدید متغیر است و نمی توان عدد واحدی را به آن اختصاص داد؛ گاهی یک مهارت تنها با جستجو در فضای مجازی و کسب اطلاعات و مشاهده ویدئو های آموزشی به صورت رایگان به دست می آید و گاهی برای یادگیری یک مهارت باید هزینه کرد و بهای متوسط تا زیادی را پرداخت کرد.

چرا نباید هیچ زمان یادگیری مهارت های جدید را متوقف کرد؟

یادگیری یک مهارت مادام العمر است که هر فردی از ابتدای تولد تا پایان زندگی آن را پیگیری می کند؛ ما به وسیله یادگیری مهارت ها با جریان رشد، تغییر و توسعه همگام می شویم. اگر روند یادگیری متوقف شود دیگر به روز نخواهیم بود و دانش ما به مرور زمان قدیمی می شود، کسب درآمد سخت تر می شود.
ادامه روند یادگیری مهارت ها در هر شرایطی منجر به تقویت اعتماد به نفس شده، رشد و شکوفایی استعداد های ما را به همراه خواهد داشت، باعث ارتقای توانمندی ها و جایگاه حرفه ای و تحصیلی ما می شود، روحیه ما را بالا می برد، سلامتی را افزایش می دهد، منجر به ایجاد احساس کارآمدی و اثربخشی می شود، مهارت حل مسئله را ارتقا می دهد و به تصمیم گیری بهتر کمک می کند.

جمع بندی ای سنج

در این مقاله به، یادگیری مهارت هایی که باعث افزایش درآمد می شوند، اشاره کردیم. اگر می خواهید در شغل خود موفق باشید باید اطلاعات، دانش و مهارت های خود را ارتقا دهید و به یادگیری مهارت های پول ساز تمایل نشان دهید. با مطالعه ی این مقاله در مورد مهارت های پول ساز اطلاعاتی را به دست خواهید آورد.

 شما با یادگیری کدام یک از مهارت های ذکر شده در این مقاله، به کسب درآمد بالا رسیده اید؟ لطفا نظرات و دیدگاه های ارزشمندتان را با ما در میان بگذارید.

سلامت سازمانی چیست | آیا سازمان سالمی دارید؟
پورتفولیو چیست | نحوه ساخت آن
0 تا 100 موفقیت در مصاحبه شغلی
سوالات پر تکرار در مصاحبه شغلی
شتابدهنده چیست و چگونه به رشد استارتاپ‌ها کمک می‌کند؟
ساختار سازمانی چیست | نحوه طراحی آن
وجدان کاری چیست | نحوه تقویت آن
سواد چیست | بررسی انواع آن
بررسی 0 تا 100 مشاوره شغلی | مزایای آن
طوفان فکری چیست | بهترین تکنیک ایده یابی

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید

سوالات متداول

 • مهارت چیست؟

  • مهارت یعنی توانایی. مهارت نوعی توانایی است که شما می توانید در یک مدت زمان معین آن را یاد بگیرید.
 • انواع مهارت کدام است؟

  • مهارت های نرم و مهارت های سخت دو نوع مهارت است.
 • چند مهارت پول ساز اینترنتی کدام است؟

  • سئو، افلیت مارکتینگ، بازاریابی دیجیتالی، برنامه نویسی و...
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید