تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

پست وبلاگی
سه کاری که هر کدام از ما برای نجات دنیا می توانیم انجام دهیم مدت مطالعه: 2 دقیقه
ای سنج 18 مهر 1398 مدت مطالعه: 2 دقیقه

سه کاری که هر کدام از ما برای نجات دنیا می توانیم انجام دهیم

بله به نظر می رسد جهان مانند وسیله ای در سبد، در حال حمل به سمت جهنم می باشد. سیاست های تفرقه انگیز و فاسد، تغییرات آب و هوایی، افزایش نابرابری های اقتصادی، بحران افزایش مهاجرت و پناهندگی، نژاد پرستی، خشونت، اسلحه، بی انگیزگی عمومی که همه جا را فرا گرفته است، همه و همه باعث ایجاد یک قشر بی انگیزه و ناامید شده است.
درباره ی دلیل این این وضع و راه حل هایی که می توانیم در پیش بگیریم، نوشته های زیادی منتشر شده است که بیشتر آن ها، ناامید کننده می باشد؛ در چنین شرایطی ما به جای آن که مغلوب این اخبار شده و دست از تلاش بکشیم، باید آن ها را نادید گرفته و دست به کار شویم تا تغییری در وضع موجود ایجاد کنیم.

نجات زمین

چه کارهایی را می توانیم برای نجات دنیا انجام دهیم؟

روانشناسان راه حل هایی کارآمد را برای ایجاد تغییرات مثبت پیشنهاد کرده اند که ما با انجام آن ها قادر خواهیم بود تا تغییرات مطلوبی در زندگی خود ایجاد کرده و همچنین دنیا را جای بهتری برای یکدیگر کنیم.
پس همین حالا نفس عمیقی کشیده و سعی کنید تا کار های زیر را انجام دهید. 

قانون طلایی را تمرین کنید

قانون طلایی بدون در نظر گرفتن سنت دینی و معنوی شما یک قانون بسیار خوب است. طبق این قانون شما باید به گونه ای با افراد دیگر برخورد کنید که دوست دارید با شما برخورد شود‌‌. گرچه این کار آسان به نظر می رسد اما برای بسیاری از افراد، امری دشوار است. تصور کنید اگر زندگی روزانه هر کدام از ما تحت تاثیر قانون طلایی قرار بگیرد، دنیا چقدر جای بهتری خواهد شد‌‌‌… .

همه ی افراد مقدس هستند

آدم ها با یکدیگر شباهت ها و تفاوت هایی دارند و همانطور که می دانید شباهتی که ما با یکدیگر داریم بسیار بیشتر از تفاوت هاست؛ اما با این حال افراد روی اندک اختلافاتی مثل دین و ملیت و رنگ پوست تمرکز کرده و خود را برتر از یکدیگر تصور می کنند. اما اگر ما بر روی شباهت هایمان تمرکز کنیم، به جای اینکه افراد را دشمن خود ببینیم، آن ها را مانند خواهر و برادر خود تصور کرده و رابطه ی بهتری را نیز تجربه خواهیم کرد‌. تواضع و فروتنی مان افزایش یافته و انسان های بهتری خواهیم شد.

مهربانی

رفتار های کوچک اهمیت دارند‌

تحقیقات نشان داده است که چنین رفتار هایی بسیار با ارزش بوده و حتی مسری هستند. مهربانی، لبخند زدن، اظهار نظر مودبانه و… .این گونه کار ها بر شخصیت شما و سایر افراد تاثیر برجسته ای خواهد داشت؛ به علاوه آن که بسیاری از مشکلات جهان با همین تلاش های اندک بهبود پیدا خواهند کرد.

بنابراین اگر از وضعیت جهان ناراحت هستید؛ پس تصمیم بگیرید تا کاری برای آن انجام دهید‌. همه ی ما دارای استعداد و توانایی هایی هستیم که به وسیله ی آن ها قادر به ایجاد تغییرات مثبت در جهان خواهیم بود.

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید

سوالات متداول

  • چرا رفتارهای کوچک برای نجات دنیا اهمیت دارند؟

    • تحقیقات نشان داده است که چنین رفتار هایی بسیار با ارزش بوده و حتی مسری هستند. مهربانی، لبخند زدن، اظهار نظر مودبانه و… .این گونه کار ها بر شخصیت شما و سایر افراد تاثیر برجسته ای خواهد داشت؛ به علاوه آن که بسیاری از مشکلات جهان با همین تلاش های اندک بهبود پیدا خواهند کرد.
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید