تست MBTI رایگان انجام بده جایزه ببر

تست MBTI رایگان انجام بده جایزه ببر

پست وبلاگی
پردرآمد ترین مشاغل در ایران چیست؟ مدت مطالعه: 6 دقیقه
ای سنج 30 فروردین 1401 مدت مطالعه: 6 دقیقه

پردرآمد ترین مشاغل در ایران چیست؟

پردرآمدترین مشاغل در ایران مواردی چون؛ پزشک، قضات، وکیل، مدیران بانک، مدیران اجرایی، مدیران مالی ارشد، دندان پزشک، خلبان، مدیر بازاریابی، مهندس معمار، برنامه نویس، سئو کار، طراح گرافیک، آرایشگر، طراح مد، طراح دکوراسیون، فیلم پرداز مجلس و فوتبالیست و مربی فوتبال می باشد. در ادامه براساس فهرست مطالب زیر توضیح مختصری در مورد هر یک از مشاغل مذکور داده می شود:

در صورت تمایل می توانید، مقالات معرفی پردرآمد ترین مشاغل ایران و دنیا، بهترین مشاغل خانگی پردرآمد برای زنان، بهترین مشاغل خانگی پردرآمد برای اقایان، بهترین مشاغل پردرآمد اینترنتی، مشاغل پردرآمد در آمریکا چیست؟ را در مجله ای سنج مطالعه کنید.

آیا شغل پردرآمد وجود دارد؟

البته که بله! شغل های پردرآمد زیادی وجود دارند که با وارد شدن به آن ها می توانید به درآمد بالا دست پیدا کنید. درست که شغل های پردرآمد زیادی وجود دارند اما کسب درآمد بالا، کار چندان ساده ای به نظر نمی رسد.
برای اینکه یک شغل پردرآمد داشته باشید، در ابتدا باید حرفه متناسب به خود را انتخاب کنید، توجه داشته باشید که این حرفه متناسب با علایق شما باشد، سپس باید مهارت ها و تخصص خود را ارتقا دهید و همواره برای یادگیری تلاش کنید.
هر شغل پردرآمدی در ابتدا پر درآمد نبوده است؛ برای رسیدن به درآمد بالا باید صبور، مصمم و پرتلاش بود.

چه شغلی در ایران پر درآمد محسوب می شود؟

هر شغلی می تواند پر درآمد محسوب شود اگر، برای آن تلاش کنید و مهارت و تخصص کافی در آن زمینه داشته باشید. همان طور که مشاغل مرتبط با حوزه پزشکی و مهندسی پردرآمد هستند، مشاغل خدماتی هم می توانند پردرآمد باشند.
همه چیز به شما و مهارت هایتان بستگی دارد. در ادامه به بررسی مشاغل پردرآمد در کشور ایران می پردازیم.

چه معیارهایی در ایران برای انتخاب شغل های پردرآمد مهم است؟

معیارهایی که به شما کمک می کنند یک شغل پردرآمد داشته باشید، شامل موارد زیر می شود:

 • علاقه به شغل
 • تناسب شغل با روحیات و ویژگی های فرد 
 • تحصیلات مرتبط 
 •  دانش کافی
 • مهارت و توانایی
 • تخصص حرفه ای
 • تناسب با استعداد های فردی
 • متناسب بودن با نیاز روز جامعه
 • و....

شغل های جدید و پردرآمد در ایران

اگر از هر پدر و مادری در کشور ایران سوال کنیم، دوست دارید فرزندتان در آینده چه شغلی داشته باشد، احتمالا در میان جواب ها، پزشک، مهندس، مدیر، خلبان را بیش از دیگر مشاغل می شنویم. پدر و مادر شما چه طور؟

آیا نظر والدینتان را در مورد انتخاب شغل، زمانی که دانش آموز بودید، به یاد دارید؟ آیا رویای کودکی شما هم در پزشک شدن یا مهندس بودن خلاصه می شد؟
پزشکی و مهندسی از جمله مشاغل پردرآمد و پر طرفدار در کشور ایران می باشند. دوست دارید بدانید به جز این دو شغل چه شغل هایی در طبقه بندی مشاغل پردرآمد قرار می گیرند؟
در ادامه به بررسی مشاغل پردرآمد در کشور ایران خواهیم پرداخت:

 جراح و پزشک

جراحی و پزشکی جز مشاغل حساس و البته پردرآمد محسوب می شوند. برای اینکه یک جراح خوب و با مهارت باشید باید مسیر طولانی ای را سپری کنید؛ شما در این مسیر باید همواره در پی یادگیری، ارتقای مهارت ها باشید. یک جراح یا پزشک خوب فردی است که، از قدرت ریسک بالایی برخوردار باشد.

از جمله جراحان و پزشکانی که این روزها درآمد بالایی دارند، شامل موارد زیر می شود:

 • جراح زیبایی؛ جراج بینی، جراحی های مرتبط با لاغری
 •  جراح و متخصص قلب و عروق
 •  جراح و متخصص مغز و اعصاب
 • و...

مشاغل پردرآمد در ایران

 قضات

فکر می کنید به غیر از پزشکی کدام شغل ها در دسته مشاغل حساس قرار می گیرند؟! آفرین! یکی دیگر از مشاغلی که کسب درآمد در آن فوق العاده بوده اما حساسیت شغلی آن زیاد است، قضاوت به عنوان یک قاضی است.

مسئولیت در این شغل سنگین بوده اما درآمد هم در این شغل به نسبت خوب است چرا که تصمیم گیری در مورد سرنوشت یک انسان و جرمی که او مرتکب شده کار چندان ساده ای به نظر نمی رسد.
قضات می توانند در حوزه های مختلف به کار قضاوت مشغول شوند و پرونده های متعددی را بررسی کنند.

مشاغل پردرآمد در ایران

 وکیل

دفاع از حقوق فرد دیگر سخت است اما این شغل علاوه بر سختی، شیرینی های خودش را دارد. یک وکیل باید بتواند درست بودن یک پرونده را تشخیص بدهد و به ناحق از کسی دفاع نکند.

وکلا باید در کنار کار دفاع از حق موکل به ارزش های شخصی آنان احترام بگذارند. یک وکیل خوب می تواند حکم اعدام را برگرداند یا شما را از یک دردسر مالی بزرگ نجات دهد.

مشاغل پردرآمد در ایران

 مدیران بانک

یک مدیر بانک نسبتا از دستمزد خوبی برخوردار است. مدیران بانکی با انواع سرمایه های کلان و در گردش مردم در ارتباط هستند و مدیریت مسئولیت های مالی یک وظیفه سنگین است.

مشاغل پردرآمد در ایران

 مدیران اجرایی

موفقیت و شکست یک سازمان تا حدود زیادی به مدیر عامل آن سازمان ربط دارد. مدیران اجرایی در صدر سازمان قرار می گیرند و مسئولیت اداره هر آنچه در یک سازمان یا شرکت روی می دهد را بر عهده دارند.

یک مدیر اجرایی باید از انواع مهارت های نرم و سخت برخوردار باشد. یک مهارت لازم و ضروری برای مدیر اجرایی، توانایی ریسک پذیری است.
در صورت تمایل می توانید مقاله، مهارت های نرم و سخت چیست؟ را در مجله ای سنج مطالعه کنید.

مشاغل پردرآمد در ایران

 مدیران مالی ارشد

حساب و کتاب کردن برای یک سازمان یا شرکت، کار سختی است نه؟ عموما شغل های مرتبط با پول جز مشاغل با درآمد بالا قرار می گیرند.

یک مدیر مالی، مدیریت بودجه، هزینه‌ها و درآمد را مدیریت می‌کنند که این وظایف مستقیماً بر عملیات های مختلف سازمان تأثیر می‌گذارد.

مشاغل پردرآمد در ایران

 دندان پزشک

دندان پزشکان از درآمد بالایی در کشور ایران برخوردارند و بسته به مهارت، تخصص و سابقه کار درآمد متغیر دارند. یک دندان پزشک در حیطه های مختلفی می تواند فعالیت داشته باشد.

مشاغل پردرآمد در ایران

 متخصص اردتودنتیست

عموما فردی که به دنبال خدمات ارتودنسی است از هزینه های بالای این خدمات آگاهی دارد و مایل به پرداخت هزینه های مرتبط با این خدمات است؛ در نتیجه ارتودنسی جز مشاغل با درآمد بالا محسوب می شود. یک اردتودنتیست مسائل مرتبط با اصلاح دندان، فک و غیره را انجام می دهد.

مشاغل پردرآمد در ایران

 خلبان

خلبانی یکی از مشاغل پردرآمد، همراه با هیجان و البته خطر است. یک فرد برای اینکه تبدیل به یک خلبان کارآمد و با مهارت شود باید دوره های آموزشی سختی را پشت سر بگذارد.

مسئولیت جان و امنیت چندین مسافر بر عهده خلبان و تیم او است. در این صورت به نظر شما خلبانی نباید یکی از مشاغل پردرآمد باشد؟

مشاغل پردرآمد در ایران

 مدیر بازاریابی

اگر یک سازمان قرار باشد افزایش درآمد داشته باشد و روز به روز پیشرفت کند باید یک مدیر بازاریابی خوب داشته باشد. یک مدیر بازاریابی درآمد سازمان را افزایش می دهد و مستقیما مسئول ایجاد قرارداد با دیگر سازمان ها و ایجاد تجارت است.

مشاغل پردرآمد در ایران

 مهندس معمار

مهندسین معمار جز افراد با درآمد بالا محسوب می شوند؛ البته برای اینکه در این شغل درآمد بالا داشته باشید باید از مهارت بالا، خلاقیت، تسلط بر کار، دانش تخصصی برخوردار باشید.

تا زمانی که بشر در این کره خاکی زندگی می کند به خانه و سرپناه نیاز دارد و مسئولیت ساخت و اجرای نقشه خانه ها، ادرارات، سازمان ها و .. بر عهده مهندسین معمار است.

مشاغل پردرآمد در ایران

 برنامه نویس

برنامه نویسان نه تنها در کشور ایران بلکه در دیگر کشورها از جایگاه شغلی خوب با درآمد بالا برخوردارند. یک برنامه نویس خوب زبان های مختلف برنامه ریزی را می داند و قادر است با خلاقیت و ایده پردازی در کنار مهارت بالا، برنامه های مختلفی بنویسد.
یک برنامه نویس می تواند به صورت قراردادی، استخدامی، آزاد ( فریلنسر) در موقعیت های شغلی مختلف کار کند.

مشاغل پردرآمد در ایران

 سئو کار

در کشور ایران همانند دیگر کشور ها، فعالیت در مشاغل مرتبط با سئو برای افراد درآمد بالایی به همراه دارد و می توان SEO را در صدر لیست مشاغل پردرآمد قرار داد.

شما به عنوان فردی که از دانش سئو آگاهی دارد، می توانید در موقعیت های شغلی مختلف به صورت استخدامی، قراردادی یا آزاد (فریلنسر) درآمد بالا کسب کنید.

مشاغل پردرآمد در ایران

 طراح گرافیک

اگر مهارت و دانش کافی در زمینه طراحی دارید، چرا که نه! می توانید به عنوان یک طراح گرافیک درآمد بالایی داشته باشید. موقعیت های شغلی برای یک طراح گرافیک متنوع است و شما بسته به علاقه و مهارت خود، می توانید در موقعیت های مختلف کار کنید.

مشاغل پردرآمد در ایران

 آرایشگر

انجام کارهای مرتبط با زیبایی نه تنها برای زنان بلکه برای مردان هم جذاب است. سالن های آرایشی این روزها درآمد های میلیونی دارند. شما می توانید با گذراندن دوره های آموزشی در حیطه ای که به آن علاقه دارید، پس از کسب تجربه و مهارت به درآمد بسیاری بالایی برسید.

مشاغل پردرآمد در ایران

 طراح مد و لباس

طراحان مد و لباس در کشور ایران، از درآمد بالایی برخوردارند. در عرصه مد و پوشاک رقابت وجود دارد، پس آنچه سبب موفقیت و کسب درآمد بالا در این حرفه می شود، ارائه طرح های جدید، داشتن خلاقیت، ارائه اجناس با کیفیت بالا می باشد.

اگر می خواهید به عنوان یک طراح درآمد بالایی داشته باشید بهتر است با شرکت های معتبر در زمینه دوخت لباس و برند های شناخته شده همکاری کنید. 

مشاغل ایرانی پردرآمد

 طراح دکوراسیون

طراحان دکوراسیون این روزها درآمد بالایی دارند. برای اینکه بتوانید درآمد بالایی در این شغل پردرآمد داشته باشید، باید از دانش و تخصص کافی و خلاقیت و نوآوری برخوردار باشید.

من فکر می کنم اکثر مردم دوست دارند خانه یا محل کار زیبایی داشته باشند، بنابراین بهترین گزینه کمک گرفتن از یک طراح با استعداد است. 

مشاغل پردرآمد در ایران

 فیلم بردار مجالس

درست است که هر فردی دارای یک تلفن همراه هوشمند همراه با دوربین است اما هنوز برای مجالسی مانند مجلس عروسی به یک فیلم بردار حرفه ای با تیم مخصوص به خودش نیاز است.

فیلمبرداران و آتلیه عکاسی عروس و داماد به شرط اینکه شناخته شده باشند و خلاقیت زیادی در کار داشته باشند، بر اساس اصول عکاسی و فیلم برداری جدید پیش بروند، می توانند درآمد بالایی داشته باشند.

مشاغل پردرآمد در ایران

 فوتبالیست یا مربی فوتبال

درست است که دستمزد فوتبالیست ها در ایران به اندازه دیگر کشورهای آسیایی نیست اما به نسبت رقم قابل توجهی است. مربیان و فوتبالیست ها در لیگ ایران درآمد به نسبت بالایی دارند.

اگر استعداد ورزشی دارید یا علاقه مند به فوتبال و مربی گری هستید، با گذراندن دوره های فوتبالی شاید بتوانید راهی برای خود در لیگ فوتبال ایران باز کنید و به درآمد بالا برسید.

پردرآمد ترین مشاغل ایران

شغل های پردرآمد بدون سرمایه در منزل

در مقالات بهترین مشاغل خانگی پردرآمد برای آقایان و بهترین مشاغل خانگی پردرآمد برای زنان در مورد مشاغل پردرآمد خانگی صحبت کرده ایم. ( در صورت تمایل به مطالعه این مقالات، نام مقالات را در قسمت جستجو مجله وارد کنید!)  به طور کلی اگر قصد راه اندازی یک شغل پردرآمد بدون نیاز به سرمایه را دارید، می توانید به مشاغل زیر فکر کنید:

 • مشاغل آزاد و فیریلنسرینگ
 • مشاغل مرتبط با مدیا و شبکه های اجتماعی 
 • ترجمه
 •  طراحی گرافیک
 • طراحی سایت
 • خیاطی
 • آشپزی و پخت غذا، کیک، دسر، غذای مهمانی و...
 • نقاشی
 • صداگذاری و ضبط صدا
 • تیلیغ نویسی
 • قلاب بافی
 • برنامه ریزی
 • فروشندگی آنلاین
 • افلیت مارکتینگ
 • انیماتور
 • ساخت شمع
 • تولید کتاب صوتی
 • و..

معرفی کتاب درباره داشتن شغل پردرآمد

اگر علاقه مند به مطالعه کتاب در زمینه داشتن مشاغل پردآمد هستید و می خواهید از رموز موفقیت داشتن یک شغل پردرآمد مطلع شوید، پیشنهاد می کنیم، کتاب بهترین و پردرآمدترین شغل جهان: برترین شغل جهان را بیابید و در آن به موفقیت برسید را مطالعه کنید.
نویسنده این کتاب پیام نادری است و در این کتاب در مورد موفقیت شغلی، موانع بر سر راه موفقیت در کار، ابهامات شغلی با شما صحبت می کند.

همچنین مطالعه کتب زیر به شما پیشنهاد می شود:

 • کتاب شغل مورد علاقه که نویسنده آن آلن دوباتن است؛ این کتاب در مورد موفقیت، خودشناسی و خود سازی است.
 • کتاب راز پرسود ترین مشاغل از آیدین احمد نژاد، که در مورد جدیدترین و پر سود ترین مشاغل با شما صحبت می کند. 

 جمع بندی ای سنج

در این مقاله به سوال، پردرآمد ترین مشاغل در ایران چیست؟ پاسخ دادیم. اگر تمایل دارید بدانید در کشور ایران، کدام مشاغل در صدر مشاغل پردرآمد قرار می گیرند، مطالعه این مقاله به شما توصیه می شود. آگاهی از مشاغل پردرآمد در هر کشوری می تواند به انتخاب شغل در شما کمک کند.

 شما چه مشاغلی را جز مشاغل پردرآمد در کشور ایران می دانید؟ لطفا نظرات، تجربیات و دیدگاه های ارزشمندتان را با ما در میان بگذارید.

چگونه روان درمانگر شویم؟
مشخصات شغلی مددکار اجتماعی
مبانی روانشناسی عوامل انسانی
۲۳ ویژگی شخصیتی که برنامه نویسان باید داشته باشند
معرفی پر درآمد ترین مشاغل ایران و دنیا
مهارت های نرم و سخت چیست؟
جوجه تیغی در استراتژی چیست؟
خط زمانی یا تایم لاین پروژه (Project Timeline) چیست؟
بوم مدل کسب و کار (Business Model Canvas) چیست؟
افیلیت مارکتینگ (همکاری در فروش) چیست؟

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید

سوالات متداول

 • پردرآمد ترین مشاغل ایران چیست؟

  • پزشکی، مهندسی، مدیریت اجرایی، خلبان، مربی و فوتبالیست، قاضی، فیلم برداری مجالس و..
 • معیارهای انتخاب شغل پردرآمد چیست؟

  • توجه به علاقه، توانایی، استعداد، نیاز جامعه و..
 • آیا در کشور ایران هم شغل پردرآمد وجود دارد؟

  • بله! در کشور ایران هم شغل های پردرآمد زیادی وجود دارد.
 • چه چیزی برای داشتن شغل پردرآمد لازم است؟

  • تلاش، اراده، روحیه تسلیم ناپذیر، صبر و..
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید